Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315659 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #810 Dátum: 2013. December 01. - 10:10:12 »

pár kakas és 1 nyúl. Viszont esett 3 szajkó és egy róka is. Mind a 4  dúvad elejtésében volt részem 

Én májusban , nagyvadas területen , a tuskókon dürgő fácánkakasokból kisgolyóssal lóttem egy reggel , vagy hatot !  Úgy vadásztam rájuk , mint a dürgő siketfajdra - - - cserkelve , belopva . . . !!!  A kakasnak is "minden tollán szeme van" !!!      (Nyugi , volt engedélyem ivararány szabályozásra . . . )  Ördög  Vigyorog
 
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #811 Dátum: 2014. Január 23. - 09:17:42 »


Ezt sasoljátok
 Emelem
http://www.origo.hu/tudomany/20140122-kiskunsagi-nemzeti-park-osszeakadt-dolmanyos-varjut-es-egereszolyvet-fotoztak.html
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #812 Dátum: 2014. Január 23. - 21:29:36 »

Hivatásosok álma...... Ördög Ördög
Naplózva
mokar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #813 Dátum: 2014. Január 23. - 22:07:52 »

Hivatásosok álma...... Ördög Ördög
Röhög Taps
Naplózva

„Az senkit sem zavar, ha valaki nem talál, de senki nem tolerál egy veszélyesen lövöldözőt!”
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #814 Dátum: 2014. Január 24. - 11:39:42 »

Hivatásosok álma...... Ördög Ördög

 Ördög Ördög
Naplózva

Üdv End
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #815 Dátum: 2014. Január 24. - 12:56:34 »

Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #816 Dátum: 2014. Február 21. - 14:09:07 »

Üdv mindenkinek!

Úgy gondolom, hogy az apróvadas területeken a dúvadhajtások idején járunk, vagy kellene járnunk.

Bizonyára sok helyen gondot okoznak a szárnyas kártevők is, amik vadászata nem egyszerű dolog.
A tapasztalatokra, alkalmazott vadászati módokra lennék kíváncsi, ki, hogy vadássza a dolmányos varjút, szarkát. Kicsit elevenítsük fel az élményeket, hátha tanulunk egymástól.
Az interneten elég sok videót, anyagot lehet találni a varjazásról, de nálunk még valamiért akadozik a dolog és ezt szerintem mondhatom országos szinten.
A mára már elterjedt Larsen és Svéd típusú csapdák segítenek a varjúfélék gyérítésére, de pl. felénk csak szarkát tudtunk eddig fogni. A dolmányos nem megy bele.
Tavaly vettem műuhut, mű dolmányost, szarkát, stb amit Júliusban U.Péterrel ki is próbáltuk, eredményesen, de utána nem nagyon zajlottak az események ezen a téren.
Azokra a tapasztalatokra is kíváncsi lennék, hogy melyik időszak a legeredményesebb pl az uhuzásra, vagy a mű varjakkal történő vadászatra.
Eléggé foglalkoztat mostanában ez a dolog, mert nem hiszem el, hogy nekünk nem sikerül, szeretném megtudni, hogy lehetnénk eredményesebbek.
Régen az uhuzáskor leskunyhóból vadászták a kertevőket. Gondolom volt egy-két leskunyhó a területen, kirakták az uhut és támadták a ragadozómadarak.
A műuhunál, tapasztalatom szerint nem ilyen egyszerű a történet. Hiába síp, műuhu látható helyen, lőtt varjú a lábaihoz kötve, a jelenlegi próbálkozásoknál, még arra se fordulnak a varjak ahol az uhu van.

Szóval úgy érzem nem elhanyagolandó e téma, mert nem ezt érdemli a más okok miatt is egyre jobban fogyatkozó apróvadállományunk.

A válaszokat előre is köszönöm!   Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #817 Dátum: 2014. Február 24. - 15:23:12 »

Szia!

Nem könnyű dolog ez, de szerintem te is és sokan tudják, hogy nem igazán könnyű rávenni az embereket a dúvad lövésre.
A dolmányos szerintem amúgy is egy külön fejezet.
A legjobb időszak szerintem az mikor a fiókok már repülnek, és állta-lába nagyobb csapatokba vannak összeverődve. Ilyenkor még aránylag könnyen jönnek, de sajnos mivel többen vannak, igen nehéz a rejtőzködés, és max. egy gyors dupla amivel kárt okozhatunk. Ez az "jobb" időszak szerintem szeptember környékéig tart természetesen tanulnak is a madarak. Meg megváltozik a szokásuk, életritmusuk. Én tapasztalataim szerint még a fészekrakási időszak ahol érzékeny kárt lehet találni a dolmányosoknál. (természetesen törvényi előírások betartása, külön engedély stb. szükséges) azt mindenkire rábízom mint bír a lelke.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #818 Dátum: 2014. Február 24. - 16:58:32 »

Szia!

Nem könnyű dolog ez, de szerintem te is és sokan tudják, hogy nem igazán könnyű rávenni az embereket a dúvad lövésre.
A dolmányos szerintem amúgy is egy külön fejezet.
A legjobb időszak szerintem az mikor a fiókok már repülnek, és állta-lába nagyobb csapatokba vannak összeverődve. Ilyenkor még aránylag könnyen jönnek, de sajnos mivel többen vannak, igen nehéz a rejtőzködés, és max. egy gyors dupla amivel kárt okozhatunk. Ez az "jobb" időszak szerintem szeptember környékéig tart természetesen tanulnak is a madarak. Meg megváltozik a szokásuk, életritmusuk. Én tapasztalataim szerint még a fészekrakási időszak ahol érzékeny kárt lehet találni a dolmányosoknál. (természetesen törvényi előírások betartása, külön engedély stb. szükséges) azt mindenkire rábízom mint bír a lelke.

 Wave
Reggeli őzhívásból hazafelé menet találtam sokszor nagy csapatokat. Persze mindig a másik vadásztársaság területén.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #819 Dátum: 2014. Március 23. - 19:10:58 »

 Emelem

Mostanában a beülőfák közelében lövöm a szarkákat. Amíg be nem lombosodnak a fák, szerintem ez nagyon eredményes. Ennél a módszernél csak a helyszínt kell ismerni, a szarkák mindig ugyanoda mennek aludni. Még naplemente előtt elfoglalom a helyem és igyekszem a legkevesebbet mozogni.  Persze a lövöldözés után erősen változik a helyzet, ezért nem árt a következő vadászatnál más helyszínt választani. Egyébként én a csapdázást tartom a legeredményesebbnek, aminek mostanában van a legjobb ideje, viszont az említett műfaj sok kijárással jár. Ezen kívül nagyon fogynak a csapdák is, és biztos hogy nem a szarkák és szürke varjak repülnek el vele!    Mi minden évben megkérjük az engedélyt a gyérítésre.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #820 Dátum: 2014. Március 23. - 19:36:37 »

Emelem
....... Ezen kívül nagyon fogynak a csapdák is, és biztos hogy nem a szarkák és szürke varjak repülnek el vele!    Mi minden évben megkérjük az engedélyt a gyérítésre.

A csapdák elhordóinak gyérítésére?    Igen Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #821 Dátum: 2014. Március 23. - 22:19:44 »

 Emelem
Látom felétek is megy (ami nincs lebetonozva azt vinni kell)csak tudnám mit kezdenek a csapdákkal! Fejvakarás Woest
Szánalmas!!Nálunk ha nem viszik el, akkor tönkreteszik ott ahol van!!!
Nekünk is van engedély gyerítésre!
Esetleg valami jó ötlet a dolmanyosok ellen?Nálunk szinte nincs is szarka!Na nem mintha gond lenne!


Üdv Emelem
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #822 Dátum: 2014. Március 24. - 15:00:01 »

Attila!
Sajna rájuk nem kapunk  Nem szól szám

Gabca!

A dolmányos is beül valahova, csak időt kell szánni a kilesésükre. Egyébként ők is nagyon szeretik a nyúlsíró hangját. Viszont nagyon el kell bújni a vadászatuknál, mert szerintem ők rendelkeznek a legjobb szemmel.


Ő véletlenül pont bamba volt!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 24. - 15:11:24 írta Pyrus » Naplózva
Gorócz Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #823 Dátum: 2014. Március 28. - 09:20:29 »

Larsen csapda vázlatrajzáért, cserébe tudok adni csali madarat.  Stoel
Ha valakit érdekel írjon rám privátban.Helyileg Nagykőrösön vannak.  Emelem
Naplózva

Aki az iskolát csak tanulással tudta elvégezni, az megélni is csak munkából fog.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #824 Dátum: 2014. Március 28. - 09:27:19 »

Larsen csapda vázlatrajzáért, cserébe tudok adni csali madarat.  Stoel
Ha valakit érdekel írjon rám privátban.Helyileg Nagykőrösön vannak.  Emelem


http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,268.60.html
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: