Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 805745 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #2055 Dátum: 2013. Március 25. - 20:00:05 »

Huh, de jó az a dárdás...  :Mosolyog
 Ördög Stoel
Naplózva
asztalospeter
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #2056 Dátum: 2013. Március 25. - 20:53:10 »

nagyon jól bele találtál a helybe gratulálok!4 Mosolyog

Én sajnos 1 hete nem találtm semmit. Nevet de remélem még fogok Táncol
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2057 Dátum: 2013. Március 26. - 06:44:05 »

Ha ezt a "vitaindítás" elején leírtad volna, akkor nem lett volna vita. Ugyanis /lehet, hogy nem azt akartad kifejezni, ami a más monitorján lejött/, de az előző hsz-aidból /nekem is/ az jött le, hogy sebzéssel "bokor agancsot" lehet csinálni, és erre pattant /jogosan/ wildheger.

Aki állandóan azt keresi, hogy hogyan kössön bele az elméleteimbe, a tapasztalataim leírásába, az egyértelműen rosszul értelmezi amit írni szoktam. Érdekes, Pati (meg még sokan mások is) rögtön tudta mire gondolok. Az a 14 kilós agancs egy 20-as agancs, már eleve hatalmas koronás, ("bokor koronás") ezért írtam, hogy eltorzult agancsot növeszthet, mondjuk dupla szemág,, hármas jégág...stb. NÖVESZTHET! Úgy gondolom a "bokor agancs" jelző, még nem hivatalos, és nincs behatárolva, az én olvasatomban, rendszertelen összevissza, ágasbogas agancsot jelent és nem CSAK sokágú koronást. Egyébként a "bokor agancs" jelző számomra inkább gúnyos jelző, mint szakszerű...

Attila!  Emelem

Egy nyaklövés ("üreslövés" <----ezt nem is tudom értelmezni) szerintem nem semmiség?  Hát az a golyó, húson, izületen, inakon, mindenen átfúródik! A bika természetesen nem panaszkodik, meg nem fexik kórházba és túléli, de ez nem olyan mint egy felületi bőrsérülés, az izomszöveteknek és minden másnak is össze kell forrni. A lövedék a húsba visz bele minden mocskot piszkot, baktériumot amik az állat szőrén, bőrén voltak, ezek gyulladást okoznak... Talán a világháborúban hasonló sérüléseket elszenvedett emberek tudnának mesélni, milyen érzés, és hány hónapot feküdtek kórházba...  Vállat von Én már léptem 65-ös szögbe, hetekig nem tudtam lábra állni, duplájára dagadt a lábfejem, pedig nem ért csontot, csak egyszerűen beleszúródott a talpamba. Vékony pengéjű kés is belecsapódott már a húsomba (baleset) nem ért semmi fontos szervet, de nem egy-két nap a felgyógyulás, hatalmasra dagadt a sérülés körülés iszonyat fájt, főleg másnap és később... és nem olyan volt mint ha misem történt volna "tudomást sem vettem róla"... Izom szakadásom nem volt még, de láttam, már a focipályán hatalmas üvöltésbe kezdő embert, mikor izomszakadása volt, a felgyógyulás hónapokat, sőt éveket is jelenthet. Nem tudom jó példákat hoztam-e fel, de szerintem egy golyó, ami átfúródik a test bármely pontján okozhat lelki és fizikai traumát, még akkor is ha nem halálos. Persze az adrenalintól tomboló test lehetséges, hogy a sebzéskor semmit nem érez, de később igen... Egyszer láttam egy csontsovány szarvastehenet, (még a szemébe is tudtam nézni) ami 10 méterre állt előttem és a jobb első lábát hónapokkal előtte ellőtték. Nem halálos, csak az a látvány életem végéig előttem lebeg, ha akkor megtehettem volna végeztem volna vele...
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2058 Dátum: 2013. Március 26. - 09:35:10 »



  . . . és variációi !

A "bokor agancs" rendszertani besorolása nem merül ki a "jé de érdekes" meghatározásnál . . . ! Nyihi Nyihi Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2059 Dátum: 2013. Március 26. - 16:31:52 »

Aki állandóan azt keresi, hogy hogyan kössön bele az elméleteimbe, a tapasztalataim leírásába, az egyértelműen rosszul értelmezi amit írni szoktam. Érdekes, Pati (meg még sokan mások is) rögtön tudta mire gondolok. Az a 14 kilós agancs egy 20-as agancs, már eleve hatalmas koronás, ("bokor koronás") ezért írtam, hogy eltorzult agancsot növeszthet, mondjuk dupla szemág,, hármas jégág...stb. NÖVESZTHET! Úgy gondolom a "bokor agancs" jelző, még nem hivatalos, és nincs behatárolva, az én olvasatomban, rendszertelen összevissza, ágasbogas agancsot jelent és nem CSAK sokágú koronást. Egyébként a "bokor agancs" jelző számomra inkább gúnyos jelző, mint szakszerű...

Attila!  Emelem

Egy nyaklövés ("üreslövés" <----ezt nem is tudom értelmezni) szerintem nem semmiség?  Hát az a golyó, húson, izületen, inakon, mindenen átfúródik! A bika természetesen nem panaszkodik, meg nem fexik kórházba és túléli, de ez nem olyan mint egy felületi bőrsérülés, az izomszöveteknek és minden másnak is össze kell forrni. A lövedék a húsba visz bele minden mocskot piszkot, baktériumot amik az állat szőrén, bőrén voltak, ezek gyulladást okoznak... Talán a világháborúban hasonló sérüléseket elszenvedett emberek tudnának mesélni, milyen érzés, és hány hónapot feküdtek kórházba...  Vállat von Én már léptem 65-ös szögbe, hetekig nem tudtam lábra állni, duplájára dagadt a lábfejem, pedig nem ért csontot, csak egyszerűen beleszúródott a talpamba. Vékony pengéjű kés is belecsapódott már a húsomba (baleset) nem ért semmi fontos szervet, de nem egy-két nap a felgyógyulás, hatalmasra dagadt a sérülés körülés iszonyat fájt, főleg másnap és később... és nem olyan volt mint ha misem történt volna "tudomást sem vettem róla"... Izom szakadásom nem volt még, de láttam, már a focipályán hatalmas üvöltésbe kezdő embert, mikor izomszakadása volt, a felgyógyulás hónapokat, sőt éveket is jelenthet. Nem tudom jó példákat hoztam-e fel, de szerintem egy golyó, ami átfúródik a test bármely pontján okozhat lelki és fizikai traumát, még akkor is ha nem halálos. Persze az adrenalintól tomboló test lehetséges, hogy a sebzéskor semmit nem érez, de később igen... Egyszer láttam egy csontsovány szarvastehenet, (még a szemébe is tudtam nézni) ami 10 méterre állt előttem és a jobb első lábát hónapokkal előtte ellőtték. Nem halálos, csak az a látvány életem végéig előttem lebeg, ha akkor megtehettem volna végeztem volna vele...
A bush antler - angol szakmai kifejezés,minden gúny nélkül.
Az ágak törvényszerűen tovább elágazása nem azt jelenti,hogy torz az agancs.Tűzési magasságuk is meghatározott.
A torz agancs kategóriájába az tartozik,amelyikre ráment a lift.
Üres nyaklövés a bika számára kisebb gond,mint Neked a szög volt.
A focipályán manapság már színészek fociznak.Arra büszkék,hogy mekkorát tudnak esni.Ha fejelésnél a súlypont emelkedése fele akkora,mint az ellenfélé,akkor eljátssza a fülön vágottat még akkor is,ha a vele felugró félkarú mivoltából képtelen őt fülön vágni.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #2060 Dátum: 2013. Március 26. - 16:38:20 »

A bush antler - angol szakmai kifejezés,minden gúny nélkül.
Az ágak törvényszerűen tovább elágazása nem azt jelenti,hogy torz az agancs.Tűzési magasságuk is meghatározott.
A torz agancs kategóriájába az tartozik,amelyikre ráment a lift.
Üres nyaklövés a bika számára kisebb gond,mint Neked a szög volt.
A focipályán manapság már színészek fociznak.Arra büszkék,hogy mekkorát tudnak esni.Ha fejelésnél a súlypont emelkedése fele akkora,mint az ellenfélé,akkor eljátssza a fülön vágottat még akkor is,ha a vele felugró félkarú mivoltából képtelen őt fülön vágni.

Látjátok? :Mosolyog
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2061 Dátum: 2013. Március 26. - 16:53:35 »

Látjátok? :Mosolyog
Látjátok feleim szümtükkel mik vogymuk? Isa pur es homu vogymuk.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
KleineJager
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #2062 Dátum: 2013. Március 26. - 16:57:09 »

A bush antler - angol szakmai kifejezés,minden gúny nélkül.
Az ágak törvényszerűen tovább elágazása nem azt jelenti,hogy torz az agancs.Tűzési magasságuk is meghatározott.
A torz agancs kategóriájába az tartozik,amelyikre ráment a lift.
Üres nyaklövés a bika számára kisebb gond,mint Neked a szög volt.
A focipályán manapság már színészek fociznak.Arra büszkék,hogy mekkorát tudnak esni.Ha fejelésnél a súlypont emelkedése fele akkora,mint az ellenfélé,akkor eljátssza a fülön vágottat még akkor is,ha a vele felugró félkarú mivoltából képtelen őt fülön vágni.
üres lövés... ha valaki ezt nem tudja értelmezni akkor vadászati szempontból érdeklődni kellene egy kicsit mivel a fogalma egyértelmű.. Létfontosságú szervet nem érint a golyó! A meglőtt szarvasnak a hormon szintje csökkenti fájdalom érzetét!
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #2063 Dátum: 2013. Március 26. - 17:29:46 »

Látjátok feleim szümtükkel mik vogymuk? Isa pur es homu vogymuk.

Látjátok? :Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2064 Dátum: 2013. Március 26. - 17:38:17 »

Látjátok? :Mosolyog

Igen! Látjuk!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #2065 Dátum: 2013. Március 26. - 17:42:22 »

Igen! Látjuk!

Mit is ? Vállat von
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2066 Dátum: 2013. Március 26. - 17:44:26 »

Szórakozol? Fejvakarás Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #2067 Dátum: 2013. Március 26. - 17:46:16 »

Szórakozol? Fejvakarás Vállat von

Útban vagyok?
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2068 Dátum: 2013. Március 26. - 18:18:02 »

üres lövés... ha valaki ezt nem tudja értelmezni akkor vadászati szempontból érdeklődni kellene egy kicsit mivel a fogalma egyértelmű.. Létfontosságú szervet nem érint a golyó! A meglőtt szarvasnak a hormon szintje csökkenti fájdalom érzetét!

Persze, hogy csökkenti, de meddig? Egyébként minden csak találgatás az én részemről is, de mindenki más részéről is, mert azt igazán nem tudhatjuk, hogy mit érez a bika sebzéskor és utána! Azért maradjunk annyiban, hogy nem élvezi a becsapódást, az utána lévő sérülési kellemetlenségeket és a kilyukadt nyakat sem... Az üres lövés számomra azt jelenti, hogy nem találta el az állatot a lövedék, még akkor is, ha ezt mások, máshogyan értelmezik, vagy tanítják. Bárhol szúrom meg tűvel a tested, üres szúrást nem tudok elképzelni és ezen a bolygón ebben a fizikai létben, nincs olyan élőlény a földön ami ezt a negatív (fémes behatoló) roncsoló hatást ne érezné, beleértve a növényeket is...
Naplózva

" There is good out there "
Aliagancsozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


egy idei páros agancsal a kezemben :)


« Új üzenet #2069 Dátum: 2013. Március 26. - 18:20:07 »

 Emelem

Naplózva

agancsgyűjtő és vadász , msn-en és skype-on elérhető vagyok ! Üdv : Németh Alex " Ali "
Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: