Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 690086 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 17:08:43 »

Sziasztok!
Gondolkodom egy sörétes fegyver vásárlásán,milyet ajánlanátok?Elsősorban valami olcsóbb érdekelne,és tetszenek a külső kakasos fegyverek.
Köszi
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 18:59:55 »

Kakasos tulát tudom ajánlani, ha ezek tetszenek! Az a lényeg, hogy ha felkapod jól feküdjön a kezedbe! Lehet akérmilyen csili-vili, ha nem vagy együtt a fegyverrel! Izs,Merkel bármelyik jó.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 21:56:42 »

Kakasos tulát tudom ajánlani, ha ezek tetszenek! Az a lényeg, hogy ha felkapod jól feküdjön a kezedbe! Lehet akérmilyen csili-vili, ha nem vagy együtt a fegyverrel! Izs,Merkel bármelyik jó.
Szia!
Köszi,és mire kell figyelni,olyan értelemben hogy mit értesz az alatt hogy jól feküdjön?Amúgy az hogy külső kakasos,nem hátrány?
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 22:15:00 »

Szia!

Én külső kakasost (IZS-43k, 12-70) használok négy éve. Ha nem jársz nagyterítékű vadászatokra, akkor nem nagyon van hátránya.
Azért vettem ilyet, mert nagyon megtetszett. Nem bántam meg. Egy-egy újratöltés kb. 1-2 másodpercel tart tovább. Ami vad addig elmegy, annak meg legyen szerencséje!
Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Steve
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Szeptember 24. - 08:02:26 »

Szia!

Én külső kakasost (IZS-43k, 12-70) használok négy éve. Ha nem jársz nagyterítékű vadászatokra, akkor nem nagyon van hátránya.
Azért vettem ilyet, mert nagyon megtetszett. Nem bántam meg. Egy-egy újratöltés kb. 1-2 másodpercel tart tovább. Ami vad addig elmegy, annak meg legyen szerencséje!
Tamás.

A te IZS-43k-d sörétes, vagy golyós (brenneke!) csővel készült?
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Szeptember 24. - 09:37:20 »

Kakasos tulát tudom ajánlani, ha ezek tetszenek! Az a lényeg, hogy ha felkapod jól feküdjön a kezedbe! Lehet akérmilyen csili-vili, ha nem vagy együtt a fegyverrel! Izs,Merkel bármelyik jó.
Szia!
Köszi,és mire kell figyelni,olyan értelemben hogy mit értesz az alatt hogy jól feküdjön?Amúgy az hogy külső kakasos,nem hátrány?

Helló Bandi!

Akkor jó, ha felkapod a fegyvert és végig látsz a csősínen. Ezt meg kell becsukott szemmel is tudni csinálni, és amikor kinyitod a szemed végig kell látnod a sínt! Csak így tudsz jó sörétlövő lenni!!!! Sok olyan olasz sörétest fogtam a kezembe ami nekem nem ált be! A külső kakasos egy kissé macerásabb,de az is jó, miért is ne lenne, a " nagyok" is evvel lőttek a századelőn!
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Szeptember 24. - 19:01:31 »

Köszönöm szépen a tanácsokat!
Kicsit szétnézek a piacon!Igaz nálunk elég ritkán van apróvadvadászat,de jó lenne azért egy sörétes fegyver is.
Szerintetek érdemes használtat venni,vagy nem drágább annyival egy új?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Szeptember 24. - 19:07:04 »

Köszönöm szépen a tanácsokat!
Kicsit szétnézek a piacon!Igaz nálunk elég ritkán van apróvadvadászat,de jó lenne azért egy sörétes fegyver is.
Szerintetek érdemes használtat venni,vagy nem drágább annyival egy új?


Szia Bandi!

Szerintem nagyon-nagyon jó használtakat tudsz venni jó áron! Csak egy példa, IZS 27. Újan 100e körül (nem sporting változat), használtan már 50-ért nagyon jó állapotú van, csak figyelni kell a hirdetéseket... Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Szeptember 24. - 21:18:51 »

Szia!

Én külső kakasost (IZS-43k, 12-70) használok négy éve. Ha nem jársz nagyterítékű vadászatokra, akkor nem nagyon van hátránya.
Azért vettem ilyet, mert nagyon megtetszett. Nem bántam meg. Egy-egy újratöltés kb. 1-2 másodpercel tart tovább. Ami vad addig elmegy, annak meg legyen szerencséje!
Tamás.

A te IZS-43k-d sörétes, vagy golyós (brenneke!) csővel készült?

Igaz nem hozzám szólt a kérdés, de a fegyvere normál csőhosszú sörétes csővel készült, és mint már láttam is jól is működik.
Nagy előnye hogy van rajta biztosító, tehát akár felhúzott kakasokkal is várhatod a vadat, amit mondjuk én a Tulámmal nem tehetek meg.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Steve
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 08:06:40 »

Szia!

Én külső kakasost (IZS-43k, 12-70) használok négy éve. Ha nem jársz nagyterítékű vadászatokra, akkor nem nagyon van hátránya.
Azért vettem ilyet, mert nagyon megtetszett. Nem bántam meg. Egy-egy újratöltés kb. 1-2 másodpercel tart tovább. Ami vad addig elmegy, annak meg legyen szerencséje!
Tamás.

A te IZS-43k-d sörétes, vagy golyós (brenneke!) csővel készült?

Igaz nem hozzám szólt a kérdés, de a fegyvere normál csőhosszú sörétes csővel készült, és mint már láttam is jól is működik.
Nagy előnye hogy van rajta biztosító, tehát akár felhúzott kakasokkal is várhatod a vadat, amit mondjuk én a Tulámmal nem tehetek meg.

Akkor még egy kérdésem van.
Hol lehet ilyen IZS-43K-t venni?
Én eddig mindenhol a "golyó lövő" csővel láttam.... Fejvakarás
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 11:54:36 »

Sziasztok!
Kösz mindenkinek a tanácsot,azt hiszem szétnézek a használtak között.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 13:27:52 »

Szia!

Én külső kakasost (IZS-43k, 12-70) használok négy éve. Ha nem jársz nagyterítékű vadászatokra, akkor nem nagyon van hátránya.
Azért vettem ilyet, mert nagyon megtetszett. Nem bántam meg. Egy-egy újratöltés kb. 1-2 másodpercel tart tovább. Ami vad addig elmegy, annak meg legyen szerencséje!
Tamás.

A te IZS-43k-d sörétes, vagy golyós (brenneke!) csővel készült?

Igaz nem hozzám szólt a kérdés, de a fegyvere normál csőhosszú sörétes csővel készült, és mint már láttam is jól is működik.
Nagy előnye hogy van rajta biztosító, tehát akár felhúzott kakasokkal is várhatod a vadat, amit mondjuk én a Tulámmal nem tehetek meg.

Akkor még egy kérdésem van.
Hol lehet ilyen IZS-43K-t venni?
Én eddig mindenhol a "golyó lövő" csővel láttam.... Fejvakarás

Én a harmónika boltban vettem. Debrecen a központjuk, ott próbáld meg.
Ha nem sikerül, akkor Gödöllő-Trófea Kft.

Jobbat nem tudok! (eseltleg veszel egy kakasost meg egy simát és cselélgeted a csöveket) Angyal
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Október 28. - 10:58:48 »

Szevasztok!
Van valakinek tapasztalata a 16/65 kaliberről? Mennyire marad el teljesítményben a 16/70-től? Már csak azért mert kaptam egy ajánlatot egy ilyen kaliberű FÉG Frommer régi angolagyas duplapuskára 50 ezerért. Kicsit rövid de hát azt meg lehet oldani egy gumi agytalpal.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Október 28. - 11:07:28 »

Szevasztok!
Van valakinek tapasztalata a 16/65 kaliberről? Mennyire marad el teljesítményben a 16/70-től? Már csak azért mert kaptam egy ajánlatot egy ilyen kaliberű FÉG Frommer régi angolagyas duplapuskára 50 ezerért. Kicsit rövid de hát azt meg lehet oldani egy gumi agytalpal.

Nekem több is van ebben a kaliberben, köztük egy Frommer is. Bion Nem veszem észre, hogy elmearadna teljesítményben. Lőszer is beszerezhető gond nélkül, picit talán drábább a hagyományosnál.
50 K-ért a Frommer ingyen van!!!!! Főleg ha felsőkulcsos.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Október 28. - 11:11:13 »

Szevasztok!
Van valakinek tapasztalata a 16/65 kaliberről? Mennyire marad el teljesítményben a 16/70-től? Már csak azért mert kaptam egy ajánlatot egy ilyen kaliberű FÉG Frommer régi angolagyas duplapuskára 50 ezerért. Kicsit rövid de hát azt meg lehet oldani egy gumi agytalpal.

Én csak egyszer lőttem ilyen puskával (16/65), de szerintem nem sokkal marad el az én 16/70-esem mögött. Nagyon jól el lehet vele vadászni, ha nagy terítékűn veszel részt akkor a vállad is meg fogja érezni a különbséget.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: