Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka Monitoring 2009  (Megtekintve 63571 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #60 Dátum: 2009. November 08. - 17:19:18 »

A mai fácánozáson ismét láttunk egyet.
Kétszer is végigrepülte a hajtósort és közben forgatta azt a kis bukta fejét...szép volt! Igen

Én is láttam ma egyet Gyűrújbaráton. Egy ki nádasos, füzes erdőfoltból zavarták fel a kutyák.
Szép kényelmesen elrepült felettünk.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Poki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



« Új üzenet #61 Dátum: 2009. November 08. - 17:30:31 »

Ma Kaposújlaki halastavakon récéztünk meg néztük  a felette lévő kis erdő foltot is itt rebbent fel előttem  egy szalonka.
Naplózva

Becsüld az értéket.
Az embert, az állatot ,a természetet,
A tudást, az érzést és az életet!
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #62 Dátum: 2009. November 15. - 17:07:43 »

Szevasztok!

Az új vadászati törvény Szlovákiában engedélyezi az erdei szalonka őszi vadászatát.  Ott ahol folynak az apróvadra szervezett társasvadászatok,  a napjainkban rendszeresen ejtenek el  felrebbentett „hajtott” szalonkát.  November elejétől 3 alkalommal vettem részt olyan fácánozáson vagy vegyesen nyúl vadászaton ahol lőttek szalonkát is.  Utoljára tegnap - 3 db erdei szalonka esett egy fácánhajtáson. Olyan értesülések is eljutnak hozzám, hogy a törvény által újonnan engedélyezett egyéni vagy  kis csoportokban történő vízi vad vadászatokon se ritka a vonuló szalonka és természetesen ott is lőhetőek  és lövik is őket. Ha ez így megy tovább – és ez így megy tovább, akkor az erdei szalonka ősszel elejtett száma többszörösen meg fogja haladni a „szigorúan szabályozott és ellenőrzött”  tavaszi  húzáson elejtett erdei szalonkák mennyiségét. Nesze neked madárvédelmi törvény ! Itt is adott az EU a szarnak egy jókora pofont ……  Kacsint

Üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #63 Dátum: 2009. November 15. - 17:16:42 »

Ma délben Vas megyében,Meszlen és Vasasszonyfa térségében kettő szalonka rebbent fel előttem!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2009. November 16. - 12:11:02 »

Múlt szombat (nov. 14.) fácán bokrászás közben a mi ks csapatunkkal 9 db, különböző(!) erdei szalonka láttunk Táncol gyozo Wave!
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #65 Dátum: 2009. November 16. - 18:59:44 »

Sziasztok! Nemrég érkeztünk meg,récét szerettünk volna lőni, sajna nem jött,viszont láttunk 2  szalonkát. Talán jövőre majd lőhetjük...
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #66 Dátum: 2009. December 04. - 19:14:39 »

Szerda délelőtt a cserkelés során három szalonkát láttam felreppenni a szálerdőben.Szép kövér,egészséges madárkák voltak.











Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #67 Dátum: 2009. December 07. - 11:26:02 »

Vasárnap délelőtti fácánozáson mi is láttunk három szalonkát. Az első egy patakparti, vizes talajú bozótosban kelt, a másik kettő viszont egy keskeny akácos fasorból repült ki.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #68 Dátum: 2009. December 20. - 21:31:45 »

A szombati apróvadhajtáson ismét volt két szalonka, -8 fokban, 5 centis hóban (ami most már kb 20cm). Az egyiket én is láttam. Olyan 15-20 méterre repült el előttem szép lassan.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2010. Február 27. - 20:06:05 »

Kisvadőr!

Írásodat áttettem az Erdei Szalonka topikba.
Az az aktív topik, nomeg ugye már 2010. van. Kacsint
Szerintem belefér oda a "vadászat" is meg a monitoring is.

Üdv. w.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #70 Dátum: 2010. Február 28. - 10:00:21 »

 Igen
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: