Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hogy néz ki az álomfegyverem?  (Megtekintve 122545 alkalommal)
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #300 Dátum: 2011. November 05. - 11:37:39 »

A kalibere viszont nem túl brutális idehaza vagy van szerencséd máshol is vadászni?
Ez a 8x68-as kaliber-a puskához hasonlóan-a kedvencem,és érzelmi alapon döntöttem mellette!Az igaz,hogy hazai viszonylatban egy kicsit sok,de azért brutálisnak semmi esetre nem mondanám.
 Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #301 Dátum: 2011. November 07. - 17:19:05 »

Eszméletlenül jó érzés,már megrendelni is!


Én akkor éreztem - valószínűleg - hasonlót, mikor a FEHOVA első napján a Frommerom árcédulájára írta a boltos piros filccel, és nagy betűkkel, hogy: ELADVA. Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #302 Dátum: 2011. November 08. - 06:58:05 »

Üdv Mindenkinek!

Úgy néz ki lassan teljesül az álmom!Megrendeltem a Mausert,de mivel a hazai forgalmazónál,ilyen kivitelű fegyver nincs,így a gyár fogja egyedileg elkészíteni.Tegnap igazolták vissza a megrendelésemet,és jövő év 6. hetére vállalták a szállítását.Ezek után úgy érzem,nagyon hosszú 4 hónap vár rám,míg megérkezik a drágaságom  Rííí Bár az is igaz,hogy ez a 4 hónap semmi ahhoz képest,amennyi idő alatt sikerült összespórolni az árát  Kacsint Kívánom mindenkinek,hogy így teljesüljön az álma,és egy szép napon megvehesse álmai fegyverét!Eszméletlenül jó érzés,már megrendelni is!  Mosolyog

Üdv:Hunor

Szívből gratulálok.  Emelem

Nekem is nagy gyengém az M03 sutakézre faragva  Vigyorog , az egyetlen - és ez legyen a legnagyobb - nézetkülönbségünk a káliber: számomra a 9,3x62 a...  Vigyorog


 Emelem

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #303 Dátum: 2011. November 08. - 18:57:03 »

Szívből gratulálok.  Emelem

Nekem is nagy gyengém az M03 sutakézre faragva  Vigyorog , az egyetlen - és ez legyen a legnagyobb - nézetkülönbségünk a káliber: számomra a 9,3x62 a...  Vigyorog


 Emelem
Szia!

Köszönöm a gratulációt!
Már azt hittem,hogy egyedül vagyok itt "balkezes" (pontosabban bal szemes) ezen a fórumon!  Kacsint A kaliberben pedig mindenkinek megvan a maga kedvence.Ez szerintem így van jól,és ezt nem is nevezném nézetkülönbségnek!Ésszerű határokon belül úgy sincs rossz kaliber! Wave

 Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #304 Dátum: 2011. November 09. - 06:27:10 »

Szia!

Köszönöm a gratulációt!
Már azt hittem,hogy egyedül vagyok itt "balkezes" (pontosabban bal szemes) ezen a fórumon!  Kacsint A kaliberben pedig mindenkinek megvan a maga kedvence.Ez szerintem így van jól,és ezt nem is nevezném nézetkülönbségnek!Ésszerű határokon belül úgy sincs rossz kaliber! Wave

 Emelem

balkéz, balláb, balszem   Fejvakarás Vállat von Vállat von

A nézetkülönbséget természetesen én is jóindulatú humornak gondoltam  Wave Légyszíves alkalmasint ne átallj írni a készségről.

Mégegyszer grat  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #305 Dátum: 2011. November 09. - 17:16:22 »

balkéz, balláb, balszem   Fejvakarás Vállat von Vállat von

A nézetkülönbséget természetesen én is jóindulatú humornak gondoltam  Wave Légyszíves alkalmasint ne átallj írni a készségről.

Mégegyszer grat  Emelem

Ez a balosság egy nagyon érdekes dolog!Mert mindenkinek a domináns szeme(és nem a keze)határozza meg,hogy egy puskával jobb,vagy bal vállról lő!Én például alapból jobb kezes vagyok,mégis a fegyvereknél bal szemmel célzok.És hogy kinek,melyik a domináns szeme,2 nagyon könnyű kísérlettel lehet ellenőrizni.Az egyik amikor egy csövet(lehet akár céltávcső is) adunk az illetőnek,hogy nézzen bele.Amelyik szeméhez emeli,az a domináns.A másik,amikor két szemmel kinézünk egy pontot(szoba sarkát,ágvillát stb.)majd így két szemmel nézve,erre a pontra helyezzük a mutatóujjunk hegyét.Ezután felváltva csukjuk be,hol a jobb,hol a bal szemünket.Amelyik szemmel nézve,az ujjunk hegye a ponton maradt,az a domináns.Na ez elég hosszúra sikerült  Mosolyog Amint meglesz a Mauser,teszek fel róla képeket!Később pedig megírom,hogy a vadászterületen hogy "muzsikál".

 Emelem
Naplózva
Viking
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #306 Dátum: 2012. Január 18. - 21:30:47 »

Hmmm! Rííí
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #307 Dátum: 2012. Január 18. - 21:52:32 »

Szia!

Köszönöm a gratulációt!
Már azt hittem,hogy egyedül vagyok itt "balkezes" (pontosabban bal szemes) ezen a fórumon!  Kacsint A kaliberben pedig mindenkinek megvan a maga kedvence.Ez szerintem így van jól,és ezt nem is nevezném nézetkülönbségnek!Ésszerű határokon belül úgy sincs rossz kaliber! Wave

 Emelem
A fenét !!
A másik oldal ugyan úgy lövi a vadat mint aki bal vállról lő !! Igen
Lassan rájött a gyártó és kereskedő , hogy van "balog " vadász is és nekik is a kegyükben kell járni az eladás növelése éredekében. Igen
 Emelem
Naplózva
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #308 Dátum: 2012. Január 19. - 18:22:58 »

A fenét !!
A másik oldal ugyan úgy lövi a vadat mint aki bal vállról lő !! Igen
Lassan rájött a gyártó és kereskedő , hogy van "balog " vadász is és nekik is a kegyükben kell járni az eladás növelése éredekében. Igen
 Emelem
Szerencsére rájöttek!Igaz,még viszonylag kevés modellnek van komplett balos verziója,és az árát rendesen el is kérik érte!Viszont inkább fizetek egy "kicsit" többet,mintsem egy hagyományos fegyverrel keljen újratöltéskor szerencsétlenkedni.Főleg,ha az ember álmai fegyverét szeretné,az igazi nagy Ő-t,akkor már passzoljon hozzá minden mértékben! Wave

 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #309 Dátum: 2012. Január 19. - 20:43:28 »

A Thomson Center Iconról mit hallottatok v. van e tapasztalata valakinek?

Üdv az OGRE
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #310 Dátum: 2012. Január 19. - 21:16:29 »

Szerencsére rájöttek!Igaz,még viszonylag kevés modellnek van komplett balos verziója,és az árát rendesen el is kérik érte!Viszont inkább fizetek egy "kicsit" többet,mintsem egy hagyományos fegyverrel keljen újratöltéskor szerencsétlenkedni.
...

Nem kell szerencsétlenkedni, ha rendesen begyakorlod. Én is bal vállról lövök a szemem miatt, és nem okoz gondot az újratöltés. Próbáltam -részben emiatt is-, gavallérpuskát, duplagolyóst, pumpálóst, most sima jobbos tolózárasok vannak.

Bármelyikkel meg lehet tanulni a normális tempójú újratöltést, ha mondjuk napi 5 percet azzal töltesz, hogy puska vállhoz- célzás- puska le- újratölt- puska vállhoz- célzás- puska le- újratölt- ....
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #311 Dátum: 2012. Január 20. - 11:50:35 »

Nem kell szerencsétlenkedni, ha rendesen begyakorlod. Én is bal vállról lövök a szemem miatt, és nem okoz gondot az újratöltés. Próbáltam -részben emiatt is-, gavallérpuskát, duplagolyóst, pumpálóst, most sima jobbos tolózárasok vannak.

Bármelyikkel meg lehet tanulni a normális tempójú újratöltést, ha mondjuk napi 5 percet azzal töltesz, hogy puska vállhoz- célzás- puska le- újratölt- puska vállhoz- célzás- puska le- újratölt- ....

Pont ez az Jan, ahogy írod is, puska vállhoz-célzás, puska le...
Na most, ha balos puskád van, mint nekem is, akkor nem kell a puska le, mert vállban is tudsz tölteni.
Nem sokszor kellett így kapkodnom, de az a pár alkalom, amikor így kellett, az nagyon "meleg" volt és nagyon jó volt, hogy ennyivel is gyorsabban ment a töltés! Néha az én, néha a vad érdekében.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #312 Dátum: 2012. Március 11. - 19:46:22 »

Sziasztok!
Most jutottam el az olvasgatásban ehhez a témához.
Engedjétek meg, hogy én is írjak néhány sort.

Álomfegyverek-fegyverálmok:
Annak idején, amikor sikeres vadászvizsgát tettem, akkor arról álmodtam, hogy egyszer nekem is lehessen egy saját sörétes puskám.
Kedves idős tanítómesterem egy 12-es IZS Bock-al vadászott, tehát ez volt vágyaim netovábbja.
Nem IZS Bock lett, hanem Zastava. De az enyém volt...
Aztán jött a golyóspuska-álom.
Vegyescsövűt vagy drillinget szerettem volna...
Egy 7,62-es FÉG lett belőle, mert "annakidején" nem lehetett úgy válogatni, mint napjainkban.
Sok volt a gond az öreg FÉG puskával...
Jó lenne valami új golyóspuska...
Sikerült összespórolgatni az M98-as Mauser árát, távcsövestől, szerelékestől. Egy hónapot vártam rá. Szinte repültem érte, amikor telefonáltak a boltból, hogy megérkezett
A mai napig a legnagyobb megelégedéssel használom.
De az álmait az ember ritkán szokta feladni, ezért csak lett vegyescsövű puskám is.

Mostanában sokszor eljátszom a gondolattal, hogy mit szeretnék még.
Ha zömében nagyvadra vadásznék milyen jó lenne egy M66-os Mauser egy  nagyobb kaliberben.
És még elférne egy szép Frommer dupla is a szekrényben...

Hat hónapja azonban van egy új álmom. Szeretnék a meglevő puskáimmal úgy és annyit vadászni, mint azelőtt...

Nekem ezek az álompuskák és a puskás álmok.

Üdv.: J. vadász






Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #313 Dátum: 2012. Március 11. - 19:51:21 »


...............
Nekem ezek az álompuskák és a puskás álmok.

Üdv.: J. vadász


Ismerős!  Mosolyog  Ahogy látom, hát Te sem ma kezdted! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #314 Dátum: 2012. Március 11. - 20:06:47 »

"Szeretnék a meglevő puskáimmal úgy és annyit vadászni, mint azelőtt..."

 Igen Emelem

Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: