Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121826 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Május 23. - 10:58:26 »

TAL-ban meg amúgy is van egy jó adag - talán veleszületett Bion Bion - anti RWS magatartás.

Erről én nem tudtam!!! Így már egészen más a helyzet!
Ez esetben mégis maradok az RWS-nél.

Szevasz Peti!

Ne ez alapján dönts!
Látod leírtam - még mailben is - milyen jól bevált nekem a RWS match, mert én KIPRÓBÁLTAM és VADÁSZTAM vele, ráadásul IZS-18-assal.
Beszéltél TAL-la aztán úgy döntöttél - tapasztalatok nélkül - hogy nem lesz jó a RWS match, mert TAL azt mondta, inkább maradsz a Sako-nál.
Horrido leírta ezt a szösszenetet, amire azt mondod inkább mégis RWS.

Próbáld ki magad és majd azt hidd el.

üdv. w.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Május 23. - 11:15:29 »

TAL-ban meg amúgy is van egy jó adag - talán veleszületett Bion Bion - anti RWS magatartás.

Erről én nem tudtam!!! Így már egészen más a helyzet!
Ez esetben mégis maradok az RWS-nél.

Szevasz Peti!

Ne ez alapján dönts!
Látod leírtam - még mailben is - milyen jól bevált nekem a RWS match, mert én KIPRÓBÁLTAM és VADÁSZTAM vele, ráadásul IZS-18-assal.
Beszéltél TAL-la aztán úgy döntöttél - tapasztalatok nélkül - hogy nem lesz jó a RWS match, mert TAL azt mondta, inkább maradsz a Sako-nál.
Horrido leírta ezt a szösszenetet, amire azt mondod inkább mégis RWS.

Próbáld ki magad és majd azt hidd el.

üdv. w.

Szia!

A véleményetek alapján kell döntenem, mert tapasztalatom nincs. Amit Te írtál nekem magánban a saját tapasztalataidról, az tényleg ideálissá tette az én vadászati körülményeimhez az RWS-t, ezért is szerezettem be a k.vári bolttal. Véleményedet, hozzáértésedet soha nem volt okom kétségbevonni azokban a témákban, amikben hozzászóltál.
Erre egy mindenki által nagyrabecsült szakértő (TAL) két olyan dolgot említ nekem, amikről amúgy fogalmam sincs, de nem is lehet, mert még nem tapasztaltam. Ezért inogtam meg.
Horrido hozzászólása a legjobbkor jött.

"Próbáld ki magad és majd azt hidd el."

Ebben nagyon igazad van, ezt fogom tenni. De azért kérdezek, vacillálok, hogy minél jobb döntést hozhassak, minél pontosabban, biztosabban, tisztábban lőhessek. Úgy próbálhassam élesben, hogy a lehető legtöbb elméleti háttér legyen mögöttem. Ne a vadon, vadászaton tanuljam meg azt, amit előbb is meg lehet.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Május 23. - 11:16:09 »

Mitől enné meg az RWS  a csövet?
Nekem inkább az a tapasztalatom,hogy sokkal jobban kormol egy akármilyen keleti lőszer,mint az RWS.
A másik az,hogy a lövedék köpenye miből készül. Melyik készül keményebb és melyik lágyabb anyagból?
Számtalan más hátránya lehet az RWS-nek más lőszerekkel szemben,de az ,hogy "megeszi" a csövet az ostobaság!

Nézd, tapasztalatom nincs ezen a téren, azt írtam le, amit TAL mondott. A keleti csöveket nem az RWS-hez találták ki, szerinte. Talán azért lehet, mert az említett töltény az RWS Match, teljes köpenyű, fúrt hegyű. Lehet, hogy valamivel keményebb a köpenye, mint a többinek? ???

Szia Peti!

Hát nem tudom, de annak a lövedéknek amelyik darabokra szakad és gyakran át sem megy a vadtesten milyen gurulata lehet még?
Mint azt anno írtam őzből az esetek 80%-ban ki sem jött, vagy ha kijött akkor sem volt semmiféle gurulat, mert 1-2 köpenydarab jött ki, amik szinte szó szerint az őz mögött a földre pottyntak.
(többször találtam a bőrben és az őz 1-2 m-es környékén köpenydarabot.
A kemény Sako lövedék ellenben minden esetben átment és egy alkalommal a keményre aszott hagymaföldön a nyár végén olyan gyönyörűen fütyült el, miután a rókát átvitte mint a szél...
Persze te tudod, a te döntésed, de abban biztos lehetsz, hogy a Sako át fog menni mindenen - pláne őz, róka - és ami a rossz, hogy az nem szakad szét, hanem repeszt tovább defromálódva.
Tudom milyen célra kell neked, ezért mertem ajánlani az RWS Match-et, mert nekem is hasonlóra kellett és nagyon jól bevált. (még annak is, akinek eladtam a 222-est.)

Egyik vadászunk hoszzú idő óta RWS és a komisz cseh SPCE (tombakplatírozott lágyacél köpenyes) - tölténnyel vadászik, kb. fele-fele arányban.
A cseh ugyebár kormol mint a veszedelem és a lövedéke sem túlságosan csőbarát, mert a platírozás minősége sem mindig úgy sikerül ahogyan annak kellene.
Az RWS meg állítólag eszi a csövet.
Akkor a kérdésem, hogy - ha jól emlékszem - 81-es kiadású ZKK-600-as mind a mai napig miért pontos, a 6x42-es Zeiss Jenát még sosem kellett újra lőni, oda visz a puska ahová belőtték.
...de van egy kollégám akinek a nagybratyója is vagy 20 éve használja a Tig-et a Zastavába, még Afrikában is járt vele és a Zastinak kutya baja, likba likat lő a 11,5 gr-os Tiggel.
Egyik visszajáró külföldinknek egy csinosított ZKK-600-asa volt, 7x64-esben.
A puska vagy 20 éves, de ő is Tiggel vadászott csak vele és olyan egyenesen lőtt vele, hogy öröm volt nézni.
Tovább nem sorolom, mert ezek gyakorlati példák.
Egyébként volt már régen egy másik fórumon szó erről, egyik fórumozó írt is egy levelet az RWS-nek, akik szinte "felháborodva" közölték, hogy szó nincs arról, hogy az RWS megenné az olcsóbb golyósok csövét...sőt.
Ez a töltény kézi MEO-val készül, az általam ismert legegyenletesebb töltényféle, mind sebesség, mind pedig kidolgozás terén.

Ismételten jelzem, hogy természetesen a te döntésed mindez, én egy kis életből és vadászatból vett példával igyekeztem mindezt jelezni.

üdv. w.

Szia wetzlar!

Én írtam azt a levelet az RWS-nek, és így igaz, azt mondták, ők még nem hallottak ilyenről ezelőtt, hogy valamely féle csövet is károsítanának a magjai. Bármely golyós csőből minden hezitálás nélkül használhatók.

Naplózva

Donkó Ádám
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Május 23. - 16:01:00 »

TAL-ban meg amúgy is van egy jó adag - talán veleszületett Bion Bion - anti RWS magatartás.

Erről én nem tudtam!!! Így már egészen más a helyzet!
Ez esetben mégis maradok az RWS-nél.

Szevasz Peti!

Ne ez alapján dönts!
Látod leírtam - még mailben is - milyen jól bevált nekem a RWS match, mert én KIPRÓBÁLTAM és VADÁSZTAM vele, ráadásul IZS-18-assal.
Beszéltél TAL-la aztán úgy döntöttél - tapasztalatok nélkül - hogy nem lesz jó a RWS match, mert TAL azt mondta, inkább maradsz a Sako-nál.
Horrido leírta ezt a szösszenetet, amire azt mondod inkább mégis RWS.

Próbáld ki magad és majd azt hidd el.

üdv. w.

Szia!

A véleményetek alapján kell döntenem, mert tapasztalatom nincs. Amit Te írtál nekem magánban a saját tapasztalataidról, az tényleg ideálissá tette az én vadászati körülményeimhez az RWS-t, ezért is szerezettem be a k.vári bolttal. Véleményedet, hozzáértésedet soha nem volt okom kétségbevonni azokban a témákban, amikben hozzászóltál.
Erre egy mindenki által nagyrabecsült szakértő (TAL) két olyan dolgot említ nekem, amikről amúgy fogalmam sincs, de nem is lehet, mert még nem tapasztaltam. Ezért inogtam meg.
Horrido hozzászólása a legjobbkor jött.

"Próbáld ki magad és majd azt hidd el."

Ebben nagyon igazad van, ezt fogom tenni. De azért kérdezek, vacillálok, hogy minél jobb döntést hozhassak, minél pontosabban, biztosabban, tisztábban lőhessek. Úgy próbálhassam élesben, hogy a lehető legtöbb elméleti háttér legyen mögöttem. Ne a vadon, vadászaton tanuljam meg azt, amit előbb is meg lehet.

Ne érts félre, nem rosszallásból írtam.
Nos mint látható Ádám "követte el" azt a levelet az RWS felé és okkal-móddal jól is emlékeztem a tartalmára, örülök, hogy reflektált is erre a dologra, mert még valaki megbélyegzett volna - lásd céltávcső - hogy csak a drága cuccokat szeretem.
Én sem RWS-t használok - habár használtam 3 kaliberhez is - de remek töltények tartom...az más kérdés, hogy nincs rá pénzem, hogy ilyet használjak. (de ettől még jó)
(és hogy tényleg ne érje szó a ház elejét az MFS-t is egy igen jó muníciónak tartom, sokat is használtam 7x64 és 30-06-ban)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Június 11. - 20:13:04 »

Üdv!

Egyik cimbora szemezget egy 22-250-essel.
Ki használja/használta és mit tud róla mondani?
Bármilyen infó érdekel, továbbítom a komámnak.
(az írott anyagot ismerem, az érdekelne amit a gyakorlatban mutatott.)
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Június 12. - 18:07:08 »

Azt hallottam, hogy iszonyatosat roncsol.
Bár nyilván töltényfüggő.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Június 12. - 22:16:40 »

Sziasztok,
egy barátom felesége a következő megállapítást tette a 22-250-el lőtt vadakkal kapcsolatban.Ettől mindig zavaros a leves. Ez magyarul annyit jelent, a nagy sebesség miatt óriási a a hydrostatikai hatás, szétrobbannak az erek. A roncsolás igen nagy mértékű. Viszont nagy távolságra is egyeneset lehet lőni. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Június 13. - 08:18:28 »

Üdv!

Egyik cimbora szemezget egy 22-250-essel.
Ki használja/használta és mit tud róla mondani?
Bármilyen infó érdekel, továbbítom a komámnak.
(az írott anyagot ismerem, az érdekelne amit a gyakorlatban mutatott.)
Mire venné?
Drága a jó lőszer, komolyabb tömegű mag nincs hozzá, vagyis van, csak nem elég nagy...meg nincs elég kis tömegű mag...vagy csak én akartam túl sokat...
A kaliber nagyon jó, tüdőre alkalmazva nagyon rövid menekülési távval (10-30m) ...
Jó távcsövet is feltételezve 300-350m-ig tudja könnyen a kutyát...
Ha ki akarja használni, akkor feltétlenül minőségi lőszerrel használja...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Június 13. - 10:49:04 »

Bratyó használja ezt a kalibert!

Winchester Power Point 3,56g. A Zastava csöve imádja. gyozo  Húsroncsolás minimális, még lapocka lövésnél is. 212 Ft/db Amikor lehet kapni... :'(
S&B SP Boat Tail 3,56g. A Zasti csöve még elfogadható viszonyban van vele.  Jelentősebb húsroncsolás. Tüdő lövésnél kevésbé. 215 Ft/db. Mindig kaphtó... Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Június 13. - 12:48:42 »

Amolyan dúvadazós, őzezős puska lenne.
Őzet nem veszünk meg, az leadásra megy, úgyhogy a lyuk nagysága véleményem szerint bőven I. osztályú lenne.
Egy kis Zastava lenne az áldozat, rövidzáras, rövid csövű kis méregzsák.

Köszi a véleményeket, úgy néz ki jó árban meg tudná venni, úgyhogy azt hiszem arra amire kell, tökéletes lesz.
Ha netán meglesz mostanság teszek fel róla képet.

üdv.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Június 13. - 12:50:24 »

Bratyó használja ezt a kalibert!

Winchester Power Point 3,56g. A Zastava csöve imádja. gyozo  Húsroncsolás minimális, még lapocka lövésnél is. 212 Ft/db Amikor lehet kapni... :'(
S&B SP Boat Tail 3,56g. A Zasti csöve még elfogadható viszonyban van vele.  Jelentősebb húsroncsolás. Tüdő lövésnél kevésbé. 215 Ft/db. Mindig kaphtó... Mosolyog

Tudunk hozzá szerezni Partizánt nem egészen 4ezerért...ami legalább annyira jó mint a cseh. Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Június 21. - 11:13:25 »

Fredi!

Mint "nagy vízen túli" felhasználó elsősorban tőled érdeklődnék, hogy a .222 Remington Magnum kaliberről mi a véleményed?
Mire hasznlják és milyen a töltényellátottsága, milyen amerikai gyártótól lehet beszerezni a hozzá való töltényt?
Azt a neten olvasgattam, hogy az utántöltögetők azért fabrikálnak maguknak és használgatják is.
(nagyon-nagyon olcsó lenne egy ilyen puska, ezért érdeklődöm, meg egy cimborám is.)

Üdv. w.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Június 21. - 13:43:24 »

A "varmint" kategoriaju loszerek csaladjaba tartozik, illetve tartozott. Remington mar vagy 7-8 eve megszuntette a gyartasat, loszerellatas egyenlo a nullaval igy kizarolag "reloader's" (ujratoltok) toltenye lett. A 222-es hatotavolsagat noveltek meg vele, de soha nem lett igazan nepszeru a 22-250 es a 233-as mellett. Mormotatol prerifarkasig hasznaltak, a feherfarkura hasznalhatok also hataran van.
Ha meg akarod venni a loszervalasztek legyen a donto.
A jelenlegi ujabbak pl. 223WSSM minden tekintetben felulmulja a regi .22 kozponti gyujtasuak teljesitmenyet.
A masik kerdes, hogy a gyarto cegek kozti versenyben ki tud eletben maradni.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Június 21. - 18:03:58 »

Köszi szépen Fredi!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Június 21. - 18:09:40 »

Ha jól nézem a szortimentet a Sako gyárt ebben a kaliberben töltény és ha jól csalódom a Hirtenberger is...ezutóbbi nem biztos.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: