Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1452389 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #225 Dátum: 2008. Május 13. - 13:04:56 »

Bandi, Egon!

A figyelmes olvasás...

Én egy prémium 42-esről és egy Artemis 2100-as 50-esről írtam...Nem Meostarról és nem is Zeiss-ről...

Jogos,de nem írtad oda melyik Meopta. Wave
A véleményedre lennék kiváncsi a Meopta Meostar 8x56-os keresővel kapcsolatban,mit gondolsz róla?
(ha gondolod a keresőtávcsövek topikban válszolj)
Előre is kösz.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #226 Dátum: 2008. Május 13. - 13:14:27 »


A véleményedre lennék kiváncsi a Meopta Meostar 8x56-os keresővel kapcsolatban,mit gondolsz róla?
(ha gondolod a keresőtávcsövek topikban válszolj)
Előre is kösz.
[/quote]

Nekem az lenne, hogy ennyiért má' kapol egy Minoxot... Stoel Cheesy
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #227 Dátum: 2008. Május 13. - 13:14:55 »

""Azt se felejtük el, hogy TAL nem vadász...fényerő meg a revíren mutatja meg magát, amikor ott a növényzet, a vad...stb.""

Nagy tévedés, mert az. Kacsint Mosolyog
Miből gondoltad, hogy nem az ?
Az, hogy azt írja, hogy nem vallja magát igaz vadásznak, az nem jelenti azt, hogy okmányilag, vizsgailag, stb. nem vadász.
Az igaz, hogy nem ír a nagy vadászatairól, mert nem az első az életébe ez a téma.
Te ismered, de nem annyira mint én.
A mo-i vadászatát, rég áthelyezte ausztriába.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #228 Dátum: 2008. Május 13. - 13:26:46 »


A véleményedre lennék kiváncsi a Meopta Meostar 8x56-os keresővel kapcsolatban,mit gondolsz róla?
(ha gondolod a keresőtávcsövek topikban válszolj)
Előre is kösz.

Nekem az lenne, hogy ennyiért má' kapol egy Minoxot... Stoel Cheesy
[/quote]

A véleményedre lennék kiváncsi a Meopta Meostar 8x56-os keresővel kapcsolatban,mit gondolsz róla?
(ha gondolod a keresőtávcsövek topikban válszolj)
Előre is kösz.

Nekem az lenne, hogy ennyiért má' kapol egy Minoxot... Stoel Cheesy
[/quote]

Tudom,tudom,de nem vagyok kibékülve ezzel a látótér dologgal  Fejvakarás...nekem nagyon kicsinek tűnik.Megmondom őszintén jobban tetszik a Meostar.Amennyire ki tudtam próbálni,szerintem tudja azt amit a Hg...simán!Persze lenne valami szponzor és nem lenne gond,vennék egy akciós Swaro SLC-t. Vigyorog Vigyorog Nade jó reggelt,nincs szponzor.
Amiről nem nagyon volt még szó,mi a véleményetek a Swaro Habict-ról?'Egész emberi ára van.Ez is gázzal töltött?
Kösz
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2008. Május 13. - 13:32:07 »

""Azt se felejtük el, hogy TAL nem vadász...fényerő meg a revíren mutatja meg magát, amikor ott a növényzet, a vad...stb.""

Nagy tévedés, mert az. Kacsint Mosolyog
Miből gondoltad, hogy nem az ?
Az, hogy azt írja, hogy nem vallja magát igaz vadásznak, az nem jelenti azt, hogy okmányilag, vizsgailag, stb. nem vadász.
Az igaz, hogy nem ír a nagy vadászatairól, mert nem az első az életébe ez a téma.
Te ismered, de nem annyira mint én.
A mo-i vadászatát, rég áthelyezte ausztriába.

De ugye nem Te árulod a Deltákat? Kacsint

Amúgy: fenntartom amit mondtam, kis házi céltávcsőtesztet tartunk a hetekben egy pár Barátommal, ahová várjuk a Deltáid valamelyikének a nevezését is.

Eddigi résztvevők:

- Nickel Supra 4-10x42 ED (régi, viharvert, egytornyos) - értéke kb. 25 ezer Ft,
- Nickel Supra 3-12x52 EDS (új állapotú) - értéke 800 Euro,
- Schmidt & Bender Hungária 8x56 (használt, jó állapotú) - értéke kb. 100 ezer Ft,
- Hertel & Reuss 6x46 (használt) - értéke kb. 70 ezer Ft,
- Zeiss Classic Diatal 7x50 - értéke kb. 200 ezer Ft

Függyetlen megfigyelő, jegyzőkönyv, stb.

...na?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2008. Május 13. - 13:45:58 »

De ugye nem Te árulod a Deltákat? Kacsint

Amúgy: fenntartom amit mondtam, kis házi céltávcsőtesztet tartunk a hetekben egy pár Barátommal, ahová várjuk a Deltáid valamelyikének a nevezését is.

Eddigi résztvevők:

- Nickel Supra 4-10x42 ED (régi, viharvert, egytornyos) - értéke kb. 25 ezer Ft,
- Nickel Supra 3-12x52 EDS (új állapotú) - értéke 800 Euro,
- Schmidt & Bender Hungária 8x56 (használt, jó állapotú) - értéke kb. 100 ezer Ft,
- Hertel & Reuss 6x46 (használt) - értéke kb. 70 ezer Ft,
- Zeiss Classic Diatal 7x50 - értéke kb. 200 ezer Ft

Függyetlen megfigyelő, jegyzőkönyv, stb.


Mint már írtam, semmi közöm sem a céghez, sem nem vagyok kereskedő.
Az már igaz, hogy van nekem is Deltám, de ezt írtam már.
Hívd meg a forgalmazót, menjen az, nem az én termékem, én csak leírtam a véleményemet róla.
Forgalmazónak nem leírta a TAL a véleményét, nekik több nem kell gondolom.
Ugye megint viccelsz a felsorolások miatt ! Okos Táncol
Nem egy kategória !
Tessék felállítani egy középkategóriás céltávcső sorrendet, mert abban van létjogosultsága !
Ja, olyan meg nincs !? ( egy van)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #231 Dátum: 2008. Május 13. - 13:56:36 »

Nem értem a gúnyolódást ismét, bár lehet, hogy azért mert ma kivételesen nem Ludas Matyiba csomagoltattam a tízóraimat... no mindegy...

A felsorolt távcsövek közül három (az én kis Nickelem, a H&R és a Bender) a Deltánál olcsóbban vásárolható meg. Ilyen tekintetben valóban nem egy kategória, a Delta drágább.

Az már egyenesen a vicc kategóriába tartozik viszont, miszerint Te azért nem vennél részt a teszten, mert nem vagy forgalmazó... sajnos én sem vagyok Zeiss-forgalmazó, ha úgy lenne talán minden másképp alakult volna... a Nickel meg ugye nem is reklámozza magát, tehát hagyjuk azt is.

... épp ezért ürügynek tartom az Általad leírtakat az objektív és reális teszt alóli kibújáshoz, holott egyáltalán nem a Te fejedet követelem, sőt még a Deltádat sem akarom megenni (na jó, a gázt azért kiszívom belőle)... egyszerűen egy (esetleg szalonnasütéssel kombinált) tesztalapú fórumtalálkozóra hívtalak... de ha nem, hát nem... Kacsint Wave
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #232 Dátum: 2008. Május 13. - 14:02:31 »

Szitu I.: Valahánytol valahahányig szer valahányas Delta céltávcső világítóponttal, dobozból elővéve, tök sötét. Ragyogó tiszta, kontúros kép, nem zavaró, 11 fokozatban álltható világító irányzójel.(Természetesen csak az első 5 fokozatban nem zavaró!!!)

Szitu II.: A fegyverre felszerelés (7x64) után, belövés. Négy lövésből sebészi pontossággal beálítva, majd kb. 10 lövés örömködés...., még mindíg pontos....Este vadászat.Kép tiszta, kontúros, világító pont első 7 fokozata elment borért.(Ergo, még 6-os sem volt zavaró Nyihi)

Majd bele néztem a jó öreg Kahlesbe..... :Mosolyog Táncol

Gyerekek kár csámcsogni ezen a lerágott csonton.
Mindenki vegyen olyan csövet amilyet az anyagi helyzete megenged!
És azért is DE-vel kezdem, mert a használt prémium cső kijön annyiból(ha nem kevesbből) mint mondjuk a példa kedvéért a Delta. És nem egy kategória.... Kacsint
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #233 Dátum: 2008. Május 13. - 14:04:47 »

Sab!

Te mi alapján akarsz kategóriákat állítani?

Ár vagy minőség????

Mert ezek a vonalak nem a végtelenben metszik egymást....

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #234 Dátum: 2008. Május 13. - 14:08:33 »

Még csak annyit: nekem nem esett le az aranygyűrű az ujjamról, amikor a 16 ezres Yukont mértem a tizenkétszer annyiba kerülő Minox HG-hez és a huszonkétszer annyiba kerülő Zeiss-hez... úgy látszik ez csak az én hülyeségem volt... bocsi a felvetésért egyáltalán Kedves Sab...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #235 Dátum: 2008. Május 13. - 14:13:20 »

Tényleg vagy nem eleget, vagy nem jót és jól sikerült becsomagolni, mert nem volt célom ! Wave
Ismételten megjegyezném, hogy ebben az alább felsorolásban nem korrekt az elhelyzése, tesztelése a Delta céltávcsőnek.
Ez olyan mint ha most egy Zeiss jena, vagy egy Wetzlar, és stb. ismert gyártmányt kivánunk hasonlítani egy középkategóriás távcsőhöz.
Még a mai nap is simán veri, veri optikailag, minőségileg, szerkezetileg, stb.
Középkategóriást tessék keresni !
Nehéz lesz ! Táncol
Továbbá a használt termékek beárazása soha nem volt korrekt, mert minden annyit ér, amennyiért el lehet adni !
Tehát az én Zeiss Jena távcsövemet ne árazza be senki 100 ezer Ft-ra, de 10 ezer Ft-ra se.
Tesztelés tág fogalom, és nem minden esetben szubjektívmentes, főleg, ha már eleve negatív elfogultsággal indulnak neki.
De köszönöm a lehetőséget, kedves Tőled ! Igen Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2008. Május 13. - 14:14:00 »

Sab!

Te mi alapján akarsz kategóriákat állítani?

Ár vagy minőség????

Mert ezek a vonalak nem a végtelenben metszik egymást....



Ha jól emlékszem az egész beszélgetés Sab "mit kapunk a pénzünkért"-kezdetű eszmefuttatásából indult ki... árkategória talán? :-\
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #237 Dátum: 2008. Május 13. - 14:19:32 »

Sab!

Te mi alapján akarsz kategóriákat állítani?

Ár vagy minőség?He?

Mert ezek a vonalak nem a végtelenben metszik egymást....


Én nem akarok, távol álljon tőlem !
Nem én soroltam fel a gyártmányokat, én csak azt kértem, ha felsorolás, akkor az legyen a saját szintjén. ( ha van)1 Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #238 Dátum: 2008. Május 13. - 14:25:38 »

""Ha jól emlékszem az egész beszélgetés Sab "mit kapunk a pénzünkért"-kezdetű eszmefuttatásából indult ki... árkategória talán? ""

Szerintem ebben az esetben, csak annyit amennyit kifizettünk érte, és nem vágnak át, egy ismeretlen és mit tudom én milyen cégnévvel rendelkező termékkel.
Nekem van, és elégedett vagyok vele, ez a lényeg !
Elnézést, de már az eszmecsere kezd félrecsúcsni, köszönöm az eddigi beszélgetést !
( legalább pörgött a honlap !) Vigyorog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #239 Dátum: 2008. Május 13. - 14:29:25 »

Sab!

De mi a saját szint?

Ha az árra domborítunk, akkor adott a lehetőség 100E, vagy az alatt használt, kiváló minőségű prémium csövet venni mindenkinek. Igaz nem biztos, hogy variábel, és nem biztos, hogy világító irányzójeles. De- és ez persze az Én szigorú magánvéleményem- ebben a katwegóriában nem is feltétlenül szükségesek....

Természetesen ízlések és maflások... Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: