Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 305437 alkalommal)
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #585 Dátum: 2012. Február 22. - 16:08:15 »

Szívesen olvasnék valami gatyaszaggató , bokalefo@ó történetet .  Ördög

Én is!  Emelem
Naplózva

Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #586 Dátum: 2012. Február 22. - 18:30:48 »

A lényeg amit Dani írt ! " Meg lett a disznó" vagy nem ! Aztán hogy egy vizsgán hány pontot kapna ,milyen díjakat hoz el , milyen hókusz-pókuszokat tud csinálni ?   Vállat von

Silvertis most nincs kutyád ?  Úgyis be van állva a topik elmesélhetnéd Limpi legizgalmasabb utánkeresését ! Szívesen olvasnék valami gatyaszaggató , bokalefo@ó történetet .  Ördög

Olvasgatva Somának a kereséseit, amilyen vezetékmunkákat produkál és hajszákat (emlékezzünk csak a szarvasborjú hajszárára) - valljuk be - sokan azt se bánnánk, ha egyet vakarózna állítás közben... Ördög  Annak a kis szünetnek nagy jelentősége nincsen, az biztos, az a lényeg, hogy amúgy hogyan dolgozik a kutya. Másrészt szerintem nem is biztos, hogy idővel így marad. Különben egy tacskós ismerősöm kutyájánál fordult az elő még, hogy szabadon keresés közben a kutya rendszeresen visszament a gazdáért, tartotta a kapcsolatot. Azt nem tudom, hogy állításnál hogyan viselkedett.
A versenypontszámok engem is teljesen hidegen hagynak, az a fontos, amit élesben mutat a kutya (másrész sokszor életszerűtlen a kutya munkájának elbírálása pl. disznósmunkában).

A bokalefo.ással kapcsolatban ki kell ábrándítsalak. Még nem jött nekem utánkeresés közben disznó soha. Ehhez persze az is hozzátartozik, hogy én csak egy amatőr utánkereső vagyok, nincs a hátam mögött annyi munka, mint egy erre szakosodott vérebesnek. A nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb biztos lesz ilyen is.

Volt ugyan olyan, hogy éjjel a sűrűben hason kúszva (négykézláb nem ment) egyik kezemben a lámpával, másik kezemben a puskával csúsztam előre, míg felvilágítva pár méterre ott üldögélt a disznó és nézett a lámpába...de szerencsére megvárta míg kitolattam, míg mormoltam magamban, hogy csak most ne jöjjön nekem, mert nincs kedvem bírkózni (lövésről szó sem lehetett). (Aztán kerestem egy tisztább helyet, ahonnan állva tudtam lőni).

Neccesebb dolgok nagyrészt hajtásban fordultak elő, ott borított is fel disznó (akaratlanul), párszor ugrott nekem koca és kan, de az csak ijesztés volt, alkalomadtán egy rákiáltás elég volt, vagy az, hogy a helyemen maradtam. Befogáskor és egyéni kutyás "mozdításnál" is volt pár érdekesség, de az a fajta disznótámadás, amikor rendesen nekilát az embernek a disznó, az engem eddig elkerült.

Más állattal kapcsolatban volt nekem is lábremegésem, de az nem vadászattal kapcsolatos és annak az állatnak 5 veszélyes vége van.   Vigyor

 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #587 Dátum: 2012. Február 22. - 19:44:17 »



Más állattal kapcsolatban volt nekem is lábremegésem, de az nem vadászattal kapcsolatos és annak az állatnak 5 veszélyes vége van. 
És még a piknikkosarat is elcseni... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #588 Dátum: 2012. Február 22. - 19:51:13 »

És még a piknikkosarat is elcseni... Vigyorog
Sőt, ha nem vigyázunk, felpattan a biciklire, és elkerekezik.  Bion
Naplózva

Erdő az én templomom...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #589 Dátum: 2012. Február 22. - 22:40:41 »

Sőt, ha nem vigyázunk, felpattan a biciklire, és elkerekezik.  Bion
Na várj csak, én most Maci Laciról beszéltem, nem a Kalányosékról... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #590 Dátum: 2012. Február 23. - 08:35:18 »


Volt ugyan olyan, hogy éjjel a sűrűben hason kúszva (négykézláb nem ment) egyik kezemben a lámpával, másik kezemben a puskával csúsztam előre, míg felvilágítva pár méterre ott üldögélt a disznó és nézett a lámpába...de szerencsére megvárta míg kitolattam, míg mormoltam magamban, hogy csak most ne jöjjön nekem, mert nincs kedvem bírkózni (lövésről szó sem lehetett). (Aztán kerestem egy tisztább helyet, ahonnan állva tudtam lőni).


 Emelem

Hason csúszva lehetetlen lefo@ni a bokát !  Ördög    Stoel  Habár a vadászatban annyi minden megtörténhet .  S.Peti
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #591 Dátum: 2012. Február 23. - 09:15:51 »

Na várj csak, én most Maci Laciról beszéltem, nem a Kalányosékról... Ördög
Ha jól emlékszem Romániában él egy olyan városi legenda, hogy egy cirkuszból szökött medve halálra ijesztett valakit az erdőben, aztán felült a biciklijére és elkerekezett. De az is lehet, hogy a nagy vezér medvevadászataihoz kapcsolódik a - nyilvánvalóan kitalált- történet.  Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #592 Dátum: 2012. Február 23. - 13:17:45 »

Elmesélek egy utánkeresést. Ez nem a klasszikus kutyás keresés, hanem gyalogos, kutya nélküli lesz.

Két barát gondolt egyet, és egy szép ködös téli reggelen kiment vaddisznóra vadászni, az alföld egy mocsaras, nádasos részére, ahol egyébként rengeteg vaddisznó éldegél. Az öregebb vadász, Ő az úgymond rutinosabb vaddisznó vadász, neki van is megfelelő kaliberű puskája ehhez a vadászati módhoz, fiatal barátjának csak sörétes puskája van. Az öreg, mivel jószívű, kölcsön ad a barátjának egy 243-as puskát. Így felszerelkezve megérkeznek, a hajnali órákban a kiszemelt helyszínre, itt külön válnak és mindenki egyénileg próbál szerencsét. Fiatal vadászunknak szerencséje is lett, a ködben felsejlett előtt a várt hatalmas kan disznó alakja, rövid elbírálás után a nála lévő 243 puskával meglőtte a disznót, az a lövést követően összeomlott, de rögtön fel is kelt és elszaladt a ködben. Nagy az öröm, a két vadász összefut, és eldöntik, hogy ők ketten most bizony frissiben meg is keresik a disznót. Így is történt. Most a szerencse az öregebb vadász mellé társult, megtalálta a meglőtt vad véres csapáját a nádas, zsombékos részen, nosza utána is eredt egyedül. Egy jól kitaposott váltón haladt, amikor észrevette maga előtt a beteg disznót, az szembe fordult vele, majd szépen neki szaladt vadászunknak. Mindeközben vadászunk agya szélsebesen pörgött, mitévő legyen. Úgy gondolta, hogy szemből nem lő a disznóra, nem akarja, hogy véletlen szétlője a szemmel is látható hatalmas agyarakat. Azt találta ki, hogy mikor megfelelő távolságra ér a disznó, kilép oldalra és srégan meglövi, ezt így szépen eltervezte. A terv nem jött be, a disznó gyorsabb volt a kelleténél, fellökte a megszeppent vadászt, majd a mellkasára könyökölt és az agyaraival munkába vette vadászunk felsőtestét, Ő védekezett ahogy bírt, rúgott vágott, de nem bírt a hatalmas kannal. A kan egy idő után, ahogy jött úgy el is ment. Vadászunk meggyötörten felkelt, még látta a távolodó disznót, felvette a földről sáros puskáját és megpróbálta meglőni a távolodó disznót, de elgyötört keze nem engedelmeskedett, nem volt ereje (szerencséje volt mert utólag kiderült, hogy a puska csöve telement sárral). Vadászunk erőt gyűjtött, kiabált társának, az nemsokára meg is érkezett. Szörnyű látvány tárult elé, ott állt előtte idősebb barátja, tetőtől talpig sárosan, véresen, felső ruházatát mintha késel hasogatták volna össze. Miután első ijedségükből magukhoz tértek, nekiálltak megnézni a megtámadott vadászon lévő sérüléseket. Neki óriási szerencséje volt, mint kiderült, mert a rajta lévő több réteg téli ruházat megvédte a vadkan agyaraitól, megúszta egy sor zúzódással, a rajta lévő vér a vadkantól származott. A történet vége az lett, hogy a vadkan nem lett meg, nagy valószínűséggel még most is éli megszokott életét a hortobágyi mocsarakban.       
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #593 Dátum: 2012. Február 23. - 13:32:50 »

Kösz a történetet !  Igen Ez legalább gatyaszaggató volt de lehet hogy jutott a sárgából is a gatyába.
Felesleges lett volna szétlőni a szép agyarakat akkor mivel csíkozta volna fel rajta a disznó a pufajkát .  Ördög
Annyi vérrel biztos hogy nem egyszerű gerinctüske találat volt inkább nyak , fej vagy gerinc alatti üres lövés.
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #594 Dátum: 2012. Február 23. - 13:53:12 »

Ilyen helyzetben - nem tudom más hogy' van vele - engem aztán nem érdekelne az agyarak épsége.

Össze lehet azt ragasztani könnyebben, mint egy szétvágott artériát összeforrasztani.
Ha meg oly' szerencsés (és ügyes) vadászról van szó, hogy falát sok agyar díszíti, akkor legalább a ragasztott fogak láttán eszébe jut, - hát igen, ez volt az a disznyó... Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #595 Dátum: 2012. Február 23. - 14:00:59 »

Ilyen helyzetben - nem tudom más hogy' van vele - engem aztán nem érdekelne az agyarak épsége.

Össze lehet azt ragasztani könnyebben, mint egy szétvágott artériát összeforrasztani.
Ha meg oly' szerencsés (és ügyes) vadászról van szó, hogy falát sok agyar díszíti, akkor legalább a ragasztott fogak láttán eszébe jut, - hát igen, ez volt az a disznyó... Emelem
Ugyanigy vagyok én is vele.... Oda az agyar környékére célozva, Ördög ha lehet minél többet!!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #596 Dátum: 2012. Február 23. - 14:01:42 »


Annyi vérrel biztos hogy nem egyszerű gerinctüske találat volt inkább nyak , fej vagy gerinc alatti üres lövés.
Szerintem valami komolyabb lövése volt, különben nem várta volna be a vadászt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #597 Dátum: 2012. Február 23. - 14:34:22 »

Hát, ha ott van az ember, lehet, hogy másként látja, de azért én csak a homlokára céloztam volna. Mondjuk már az is elég nagy butaság volt, hogy külön válva keresték. Ha meg van a vér onnan már együtt kellett volna menni. Az ifjabb vadász a 243-sal nem sok eséllyel ment neki a dolognak, de még egymást is veszélyeztették. Ha együtt vannak, talán meg lett volna a kan.
Egyébként én is valami komolyabb sebzésre gyanakodok, csak ugye a kaliber volt hozzá vékony, de ez már soha nem fog kiderülni.
Naplózva

meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #598 Dátum: 2012. Február 23. - 14:47:28 »

Ez a mese kb 3-4 éve történt. Véleményem szerint vaddisznót utánkeresni nem árt egy jó puska, jó kutya és némi hidegvér. És nem utolsósorban  nem menjünk egyedül.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #599 Dátum: 2012. Február 23. - 14:53:12 »

Egyébként én is valami komolyabb sebzésre gyanakodok, csak ugye a kaliber volt hozzá vékony, de ez már soha nem fog kiderülni.
A H.Video filmes cég nálunk készítette a Wildboar fever IV. című filmjét tavaly.
Az egyik reklámozandó kaliber a filmben a 270Win volt (6,9x64), 8,4 grammos RWS-KS lőszerrel.
A filmbe nyilván a bukfencelő disznók kerültek bele, de volt ott egy-két érdekes jelenet.
Totál blatton lőtt, kétoldalra tüdőből vérző 4-5 éves kanok csak hosszas keresés után lettek meg, vagy egy másik lőállásban kerültek terítékre úgy, hogy teljesen egészségesnek tűnő módon érkeztek a súlyos sebzés ellenére. És nem egyedi eset volt ez, mind a négy forgatási napon több alkalommal előfordult.
Egy keményebb lövedékkel meglőve a 243-assal, minden további nélkül produkálhat hasonló tüneteket.
Azt is hozzátéve, hogy több alkalommal került terítékre olyan disznó a kertjeinkben, amelyiknek korábbi évből származó, de teljesen begyúgyult tüdőlövése volt.
Tehát ahogyan a művelt orosz is mondja: "Alles ist möglich"  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: