Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 562761 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #555 Dátum: 2009. Március 19. - 19:17:10 »

Na szóval a mai este nem semmi volt.A képzeletbeli aggatékra 3 na jó 2-t el kell képzelni.
Láttunk összesen 15 db-t.De olyat is amit én még nem láttam pedig nem ma kezdtem.
Mert hármast és négyest láttam már.De hatot egyszerre kergetőzni-forgolodni-üldözni egymást még sosem.Ezt minek mondanák? Tudom messziről jött ember....de négyen láttuk.Annyit meg nem ittunk... Bion

Sanyi! Emelem

Inspirációdra én is kinéztem  Vigyorog

Felejthetetlen volt. Naplószerűen:
18.20: egy pisszegés, majd még kettő követte, de a hangadót nem bírtam meglátni.
18.21: egy pisszegve húzó snepfet látok az akácsarj felett kb a lőtáv határán.
18.24: jó 10 méterre a fejem felett húz el egy madár.
18.24: az előző egyes madár után pár másodpercre ellenkező irányba szintén a fejem felett irtózatos hangzavarral egy kergetőző hármas.
18.26: messze az akác felett húz el egy pisszegő madár.
Ezután még hallottam több pisszegő példányt (korrogást nem tapasztaltam), de látni nem láttam.

Aztán összes felszerelésem, mely egy zseblámpából állott beüzemeltem és kisétáltam az égerláp mellől...  Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #556 Dátum: 2009. Március 19. - 21:12:33 »

Irigyellek Titeket!

Ha ezek után nem engedik a szalonkavadászatot, akkor azt hiszem, egyre többen fognak kijárni duvadazni......
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #557 Dátum: 2009. Március 20. - 09:00:18 »

Van egy ismerősöm, akit egy megyei fűmufti azzal hülyített meg, hogy nem kell aggódni, jövőre tuti lesz szalonkázás.
Ezt persze megindokolni, alátámasztani nem tudta semmivel sem és azt sem honnan ez az infó és azt sem, hogy ugyan miért lenne majd így, mert a helyzeten SENKI sem változtatott.
Csak ez tipikusan olyan mint amiről Taki írásában is szó van.
Majd a helyzet megoldja magát...félelmetes ez a teszetosza semmirekellőség.

Ja, nagyon sok a madár, régen volt ilyen mennyiség.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #558 Dátum: 2009. Március 20. - 18:25:09 »

Szia Roli!

Hiszem, ha látom!
Szerintem is megy a hülyités, mert konkrétumot senki nem mond. Ha nagyon nagy mozgolódás lenne az ügyben, azt már kidobolták volna!
Most, hogy a Nimród-ban megjelent a cikk, próbálják menteni a renomét. Azt mégsem mondhatják, hogy öt évig ültek a seggükön, és majd most fognak valamit kezdeni. Bár úgy lenne!
Ma a FEHOVA-n ezt láttam! Az ötlet tetszett, de el is szomorított. Ennyire temetjük? Vagy csak ennyi tellett a Kultúrális Egyesülettől is? Szomorú
Kicsit csillog a szalag, de azért látszik. A fekete szalag egyik szárán egy szalonka, a másikon 2009.


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #559 Dátum: 2009. Március 20. - 18:57:14 »

Na ma este 2 szóló 1 kurrogó cvik hááát a cviket előírásszerűen lehetett volna...
Még hatna cippogását halottam de látni nem láttam meg őket...hiába több szem kellett volna
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #560 Dátum: 2009. Március 21. - 14:53:37 »

Igazából egy dolgon gondolkodom amióta kiváltottam a vadászjegyem.
Hamár tavasszal nem lehet vadászni, akkor a - a korábbiakban beígért - őszi vadászatot sem tudta "elintézni" nekünk ez a derék érdekképviseletünk?
...mert én akárhogy nézem nem látom a szalonka őszi vadászati idényét. Vállat von

No nem mintha ez vigasztalna, de tavaly 2 szalonka is rebbent előttem fácánozáskor...és egy legálisan elejtett őszi szalonka szerintem mégiscsak igazi(bb) trófea, semmint egy tavasszal - általam elítélt módon - csencselt...szerintem.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #561 Dátum: 2009. Március 21. - 15:16:04 »

Igazából egy dolgon gondolkodom amióta kiváltottam a vadászjegyem.
Hamár tavasszal nem lehet vadászni, akkor a - a korábbiakban beígért - őszi vadászatot sem tudta "elintézni" nekünk ez a derék érdekképviseletünk?
...mert én akárhogy nézem nem látom a szalonka őszi vadászati idényét. Vállat von

No nem mintha ez vigasztalna, de tavaly 2 szalonka is rebbent előttem fácánozáskor...és egy legálisan elejtett őszi szalonka szerintem mégiscsak igazi(bb) trófea, semmint egy tavasszal - általam elítélt módon - csencselt...szerintem.

Nálunk is volt a hajtásokban egy-két szalonka, de nagyvadas területen az őszi vadászata elég problémás. Októberben még megy a gímbika vadászat, dámos területeken a barcogás, novemberben már van ahol indulnak a vd hajtások...

Nekem egyébként az jutott eszembe, hogy milyen könnyen fordulnak a dolgok az ember feje felett: ami tavaly még nemes passzió volt, idén orvvadászat. Tavaly különleges hangulatú, nagyra értékelt vadászati mód, idén törvénysértés. És egy dublé, ami tavaly még dicsőség volt, idén bűnözőt csinálna az emberből. De közben sem mi, sem az erdő, sem a tavasz, sem a szalonkák nem változtak. Érdekes.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #562 Dátum: 2009. Március 21. - 15:52:54 »

Tegnap olvasgattam az áprilisi vadászlapot és a "Szalonka helyett emlékkupa" című cikken megint úgy fölhördültem, hogy a függöny is meglebbemt...

Idézem:
"... Ezt követően Feiszt Ottó, az OMVK elnöke, a Zalaerdő ZRt. vezérigazgatója beszélt arról, hogy miért alakult így a szalonkavadászat sorsa. Azt mondta, hogy már jóval korábban - mondjuk 2006-ban - elő kellett volna készíteni a brüsszeli irányelvnek a magyarországi jogrendszerbe való beillesztését. (hogy miket nem mond ez az Ottó! Tényleg elő kellett volna készíteni. Ám csak halkan kérdem: ez véletlenül nem az ő dolguk lett volna??? Meg esetleg nem még korábban, mint ahogy Taki írta?)
A derogációs lehetőségek értelmezési hibáiból tanulva (a szlovákok miért nem a hibákból tanulnak?  Nem) a vadászkamara mindent megtesz (ettől félünk éppen...), hogy 2010-ben ismét lehessen mintavételezéssel monitoringozni... (Itt ismét bevillant Taki cikke, és felvetődött bennem az a kósza gondolat, hogy a vadászkamara lehet, hogy még mindig vakvágányon van? Vagy majd ők megmutatják, hogy máshogy is lehet ezt csinálni? Miért nem jó nekünk a kitaposott, bevált út?) Lehetőségként említette, hogy egy kötelező szalonkajegy kiváltásával (na itt lebbent a függöny...) és adott területekre szabott (értsd: haveroknak lemutyizott) terítékkvótával - szigorú szabályok betartása mellett - talán ismét lehetne vadászni a "tavasz hírnökére"." - egy kicsit az is elgondolkoztatott, hogy miért kell idézőjelbe tenni a tavasz hírnökét - nade ez lenne a legnagyobb bajunk!...

Elnézést, hogy a zárójeles megjegyzéseimmel kicsit (???  Vigyorog) széttagoltam az idézetet.

Szóval így. A vadászkamara elnöke. Hogy szalonkajegy.
Nem gondoltam volna, hogy az a sokadik rókabőrt lehúzó lóláb ilyen hamar előbújik.

Erről van szó?
Ezért nem jó nekünk a szlovák példa mert az ingyé van?
Mert akkor nem lehet monitoring címszóval egy csomó pénzt beszedni a vadászatra jogosultaktól, szalonkajegy címszóval pedig a vadászoktól???

Múltkor még nem írtam le, de most már kikívánkozik:
Anno aláírtunk egy szerződést a monitoringban résztvenni kívánó vadászatra jogosultak. Aláírtuk, mert hajtott bennünket a jó célért való tenni akarás, meg mert - egyelőre - ingyenes.
Kíváncsi leszek, hogy a következő években mi lesz ennek az ára. Lehet, hogy nagyon-nagyon busásan megfizettetik velünk kétoldalról is a szalonkázhatnékot?
Sajnos nincsenek illúzióim - Magyarországon élünk...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #563 Dátum: 2009. Március 21. - 15:55:47 »

Szörnyű és szánalmas ez az egész...
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #564 Dátum: 2009. Március 21. - 16:59:55 »

Jövőre fizetni kell azért hogy monitoringozhass. A Vt.-nek kell állnia azt amit most a kamara fizet.

Ez a kamara szerintem egy kalap sz@rt nem ér. Amiből ők nem jutnak pénzhez, vagy repivadászathoz, arra ők a lehető legnagyobb ívben sz@rnak. Na ezzel van már nekem tele....
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #565 Dátum: 2009. Március 21. - 17:18:28 »

Nálunk már idén is 40e forintot kellett volna fizetni a "monitoringozási lehetőségért", ha el nem **** és lehetne élni vele...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #566 Dátum: 2009. Március 21. - 17:38:36 »

Na ha ezt megszorzod a 800 valahány vadászatra jogosulttal, aki jelentkezett (számoljunk 800-al) az 32 milla.

Vegyük monjuk az ötvenezer vadászból 5000 szalonkázót az - fejenként csak 2000 Ft-os szalonkajeggyel számolva - 10 milla.

Szép kerek számok. Mi meg majd fizethetjük...

De ne panaszkodjunk - mi választottuk őket!  Tasli
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #567 Dátum: 2009. Március 21. - 19:17:30 »

Ma is láttam 5 szólót....kettő a képzeletbeli aggatékon...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #568 Dátum: 2009. Március 21. - 19:23:03 »

Nekünk két zwick jutott, az elsőt láttam, a másikat a csak szomszédom.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #569 Dátum: 2009. Március 22. - 12:00:33 »

Csodás az idei szalonkahúzás...tegnap 7 madarat láttam.

Kama!

Érdekes és tanulságos - főként a zárójelben megjegyzett - hsz.-od.
Kíváncsi lennék, hogy merne--e valaki az illetékesek közül erre válaszolni.

Mivel azonban én is - hozzád hasonlóan - tisztában vagyok azzal, hogy MO-on vagyunk, így borítékolom a választ... Türelmetlenül
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: