Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 557679 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Dátum: 2008. április 27. - 11:46:46 »

 .
Igaz lejárt már a Szalonka szezon, de minden igaz vadásznak ez a madár a kedvence, olyan mint az első szerelem:

-Igazán izgalomba hoz
-Új remények fűződnek hozzá
-Új élményeket hoz,
-Örök emlék

A szalonka várás egy új év kezdete, a szalonka vadászata nem csak vadászév hanem a tavasz első reménysége, a vadászok számára is, ezért gondoltam egy

"Új Topicra".

Nemhogy megérdemli de méltó rá!!! Igen

Folytatnám Burhinus65 kérdésére a válasszal:

"Sziasztok,félve kérdezem.Látott valaki már olyat mind a főoldal képe.Hogy a szalonka viszi a fiókáját a lába között." ( Burhinus65 )

Látni sajnos nem láttam, mert nagyon keveset jutok ki ( és talán nem is vagyok egy tapasztalt szalonkavadász) és a szalonka rejtett életet él, nem tudom magyarországon ki látott ilyent, de olvastam róla egy régi kiadványban:

"Veszély esetén vagy táplálék szűkében az erdei szalonka képes fiait elszállítani akár egy-kétszáz méteres távolságra is, legfeljebb azonban a fiókák 8 napos koráig. A megfigyelések szerint a tojó a lábszárai közé szorítja, csőrével eligazítja a fiókáját, és így viszi őket -- egyiket a másik után -- az új helyre."( Nimród füzetek 1, 500 kérdés A vadról és környezetéről. 1986) Wave


Mivel a szalonka már "továbbállt" valószínű a további hozzászólások csak egy későbbi időpontban lesznek aktuálisak, By 2009 Springtime Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 27. - 11:51:55 írta Boar » Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Floki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 27. - 13:04:49 »

Tud valaki képet esetleg feltenni, ecsettollak trófeként való falraszereléséről? Fel szeretném az összeset rakni valamiféle talpfára, csak egyenlőre nincs elképzelésem. Hátha van valakinek hasonló már ami megtetszik. Mosolyog Köszi előre is!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 28. - 12:58:04 »

Én így szoktam egy tűre tenni. Így aztán kalap mellé is tűzhető, vagy egy bekeretezett zöld posztóra (bár ez még csak terv nekem is).

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 28. - 13:00:38 »

Én így szoktam egy tűre tenni. Így aztán kalap mellé is tűzhető, vagy egy bekeretezett zöld posztóra (bár ez még csak terv nekem is).


Ez tetszik nekem nagyon Igen
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 28. - 13:04:42 »

Ha jól emlékszem, Telek Csabi tette ezt a képet fel a régebbi fórum felületünkre.
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 28. - 13:05:51 »

Ha jól emlékszem, Telek Csabi tette ezt a képet fel a régebbi fórum felületünkre.
Ez is nagyon jó,de nem esik ki?
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 28. - 13:08:08 »

Ha jól emlékszem, Telek Csabi tette ezt a képet fel a régebbi fórum felületünkre.
Ez is nagyon jó,de nem esik ki?

A rögzítését nem tudom, de ha a fórumon lesz Telek mester, majd jól megkérdezzük.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 28. - 13:16:22 »

A zsírzótollat a bőrnyúlványnyal együtt a tövénél levágom, kiáztatom pálinkában (valamiért ez szokott kéznél lenni), majd áthúzok a közepén egy - lehetőleg minél vékonyabb - tűt.
Utána melléfogom az ecsettollakat, és rákötöm cérnával. Utána a cérnával jó sokszor körbetekerem, hogy a tollak csévéjét eltakarja és tartson rendesen.
A végén a rátekert cérnarétegeket át szoktam itatni pillanatragasztóval, hogy ne csússzanak le. (a pillanatragasztót a teljes megkötéséig - kb. fél óra - nem szabad piszkálni, mert egyrészt azonnal odaragad az ember kezéhez, másrészt ahol hozzáértünk rondán kifehéredik)
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 28. - 13:17:31 »

A zsírzótollat a bőrnyúlványnyal együtt a tövénél levágom, kiáztatom pálinkában (valamiért ez szokott kéznél lenni), majd áthúzok a közepén egy - lehetőleg minél vékonyabb - tűt.
Utána melléfogom az ecsettollakat, és rákötöm cérnával. Utána a cérnával jó sokszor körbetekerem, hogy a tollak csévéjét eltakarja és tartson rendesen.
A végén a rátekert cérnarétegeket át szoktam itatni pillanatragasztóval, hogy ne csússzanak le. (a pillanatragasztót a teljes megkötéséig - kb. fél óra - nem szabad piszkálni, mert egyrészt azonnal odaragad az ember kezéhez, másrészt ahol hozzáértünk rondán kifehéredik)
Köszi az infókat! Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Floki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 28. - 18:09:39 »

Köszi mindenkinek az ötleteket, az ecsettollak össze vannak kötve szezon végére mindig, csak valamit kreálni kell mjad belőlük.

Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 29. - 09:53:32 »

Sziasztok!

Én olyan híreket hallottam, hogy az EU-tól valami megrovást kaptunk, mert még mindíg szalonkázunk tavasszal, és "felelős"(?) "vezetőink" fontolgatják a szalonkázás teljes betiltását...  Nem Sorozat Lő
Igaz ez?
Jó lenne előre tudni, hátha tehetünk valamit ellene, ne csak az idény előtt egy nappal derüljön ki, hogy nuku...
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 29. - 10:30:55 »

Sziasztok!

Én olyan híreket hallottam, hogy az EU-tól valami megrovást kaptunk, mert még mindíg szalonkázunk tavasszal, és "felelős"(?) "vezetőink" fontolgatják a szalonkázás teljes betiltását...  Nem Sorozat Lő
Igaz ez?
Jó lenne előre tudni, hátha tehetünk valamit ellene, ne csak az idény előtt egy nappal derüljön ki, hogy nuku...

Megrovásról nem tudok, de arról igen, hogy szinte (?) csak mi vadászunk szalonkára tavasszal, másol ősszel van a szalonka-idény.
Ez nem tetszik EU-nak. Fejvakarás
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 29. - 21:58:15 »

Hali Szalonkavadászok!

Jött intő, miszerint a madárvédelmi egyezményt nem tartjuk be. Nálunk az elejtett szalonkák közel 90%-a kakas, ami a populáció szempontjából indiferens, mert poligám a kakaska! Azért talán nem veszik a fejünket! Olaszországban minden 1km szalonkaháló után 50 métert szabadon kell hagyni. A franciák is hálózzák és kloppfolják (1,2 millió db az éves terítékük). Ők védik a szalonkát.
Egy kép a szalonktrófea megőrzésére. Az első madaram kissé betakar, de a lényeg így is látgszik.
Majd jelzek, hogy mi a helyzet!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Viktor
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 29. - 22:13:27 »

Jött intő, miszerint a madárvédelmi egyezményt nem tartjuk be.

Szia Csaba!

Mit akarnak vajon? Repüljünk utánuk "Bocsi, te kakas vagy?"
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 29. - 22:16:21 »

Nekem már úgy tele van a puttonyom ezekkel az eus szamárságokkal...
Védett verebek, kuss a szalonkától, ezer forint egy csiga...

Erre mondta Hofi:
"A magyar ilyen! Nem találja helyét, míg nem sz..os a szája! Itt az új segg!"
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 29. - 22:54:39 írta Viktor » Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: