Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászruha  (Megtekintve 157255 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #195 Dátum: 2010. December 29. - 08:11:37 »

Üdv!
Ma esti lesen tapasztaltam, hogy mekkora különbség van zokni és zokni között. Hiába volt rajtam ma két vastag zokni, ha mind a kettő csak egy snassz mezei. Múltkor -10C volt és akkor azt vettem magamra amit még 10 évvel ezelőtt 3000HUF-ért vettem, de nem sokat használtam. A különbség keményen érezhető volt, ma majdnem lefagyott a lábam, pedig még a szél sem fújt.  Emelem


Talán....bakancsot is kellett volna húznod.... Fejvakarás Vállat von

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #196 Dátum: 2010. December 29. - 10:24:03 »

Köszönöm a szíves felvilágosítást  Effendi  Tasli
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #197 Dátum: 2010. December 31. - 00:29:28 »

 Stoel Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
janosch
magjouctVE
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


WWW
« Új üzenet #198 Dátum: 2011. Február 21. - 12:52:58 »

Sziasztok!
Nincsen valakinek elfekvőben Hotronic footwarmer power plus 2.5 tip. talpmelegítőhöz régi akkuja?
Sajnos nekem tönkrement az akkun lévő fokozatkapcsoló.Így a panelcserével újra működne
az enyém.
Előre is köszi!
Üdv Jani
Naplózva

Vincze
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



« Új üzenet #199 Dátum: 2011. Május 30. - 10:07:43 »

Sziasztok! Emelem
Nem tudtam hogy melyik topicba írjam a kérdésem, ezért ide írom. Mosolyog
Van egy vadászkalap ami az édesapámé volt, szeretném hordani, csak annyi bökkenő van vele hogy picit összement.
Mivel filc anyagból van  és régebben elázott, ezért összement.Hogy tudnám a kalapot kibővíteni, nyújtani? Valakinek valamilyen öltet? Mosolyog
/Azon kívül hogy egy hétig a fejemen hordom állandóan Vigyorog/

Üdvözletem! Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #200 Dátum: 2011. Május 30. - 10:37:22 »

Vincze  Wave ! Szerintem kalapos műhely . Kalap tágítást gőzzel lehet szerintem .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #201 Dátum: 2011. Május 30. - 11:01:04 »

Sziasztok! Emelem
Nem tudtam hogy melyik topicba írjam a kérdésem, ezért ide írom. Mosolyog
Van egy vadászkalap ami az édesapámé volt, szeretném hordani, csak annyi bökkenő van vele hogy picit összement.
Mivel filc anyagból van  és régebben elázott, ezért összement.Hogy tudnám a kalapot kibővíteni, nyújtani? Valakinek valamilyen öltet? Mosolyog
/Azon kívül hogy egy hétig a fejemen hordom állandóan Vigyorog/

Üdvözletem! Emelem

Az otthoni, egyszerű megoldás: az ázott kalapot ráhúzod egy kb fej méretű és formájú műanyag tálra ( az asszonynak van ilyen, azt szoktam elkommunizálni).
Igaz a tál alja félgömböt formáz, így nem tökéletes a tágítás, de jelentősen nem rontja el a kalap formáját.  Emelem
Naplózva
Vincze
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



« Új üzenet #202 Dátum: 2011. Május 30. - 11:56:45 »

Az otthoni, egyszerű megoldás: az ázott kalapot ráhúzod egy kb fej méretű és formájú műanyag tálra ( az asszonynak van ilyen, azt szoktam elkommunizálni).
Igaz a tál alja félgömböt formáz, így nem tökéletes a tágítás, de jelentősen nem rontja el a kalap formáját.  Emelem

Valami ilyesmi megoldásra gondoltam én is Vigyorog, új kalapot venni nincs keret sajnos, így marad ez a fapados megoldás Mosolyog
Köszönöm a válaszokat Emelem
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #203 Dátum: 2011. Május 30. - 14:03:03 »

Kedves Vincze!
Én is hasolló -mondanám, hogy cipőbe jártam- de most itt kalapról van szó! Stoel
Sajnos a 60.-as kalapom összement és szorít, így kerestem egy olyan tálat amire passzentosan rá megy, kicsit minden este meg vizezem, ráhúzom és reggelre  Emelem működik a nagy buci fejemen... Vigyorog
Üdvözlettel:Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Vincze
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



« Új üzenet #204 Dátum: 2011. Május 30. - 14:52:55 »

Kedves Vincze!
Én is hasolló -mondanám, hogy cipőbe jártam- de most itt kalapról van szó! Stoel
Sajnos a 60.-as kalapom összement és szorít, így kerestem egy olyan tálat amire passzentosan rá megy, kicsit minden este meg vizezem, ráhúzom és reggelre  Emelem működik a nagy buci fejemen... Vigyorog
Üdvözlettel:Laci

Követem a példádat, már nekem is 1 passzentos lábason figyel a kalap, picit megvizezve:)
Remélem pár nap múlva már rámegy nekem is a nagy tökfedőmre Vigyorog Mosolyog
Üdv. Jancsi Emelem
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #205 Dátum: 2011. Május 30. - 15:21:30 »

Követem a példádat, már nekem is 1 passzentos lábason figyel a kalap, picit megvizezve:)
Remélem pár nap múlva már rámegy nekem is a nagy tökfedőmre Vigyorog Mosolyog
Üdv. Jancsi Emelem

Még egy trükk! Ha nem kell a műanyag tál egyébre és beáldozható, akkor kis perforációkat eszközölve rajta a kalap sem fülled be, mondjuk egy esős vadászat utáni szárítás után.  Kacsint
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #206 Dátum: 2011. Május 30. - 16:57:14 »

Ha már kalapokról van szó...
Hévégén a vadásznapokon vásároltam első kalapom
Őt: http://www.siegert.hu/index.php?p=list@catalog&pid=366
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #207 Dátum: 2011. Május 30. - 17:23:57 »

Az otthoni, egyszerű megoldás: az ázott kalapot ráhúzod egy kb fej méretű és formájú műanyag tálra ( az asszonynak van ilyen, azt szoktam elkommunizálni).
Igaz a tál alja félgömböt formáz, így nem tökéletes a tágítás, de jelentősen nem rontja el a kalap formáját.  Emelem

Na, ezt én is kipróbálom!  Van két régi, ellátmány kalapom, amit legfeljebb csak csak igen hidegben tudok viselni, mivel annyira dús növekedésnek indult a hajam az utóbbi időben. Ördög Ma beáztattam, holnap útba ejtem a víztornyot.  Vigyorog
Egyébként hideg vízbe kell áztatni, vagy forróba?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #208 Dátum: 2011. Május 30. - 17:25:01 »

Olyan kalapost nem tudtok, aki javítással is foglalkozik?
A Stetson már egészen eldeformálódott, de a bikaszőr újraformázható.
Ehhez kellene szakember+ sablon.


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #209 Dátum: 2012. Január 23. - 12:49:34 »

Üdv Urak!

Bőrnadrág karbantartásával kapcsolatban kérnék tanácsot!

Eddig ez nálam úgy "működött", hogy ha már nagyon sáros volt, akkor nedves szivaccsal ledörzsöltem.
Viszont úgy veszem észre, hogy ettől eléggé kiszárad a bőr, az meg gondolom nem jó.

Tudtok-e valami ápolószert, módszert ajánlani?

Valakitől azt hallottam, hogy semmi más, mint a vazelin a tuti Vállat von //BŐRGATYÁRÓL VAN MÉG MINDIG SZÓ!!!  Vigyorog//
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: