Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hogy néz ki az álomfegyverem?  (Megtekintve 122516 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #585 Dátum: 2014. December 05. - 08:48:57 »

Én csak Sima K1-es el lőttem. Igaz az is hogy a Márk által említett (legpontosabb) 308W cal-al. De az még
az én szar lő tudásom ellenére is 50 méteren érintőket tudott. A feltámasztás meg egy leszsák volt.

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #586 Dátum: 2014. December 05. - 08:54:25 »

A csövek pontosságát firtatva sokan elfelejtik, hogy a vadászat nem precíziós lövészet. Egy vaddisznó vitális zónája kb. egy 20-30 cm-es körre tehető. Ezt kell becsülettel meglőni. Szerintem az összes ma gyártott golyós fegyver képes erre.Ha nem, akkor általában a fegyver másik felén keresendő a hiba. 100 m-en 3 cm szóráskép kielégítő (300 m-re meg nem lövünk, néhány kivételtől eltekintve). Nagyapáink évtizedekig elvadásztak a ZKK-val és a 4×32 kis Zeissel és ne gondolja senki, hogy csak 30 m-re lőttek, mégis mindent terítékre hoztak. A másik dolog, hogy meg kell találni a megfelelő tömegű lövedéket, amit az adott cső a leginkább szeret. Így van értelme egy tesztnek (mondjuk 4-5 féle lőszerrel).
Szerintem elég sokunknak közülünk elérhetetlen kategória egy RX-HELIX. Hogy a csöve nem elég jó....ilyenkor kicsit mindig  Röhög...... Aki meg teheti használja egészséggel!!

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #587 Dátum: 2014. December 05. - 08:57:10 »

Szia!
Csak egy pár gondolat. Minden bántó szándék nélkül!
Nem szoktam 300 méterre lőni.
Köszi a segítséget de majd átgondolom ezt a kuka dolgot.
Legyél figyelmesebb, én babzsákról lőttem vele nem állványról. Szerintem 4-5 cm es szóráskép, feltámasztásból 100 méterre, ráadásul hajtástávcsővel kifejezetten jónak mondható.
Szedtél már szét ilyen fegyvert? Ez költői kérdés volt...
Nem túl sok ismétlő fegyvernek van a távcsöve a csőre szerelve.

Üdv: Karcsi
Üdv!
Nem rád gondoltam hogy Te dobd ki, számomra felejtős így. Fix csővel persze biztosan más a helyzet. Mosolyog
Szóráskép:
Feltételeztem hogy ha ide mint fegyver szóráskép tesztet leírod a 4-5cm-t és azt is hogy mindezt babzsákról lőtted akkor profi céllövő vagy. Van ugyanis itt a fórumon is nem egy tag aki képes babzsákról 1-2cm-t lőni. Ezért nem is foglalkoztam ezzel különösebben.
300m:
Az hogy nem szoktál /vagy bárki más/ nem szokott 300m-re lőni rendjén való, de hidd el, lehet rá szükség. Az alföldi vadásztársak most nem mosolyognak!!
Fegyver:
A fenti ábrán látni hogy hogy is nézhet ki a cső rögzítése, abból indultam ki. 2,5-3,5cm-en szorítja meg a csövet. Valóban nem szedtem szét még de nem is vágyom rá. Azt viszont már láttam, hogy egy "klasszikus" fegyver csöve milyen erővel van rögzítve és tudom hogy itt a zárolási hézag fix de a cső vibrációja ugyanolyan nagy mint bárhol.
A csőre szerelt távcső:
hát ezért is írtam; azzal a megoldással nyugodtabb lennék mert akkor tudom hogy a távcső és a cső 1 egységet alkot, nem változhat a pozíciója, ráadásul nem kell külön belőni sem.
Ha jól tudom ezzel volt gondja a Blasernek is.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #588 Dátum: 2014. December 05. - 10:11:30 »

Urak!

A tolózáras vadászpuskát feltalálták több mint 100 éve.
El lehet azon filozófálni, hogy vajh van-e olyan jó egy 840 ezres, vagy két milliós fegyver mint egy klasszikus 4-500 ezer forintos, de nem érzitek egy kicsit megmosolyogtatónak?
Ha azt kell egy ilyen fegyvernek bebizonyítania, hogy tud annyit mint egy klasszikus olcsó vadászpuska, akkor nagy gáz van.
Szerény véleményem, hogy millió körüli, vagy feletti összeget "katonapuskáért" (tolózáras ismétlő..) már normális ember (tisztelet a kivételnek, és minden bántó szándék neélkül mondva) nem ad ki.
Ennyi pénzért VADÁSZUSKÁT  lehet venni, ami egy, vagy több csövű billenő!
Annál meg persze hogy elnézi az ember a rosszabb szórásképet, hiszen tényleg nincs szükség prec teljesítményre vadászpuskánál.
De legalább vadászpuska!

 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #589 Dátum: 2014. December 05. - 13:32:34 »

"Ha azt kell egy ilyen fegyvernek bebizonyítania, hogy tud annyit mint egy klasszikus olcsó vadászpuska, akkor nagy gáz van."
 Emelem

Nos talán én is így vagyok ezzel. Több mint tíz éve szinte minden nap internet előtt ülök. Szinte minden nap kapok a hülebogártól egy újabb álompuskát.  Ördög Ördög
De mégis megmaradt még az "öreg" M98 30-06-os 8x56-os S&B-vel.
Nagyon sokszor nekilódultam megvenni az álompuskát, pénzel a zsebben, Asszonyi jóváhagyással.
De mindig másra költöttem el a pénzt: maradandóbb, élhetőbb fontosabb dolgokra.
És azt kell mondjam, a puska miatt még nem kellet borzonganom, hogy ha most az lett volna  kezembe stb... de hozzá kell tennem, hogy a mai napig mindig ott lóg előttem az álompuska, és a hülebogár nem múlt el... Ördög Ördög Röhög
Kivárom a megfelelő pillanatot... Ördög

 Wave
Naplózva

Üdv End
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #590 Dátum: 2014. December 05. - 13:48:17 »

Nos talán én is így vagyok ezzel. Több mint tíz éve szinte minden nap internet előtt ülök. Szinte minden nap kapok a hülebogártól egy újabb álompuskát.  Ördög Ördög
De mégis megmaradt még az "öreg" M98 30-06-os 8x56-os S&B-vel.
Nagyon sokszor nekilódultam megvenni az álompuskát, pénzel a zsebben, Asszonyi jóváhagyással.
De mindig másra költöttem el a pénzt: maradandóbb, élhetőbb fontosabb dolgokra.
És azt kell mondjam, a puska miatt még nem kellet borzonganom, hogy ha most az lett volna  kezembe stb... de hozzá kell tennem, hogy a mai napig mindig ott lóg előttem az álompuska, és a hülebogár nem múlt el... Ördög Ördög Röhög
Igen Én is azt vallom,hogy a vadászati lehetőségen múlik a siker,nem az eszközön!
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #591 Dátum: 2014. December 05. - 13:57:07 »

Szerintem itt nem ugyanarról folyik a szó....
Az álompuskának semmi köze a sikerhez és a vadászati lehetőségehez. Vállat von
A topik témája: "Hogy néz ki az álomfegyverem?"

Forendnek pedig igaza van abban, hogyha megvette volna, már nem is lenne álompuska...
Csak egy nagyon, de nagyon jó puska. Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #592 Dátum: 2014. December 05. - 17:59:49 »

Az elmúlt 5-6 évben mindíg megtalált az  a bizonyos bogár és hát sokféle "álompuska"  megfordúlt a szekrényben . És agyogyan érzem így karácsony előtt , sajnos muszáj lesz valamit v. valamiket beköltöztetni a szekrénybe . Nyihi
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #593 Dátum: 2014. December 05. - 18:06:56 »

Szerintem itt nem ugyanarról folyik a szó....
A topik témája: "Hogy néz ki az álomfegyverem?"
Üdv!
Igazad van, már bánom hogy "leszóltam" a neki örömet szerző puskáját. Sorry mindenkinek.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #594 Dátum: 2014. December 05. - 19:26:42 »

Eszmecseréknél felmerült a szóráskép kérdése.

Nos, a fegyvergyártók ritkán közlik, hogy adott kaliberhez és a saját maguk által gyártott fegyverhez, töltés, ürítés, szórásképileg melyik lőszert javasolják, melyikhez garantálják az 1 MOA-s szórásképet 100m-en.

Azért maradjunk annyiba, hogy ha ez nem tudható, akkor célszerű elsőként is a megfelelő, és legkisebb szórásképpel rendelkező vadászlőszert megtalálni és csak ezt követően foglalkozzunk annak célballisztikai tulajdonságával.

Főleg, hogy ez utóbbi tényező minden esetben más és más.

Soha, de soha nem lesz két azonos vadászhelyzet, vad, stb. stb, tehát nem lehetséges bármit is leszűrni abból, hogy mit tesz, vagy mit nem tett elvárható módon az a fránya lövedék. ( ilyenkor indul meg a kalibernövelés kérdése a fejekben)

Ha egy fegyverhez meg lett találva a gyártó által is előírt és teljesített lőszer, az tudja a megfelelő szórásképet, akkor már 1 tényező ki van iktatva a számtalan még sokból.

Mi következik ebből ?

Eredményesebb lesz a vadászat.

Ez még növelhető ?

Igen, megfelelő lőkészség elsajátításával, valamint etikus vadászattal, amibe a lövési kényszer is beletartozik.

Maga a lövés leadásának időpontjának megválasztása nagyon lényeges pont, de ha nem stimmelnek a sikerességhez szükséges feltételek, még egy dolgot meg lehet tenni, és ez a nem elengedni a lövést.

Lényeg, hogy én favorizálom és helyeslem azt a fegyvert, ami a legkisebb szórásképpel rendelkezik adott lőszerrel.

Már csak hab a tortán, ha a személy is rendelkezik vadászati célból elfogadott lőkészséggel. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #595 Dátum: 2014. December 05. - 19:46:07 »

Már csak hab a tortán, ha a személy is rendelkezik vadászati célból elfogadott lőkészséggel. Emelem
Jó jó, de itt már átcsaptunk a "Hogy néz ki az álomvadászom?" témakörbe, ami még 1000000x ingoványosabb talaj, mint a puskaválasztás.... Ördög

A többivel (főleg a "megtanulni NEMlőni" résszel) messzemenőkig egyetértek Igen
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #596 Dátum: 2014. December 05. - 21:06:02 »

Jó jó, de itt már átcsaptunk a "Hogy néz ki az álomvadászom?" témakörbe, ami még 1000000x ingoványosabb talaj, mint a puskaválasztás.... Ördög

A többivel (főleg a "megtanulni NEMlőni" résszel) messzemenőkig egyetértek Igen
 Emelem

Szimpla ömlengés volt a beveztő. Emelem
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #597 Dátum: 2014. December 08. - 20:06:36 »

 Emelem
Kéretik nem  Röhög -ni!
A K11-re elkészült egy kisérleti távcsőszerelék. Diófából!!!  Stoel
A szörnyűlködést is kérem mellőzni!
A cél annyi volt csupán, hogy a távcső pozíciót tudjam beállítani, és a hüvely kivetést ellenörizni.
A céloptika egy 3-12x52 Tasco Euró. A távcső magaság 56mm-re lett beállítva a csőtengely vonalába elhelyezve.
A távcső alá egy ívelt terlőlemez is került, de sokszori állítgatással és a lemez ívének módosításával sem sikerült jól beállítani a kivetést.
Ezért a távcső függőleges tengelyvonalát balra kitoltam 8 mm-t. Így a kivetést igen jól sikerült beállítani.
Ezen beállítás alapján készült az acél szerelék tervezése.
Még dilemmázok, hogy esetleg az EGUN-on talált szerelék megoldást válasszam-e, hogy a fegyveren  ne keljen maradandó változtatást végrehajtani: http://www.egun.de/market/item.php?id=5212513
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #598 Dátum: 2014. December 08. - 20:20:42 »

Emelem
Kéretik nem  Röhög -ni!
A K11-re elkészült egy kisérleti távcsőszerelék. Diófából!!!  Stoel
A szörnyűlködést is kérem mellőzni!
A cél annyi volt csupán, hogy a távcső pozíciót tudjam beállítani, és a hüvely kivetést ellenörizni.
A céloptika egy 3-12x52 Tasco Euró. A távcső magaság 56mm-re lett beállítva a csőtengely vonalába elhelyezve.
A távcső alá egy ívelt terlőlemez is került, de sokszori állítgatással és a lemez ívének módosításával sem sikerült jól beállítani a kivetést.
Ezért a távcső függőleges tengelyvonalát balra kitoltam 8 mm-t. Így a kivetést igen jól sikerült beállítani.
Ezen beállítás alapján készült az acél szerelék tervezése.
Még dilemmázok, hogy esetleg az EGUN-on talált szerelék megoldást válasszam-e, hogy a fegyveren  ne keljen maradandó változtatást végrehajtani: http://www.egun.de/market/item.php?id=5212513



Nem akarok szenyózni, hogy én megmondtam, hogy a ritkasággal csak szívás van.... akkor úgy néz ki, hogy, ha a gyárit választod, akkor kb. 215 Euro-ból ér haza ez a nemes vas, ami 11 millis sínes, és még kell hozzá egy 30-as gyűrű garnitúra, ami kb. még egy húszas.. HUF-ban. Egy használt EAW ára kb együtt.
Ha saját tervezést készítesz, akkor a fegyver autentikussága kerül veszélybe....
Akkor melyik ujjadba is kell most harapni? Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #599 Dátum: 2014. December 08. - 22:37:22 »

Nem akarok szenyózni, hogy én megmondtam, hogy a ritkasággal csak szívás van.... akkor úgy néz ki, hogy, ha a gyárit választod, akkor kb. 215 Euro-ból ér haza ez a nemes vas, ami 11 millis sínes, és még kell hozzá egy 30-as gyűrű garnitúra, ami kb. még egy húszas.. HUF-ban. Egy használt EAW ára kb együtt.
Ha saját tervezést készítesz, akkor a fegyver autentikussága kerül veszélybe....
Akkor melyik ujjadba is kell most harapni? Fejvakarás
 Emelem
Természetesen ennyit nem fogok szerelékre áldozni, de maga az elv elgondolkodtat.
Az viszont már eldöntött tény, hogy ez a puska céltávcsövet fog kapni és egyre inkább hajlok az átalakítás felé, de eakkor -mivel nagyon megfogott az eredeti formája- amint tehetem beköltöztetek egy eredeti példányt is mellé, ami lehet akár G11 is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: