Oldalak: 1 ... 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 [234]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 558626 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #3495 Dátum: 2024. Március 02. - 08:52:58 »

Bíbicek is megjelentek...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3496 Dátum: 2024. Március 03. - 18:39:04 »

Bíbicek is megjelentek...

Egy hete láttam örvösöket is!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3497 Dátum: 2024. Március 04. - 09:04:25 »

Egész jó húzás van nálunk, kettő esett már. Meg a szomszédban is lőttek néhányat. Sopron.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #3498 Dátum: 2024. Március 04. - 09:10:25 »

Egy hete láttam örvösöket is!

Egy hete? Nagy kunszt... Én már tavaly is... Röhög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3499 Dátum: 2024. Március 09. - 08:25:13 »

Nálunk van aki már 10 fölött jár....



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #3500 Dátum: 2024. Március 14. - 09:42:28 »

Napra pontosan húsz éve...

Oculi

Ébresztő nélkül kelt fel, fittyet hányva a néhány órás alvásra. Hisz vendégségbe hívták!
Megpillantani ismét az Erdők Királynőjét, netán lövéshez jutni és netán fel is venni.
Ezt a messzi délről érkező, számára legkedvesebb tavaszi hírnököt!
   -Március közepe már jó szokott lenni nálunk- mondta meghívója előző nap. Gondolataiba mélyedve készülődött, majd indult útnak a vadászházi találkozó színhelyére.
  -Többen is láttak már Tündérmadarat, viszont még senkinek sem sikerült felvenni- csengett füleiben a vadásztársak beszélgetése.
Így még nagyobb lelkesedéssel ballagott az ismerős hagyásfa alá. Az erdő népe még pihent. Korán érkeztek, de így van ez jól!
Ott lenni időben, nem kapkodva, megélni a reggelt, majd szinte együtt ébredni az erdei sokadalommal.
Lassan erősödő fények, s egy- egy énekes madár csettintése is jelzi a lassú reggelbe hajlást.
5 óra 17 perc, látja az ajándékba kapott, világító számlapos óráján.
Aztán hirtelen egyre erősödő pisszegés, korrogás és cippogás- áradat, majd megpillantja azt a felejthetetlen pillanatképet: az egymással kergetőző, hömbölgősen repülő négy madarat! Szinte egymást bukfencezik körbe, lenyűgöző látványt nyújtanak a lesben állónak. Ledermedt, ilyet még nem élt meg! A lövésre nem is gondolt..
Itt vannak hát újra!
Hamarosan barátja felől lövés döreje ordít bele az ébredő erdei idillbe.
Bizakodva fülel és reménykedik meghívója sikerében.
Ma a saját szemével is láthatta a csodát, a légi parádét, amit szerencsére hasonszőrű vadászbarátaival hosszasan elemezhetnek majd a vadászház tornácán…

Osli Hany, 2004.03.14. 
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3501 Dátum: 2024. Március 16. - 06:58:09 »

Sok szalonka telel (nyaral?) nálunk.
A legutóbbi vadászaton 29-én egy fiatalos akácosban legalább
6-ot keltettek a hajtók és a kutyák.
A januári társas vadászatokon és a februári bóklászások és éjszaka a ragadozók hívó és lesvadászatai közben is nagyon sokszor láttam szalonkát, de inkább szalonkákat.
Volt olyan január derekán, hogy fácánozáskor leálltam visszatörő rókára egy keskeny akácos árokparton és öt szalonka repült rám egy lápos-égeresből, amit a többiek végig zörgettek, de  olyan is, hogy egy  ősszel lezúzott legelő vadföldön februárban éjszaka három madár gilisztázott  órák hosszat a vastagon fekvő, korhadó növények takarása alatt.
Ennek meg is lett a logikus eredménye.
Más években a legjobb húzási időszak errefelé a hónap közepe volt.
A 2000-es évek elején a kistápéi “József-napi szalonkahétvége” messze földön híres eseménynek számított, nem volt ritkaság a  10-15 résztvevő  által egy-egy húzáson leadott 50-100 lövés és akár 20-30 felvett madár.
Ezzel szemben most a java húzás február végére esett és a derékhad március 5-ig átment rajtunk.
Az utóbbi hétben már csak imitt-amott lehet madarat látni.
Az utolsó hat alkalom a számomra teljesen üres volt.
Azért nem panaszkodom, mert beavathattam az új, elöltöltős húszas duplapuskámat.
Amivel azért kissé bekorlátoztam a lehetőségeimet, tekintve a kisebb hatékony lőtávolságát (no meg az enyémet is, ahogyan a mindenféle rossznyavalya eszi a látásom javát🤪) és a legkritikusabb néhány percben az újratöltés lassúságát.
Volt is olyan, hogy éppen az újratöltéssel voltam elfoglalva, amikor egy gyönyörű hármas cvikk szlalomozott el felettem… de ez egy ilyen műfaj, annak minden szépségével és (számomra) kívánatos bájával❤
Öt alkalommal lobbanthattam füstfelhőt és abból három madarat tehettem kalapba.
Dubléra egyszer lett volna lehetőségem, de a kicsapódó torkolati láng és a vastag füst pont addig korlátozta a látásomat a hátsó madár leszólítása után, hogy nem tudtam követni az elől repülő útját. És mire újból megláttam (persze nem ott, amerre az addigi iránya miatt számíthattam rá), és rá tudtam fordulni, addigra a kénköves puska számára már túl távolinak éreztem.
De legalább lesz min álmodozni jövő tavaszig😁
Azt mondom, hogy soha rosszabbat senkinek!😇

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #3502 Dátum: 2024. április 22. - 12:30:03 »

Üdv.!

Most végeztem a monitoring adminisztrációs munkáival és felmerült bennem a kérdés, kinek milyen tapasztalatai vannak az idei vonulással kapcsolatban?
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #3503 Dátum: 2024. április 22. - 20:42:46 »

Üdv.!

Most végeztem a monitoring adminisztrációs munkáival és felmerült bennem a kérdés, kinek milyen tapasztalatai vannak az idei vonulással kapcsolatban?

Röviden: ennyivel még soha nem "találkoztam", mint az idén
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3504 Dátum: 2024. április 23. - 09:11:34 »

Sok szalonka volt, egész a végéig.

Annak ellenére, hogy igazán tél nem is volt, és a február már szinte szalonkázóidővel ment ki.
Én attól tartottam, hogy el is húztak februárban, ill. sok le sem vonult idáig az enyhe idő miatt.

5.-e és 10.-e között volt egy szünet, akkor nem lehetett látni (vagy nem annyit), de utána hónap végéig jól ment.
Gondolom addigra az itt telelők elmentek, a délről jövők meg még nem értek ide (ha jól emlékszem akkor volt egy lehűlés is).
 Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 [234]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: