Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászruha  (Megtekintve 156417 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #360 Dátum: 2013. December 05. - 21:12:20 »

-5 c alatt hosszú zoknit veszek a bricsesz alá és így nincs ki a lábamból 10 cm.
Felül meg egy vékony pulóver, vagy hosszú ujjú póló az ing alá. Meg extrém esetben összehúzom a mellényt. Nyihi
Apróvadhajtáson ez elég, úgyis sétál az emberfia.
Azt hiszem mondjuk, nem én vagyok az etalon...  Ördög
Én mindig azért fázom, mert melegem van...Mondjuk az aláöltözet helyett van vagy kétujjnyi zsír rajtam. 15 km séta a nádban,dzsindzsában sok vizet ad ki rajtam...A régi módszerekkel túlöltöztem,a végén ráfáztam. (Meg minden alma és fapakoláskor is.) Ezért akarok egy/két  jó téli/őszi aláöltözetet. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #361 Dátum: 2013. December 08. - 16:46:25 »

Sziasztok!

Használ valaki fűthető talpbetétet lesen?
Arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e benne sétálni mondjuk 200m-t, mennyi ideig  bírja az akku egy feltöltéssel, körülményes-e a használata, stb?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #362 Dátum: 2013. December 08. - 20:30:45 »

Használ valaki fűthető talpbetétet lesen?
Arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e benne sétálni mondjuk 200m-t, mennyi ideig  bírja az akku egy feltöltéssel, körülményes-e a használata, stb?
Szia!
A Hotronic régebbi típusát használom.
Párszáz méteres gyaloglás nem tesz benne nagy kárt, ha csak nem sziklamászásra használod Vigyorog
A körülményessége kimerül abban, hogy a lábbeli felvételekor figyelni kell rá, hogy ne csavarodjon meg a lapos kábel.
Valamint nem árt előre gondoskodni az akksik feltöltéséről sem Kacsint
Új korában a legmagasabb fokozaton kibírt kb. 1,5-2 órát, de úgy csak egyszer használtam, mert nagyon meleg volt.
Általában 1-es, 2-es fokozaton felváltva működtetem, vagy ha nagyon hideg van, akkor 3-ason. Előbbin kibír kb. 3-4 órát, a hármason is 2 és felet.
Nem szoktam folyamatosan működtetni, időnként leveszem 1-esre (de akár ki is kapcsolom) és ha kezdem érezni, hogy hűl a lábam, akkor visszarakom magasabb fokozatba.
Így gyakorlatilag egy tartalmas, 5-6 órás lest is ki lehet bírni egy akksival.
Érdemes jól hőszigetelt bakancsba-lescsizmába használni és tenni alá aluborítású betétet.
Kacérkodom egy újabb betét beszerzésével is, amit távirányítóval lehet kapcsolgatni, csak előtte meg kellene tudni, hogy az ténylegesen mennyit bír egy töltéssel.
Mert ehhez van egy pár tartalék akksim, úgy a leghidegebb téli éjszakán is kibírok egy teljes éjszakát, ha szükséges.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #363 Dátum: 2013. December 09. - 19:22:25 »

Köszönöm az infót. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #364 Dátum: 2013. December 10. - 14:32:46 »

Szia!
A Hotronic régebbi típusát használom.
Párszáz méteres gyaloglás nem tesz benne nagy kárt, ha csak nem sziklamászásra használod Vigyorog
A körülményessége kimerül abban, hogy a lábbeli felvételekor figyelni kell rá, hogy ne csavarodjon meg a lapos kábel.
Valamint nem árt előre gondoskodni az akksik feltöltéséről sem Kacsint
Új korában a legmagasabb fokozaton kibírt kb. 1,5-2 órát, de úgy csak egyszer használtam, mert nagyon meleg volt.
Általában 1-es, 2-es fokozaton felváltva működtetem, vagy ha nagyon hideg van, akkor 3-ason. Előbbin kibír kb. 3-4 órát, a hármason is 2 és felet.
Nem szoktam folyamatosan működtetni, időnként leveszem 1-esre (de akár ki is kapcsolom) és ha kezdem érezni, hogy hűl a lábam, akkor visszarakom magasabb fokozatba.
Így gyakorlatilag egy tartalmas, 5-6 órás lest is ki lehet bírni egy akksival.
Érdemes jól hőszigetelt bakancsba-lescsizmába használni és tenni alá aluborítású betétet.
Kacérkodom egy újabb betét beszerzésével is, amit távirányítóval lehet kapcsolgatni, csak előtte meg kellene tudni, hogy az ténylegesen mennyit bír egy töltéssel.
Mert ehhez van egy pár tartalék akksim, úgy a leghidegebb téli éjszakán is kibírok egy teljes éjszakát, ha szükséges.
 Emelem



Pedig Te még nem is vagy nagypapa mint én .    Ördög ( Eddig bírtam az elektronika csodái nélkül is bár most már ..... OOO  )

Sok kedves vadásztárs egyszerűen a kandallónál állítja be a talphőmérsékletét esetleg elfárad a közeli kocsmába és századszor meséli el azt az egy esetet mikor ilyen hidegben kiült a lesre. Így karácsony közeledtével  Türelmetlenül türelmetlenül várja a kompetencia csomagot amit jól meg lehet bírálni súlya és minősége miatt .     Nem szól szám                              Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #365 Dátum: 2013. December 10. - 14:43:56 »

Pedig Te még nem is vagy nagypapa mint én .    Ördög ( Eddig bírtam az elektronika csodái nélkül is bár most már ..... OOO  )
Bízom benne, hogy ez az állapot (mármint, hogy nincs unoka) még egy jó ideig így is marad.... Ördög

A technika csodáira meg elvből nem mondok nemet, csak ha nem tartom etikusnak a használatukat.
Ezért pl. semmi kivetni valót nem látok a talpfűtésben (sőt, hogy tetézzem a bajt, még fűthető mellényt is használok Vigyorog), de soha az életben nem vennék a kezembe vadászati céllal éjjellátót, pláne nem olyant, amivel célozni is lehet.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #366 Dátum: 2013. December 10. - 15:03:40 »

Bízom benne, hogy ez az állapot (mármint, hogy nincs unoka) még egy jó ideig így is marad.... Ördög

A technika csodáira meg elvből nem mondok nemet, csak ha nem tartom etikusnak a használatukat.
Ezért pl. semmi kivetni valót nem látok a talpfűtésben (sőt, hogy tetézzem a bajt, még fűthető mellényt is használok Vigyorog), de soha az életben nem vennék a kezembe vadászati céllal éjjellátót, pláne nem olyant, amivel célozni is lehet.

Látom Csabus tetézed a bajt!  nemhogy együtt áznál,fáznál a vaddal, még melegítő kütyüket is használsz? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Azt meg csak úgy elképzeltem,  milyen arcot vágnál, ha valamelyik fiad hazaállítana a napokban, hogy nemsokára nagypapa leszel! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #367 Dátum: 2013. December 10. - 15:51:54 »

Látom Csabus tetézed a bajt!  nemhogy együtt áznál,fáznál a vaddal, még melegítő kütyüket is használsz? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Azt meg csak úgy elképzeltem,  milyen arcot vágnál, ha valamelyik fiad hazaállítana a napokban, hogy nemsokára nagypapa leszel! Röhög

Örültem hogy nem ütöttétek le a poént !   Mosolyog     És egyéb kütyüket ?     Röhög
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #368 Dátum: 2013. December 10. - 15:53:26 »

Még ha hideg lenne, meg fagyok! De egyhetes tartós ködöt mond, és enyhe időt persze megint teleholdra időzítve.  Fejvakarás Amúgy én is 10 perce vettem át 30 pár eldobható melegítő talpbetétet.  Nyihi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #369 Dátum: 2014. Január 23. - 19:19:54 »

Egy ismerősöm keres zöld színű Pinewood Murmansk usankát M/L méretben.
Boltban nem talált, az e-bay-ről meg drága a szállítása és sokára jön meg.
Ha valaki tudna olyan boltot ahol van készleten, kérem írjon egy privátot.

 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #370 Dátum: 2014. Január 23. - 20:05:44 »

Itt esetleg

       http://www.amazon.de/gp/aw/d/B009SK60R0   
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #371 Dátum: 2014. Január 24. - 10:48:20 »

Köszi, nézem.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #372 Dátum: 2014. Január 24. - 11:13:15 »

Köszi, nézem.

Csaba! Láttam a Klicskot ma reggel a hiradóban. Pont ilyen volt rajta! Szerintem kérd el! Ördög  Stoel
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #373 Dátum: 2014. Január 24. - 11:32:43 »

Érdeklődni szeretnék,hogy ismer e valaki olyan üzletet az országban ahol az osztrák hadsereg alpin pulóverjét forgalmazzák esetleg.
Egyszer találkoztam vele, de azóta se volt szerencsém. Szerintem nagyon jó lehet első ránézésre és ráadásul gyapjú.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 24. - 12:03:23 írta Boar » Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #374 Dátum: 2014. Január 24. - 20:22:59 »

Érdeklődni szeretnék,hogy ismer e valaki olyan üzletet az országban ahol az osztrák hadsereg alpin pulóverjét forgalmazzák esetleg.
Egyszer találkoztam vele, de azóta se volt szerencsém. Szerintem nagyon jó lehet első ránézésre és ráadásul gyapjú.


Szia!

Ezt hirdetik a Vadászaprón, ha jól látom.
http://vadaszapro.net/reszletek/189528/baranybor-beles%C5%B1-borcsizma

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: