Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hogy néz ki az álomfegyverem?  (Megtekintve 122512 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #540 Dátum: 2014. November 23. - 23:56:43 »




Ha cseren gondolkodsz, enne alabb ne add!
No igen, ezek pont illenek egy ilyen "történelmi" fegyverhez... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #541 Dátum: 2014. November 24. - 02:00:25 »

No igen, ezek pont illenek egy ilyen "történelmi" fegyverhez... Fejvakarás
Olyan lenne,mintha én zsírkrétával "belejavítanék" a Mona Lisa-ba.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #542 Dátum: 2014. November 24. - 10:41:01 »

Olyan lenne,mintha én zsírkrétával "belejavítanék" a Mona Lisa-ba.
Nagyon hosszú kréta kellene hozzá,mert 3 m-nél közelebb nem engednek hozzá és kb. 8-an őrzik...a nyáron láttam!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #543 Dátum: 2014. November 24. - 10:51:27 »

No igen, ezek pont illenek egy ilyen "történelmi" fegyverhez... Fejvakarás
Kb. annyira, mint egy műanyag tus és hozzá egy éjjellátó céltávcső...na meg egy kordura szíj...ha lehet, persze valami neon színben Ördög
Éljen a tradíció, habár ma van a holnap tegnapja, így sose lehet tudni... Kacsint

Mondjuk az én szombati rágógumis gyorsjavításom sem egy múltba visszanyúlós történet, de legalább csak ideiglenes megoldás volt egy problémára Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #544 Dátum: 2014. November 24. - 11:04:17 »


Mondjuk az én szombati rágógumis gyorsjavításom sem egy múltba visszanyúlós történet, de legalább csak ideiglenes megoldás volt egy problémára Vigyorog

Hiába a "klasszikus" megoldások időtállóak igaz az is viszont a legelső gondolat is beválhat. Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #545 Dátum: 2014. November 24. - 11:10:16 »



Mondjuk az én szombati rágógumis gyorsjavításom sem egy múltba visszanyúlós történet, de legalább csak ideiglenes megoldás volt egy problémára Vigyorog
Ne rágódj rajta...
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #546 Dátum: 2014. November 24. - 15:35:05 »

Nagyon hosszú kréta kellene hozzá,mert 3 m-nél közelebb nem engednek hozzá és kb. 8-an őrzik...a nyáron láttam!
Ebből is látszik milyen pocsékul nézne ki,(meg én is)mire a 8 tökig géppisztolyos embert elgázolva pingálni kezdeném.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #547 Dátum: 2014. November 24. - 18:02:12 »

Ebből is látszik milyen pocsékul nézne ki,(meg én is)mire a 8 tökig géppisztolyos embert elgázolva pingálni kezdeném.
Csak 3-nál volt (láthatóan) revolver.
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #548 Dátum: 2014. November 24. - 22:02:45 »

No igen, ezek pont illenek egy ilyen "történelmi" fegyverhez... Fejvakarás
Természetesen a cserét úgy értettem, hogy eredeti céltüske kerülne rá.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #549 Dátum: 2014. November 25. - 07:12:01 »

Természetesen a cserét úgy értettem, hogy eredeti céltüske kerülne rá.
Szerintem az 539-es hozzászólásra reagáltak:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #550 Dátum: 2014. November 25. - 15:17:40 »

Sajnos nem teljes az öröm, mert a 7,5x55 swissnek 7,78mm a lövedék átmérője, míg a .308-nak 7,85mm, azaz +7/100 mm.
Használd hozzá az eredeti GP11 lőszert. A lövedékátmérő azért annyi amennyi mert annyinak kell lennie. Az FMJ lőszerből pillanatok alatt lehet SP lőszert készíteni LEGÁLISAN.
Semmi mással nem lesz olyan jó tulajdonsága a fegyvernek (erő/visszarúgás/pontosság/kopás/biztonság/stabilitás) mint a gyári lőszerével. Arról nem beszélve hogy az a legolcsóbb. Én tapasztalatból írok. (G11)
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #551 Dátum: 2014. November 25. - 19:47:23 »

Használd hozzá az eredeti GP11 lőszert. A lövedékátmérő azért annyi amennyi mert annyinak kell lennie. Az FMJ lőszerből pillanatok alatt lehet SP lőszert készíteni LEGÁLISAN.
Semmi mással nem lesz olyan jó tulajdonsága a fegyvernek (erő/visszarúgás/pontosság/kopás/biztonság/stabilitás) mint a gyári lőszerével. Arról nem beszélve hogy az a legolcsóbb. Én tapasztalatból írok. (G11)

Ez azt jelenti, hogy van negatív tapasztalatod a .308-as lövedékkel szerelt lőszerrel is, vagy csak azt, hogy pozitív a tapasztalatod az eredeti GP11 lőszerrel?

Az elvvel, amit leírtál, teljesen egyetértek. De ezeknél a ritkább, nyűgös kalibereknél jön elő hatványozottan, hogy mérni, mérni....
Mert minden csőnek van egy +/- érték, amin belül működik.... ha egy szűkebb méretű (kaliberű) csőnél jön elő a + érték, vagyis még szűkebb a cső, akkor lehet cumi a nagyobb lövedék.... ha egy kilőtt - tágabb - csőnél, még lehet jó is.
Nem véletlenül ajánlják a tengeren túli újra töltő irodalomban, hogyha megnő a szórás, pár száz lövés erejéig lehet megoldás a vastagabb lövedék használata.
Utána könyörtelenül csőcsere.
Tehát nem üresben kell szakérteni, hanem mérni!
Egy ügyes fegyvermester megfelelő szerszámmal le tudja mérni a cső belső méretezését...
Hát, Büki olvtárs, Isten hozott a klubban!
A "cumi" kaliberek klubjában....... Kacsint
 Emelem
Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #552 Dátum: 2014. November 25. - 19:56:39 »

Ez azt jelenti, hogy van negatív tapasztalatod a .308-as lövedékkel szerelt lőszerrel is, vagy csak azt, hogy pozitív a tapasztalatod az eredeti GP11 lőszerrel?

Az elvvel, amit leírtál, teljesen egyetértek. De ezeknél a ritkább, nyűgös kalibereknél jön elő hatványozottan, hogy mérni, mérni....
Mert minden csőnek van egy +/- érték, amin belül működik.... ha egy szűkebb méretű (kaliberű) csőnél jön elő a + érték, vagyis még szűkebb a cső, akkor lehet cumi a nagyobb lövedék.... ha egy kilőtt - tágabb - csőnél, még lehet jó is.
Nem véletlenül ajánlják a tengeren túli újra töltő irodalomban, hogyha megnő a szórás, pár száz lövés erejéig lehet megoldás a vastagabb lövedék használata.
Utána könyörtelenül csőcsere.
Tehát nem üresben kell szakérteni, hanem mérni!
Egy ügyes fegyvermester megfelelő szerszámmal le tudja mérni a cső belső méretezését...
Hát, Büki olvtárs, Isten hozott a klubban!
A "cumi" kaliberek klubjában....... Kacsint
 Emelem
Ha meg a zárolási hézag is megnő jó lehet majd a 8x57 is!  Stoel
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #553 Dátum: 2014. November 25. - 21:30:51 »

Ez azt jelenti, hogy van negatív tapasztalatod a .308-as lövedékkel szerelt lőszerrel is, vagy csak azt, hogy pozitív a tapasztalatod az eredeti GP11 lőszerrel?

Az elvvel, amit leírtál, teljesen egyetértek. De ezeknél a ritkább, nyűgös kalibereknél jön elő hatványozottan, hogy mérni, mérni....
Mert minden csőnek van egy +/- érték, amin belül működik.... ha egy szűkebb méretű (kaliberű) csőnél jön elő a + érték, vagyis még szűkebb a cső, akkor lehet cumi a nagyobb lövedék.... ha egy kilőtt - tágabb - csőnél, még lehet jó is.
Nem véletlenül ajánlják a tengeren túli újra töltő irodalomban, hogyha megnő a szórás, pár száz lövés erejéig lehet megoldás a vastagabb lövedék használata.
Utána könyörtelenül csőcsere.
Tehát nem üresben kell szakérteni, hanem mérni!
Egy ügyes fegyvermester megfelelő szerszámmal le tudja mérni a cső belső méretezését...
Hát, Büki olvtárs, Isten hozott a klubban!
A "cumi" kaliberek klubjában....... Kacsint
 Emelem
A csőfurat mérés biztosan sok mindent elárúlna, mert valóban egy új cső is lehet (+)-os vagy (-)-os.
Abban viszont biztos vagyok, hogy ennek a puskának a csöve olyan állapotban van, hogy az anno új CZ550-em megirigyelhette volna. Szerintem ez a fegyver  még mindig fegyver marad mikor az ex CZ-m már vagy csőcserés lessz vagy kilőtt csövű falidísz.
Amikor hazaértem vele természetesen azonnal kikerült a tokból és a melegben nyomban vastag páraréteg csapódott ki rajta, úgy hogy hiába törölgettem csak vizessen raktam el. Másnap az áttörlésnél semmi barna nyom nem volt a törlőn. Az új CZ-t egy ilyen akció után nem győztem ballisztolozni, vagy WD-zni, hogy a barnaság eltünjön róla. Nem is beszélve a csőfuratról. A CZ-nél akár Sakó akár S&B lőszert használva alig tudtam ki suvickolni a csövet, enél lövés után 3 nappal elég volt egy száraz papírzsepis áthúzás a PPU lőszer után és máris tükörfényes volt a huzagolás.
 A héten minden képpen megejtem a nyilt irányzékos belövést a PPU SP lőszerrel. Nagyon kíváncsi vagyok a szórásra, aztán meg a vadászati használhatóságára is.
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #554 Dátum: 2014. November 26. - 23:24:22 »

Ez azt jelenti, hogy van negatív tapasztalatod a .308-as lövedékkel szerelt lőszerrel is, vagy csak azt, hogy pozitív a tapasztalatod az eredeti GP11 lőszerrel?

Az elvvel, amit leírtál, teljesen egyetértek. De ezeknél a ritkább, nyűgös kalibereknél jön elő hatványozottan, hogy mérni, mérni....
Mert minden csőnek van egy +/- érték, amin belül működik.... ha egy szűkebb méretű (kaliberű) csőnél jön elő a + érték, vagyis még szűkebb a cső, akkor lehet cumi a nagyobb lövedék.... ha egy kilőtt - tágabb - csőnél, még lehet jó is.
Nem véletlenül ajánlják a tengeren túli újra töltő irodalomban, hogyha megnő a szórás, pár száz lövés erejéig lehet megoldás a vastagabb lövedék használata.
Utána könyörtelenül csőcsere.
Tehát nem üresben kell szakérteni, hanem mérni!
Egy ügyes fegyvermester megfelelő szerszámmal le tudja mérni a cső belső méretezését...
Hát, Büki olvtárs, Isten hozott a klubban!
A "cumi" kaliberek klubjában....... Kacsint
 Emelem
Üdv Maestro!

A fenti tanácsot azért adtam mert 1.: a józan (paraszti) ész diktálta 2.: a GP11 lőszer számomra magasan a mérce felett teljesít 3.: feltételezem hogy Büki ápolttárs fegyvere is mint oly sok svájci hadipuska, csak néhány 10 esetleg 100 gyakorlási/kiképzési célzatú lőszert sütött el mivel Svájc hálistennek kimaradt a világháborúból. Ezért is tartom szükségtelennek/károsnak hogy egy valószínűleg új csövű fegyvert majd egy tizeddel vastagabb maggal küldözgessünk. Jó lesz az akkor is ha már megkopott a cső, ahogy írtad is. Arról nem beszélve (Te mint utántöltő tudod) hogy milyen stressz egy űrméret feletti mag kilövése. Ugyanis bármit is ír a "szakirodalom", a méréseim szerint a GP11 lőszer .306 átmérőjű. Több maradványtesten is jól látszik hogy a huzag mélyen, stabilan megvágja a magot és a hornyozat is hozzáér a maghoz. Lőttem a puskával .308 maggal szerelt Norma lőszert amely papíron sokkal "erősebb" mint a Ruag GP11, de a gyakorlati tesztek szerint a GP11 már 100m-en magasabban lő. A Norma (egyébként jó lőszernek tartom) sokkal hangosabb, nagyobbat rúg, nagyobb a szórása. Hát dióhéjban ennyi.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: