Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471869 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2008. Május 23. - 10:26:51 »

Nézd, én azt figyeltem meg, hogy akik ezen a fórumon rendszeresen részt vesznek a céltávcsövekről folyó társalgásban, azok nagyjából tudják melyik az eleje és a vége egy távcsőnek, egyiküket sem láttam még fordítva nézni a keresőjébe pl. ...  gyozo gyozo gyozo Tudom, hogy ez Téged nem győz meg arról, hogy értjük is amit itt leírunk, de azért bátorkodtam ezt megjegyezni... Wave

Igen, azt már érzékeltem, hogy ezen a honlapon, topikba csak tuti hozzáértő van jelen, és ha hibáznak, akkor az felháborító, hogy valaki kijavítja ezt !
Az nem háborodott fel, érdekes, aki rosszul írta, tudta. gyozo Táncol Wave
Engem lehet üldözni az írásommal, nem szeretni azt, annak hangvételét, de sokat nem zavar. Kacsint Táncol
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #421 Dátum: 2008. Május 23. - 10:28:59 »

Nézd, én azt figyeltem meg, hogy akik ezen a fórumon rendszeresen részt vesznek a céltávcsövekről folyó társalgásban, azok nagyjából tudják melyik az eleje és a vége egy távcsőnek, egyiküket sem láttam még fordítva nézni a keresőjébe pl. ...  gyozo gyozo gyozo Tudom, hogy ez Téged nem győz meg arról, hogy értjük is amit itt leírunk, de azért bátorkodtam ezt megjegyezni... Wave

Igen, azt már érzékeltem, hogy ezen a honlapon, topikba csak tuti hozzáértő van jelen, és ha hibáznak, akkor az felháborító, hogy valaki kijavítja ezt !
Az nem háborodott fel, érdekes, aki rosszul írta, tudta. gyozo Táncol Wave
Engem lehet üldözni az írásommal, nem szeretni azt, annak hangvételét, de sokat nem zavar. Kacsint Táncol

Ki üldöz Téged ?? Le tudnál írni továbbá néhány tipikus hibát? Hadd tanuljunk...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2008. Május 23. - 10:47:51 »

Ki üldöz Téged ??
Neked mániád, na nem az üldözés, de a kóstólgatás. Mosolyog

Le tudnál írni továbbá néhány tipikus hibát? Hadd tanuljunk..

Nem, nem tudok, mert nem értek hozzá ! :'( Táncol
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #423 Dátum: 2008. Május 23. - 10:50:51 »

Nézd, én azt figyeltem meg, hogy akik ezen a fórumon rendszeresen részt vesznek a céltávcsövekről folyó társalgásban, azok nagyjából tudják melyik az eleje és a vége egy távcsőnek, egyiküket sem láttam még fordítva nézni a keresőjébe pl. ...  gyozo gyozo gyozo Tudom, hogy ez Téged nem győz meg arról, hogy értjük is amit itt leírunk, de azért bátorkodtam ezt megjegyezni... Wave

Igen, azt már érzékeltem, hogy ezen a honlapon, topikba csak tuti hozzáértő van jelen, és ha hibáznak, akkor az felháborító, hogy valaki kijavítja ezt !
Az nem háborodott fel, érdekes, aki rosszul írta, tudta. gyozo Táncol Wave
Engem lehet üldözni az írásommal, nem szeretni azt, annak hangvételét, de sokat nem zavar. Kacsint Táncol

Szevasz sab!

Ezt az üldözést én sem értem, de mindegy.

Én pusztán annyit szeretnék hozzátenni, ha XY kezdő - vagy tapasztalt - vadász azt mondja, hogy 80ezer Ft-ért sikerült vennie egy pl. 8x56-os pár éves Zeiss-et, akkor merhessem neki mondani, hogy jól jártál, jobban mintha egy új Deltát vettél volna 110 ezerért, mert olcsóbban vettél jobbat.

Ettől én még nem fogom tűzzel-vassal írtani a Deltát - mint ahogyan ezt valamilyen szenten a "számba adtad" - csupán OBJEKTÍVEN véleményezem XY vadász távcsővásárlását.
Azt nem tudom, hogy szerinted 80-ért egy Zeiss, vagy 110-ért egy Delta éri meg jobban, de ettől függetlenül ne könyvelj el mint ős-Delta ellendrukkert.

Azt nem tudom, hogy milyen kapcsolatban vagy a Delta forgalmazóval, vagy szakszervízzel, vagy TAL-lal, de a véleményed erről a csőről határozott és megingathatatlan, ami jó, csak kérdés mennyi tapasztalati idő áll mögötte.

Én - legnagyobb sajnálatomra - nem vagyok kapcsolatban a SB céggel, pedig el tudnám viselni ha a postás egyszercsak beállítanai egy SB távcsővel...
Annak ellenére mégsem csak a SB mellett kardoskodok, hanem minden olyan távcső mellett ami megéri az árát, esetleg jobban megéri az árát mint egy másik.
Ezért van az, hogy egy Meopta Artemis 2000 célgukkert már igenis jó csőnek tartok, mert azt tudja amit tudnia kell ennyi pénzért. (pl. gyorsfókuszt ami nem minden Deltán van, legalábbis Upeti távcsövén nem volt.)
Nos azt gondolom ennél az árnál már számomra evidens lenne egy gyorsfókusz...még a Seeadler is nyújtja ezt (kivéve 8x50), de a Norconia Lux. is.

...nos mégegyszer én csak annyit kérnék tőled, azt engedd meg, ha valaki minőséget akar magának, azért mondhassam neki, hogy jól választott és ne legyek már ezért én egy kö.ög sznob, mert én csak a drága távcsöveket díjazom.
ez nem így van, de az én olvasatomban a 80-100ezer Ft kevesebb mint a 110 ezer.(hogy maradjunk a kiinduló kérdésnél.)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #424 Dátum: 2008. Május 23. - 10:53:50 »

Ki üldöz Téged ??
Neked mániád, na nem az üldözés, de a kóstólgatás. Mosolyog

Le tudnál írni továbbá néhány tipikus hibát? Hadd tanuljunk..

Nem, nem tudok, mert nem értek hozzá ! :'( Táncol


Na jó, innentől már tényleg hagyjuk, mert csak személyeskedő hangnemben tudnék válaszolni. Csak még annyit: engem nem zavarnak az írásaid, eseti jelleggel még jól is szórakozom rajtuk... Kacsint Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #425 Dátum: 2008. Május 23. - 11:12:04 »

Szia Sab!
Ha itt a fórumon valakire rá lehet mondani, hogy távcső sznob, hát az nem Wetzlar, hanem én.
Ha figyelmesen olvasod a hsz.-okat láthatod, hogy én csak két csövet ismerek el, az egyik a Zeiss Viktory Diavari vagy Variopont, a másik a Kaps.
Ez igen rossz tulajdonságom, de vállalom. Viszont én nem erőltetem a másikra az én szimpátiámat, csak elmondom az én személyes tapasztalatom, ill. ismeretem.
Itt van Balázs példája, én mondtam neki, hogy vásárlás előtt minden képpen próbálja ki mind két távcsövet, hogy Ő is tapasztalat alapján tudjon dönteni.
Én a taapasztalatommal csak segíteni próbálok, nem erőltetni.
Sajnos én vagyok az, aki a prémium kategória alatti csöveket nem ismeri el és nem is használja. Ide értem a Meoptát is.
Elhiszem, hogy megéri az árát a Meopta is és a Delta is, de szarok én az árára, ha nem nyújtja azt, amire várok.
Szóval ne Viktort vagy Rolit nyaggasd ezzel a sznobsággal, arra itt vagyok én. Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #426 Dátum: 2008. Május 23. - 11:20:22 »

Ajaj, válaszoltam Wetzlar, de sok volt és kitörlölte, többet nem írom le, elnézést. Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #427 Dátum: 2008. Május 23. - 11:32:44 »

Szia Sab!
Ha itt a fórumon valakire rá lehet mondani, hogy távcső sznob, hát az nem Wetzlar, hanem én.
Ha figyelmesen olvasod a hsz.-okat láthatod, hogy én csak két csövet ismerek el, az egyik a Zeiss Viktory Diavari vagy Variopont, a másik a Kaps.
Ez igen rossz tulajdonságom, de vállalom. Viszont én nem erőltetem a másikra az én szimpátiámat, csak elmondom az én személyes tapasztalatom, ill. ismeretem.
Itt van Balázs példája, én mondtam neki, hogy vásárlás előtt minden képpen próbálja ki mind két távcsövet, hogy Ő is tapasztalat alapján tudjon dönteni.
Én a taapasztalatommal csak segíteni próbálok, nem erőltetni.
Sajnos én vagyok az, aki a prémium kategória alatti csöveket nem ismeri el és nem is használja. Ide értem a Meoptát is.
Elhiszem, hogy megéri az árát a Meopta is és a Delta is, de szarok én az árára, ha nem nyújtja azt, amire várok.
Szóval ne Viktort vagy Rolit nyaggasd ezzel a sznobsággal, arra itt vagyok én.


Csak röviden, mert törli ! :'(
Megértem az írtakat.
Mivel nem ismered a Deltát, ezért csak azt tudom Neked is mondani, hogy meg kell ismerni, és akkor lehet másoknak is ajánlani.
Mivel Neked tényleg jó, nagyon jó céltávcsöved van, azért nem tudhatod mit jelent másnak 100.000 Ft különbség abban az esetben ha nincs, de ennek ellenére szeretne egy jó és használható céltávcsövet.
Előző levelemben, amit Wetzlar-nak írtam, csak kitörölte ez a rohadt valami, kifejtettem számszakilag, hogy igen, a csúcskategória és a pontosan egyező paraméterekkel rendelkezők közt van kb. 100.000 ft különbség, a Deltához viszonyítva, annak előnyére.
100.000 Ft nagyon sok összeg, a kérdés az, hogy meg kapja-e azt a gyakorlatban a felhasználó ?
Ha valaki nem gagyi hamisítványokat akar, de pénze sincs sok, és vadászati lehetősége sem olyan sok, akkor ebben az esetben csak két gyártmány jöhet szóba, (szerintem) a Meopta(Meostar) és a Delta.
( bocs mennem kell !) Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #428 Dátum: 2008. Május 23. - 11:37:08 »

Ki töröl és mit?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #429 Dátum: 2008. Május 23. - 11:53:59 »

Szia Sab!
Ha itt a fórumon valakire rá lehet mondani, hogy távcső sznob, hát az nem Wetzlar, hanem én.
Ha figyelmesen olvasod a hsz.-okat láthatod, hogy én csak két csövet ismerek el, az egyik a Zeiss Viktory Diavari vagy Variopont, a másik a Kaps.
Ez igen rossz tulajdonságom, de vállalom. Viszont én nem erőltetem a másikra az én szimpátiámat, csak elmondom az én személyes tapasztalatom, ill. ismeretem.
Itt van Balázs példája, én mondtam neki, hogy vásárlás előtt minden képpen próbálja ki mind két távcsövet, hogy Ő is tapasztalat alapján tudjon dönteni.
Én a taapasztalatommal csak segíteni próbálok, nem erőltetni.
Sajnos én vagyok az, aki a prémium kategória alatti csöveket nem ismeri el és nem is használja. Ide értem a Meoptát is.
Elhiszem, hogy megéri az árát a Meopta is és a Delta is, de szarok én az árára, ha nem nyújtja azt, amire várok.
Szóval ne Viktort vagy Rolit nyaggasd ezzel a sznobsággal, arra itt vagyok én.


Csak röviden, mert törli ! :'(
Megértem az írtakat.
Mivel nem ismered a Deltát, ezért csak azt tudom Neked is mondani, hogy meg kell ismerni, és akkor lehet másoknak is ajánlani.
Mivel Neked tényleg jó, nagyon jó céltávcsöved van, azért nem tudhatod mit jelent másnak 100.000 Ft különbség abban az esetben ha nincs, de ennek ellenére szeretne egy jó és használható céltávcsövet.
Előző levelemben, amit Wetzlar-nak írtam, csak kitörölte ez a rohadt valami, kifejtettem számszakilag, hogy igen, a csúcskategória és a pontosan egyező paraméterekkel rendelkezők közt van kb. 100.000 ft különbség, a Deltához viszonyítva, annak előnyére.
100.000 Ft nagyon sok összeg, a kérdés az, hogy meg kapja-e azt a gyakorlatban a felhasználó ?
Ha valaki nem gagyi hamisítványokat akar, de pénze sincs sok, és vadászati lehetősége sem olyan sok, akkor ebben az esetben csak két gyártmány jöhet szóba, (szerintem) a Meopta(Meostar) és a Delta.
( bocs mennem kell !) Wave

Már ne is haragudj:

1) "és vadászati lehetősége sem olyan sok" Pont az ilyen embernek kell minél jobb távcsövet vennie, hogy AZON már végképp ne múljon... akinek sok vadászati lehetősége, vagy területe van, az kis túlzással bármilyet vehet ha lövésálló... "ha nem vót meg az éccaka, majd visszagyövünk érte reggel, ha akkó sem, akkó este lámpával"... Neked, mint szakértőnek nem kell magyaráznom a különbséget... Kacsint

2) "Ha valaki nem gagyi hamisítványokat akar, de pénze sincs sok, és vadászati lehetősége sem olyan sok, akkor ebben az esetben csak két gyártmány jöhet szóba, (szerintem) a Meopta(Meostar) és a Delta." Sajnos a nagy szakértelmedben elfeledkeztél több márkáról. így pl. a Leupoldról, (MÉG EGYSZER:) a Kaps, vagy S&B belépőmodelljeiről...

3) "Mivel nem ismered a Deltát, ezért csak azt tudom Neked is mondani, hogy meg kell ismerni, és akkor lehet másoknak is ajánlani." Aha. Szóval - miután Te esélyt sem adtál, hogy egy teszt keretében megismerjük, a legegyszerűbb, ha veszünk egyet, aztán majd kiderül, hogy mit tud... ez tetszik.

"Itt van Balázs példája, én mondtam neki, hogy vásárlás előtt minden képpen próbálja ki mind két távcsövet, hogy Ő is tapasztalat alapján tudjon dönteni." Hogyan is? Tekergesse csak a boltban, vagy kérje kölcsön egy esti les erejéig, esetleg útbaejtve a Fehér utat is egy ugyanilyen feltételekkel kihozandó Benderért?  na ne....

Szerencsére vannak itt segítőkészebb emberek, akik nem félnek, hogy megesszük őket a távcsövükkel együtt egy kis teszten... no mindegy...

Kérdésem csak egy van: nem érzed az ellentmondásokat a hozzászólásaidban? Nem kéne talán ezekre koncentrálnod, mielőtt másokat buzerálsz? Én megértem, hogy nem akarsz velünk egy teszt keretében találkozni, holott "ismersz" minket TAL-lal együtt. Akkor csak ezt kéne mondani és nem a kakát kenegetni.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2008. Május 23. - 12:05:14 »

Viktor, "Itt van Balázs példája, én mondtam neki, hogy vásárlás előtt minden képpen próbálja ki mind két távcsövet, hogy Ő is tapasztalat alapján tudjon dönteni." Hogyan is? Tekergesse csak a boltban, vagy kérje kölcsön egy esti les erejéig, esetleg útbaejtve a Fehér utat is egy ugyanilyen feltételekkel kihozandó Benderért?  na ne.... -ezt én írtam, és pedig a gyakorlati próbára írtam, amit Anti 8x56-os Benderével és az én Kaps-ommal csinálhat, kint a vadászterületünkön délutántól késő estig, amíg Anti ráér.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #431 Dátum: 2008. Május 23. - 12:08:31 »

Viktor, "Itt van Balázs példája, én mondtam neki, hogy vásárlás előtt minden képpen próbálja ki mind két távcsövet, hogy Ő is tapasztalat alapján tudjon dönteni." Hogyan is? Tekergesse csak a boltban, vagy kérje kölcsön egy esti les erejéig, esetleg útbaejtve a Fehér utat is egy ugyanilyen feltételekkel kihozandó Benderért?  na ne.... -ezt én írtam, és pedig a gyakorlati próbára írtam, amit Anti 8x56-os Benderével és az én Kaps-ommal csinálhat, kint a vadászterületünkön délutántól késő estig, amíg Anti ráér.


De Sab azt írta: megérti az írtakat...

Na és honnan szerezze meg a Sab Barátunk által ajánlott Deltát, miután Ő oly arisztokratikusan elzárkózott a pórnéptől?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #432 Dátum: 2008. Május 23. - 12:11:28 »

Viktor, "Itt van Balázs példája, én mondtam neki, hogy vásárlás előtt minden képpen próbálja ki mind két távcsövet, hogy Ő is tapasztalat alapján tudjon dönteni." Hogyan is? Tekergesse csak a boltban, vagy kérje kölcsön egy esti les erejéig, esetleg útbaejtve a Fehér utat is egy ugyanilyen feltételekkel kihozandó Benderért?  na ne.... -ezt én írtam, és pedig a gyakorlati próbára írtam, amit Anti 8x56-os Benderével és az én Kaps-ommal csinálhat, kint a vadászterületünkön délutántól késő estig, amíg Anti ráér.


De Sab azt írta: megérti az írtakat...

Na és honnan szerezze meg a Sab Barátunk által ajánlott Deltát, miután Ő oly arisztokratikusan elzárkózott a pórnéptől?

Ja! Így már más, nem szóltam.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #433 Dátum: 2008. Május 23. - 12:24:22 »

Na, külön megírtam a válaszomat Wetzlar-nak.
Összehasonlítás, árban !
Kb. azonos paraméterekkel rendelkező céltávcsövek gyártmányilag.
Delta     8X56-os IR-es ( nincs más ebből)   (kb. 110.000 Ft ) Pontvilágításos !!!!
Swarovski 8X56-os sima szálkeresztes, nem sínes: 970 Euro ( kb. 242.500 Ft)
Kahles 8X56-os    ………………………………...: 921 Eor ( kb. 230.250 Ft)
Zeiss 8X56-os……………………………………..: 903 Euro (kb. 225.750 Ft)
Meopta Artemis 7X56-os RD  ( ez van) ………….: 730 Euro ( kb 182.500 Ft)
MicroDot 2,5-10x56 IR-es                                       : 980 Euro ( kb. 245.000 Ft)
S-B 8x56 világító pont, vagy vil.szk. (mo-i forgalmazó)                  235.000 Ft
Schmidt & Bender Hungária 8x56                                       155.000,- Ft

S-B-nél is tegyük csak hozzá őszintén, hogy egy simába egy világítás beépítése gyárilag mennyi is !!!!!
100.000 ft felett jóval !

Tehát a felsorolásban pontosan látható, hogy egy 155.000 Ft-os sima szálkeresztes S-B, többe kerül, mint egy 2,5-10X56 IR-es (világítással rendelkező Delta céltávcső.
Ha valaki univerzálist akar, akkor árban jobban megéri, ha valaki többségében csak szürkületi használatra szeretné, és tényleg csúcsminőséget, akkor természetesen a S-B 8X56-os 1-es szálkeresztel kiváló választás.
Én azt mondom ismét ( mondhatom mert van, ismerem, használom a deltát), hogy a kb. 100.000 Ft-os különbségért a használó tényleg kap annyit, hogy az a 100.000 Ft gyakorlatban igaz ?!
Fényerő, szürkületi érték, jobb, való igaz, de a kérdés az, hogy ezt a különbséget kifizeti valójában.
100.000 Ft-os összegben már vehet ismét akár egy csúcsminőséget képviselő 6X42-es céltávcsövet a kis kaliberére is. ( talán, nem tudom!)
Mégegyszer, csak ismételni tudom magam, hogy megértem amit írsz, nincs is ezzel semmi gond !
De talán meg kéne érteni az én álláspontomat is, elfogadni nem kell, csak érteni, hogy mit akarok mondani. Wave


Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #434 Dátum: 2008. Május 23. - 12:26:40 »

Ki töröl és mit?
Nem Te ! Kacsint
Sokat írtam, és a gép azt adta fel elküldéskor, hogy letelt az ídő vagy valami hasonló, és eltünt az írásom, mert újra kellett bejelentkeznem. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: