Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hogy néz ki az álomfegyverem?  (Megtekintve 123514 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #555 Dátum: 2014. November 27. - 13:40:05 »

Üdv Maestro!

A fenti tanácsot azért adtam mert 1.: a józan (paraszti) ész diktálta 2.: a GP11 lőszer számomra magasan a mérce felett teljesít 3.: feltételezem hogy Büki ápolttárs fegyvere is mint oly sok svájci hadipuska, csak néhány 10 esetleg 100 gyakorlási/kiképzési célzatú lőszert sütött el mivel Svájc hálistennek kimaradt a világháborúból. Ezért is tartom szükségtelennek/károsnak hogy egy valószínűleg új csövű fegyvert majd egy tizeddel vastagabb maggal küldözgessünk. Jó lesz az akkor is ha már megkopott a cső, ahogy írtad is. Arról nem beszélve (Te mint utántöltő tudod) hogy milyen stressz egy űrméret feletti mag kilövése. Ugyanis bármit is ír a "szakirodalom", a méréseim szerint a GP11 lőszer .306 átmérőjű. Több maradványtesten is jól látszik hogy a huzag mélyen, stabilan megvágja a magot és a hornyozat is hozzáér a maghoz. Lőttem a puskával .308 maggal szerelt Norma lőszert amely papíron sokkal "erősebb" mint a Ruag GP11, de a gyakorlati tesztek szerint a GP11 már 100m-en magasabban lő. A Norma (egyébként jó lőszernek tartom) sokkal hangosabb, nagyobbat rúg, nagyobb a szórása. Hát dióhéjban ennyi.

Szia!
Nem is azért írtam, mintha nem értenék egyet Veled, csak általános észrevételem, hogy sokan – annak ellenére, hogy ott van kezükben az a bizonyos vas, amihez meg kell találni a legjobbat – mindenféle hazai és nemzetközi irodalomból próbálják megtudni a tutit.
Aztán lehet, hogy nekik van igazuk….. Ördög
Minden adatforrás ír össze vissza mindent. Aztán, amikor ott van nálad, és rá ellenőrzöl, akkor döbbensz meg, hogy ez sem stimmel, az sem stimmel. (Vagy szar centim, sublerem lenne..??? Vigyorog) Tehát, ez a puskásdi-lőszeresdi-lövedékesdi népnemzeti betonba ágyazott tudás és adathalmaz is csak arra jó, hogy valami kiindulási alapot adjon. És akkor jön rá a beutalt, hogy milyen nagy tűrések vannak ebben is, amik még simán működnek.
Most is kezd felforrni az agyvizem….  Woest
1,2 ejró/darab + posta, egy 5 grammos ólom és réz és levegő darabkáért, amit úgy adnak el, hogy lövedék átmérő .228 preciziós apámpöcse starkmantel hohlspitz húbakkerezalegjobbcuccaföldön, csak úgy próbaképpen összehasonlítottam az eddigiekkel - a .228-as RWS, és a .227-es Hornady lövedékekkel - aztán mit látok…. véknyabb még a Hornadynél is! Hogy a görcs álljon  a derekába belgájának (Degol), aki ezt a meon átengedte!
Ettől akár még lőheti jól is a puska – az európai lövedékek általános jó szokását hozva legalább a lövedéktalp vastagabb kicsit, csökkentve a súrlódást és növelve a tömítést – de akkor is rohadt messze van a .228-as átmérőtől! Vagy pl. kb. egy harmada az általam használt lövedékeknek rövidebb, vagy hosszabb, mint ami a töltési programban meg van adva, ami adatokat a gyártóktól szerzett be a program készítő……..Hát ennyit a számokról.
Igen.. én is lőttem átcsövezett Naganttal, .308-as csőből eredeti vastag lövedékkel szerelt lőszert. Egy pillanatra simán Quasimodonak éreztem magam, úgy rendbe tette a vállszerkezetemet, bármelyik csontkovácsot kenterbe verte! Fejvakarás
Mondjuk az igaz, hogy nálam a kockázat csak annyi, hogy egyik faltól a másikig pattog legfeljebb a kugli, ha kisebb az átmérő, és max. pontatlan lesz. A nagyobb átmérő már nyűgösebb, az abból származtatható helyzeteket a Kenygyelfutó gyalogkakukk címen futó örökbecsű számtalanszor filmre vitte már….

Szerény és egyáltalán nem mértékadó véleményem szerint el lehet kínlódni mindenféle ritkaságokkal, de ez csak annak a vadásznak javallott, akinek ott figyel a szekrényében egy teljesen hétköznapi, elterjedt szerkezetű-kaliberű használható vadász szerszám, és a ritkaság megszelídítése csak nagyfiúknak kitalált játék csupán.....
 Emelem
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #556 Dátum: 2014. December 01. - 21:48:36 »

 Emelem
Vasárnap reggel debütált a K11.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #557 Dátum: 2014. December 01. - 21:56:33 »

 Igen Emelem Mosolyog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #558 Dátum: 2014. December 02. - 06:51:45 »

Gratulálok Pista!  Emelem
Hol történt, milyen távra lőttél, mit jelzett, mennyit ment el, stb....?  Kávé
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #559 Dátum: 2014. December 02. - 07:33:19 »

Gratulálok Pista!  Emelem
Hol történt, milyen távra lőttél, mit jelzett, mennyit ment el, stb....?  Kávé
Emelem
Rudasi alsó les. A lestől kb. 35 m-re váltottak át a Szálfaerdő irányába.
A lövésre megugrott , de a következő pillanetban már el is dőlt, még néhányat rúgott, aztán elcsendesedett.
Bemenet közvetlenül a jobb lapocka mögött kalibernyi , kimenet a bal lapocka közepén 2-3 cm-nyi. Már a rálövés helyén is bőséges vér.
Ami nem csoda, mert sajnos szívpörit ebből nem eszünk, csak a szívbillentyűk maradtak meg. Elég brutálisnak tűnik, de gondolom ez a rövid lőtávnak és a csont találatnak az együttes hatása.
Kaliber 7,5x55swiss, PPU 11,3g SP.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #560 Dátum: 2014. December 02. - 10:12:55 »

Fehérnek tűnik a céltüske, végül is hogyan lett ilyen príma pontos a "kicsike"?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #561 Dátum: 2014. December 02. - 11:29:09 »

Büki!

 Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #562 Dátum: 2014. December 02. - 12:01:55 »

Fehérnek tűnik a céltüske, végül is hogyan lett ilyen príma pontos a "kicsike"?
Az a fehérnek tűnő valami egy horgász úszónak a műanyag antennája, ami egyébként a valóságban neonsárga.
Kb. 2 mm magas és ragasztással van rögzítve.
Mielőtt bárki megszólna érte jelzem, hogy ez ideiglenes megoldásnak készült.
Azonban lehet, hogy még drasztikusabb lessz a végleges megoldás. Ugyan is jelenleg arra az álláspontra jutottam, hogy amennyiben a vadászati használhatóságát jónak ítélem úgy céltávcsövet fog kapni és lehet, hogy a tus is meg fog újulni. Tudom ezzel el fogja veszíteni az eredetiségét, de a különlegességét azért megtartja.
Egy K31 megkaparíntása esetén a K11 átalakításáról azonnal letennék és maradna eredeti állapotában nyílt irányzékos vadászatra, mert bizony az nagyon nagy élmény volt.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #563 Dátum: 2014. December 02. - 13:56:44 »

Az a fehérnek tűnő valami egy horgász úszónak a műanyag antennája, ami egyébként a valóságban neonsárga.
Kb. 2 mm magas és ragasztással van rögzítve.
Mielőtt bárki megszólna érte jelzem, hogy ez ideiglenes megoldásnak készült.
Azonban lehet, hogy még drasztikusabb lessz a végleges megoldás. Ugyan is jelenleg arra az álláspontra jutottam, hogy amennyiben a vadászati használhatóságát jónak ítélem úgy céltávcsövet fog kapni és lehet, hogy a tus is meg fog újulni. Tudom ezzel el fogja veszíteni az eredetiségét, de a különlegességét azért megtartja.
Egy K31 megkaparíntása esetén a K11 átalakításáról azonnal letennék és maradna eredeti állapotában nyílt irányzékos vadászatra, mert bizony az nagyon nagy élmény volt.


Ez jó!  Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #564 Dátum: 2014. December 02. - 14:24:02 »

Az a fehérnek tűnő valami egy horgász úszónak a műanyag antennája, ami egyébként a valóságban neonsárga.
Kb. 2 mm magas és ragasztással van rögzítve.
Mielőtt bárki megszólna érte jelzem, hogy ez ideiglenes megoldásnak készült.
Azonban lehet, hogy még drasztikusabb lessz a végleges megoldás. Ugyan is jelenleg arra az álláspontra jutottam, hogy amennyiben a vadászati használhatóságát jónak ítélem úgy céltávcsövet fog kapni és lehet, hogy a tus is meg fog újulni. Tudom ezzel el fogja veszíteni az eredetiségét, de a különlegességét azért megtartja.
Egy K31 megkaparíntása esetén a K11 átalakításáról azonnal letennék és maradna eredeti állapotában nyílt irányzékos vadászatra, mert bizony az nagyon nagy élmény volt.

Emelem
 Igen
Sajnos én ebben a hadipuska témakörben tudatlan vagyok. Mi a különbség a K11 és a K31 között? (lehetőleg képekkel illusztrálva.)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #565 Dátum: 2014. December 02. - 14:30:48 »

Az a fehérnek tűnő valami egy horgász úszónak a műanyag antennája, ami egyébként a valóságban neonsárga.
Kb. 2 mm magas és ragasztással van rögzítve.
Mielőtt bárki megszólna érte jelzem, hogy ez ideiglenes megoldásnak készült.
Azonban lehet, hogy még drasztikusabb lessz a végleges megoldás. Ugyan is jelenleg arra az álláspontra jutottam, hogy amennyiben a vadászati használhatóságát jónak ítélem úgy céltávcsövet fog kapni és lehet, hogy a tus is meg fog újulni. Tudom ezzel el fogja veszíteni az eredetiségét, de a különlegességét azért megtartja.
Egy K31 megkaparíntása esetén a K11 átalakításáról azonnal letennék és maradna eredeti állapotában nyílt irányzékos vadászatra, mert bizony az nagyon nagy élmény volt.


Utolsó helyen a felsorolásban.  Kacsint

http://www.springer-vienna.com/stores/admin/pdf/1/20140926121935Mil%20Ang.pdf
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #566 Dátum: 2014. December 02. - 17:34:54 »

Az a fehérnek tűnő valami egy horgász úszónak a műanyag antennája, ami egyébként a valóságban neonsárga.
Kb. 2 mm magas és ragasztással van rögzítve.
Mielőtt bárki megszólna érte jelzem, hogy ez ideiglenes megoldásnak készült.
Azonban lehet, hogy még drasztikusabb lessz a végleges megoldás. Ugyan is jelenleg arra az álláspontra jutottam, hogy amennyiben a vadászati használhatóságát jónak ítélem úgy céltávcsövet fog kapni és lehet, hogy a tus is meg fog újulni. Tudom ezzel el fogja veszíteni az eredetiségét, de a különlegességét azért megtartja.
Egy K31 megkaparíntása esetén a K11 átalakításáról azonnal letennék és maradna eredeti állapotában nyílt irányzékos vadászatra, mert bizony az nagyon nagy élmény volt.

   Ha netán marad eredeti fiormájába:  http://gyujtemeny.vatera.hu/militaria/hatastalanitott_fegyver/schmidt_rubinhoz_csovedo_sapka_2006624915.html?adult=1
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #567 Dátum: 2014. December 02. - 21:04:36 »

 Emelem
Köszönöm az ötleteket.
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #568 Dátum: 2014. December 02. - 21:17:28 »

Emelem
 Igen
Sajnos én ebben a hadipuska témakörben tudatlan vagyok. Mi a különbség a K11 és a K31 között? (lehetőleg képekkel illusztrálva.)
 Wave
Emelem
Svájci hadifegyverek.
A K11 1911-es a K31 1931-es modell.
De inkább ajánlom nézd meg itt: http://hu.wikipedia.org/wiki/Schmidt%E2%80%93Rubin_M1889
  vagy még inkább itt:  http://en.wikipedia.org/wiki/Schmidt-Rubin
     swissrifles.com
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #569 Dátum: 2014. December 03. - 10:46:16 »

Emelem
Svájci hadifegyverek.
A K11 1911-es a K31 1931-es modell.
Ezt azért tudtam. Kacsint
De inkább ajánlom nézd meg itt: http://hu.wikipedia.org/wiki/Schmidt%E2%80%93Rubin_M1889
  vagy még inkább itt:  http://en.wikipedia.org/wiki/Schmidt-Rubin
     swissrifles.com
Sajnos ángliusul nem tudok. Stoel
Az érdekelt volna csak, hogy technikailag mi a különbség a kettő között.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: