Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 807795 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2265 Dátum: 2013. Július 14. - 07:45:57 »

Húsvét hétfőn, gondoltam kiszaladok meglocsolni a csini  Vigyorog ünőimet és lám mit kaptam a hímestojás helyett:  Táncol Ennek jobban örültem  Kacsint

A kilencedik párosom és 36.agancsom idén. (na ezért nem talál senki (csak keveset) a környéken Ördög Ördög ÖrdögWave 


























Emelem

Emlékeztek tavaly erre a párosra?

Idén felszedte az egyik barátom párban az agancsait.










Tavaly kereken 4 kg volt a kettő, idén 4,6 kg.

A helyi vadőr rögtön rávágta, hogy lőhető...  Fejvakarás Vállat von

Az itteni vadászok közül valaki megtudja mondani, hogy miért lőhető?  Vállat von Én tanácstalan vagyok.  Fejvakarás

Az összes itteni idén talált hullott agancs kb 65 %-a villás, 20 %-a dárdás volt, kb 15 %-a a bikáknak ami koronás és ebből a 15 %-ból jó ha 5 % ami kapitális trófeát rakhat... (Egyik amit én találtam idén párban, mutattam is páros 12-es 4 kg)

Ezek az általam becsült százalékos arányok rosszabbak a tavalyitól! Országos szinten pedig elszomorítóak! Több területről láttam agancsokat, de a nagyobb párosok egyik szára is villás volt...

Akkor miért lőhető ez a középkorú bika?  Mert csak 60 dekát erősített, a tavalyi nagy aszályban? Mert nem páros 14-es maradt, hanem páratlan 14-es? Mert elhagyott egy koronaágat?  Így változik, de nem selejt, nem kulminált, és nem is visszarakott! Igaz ez soha nem lesz kapitális, de egy erős 7,5-8,5 kilós trófeát simán hozhat, ezt miért nem lehet kivárni, hát nem többet ér egy 8-8,5 kilós trófea, mint egy 6-6,5 kg-os?. Úgy viselkedünk mintha ettől csak jobb bikáink lennének, dehogy vannak, ez a bika a felső 20%-ba tartozik... De mivel a vadőr kimondta rá az igent, ennek ősszel már annyi!     A dárdások, meg villások maradnak...  Na ezért ilyen satnya az itteni állomány, nem az élőhely az oka!!!

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2266 Dátum: 2013. Július 14. - 07:50:00 »

Elnézést páratlan 14-es volt, idén páros 12 lett!  Vigyorog

Az írásom csak azoknak szól akik tudnak fotóról is olvasni...

Akinek nincs térlátása, nem ismeri fel a perspektívikus torzítást, az mellőze az írásaim!  Tasli Köszönöm!   Kávé






 Nyihi
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2267 Dátum: 2013. Július 16. - 08:37:33 »

Elaccc  Emelem  Annyira hasonló,hogy az is elképzelhetö egy agancsot láthatunk mindkét képen.Balos 5ös balos 6os más szögböl fotózva. Igen S.Peti Piál

Pontosan jól látod!  Igen  Emelem

Ugyan az az agancs más szögből fotózva:

























Van aki ezt nem ismeri fel, és engem aki fotózta, kézbe fogta, akar meggyőzni arról, hogy ezek nem ugyan attól a bikától származnak.  Fejvakarás Nooormalis?  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2268 Dátum: 2013. Július 16. - 08:56:13 »

Következő kérdésem:  Wave  ( semmi beugratás!!! )

2 különböző somogyi koronatípust látunk, lehet-e a két agancs egy bikáé? ( ha igen miért, ha nem, miért?)

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2269 Dátum: 2013. Július 16. - 08:59:27 »

más szögből is:

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2270 Dátum: 2013. Július 16. - 10:19:24 »

Meg is válaszolom, hiszen csak érdekesség képen mutattam meg.  Emelem

Igen az idő múlásával így fejlődtek a bika agancsai. A súly már nem változott, (8,5 kg) pedig a pudvás koronaágvégek miatt azt gondoltuk erősít még... de már nem...















Ez a bika az általam régebben leírt rendszerezésben az erős középkategóriás bikák közé sorolható. Itt az északi középhegységben 8 kg körüli trófea a max. amit felrakna... de én szívesen látnám errefelé is, (kis vérfrissítés gyanánt) csak itt már 5-6év/5-6kg éves korban "fexik" sajna...

Aki nem tud fotóról olvasni, nincs tisztában a fotón látható perspektivikus torzítással, az kérem ne írja a hülyeségeit... Köszönöm...  Nyihi

Folyt.köv.  Wave
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2271 Dátum: 2013. Július 16. - 10:44:34 »

A rászáradt barka:

Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2272 Dátum: 2013. Július 16. - 16:03:22 »

Meg is válaszolom, hiszen csak érdekesség képen mutattam meg.  Emelem

Igen az idő múlásával így fejlődtek a bika agancsai. A súly már nem változott, (8,5 kg) pedig a pudvás koronaágvégek miatt azt gondoltuk erősít még... de már nem...















Ez a bika az általam régebben leírt rendszerezésben az erős középkategóriás bikák közé sorolható. Itt az északi középhegységben 8 kg körüli trófea a max. amit felrakna... de én szívesen látnám errefelé is, (kis vérfrissítés gyanánt) csak itt már 5-6év/5-6kg éves korban "fexik" sajna...

Aki nem tud fotóról olvasni, nincs tisztában a fotón látható perspektivikus torzítással, az kérem ne írja a hülyeségeit... Köszönöm...  Nyihi

Folyt.köv.  Wave
Amelyik agancson van winkelsprosse,arról az csak a 16 éven túli erőteljes hanyatlással tűnik el.
Az én rendszerezésem szerint a 2011-es a középágig más típus jegyeit hordozza,mint a 2013-as.
Azt mivel magyarázod,hogy a 2013-as jobb szárán a "C" elágazási pont az előzőnél a "D" elágazási pontja helyén van?
Csak azt ne mondd,hogy felcsúszott,mert a korcsolya az csúszik,az elágazási pontok bázistól való távolsága pedig genetikailag rögzítve van.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2273 Dátum: 2013. Július 16. - 16:08:31 »

Meg is válaszolom, hiszen csak érdekesség képen mutattam meg.  Emelem

Igen az idő múlásával így fejlődtek a bika agancsai. A súly már nem változott, (8,5 kg) pedig a pudvás koronaágvégek miatt azt gondoltuk erősít még... de már nem...















Ez a bika az általam régebben leírt rendszerezésben az erős középkategóriás bikák közé sorolható. Itt az északi középhegységben 8 kg körüli trófea a max. amit felrakna... de én szívesen látnám errefelé is, (kis vérfrissítés gyanánt) csak itt már 5-6év/5-6kg éves korban "fexik" sajna...

Aki nem tud fotóról olvasni, nincs tisztában a fotón látható perspektivikus torzítással, az kérem ne írja a hülyeségeit... Köszönöm...  Nyihi

Folyt.köv.  Wave
Érdekesség képpen leírom,mi az érdekes (a)képen!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2274 Dátum: 2013. Július 16. - 16:22:18 »

Amelyik agancson van winkelsprosse,arról az csak a 16 éven túli erőteljes hanyatlással tűnik el.
Az én rendszerezésem szerint a 2011-es a középágig más típus jegyeit hordozza,mint a 2013-as.
Azt mivel magyarázod,hogy a 2013-as jobb szárán a "C" elágazási pont az előzőnél a "D" elágazási pontja helyén van?
Csak azt ne mondd,hogy felcsúszott,mert a korcsolya az csúszik,az elágazási pontok bázistól való távolsága pedig genetikailag rögzítve van.

Na látjátok?   Röhög Röhög Röhög  Csak nem tudta megállni, hogy leleplezze magát...  Ördög Nyihi Nyihi Nyihi

A perspektivikus torzítás miatt tényleg azt hiszi, hogy a tűzési pontok nem egyeznek...  Röhög Röhög Röhög

Milliméterre egyezik minden Wildheger! Ha kézben tartanád láthatnád...

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2275 Dátum: 2013. Július 17. - 09:44:22 »

Amelyik agancson van winkelsprosse,arról az csak a 16 éven túli erőteljes hanyatlással tűnik el.
Az én rendszerezésem szerint a 2011-es a középágig más típus jegyeit hordozza,mint a 2013-as.
Azt mivel magyarázod,hogy a 2013-as jobb szárán a "C" elágazási pont az előzőnél a "D" elágazási pontja helyén van?
Csak azt ne mondd,hogy felcsúszott,mert a korcsolya az csúszik,az elágazási pontok bázistól való távolsága pedig genetikailag rögzítve van.

Gondolom már mindenki látja a problémáidat, éppen csak Te nem ismered fel.  Figyelmes olvasás Tehát készítettem egy primitív ábrát, ami alapján remélem felfogod miről beszélek. Megérted miért nem látszik egyformának ugyan azon bika, két agancsa és a rajta lévő elágazási pontok egyezősége... (és a többi)

Elnézést a nem éppen szabályos geometriai dokumentálás, az esztétikai hibák miatt  Vigyorog














Tudom dedós meg ilyesmi...  Ördög ...dehát ha valaki nem érti  Vállat von

Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #2276 Dátum: 2013. Július 17. - 14:29:16 »

Húúúbazzeg!  Fej a falba

Azért ez már meredek...
Orvos látott már benneteket?  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #2277 Dátum: 2013. Július 17. - 14:53:58 »

 Elaccc  Emelem  pl 6os uborka karók netán kincs agancs van elásva? Ördög    Igen
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2278 Dátum: 2013. Július 17. - 14:59:10 »

Na látjátok?   Röhög Röhög Röhög  Csak nem tudta megállni, hogy leleplezze magát...  Ördög Nyihi Nyihi Nyihi

A perspektivikus torzítás miatt tényleg azt hiszi, hogy a tűzési pontok nem egyeznek...  Röhög Röhög Röhög

Milliméterre egyezik minden Wildheger! Ha kézben tartanád láthatnád...


Egyszerűen gyermeteg vagy!
Vedd már észre,hogy nem a méreteket kifogásolom,hanem az egyik száron hiányzik egy ág,így azt az elágazási pontot,amelyik egyforma távolságra van a bázistól,nem "D"-nek,hanem "C"-nek kell neveznem.
Az a fő probléma,hogy nem ismered fel azokat a genetikai bélyegeket,amiket én igen!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #2279 Dátum: 2013. Július 17. - 16:10:38 »

Egyszerűen gyermeteg vagy!
Vedd már észre,hogy nem a méreteket kifogásolom,hanem az egyik száron hiányzik egy ág,így azt az elágazási pontot,amelyik egyforma távolságra van a bázistól,nem "D"-nek,hanem "C"-nek kell neveznem.
Az a fő probléma,hogy nem ismered fel azokat a genetikai bélyegeket,amiket én igen!

Neked hiányzik egy ág! Ez igen! Felülírod a természetet  Meglepődött  ...na ez má nekem is magas... bár az le jött, hogy te találtad ki a földi életet...

Szerintem inkább neked máshonnan hiányzik valami...   Röhög

Már nem is mutatom a többi agancs párosítást, agancsváltozást, lett volna még, de teljesen felesleges... ha hiányzik valami hát hiányzik...  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: