Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hogy néz ki az álomfegyverem?  (Megtekintve 122514 alkalommal)
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #570 Dátum: 2014. December 03. - 13:48:55 »

Az érdekelt volna csak, hogy technikailag mi a különbség a kettő között.
Üdv!

A K31 zárja változatlan működési mechanizmus mellett kb. 8-10cm-rel rövidebb. Ezen megoldással azonos tömeg és hossz mellett a K31 csöve 6cm-rel hosszabb, valamint a K31-re létezik egy oldalra szerelhető szereléksín. Módosult a fegyver súlypontja és még más jellemzői is. Dióhéjban ennyi. Mosolyog
K11 zár:

K31 zár:
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #571 Dátum: 2014. December 03. - 14:00:38 »

Ezt azért tudtam. ;)Sajnos ángliusul nem tudok. Stoel
Az érdekelt volna csak, hogy technikailag mi a különbség a kettő között.
 Wave
Emelem
A legszembetűnőbb  különbség a zárdugattyúnál látható. A K11 zárdugattyúja kb. egy lőszer hossznyival hosszabb, mivel a tár kb. annyival van előrébb, mint a K31-nél. További eltérés a tár formája. A K11 tárja jóval ferdébb, ez által meredekebben adja fel a lőszereket.
A K11 kurz ( azaz rövid) és a K31 teljes hossza megegyezik, ebből adódóan a K11 csöve annyival rövidebb mint amennyivel hosszabb a zárszerkezete. Hogy működésileg mennyivel jobb az egyik mint a másik azt sajnos még én sem tapasztaltam meg.
 Stoel Angolul én sem tudok, de a képek hála a magasságosnak valamiért magyarul vannak.  Ördög
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #572 Dátum: 2014. December 03. - 14:02:55 »

Bocs, közben beelőztek.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #573 Dátum: 2014. December 03. - 22:11:56 »

Üdv!

A K31 zárja változatlan működési mechanizmus mellett kb. 8-10cm-rel rövidebb. Ezen megoldással azonos tömeg és hossz mellett a K31 csöve 6cm-rel hosszabb, valamint a K31-re létezik egy oldalra szerelhető szereléksín. Módosult a fegyver súlypontja és még más jellemzői is. Dióhéjban ennyi. Mosolyog
K11 zár:

K31 zár:


 Igen Most már ezt is tudom.  Vigyorog Táncol
 Meghajol
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #574 Dátum: 2014. December 04. - 13:14:49 »

Sziasztok!Ma volt alkalmam "megfogdosni" egy Merkel Helixet.Van itt akinek ez az álomfegyver?Esetleg használja valaki?Első benyomásom az,hogy gyönyörű,kézre álló és könnyű.Szóval like-ol-nám! Kacsint
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #575 Dátum: 2014. December 04. - 13:51:03 »

Sziasztok!Ma volt alkalmam "megfogdosni" egy Merkel Helixet.Van itt akinek ez az álomfegyver?Esetleg használja valaki?Első benyomásom az,hogy gyönyörű,kézre álló és könnyű.Szóval like-ol-nám! Kacsint

Én egy KR1-gyel is beérném! Mosolyog
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #576 Dátum: 2014. December 04. - 14:04:55 »

Én egy KR1-gyel is beérném! Mosolyog
Az is volt 1db.Mégpedig a rövid bordázott csövű.Kb zsebben elfér Röhög
A Sauer 202 Highland viszont nagyon tetszik!Classicban is van bordázott csővel?
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #577 Dátum: 2014. December 04. - 15:03:36 »

Sziasztok!Ma volt alkalmam "megfogdosni" egy Merkel Helixet.Van itt akinek ez az álomfegyver?Esetleg használja valaki?Első benyomásom az,hogy gyönyörű,kézre álló és könnyű.Szóval like-ol-nám! Kacsint

Szia!
Az RX Helix nekem túl könnyű volt standard csővel. Hosszas várakozás után érkezett meg hozzá egy 56 cm-es 19 mm-es félnehéz cső (8x57JS) nyilt irányzék nélkül mert az amúgy kiválló nyiltirányzék rettentően zavart kis nagyításon. Tegnap megtörtént az avatás. Már kezdünk megbarátkozni. Kacsint
A Sauer 202 Higlandról lebeszélnélek mert amitől a 202-es 202-es azt rontották el a Higlandban. Persze ez csak az én véleményem. A Classicot is kérheted bordázott csővel tetemes felár ellenében.
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #578 Dátum: 2014. December 04. - 15:30:00 »

Szia!
Az RX Helix nekem túl könnyű volt standard csővel. Hosszas várakozás után érkezett meg hozzá egy 56 cm-es 19 mm-es félnehéz cső (8x57JS) nyilt irányzék nélkül mert az amúgy kiválló nyiltirányzék rettentően zavart kis nagyításon. Tegnap megtörtént az avatás. Már kezdünk megbarátkozni. Kacsint
A Sauer 202 Higlandról lebeszélnélek mert amitől a 202-es 202-es azt rontották el a Higlandban. Persze ez csak az én véleményem. A Classicot is kérheted bordázott csővel tetemes felár ellenében.
Szia!Örülnék,ha a Merkel lőképéről beszámolnál,mert hallottam már jót és rosszat is!
Egyébként gratulálok hozzá!Használd egészséggel és okozzon sok örömet! Kacsint
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #579 Dátum: 2014. December 04. - 21:23:02 »

Sziasztok!Ma volt alkalmam "megfogdosni" egy Merkel Helixet.Van itt akinek ez az álomfegyver?Esetleg használja valaki?Első benyomásom az,hogy gyönyörű,kézre álló és könnyű.Szóval like-ol-nám! Kacsint

Tavaly voltam egy hajtáson, ahol egy barátom, akivel nem mindennap találkozom, büszkén vette elő a Helixet, 300-as Winmagban.... (tán 56 centis bordázott csővel?? Fejvakarás Ördög... de max 60 centi!)
Nem alaptípus, mert csak a puska árából kapott engedményből egy remek golyós és még egy meglehetős srétes puskát lehetne venni Vigyorog
Az engedményes ár így is majdnem két guriga volt... Röhög Röhög
Megnéztem, de nyilván, ha az ember elkezd kritizálni egy két gurigás puskát, hát rögtön nevetség tárgyává válik.
Nem is tettem, hiszen tényleg szép fája volt!
Azóta, ahogy közös cimborámtól hallom, egyre többet használja a jó öreg régi Steyrt.......
Hát kb. ennyit tudok a Helixről,....... Vállat von
(nekem azt hiszem elég is ennyi róla Vigyorog Nem szól szám)
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #580 Dátum: 2014. December 05. - 05:17:43 »

Itt a tesztelo nincs abszolut elajulva a Helix pontossagatol 100-on.

   http://www.outdoorlife.com/blogs/gun-shots/gun-review-merkel-rx-helix   

308 win 5 loves, atlag szoraskep = 2.6 inch.
223 Rem. 5 loves = 1.68 inch.
A legjobb szoraskepet 308-be a Federal 175 grain SMK lovedek adta. 223- ba meg az 55 graines Hornady VMax.

Verdikt: gyors, innovativ, draga erdekes.......csak nem eleg pontos !

PS.
Szvsz egy olcso 300 dollaros beleposzintu amerikai fegyver pontosabb ennel.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #581 Dátum: 2014. December 05. - 05:35:32 »

Itt a tesztelo nincs abszolut elajulva a Helix pontossagatol 100-on.

   http://www.outdoorlife.com/blogs/gun-shots/gun-review-merkel-rx-helix   

308 win 5 loves, atlag szoraskep = 2.6 inch.
223 Rem. 5 loves = 1.68 inch.
A legjobb szoraskepet 308-be a Federal 175 grain SMK lovedek adta. 223- ba meg az 55 graines Hornady VMax.

Verdikt: gyors, innovativ, draga erdekes.......csak nem eleg pontos !

PS.
Szvsz egy olcso 300 dollaros beleposzintu amerikai fegyver pontosabb ennel.
Épp ezt hallottam Én is,hogy nem a legpontosabb fegyver.Egy ismerősömnek van és olyan problémái voltak,hogy nem mindig sütötte el a lőszert,illetve elkezdett rozsdásodni!A boltban megfigyeltem,hogy a cső és az előagy között nem csak egy névjegy kártyányi,vagy 1mm körüli a hézag,hanem kb 3-4 mm.Ez nem tünt a leg esztétikusabbnak.Legalább is nekem.Az ára 860 Ezer Ft.
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #582 Dátum: 2014. December 05. - 07:03:22 »

Szia!Örülnék,ha a Merkel lőképéről beszámolnál,mert hallottam már jót és rosszat is!
Egyébként gratulálok hozzá!Használd egészséggel és okozzon sok örömet! Kacsint

Sziasztok!
Háromszor lőttem eddig vele lőtéren, teljesen kielégítőnek érzem a pontosságát, babzsákról lőttem, kb 4-5 cm-es szórásképet tudtam elérni 100 méteren.
A "nem elég pontos" kifejezés azért érdekes. Nem akarnék vitát nyitni, de az egyéni lő készség a vadászati szituációk adta lehetőségek és az extrém pontosnak titulált puskák általános vadászati jelentőségén azért el lehet gondolkozni, ha már a fegyverek pontosságát, firtatjuk.
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #583 Dátum: 2014. December 05. - 07:26:38 »

kb 4-5 cm-es szórásképet tudtam elérni 100 méteren.
Üdv!
Az 300m-en 12-15cm. Egyértelműen kuka, ha még erre kell egy esetleges lövőhibát rátenni. Egy 100-200e forintos fegyver /jó csővel akár százévesen/100m-en állványból max. 1-2cm szórást kell hogy tudjon a hozzávaló lőszerrel. Véleményem szerint a cső-tok csatlakozás viszonylatban lehet gond. A csőre lövéskor olyan erők hatnak, amit ez a rögzítési megoldás nem feltétlenül visel el. Ráadásul a távcső nem a csőre van szerelve.
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #584 Dátum: 2014. December 05. - 08:27:41 »

Üdv!
Az 300m-en 12-15cm. Egyértelműen kuka, ha még erre kell egy esetleges lövőhibát rátenni. Egy 100-200e forintos fegyver /jó csővel akár százévesen/100m-en állványból max. 1-2cm szórást kell hogy tudjon a hozzávaló lőszerrel. Véleményem szerint a cső-tok csatlakozás viszonylatban lehet gond. A csőre lövéskor olyan erők hatnak, amit ez a rögzítési megoldás nem feltétlenül visel el. Ráadásul a távcső nem a csőre van szerelve.

Szia!
Csak egy pár gondolat. Minden bántó szándék nélkül!
Nem szoktam 300 méterre lőni.
Köszi a segítséget de majd átgondolom ezt a kuka dolgot.
Legyél figyelmesebb, én babzsákról lőttem vele nem állványról. Szerintem 4-5 cm es szóráskép, feltámasztásból 100 méterre, ráadásul hajtástávcsővel kifejezetten jónak mondható.
Szedtél már szét ilyen fegyvert? Ez költői kérdés volt...
Nem túl sok ismétlő fegyvernek van a távcsöve a csőre szerelve.

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: