Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 236104 alkalommal)
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #315 Dátum: 2013. Március 17. - 09:50:06 »

Szerinted akkor nem lenne elég stabil? Vajon használ ilyet valaki a fórumtársak közül?
 Emelem



Szia!

Lett nekem egy diopteres (fém irányzék) spéci Nagant. 1 hónapja jártam körbe a dolgot, de még mindig agyalok néha ezen.
A MOM távcső szerintem igen jó választás én olyat vennék. Abból is a vastagabbik szálkereszttel  -létezik vékonyított szálkereszttel is amik nem olyan jók (tipp?)-

Amit írtam az csak az én meglátásom. Általában minden szerelék 2 ponton van rögzítve a puskához, ebből is következik, hogy az 1 pontos rögzítés nem 100%-os.

Biztos sok puskán van fix komlói szerelék, éppen 1 hete láttam élőben -épp egy vadászpuskára szerelték rá-
((a töltényűr előtt van csavarral rögzítve egy ponton a szerelék))
A szerelés meg csak ráfúrásból áll, tény jó megoldás a komlói szerelék, de legjobb lenne, ha az oldali részen is lenne egy rögzítési pont vagy eleve oldalrögzítéses lenn mint írtam (SZVD PSO-1 vagy Nagant PU szerelék)

A fentiek csak az én véleményem. Az sem mindegy mire használod a puskát  (Vadászni 100m-re lehet távcső sem kellene. Sportlövészeten meg minden cm számít)
 
Az én esetemben a gyári diopterrel (gyári beállítások) 100m-re igen jól lehet vele célba lőni viszont lehet az egy  pontos rögzítéses komlói szerelékkel már lehet nem is lenne ilyen jó (100-300m) a puska, meg nem beszélve a fúrásról (új állapotú a 40éves puska)

Te esetedben jó választás a komlói szerelék (nem ésszerű  a drágább egyedi patentos szerelék), viszont több vadász az oldható szereléket részesíti előnyben.


 Lő
 Emelem











Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #316 Dátum: 2013. Március 17. - 15:38:55 »

Szia!

Lett nekem egy diopteres (fém irányzék) spéci Nagant. 1 hónapja jártam körbe a dolgot, de még mindig agyalok néha ezen.
A MOM távcső szerintem igen jó választás én olyat vennék. Abból is a vastagabbik szálkereszttel  -létezik vékonyított szálkereszttel is amik nem olyan jók (tipp?)-

Amit írtam az csak az én meglátásom. Általában minden szerelék 2 ponton van rögzítve a puskához, ebből is következik, hogy az 1 pontos rögzítés nem 100%-os.

Biztos sok puskán van fix komlói szerelék, éppen 1 hete láttam élőben -épp egy vadászpuskára szerelték rá-
((a töltényűr előtt van csavarral rögzítve egy ponton a szerelék))
A szerelés meg csak ráfúrásból áll, tény jó megoldás a komlói szerelék, de legjobb lenne, ha az oldali részen is lenne egy rögzítési pont vagy eleve oldalrögzítéses lenn mint írtam (SZVD PSO-1 vagy Nagant PU szerelék)

A fentiek csak az én véleményem. Az sem mindegy mire használod a puskát  (Vadászni 100m-re lehet távcső sem kellene. Sportlövészeten meg minden cm számít)
 
Az én esetemben a gyári diopterrel (gyári beállítások) 100m-re igen jól lehet vele célba lőni viszont lehet az egy  pontos rögzítéses komlói szerelékkel már lehet nem is lenne ilyen jó (100-300m) a puska, meg nem beszélve a fúrásról (új állapotú a 40éves puska)

Te esetedben jó választás a komlói szerelék (nem ésszerű  a drágább egyedi patentos szerelék), viszont több vadász az oldható szereléket részesíti előnyben.


 Lő
 Emelem

Hát köszönöm, ezt kimerítően körülírtad. Vadászni fogom használni a puskát, táv-lövöldözni sosem szeretnék, de azért kisebb távon is jobb volna a távcső, pl. vadkáron, mert területem nincs Rííí , és ha meghívást kapok, hát az inkább vadkár. Azt a kevés lehetőséget pedig szeretném a lehetőségekhez képest kihasználni.
A pénztárca nem vastag(így van ez), szóval MOM lesz komlóin.
Köszönöm szépen.
 Emelem











[/quote]
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 17. - 15:51:57 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #317 Dátum: 2013. Március 17. - 16:09:29 »

Hát köszönöm, ezt kimerítően körülírtad. Vadászni fogom használni a puskát, táv-lövöldözni sosem szeretnék, de azért kisebb távon is jobb volna a távcső, pl. vadkáron, mert területem nincs Rííí , és ha meghívást kapok, hát az inkább vadkár. Azt a kevés lehetőséget pedig szeretném a lehetőségekhez képest kihasználni.
A pénztárca nem vastag(így van ez), szóval MOM lesz komlóin.
Köszönöm szépen.
 Emelem
Nincs semmi baj a komlóival, az "egy pontos felfogatás"t pedig "egy felületen való megfogatás"-ra helyesbíteném! Én is vettem volna már, de a puskámon már van szerelék furat és az nem stimmel a komlói furataival. Szomorú Peti úrral beszéltem telefonon, 15mm-es kiosztásban három csavarral fogatja fel a szerelékét a töltényűr mögött, az kibírja a távcsövet!





« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 17. - 16:15:04 írta Boar » Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #318 Dátum: 2013. Március 17. - 16:54:23 »

Nincs semmi baj a komlóival, az "egy pontos felfogatás"t pedig "egy felületen való megfogatás"-ra helyesbíteném! Én is vettem volna már, de a puskámon már van szerelék furat és az nem stimmel a komlói furataival. Szomorú Peti úrral beszéltem telefonon, 15mm-es kiosztásban három csavarral fogatja fel a szerelékét a töltényűr mögött, az kibírja a távcsövet!


No akkor tuti jó lesz az. Köszönöm
 Emelem




« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 17. - 17:25:14 írta Sakac » Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #319 Dátum: 2013. Március 17. - 17:35:57 »


No akkor tuti jó lesz az. Köszönöm
 Emelem






Úgy tudom, hogy vadászathoz kötelező a távcső.
A puskádhoz a Komlói fix szerelék egy 6x42-es MOM távcsővel szerintem ésszerű, tökéletes választás.

 Emelem




Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #320 Dátum: 2013. Március 17. - 17:56:00 »

Úgy tudom, hogy vadászathoz kötelező a távcső.
A puskádhoz a Komlói fix szerelék egy 6x42-es MOM távcsővel szerintem ésszerű, tökéletes választás.

 Emelem






"Úgy tudom, hogy vadászathoz kötelező a távcső. "

Már mint céltávcső ?

Hát az nem kötelező.

Miért is lenne az. Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #321 Dátum: 2013. Március 17. - 17:59:28 »

Úgy tudom, hogy vadászathoz kötelező a távcső.
A puskádhoz a Komlói fix szerelék egy 6x42-es MOM távcsővel szerintem ésszerű, tökéletes választás.

 Emelem
Szerintem sem kötelező ( bár ott fent még kitalálhatják ,, a okosok")
 Emelem





Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #322 Dátum: 2013. Március 17. - 18:17:40 »

Úgy tudom, hogy vadászathoz kötelező a távcső.
Vajon az ilyen és ehhez hasonló orbitális baromságok milyen úton terjednek és kinek a torz agyában fogannak?????? Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #323 Dátum: 2013. Március 17. - 18:36:05 »

(nem ésszerű  a drágább egyedi patentos szerelék), viszont több vadász az oldható szereléket részesíti előnyben.


 Lő
 Emelem

Szia!  Meg igencsak pénztárcafüggő,  van puskaművesmester barátom , egyszer kérdeztem tőle mennyiért csinálna Fég GV-re patent szereléket   8x56-os sines távcsőhöz !      A válasza,  baráti áron 90-100ezer Ft!  Emelem  

« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 17. - 18:41:44 írta Voldemort » Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #324 Dátum: 2013. Március 17. - 19:02:53 »

Vajon az ilyen és ehhez hasonló orbitális baromságok milyen úton terjednek és kinek a torz agyában fogannak?????? Rííí

..   Tiszteleg ..,  nekem lenne rá egy elméletem..
.. az internyeten nevelkedett, gyógyegér-puskásemberkék  agyában.  Angyal ..   Ördög .. 
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #325 Dátum: 2013. Március 17. - 19:22:10 »

Szia!  Meg igencsak pénztárcafüggő,  van puskaművesmester barátom , egyszer kérdeztem tőle mennyiért csinálna Fég GV-re patent szereléket   8x56-os sines távcsőhöz !      A válasza,  baráti áron 90-100ezer Ft!  Emelem  



Azok a Drága barátok...   OOO

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #326 Dátum: 2013. Március 17. - 19:44:03 »

Úgy tudom, hogy vadászathoz kötelező a távcső.
A puskádhoz a Komlói fix szerelék egy 6x42-es MOM távcsővel szerintem ésszerű, tökéletes választás.

 Emelem






Valószínű ez a jogi norma  rémlik neked:
69. § (1) A Vtv. 70. § (1) bekezdésének a) pontja szerint egyéni vadászatnak minősül:

a) a cserkelés,

b) a les,

c) a barkácsolás, és

d) a vízi járműből történő vadászat,

e) az egyéni apróvad vadászat,

f) a solymászat.

(2) Vadászterületen solymászni a jogosult hozzájárulásával lehet. A vadászmadár betanításához szükséges röpítés és műpedzés vadászati idényen kívül csak a jogosult által kijelölt területen végezhető.

(3) Nagyvadra történő egyéni vadászat alkalmával keresőtávcső használata kötelező.

(4) Vaddisznó és róka éjszakai vadászatán a vadász köteles magánál tartani és használni keresőtávcsövet, céltávcsövet, valamint kézilámpát, továbbá - ha a vadászati hatóság az eseti használatát külön engedélyezte - a fegyverlámpát.

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #327 Dátum: 2013. Március 17. - 20:13:17 »

..   Tiszteleg ..,  nekem lenne rá egy elméletem..
.. az internyeten nevelkedett, gyógyegér-puskásemberkék  agyában.  Angyal ..   Ördög .. 

Nem vagyok vadász, ezt egy vadász említette (egyenesen erre kérdeztem rá: 100m-ig minek távcső?), azaz vadászok terjesztik a rémhírt.
"kötelező a céltávcső"
 Vállat von
Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #328 Dátum: 2013. Március 17. - 20:28:41 »

Nem vagyok vadász, ezt egy vadász említette (egyenesen erre kérdeztem rá: 100m-ig minek távcső?), azaz vadászok terjesztik a rémhírt.
"kötelező a céltávcső"
 Vállat von


Véleményem, hogy minél pontosabb lövést adjanak le szerencsétlen vadra a sebzés elkerülése miatt ezért én kötelezővé is tenném nagy golyós puskánál a céltávcső használatát.
 Effendi

Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #329 Dátum: 2013. Március 17. - 20:32:20 »

Véleményem, hogy minél pontosabb lövést adjanak le szerencsétlen vadra a sebzés elkerülése miatt ezért én kötelezővé is tenném nagy golyós puskánál a céltávcső használatát.
 Effendi

 Fejvakarás
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: