Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 236283 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #255 Dátum: 2012. Március 06. - 13:10:11 »

Ha nem megy "szépszóval", akkor valószínűleg, csak melegítéssel fog engedni a ragasztó.

Szép szóval, imbuszkulccsal nem megy, már majdnem hajlott a kulcs. Akár egy öngyújtóval is megteszi melegítésképp?  Stoel
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #256 Dátum: 2012. Március 06. - 13:13:05 »

Szép szóval, imbuszkulccsal nem megy, már majdnem hajlott a kulcs. Akár egy öngyújtóval is megteszi melegítésképp?  Stoel

Nem valószínű, hogy az öngyújtó elég lenne. Meg kell melegíteni a szereléket annyira, hogy a ragasztó megadja magát.
Mielőtt elkezdenéd, várd meg, hogy nálam kompetensebb szakik is elmondják a véleményüket. :Mosolyog
 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2012. Március 06. - 13:25:44 »

Nem valószínű, hogy az öngyújtó elég lenne. Meg kell melegíteni a szereléket annyira, hogy a ragasztó megadja magát.
Mielőtt elkezdenéd, várd meg, hogy nálam kompetensebb szakik is elmondják a véleményüket. :Mosolyog
 Emelem

Szerintem helyes volt a tanács, tényleg meg kell melegíteni, de csak a csavart, azt is csak finom szúrólánggal, és gyorsan kitekerni.

Remélhetőleg még nem lett szétb..., akarom mondani elcseszve a feje a csavarnak, mert akkor már csak a fúró segíthet és az új menetfúrás, új csavar. Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #258 Dátum: 2012. Március 06. - 14:13:07 »

Szerintem helyes volt a tanács, tényleg meg kell melegíteni, de csak a csavart, azt is csak finom szúrólánggal, és gyorsan kitekerni.

Remélhetőleg még nem lett szétb..., akarom mondani elcseszve a feje a csavarnak, mert akkor már csak a fúró segíthet és az új menetfúrás, új csavar. Emelem

Akkor hát így cselekszem!  Igen

A csavar fején még a barnítás sincs megkopva, azért óvatosan bánok én az ilyen műszereimmel. De ezek szerint van még remény.  Mosolyog

El nem tudom képzelni, mi a jófenének ragasztotta bele.., sosem mozgott vagy ilyesmi. Nagyon remélem, hogy nem cseszte el a menetet benne és azért.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
sab
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2012. Március 06. - 19:28:25 »

Akkor hát így cselekszem!  Igen

A csavar fején még a barnítás sincs megkopva, azért óvatosan bánok én az ilyen műszereimmel. De ezek szerint van még remény.  Mosolyog

El nem tudom képzelni, mi a jófenének ragasztotta bele.., sosem mozgott vagy ilyesmi. Nagyon remélem, hogy nem cseszte el a menetet benne és azért.

Én sem értem a ragasztást, mert nincs értelme, hisz a két oldalról való fixálás bőven elegendő.

Az alsó, bilincset rögzítő csavart ellenben nem árt megfelelő ragasztóval kicsit fixálni, hogy az esetleges lövési energiától az önmagától ne tekeredjen ki. Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #260 Dátum: 2012. Március 09. - 10:52:51 »

Végre úgy néz ki, megoldódik a problémám. Sikerült megszabadulnom a beragasztott csavaroktól és nagyjából egy helyre is mutat a szálkereszt és a csőtengely, viszont tartok kicsit attól, hogy a szereléket oldalban maximális helyzetbe hoztam, s amikor a céltávcsövet is állítottam, a végálláshoz képest 17 kattanásra áll az oldalsó torony állító csavarja.
Lehet ez a későbbiekben probléma, meghibásodás forrása vagy a 17 kattanás még a határértéken belül van?
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #261 Dátum: 2012. Március 09. - 11:02:35 »

Végre úgy néz ki, megoldódik a problémám. Sikerült megszabadulnom a beragasztott csavaroktól és nagyjából egy helyre is mutat a szálkereszt és a csőtengely, viszont tartok kicsit attól, hogy a szereléket oldalban maximális helyzetbe hoztam, s amikor a céltávcsövet is állítottam, a végálláshoz képest 17 kattanásra áll az oldalsó torony állító csavarja.
Lehet ez a későbbiekben probléma, meghibásodás forrása vagy a 17 kattanás még a határértéken belül van?


A 17 kattintás után még mennyi a lehetőség?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #262 Dátum: 2012. Március 09. - 11:35:09 »

Végre úgy néz ki, megoldódik a problémám. Sikerült megszabadulnom a beragasztott csavaroktól és nagyjából egy helyre is mutat a szálkereszt és a csőtengely, viszont tartok kicsit attól, hogy a szereléket oldalban maximális helyzetbe hoztam, s amikor a céltávcsövet is állítottam, a végálláshoz képest 17 kattanásra áll az oldalsó torony állító csavarja.
Lehet ez a későbbiekben probléma, meghibásodás forrása vagy a 17 kattanás még a határértéken belül van?
Tehát a szereléken oldal irányban már nem lehet többet állítani?
Milyen gyártmányú céltávcsőről van szó?
A mostani beállítás hányad részén áll a középhez képest, a teljes lehetőséghez mérten?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #263 Dátum: 2012. Március 09. - 12:48:48 »

Urak!  Emelem

Bütyköltem még a szereléket, kiszedtem a maradék ragasztót.
Ezzel még egy picit tudtam oldalban állítani a szereléket, így kijött valamivel több kattintásra.
Egy Jénai Zeiss 6x42-es a céltávcső, de amint észrevettem, ezen eleve korlátozott az oldalállítási lehetőség.
Most jobbra és balra is közel ugyan annyit tudok tekerni, tehát a közép állástól nincs nagyon eltérve, feltételezem, így már nagy gond nem lehet vele, igaz?

A csőtengely és a szálkereszt 60 méteren nagyjából egy helyre mutat, csak a végállásba állított szerelék egy picit furán mutat, ha közelről nézzük.  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
sab
Vendég
« Új üzenet #264 Dátum: 2012. Március 09. - 19:34:18 »

Urak!  Emelem

Bütyköltem még a szereléket, kiszedtem a maradék ragasztót.
Ezzel még egy picit tudtam oldalban állítani a szereléket, így kijött valamivel több kattintásra.
Egy Jénai Zeiss 6x42-es a céltávcső, de amint észrevettem, ezen eleve korlátozott az oldalállítási lehetőség.
Most jobbra és balra is közel ugyan annyit tudok tekerni, tehát a közép állástól nincs nagyon eltérve, feltételezem, így már nagy gond nem lehet vele, igaz?

A csőtengely és a szálkereszt 60 méteren nagyjából egy helyre mutat, csak a végállásba állított szerelék egy picit furán mutat, ha közelről nézzük.  Ördög

végállásba állított szerelék egy picit furán mutat, ha közelről nézzük.

Nem gond, mert így legalább a céltávcső tubusháza, párhuzamos a csővel.

Az is lehetséges, hogy vagy a tokozaton lévő sín, furatok, vagy a szerelék nem párhuzamos a csővel, és ezért is jó, hogy állítható a szerelék.

Én már találkoztam elfúrt tokozattal is, melynél a cső sokkalta lejjebb mutatott, mint a cső.

Gyárilag volt ilyen, és mivel tömegtermelés, merem gondolni, hogy egy jó nagy adag szériát így gyártottak le.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #265 Dátum: 2012. Március 09. - 20:11:34 »

végállásba állított szerelék egy picit furán mutat, ha közelről nézzük.

Nem gond, mert így legalább a céltávcső tubusháza, párhuzamos a csővel.

Az is lehetséges, hogy vagy a tokozaton lévő sín, furatok, vagy a szerelék nem párhuzamos a csővel, és ezért is jó, hogy állítható a szerelék.

Én már találkoztam elfúrt tokozattal is, melynél a cső sokkalta lejjebb mutatott, mint a cső.

Gyárilag volt ilyen, és mivel tömegtermelés, merem gondolni, hogy egy jó nagy adag szériát így gyártottak le.

Az én esetemben is ez lehet a probléma. Mert akár hogy is nézem, szerintem az első szereléktalp nem középen, hanem picit jobbra áll középponttól. Ilyenkor is jó az az állítható szerelék.
Egy dolog viszont valószínű: ha úgy lesz lehetőségem, több okból is lecserélem a mostanit és az eredeti Mauser oldalszereléket kapja meg a puskám.


Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #266 Dátum: 2012. április 09. - 20:37:25 »

Üdv! Kérnék egy kis segítséget! A marlin xs 7 szerelék passzol a marlin 336-hoz?
Köszönöm a válaszokat!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2012. április 09. - 20:45:55 »

Üdv! Kérnék egy kis segítséget! A marlin xs 7 szerelék passzol a marlin 336-hoz?
Köszönöm a válaszokat!

Szia!
Kevés információt adtál meg, így érdemben nem lehet kérdésedre válaszolni. Az XS-hez adják a weaver alapot, arra lehet rá való gyűrűkkel céltávcsövet szerelni. A 336-os majdnem sík tokfedelén 4 csavarhely van, arra én MOM alapot szereltem.
Tegyél fel fotót, hogy mire gondolsz, vagy írd jobban körül.  Vigyorog
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #268 Dátum: 2012. április 09. - 21:03:51 »

Küldök linket amit néztem, csak nem tudom, hogy jó e hozzá!
http://www.vadaszapro.hu/58781/szerelek
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2012. április 09. - 21:32:37 »

Küldök linket amit néztem, csak nem tudom, hogy jó e hozzá!
http://www.vadaszapro.hu/58781/szerelek
 Emelem

Erre a Mindenható tudna válaszolni, én nem. De vidd el a puskát, próbáld rá és ha passzol, megveheted.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: