Oldalak: 1 ... 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1143137 alkalommal)
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #4350 Dátum: 2012. Június 08. - 09:36:02 »

Üdvözletem!
Szerintem a házi töltés nem fogja visszavetni a gyári lőszerek forgalmát. És szerintem a használóknak még az 5%-át sem fogja elérni.
Ha valaki csak financiális okokból akarna belevágni, hát jól elveszik a népek kedvét.
 Ugye, tanfolyam (lehet, hogy nem kötelező, de hát mindannyian vizsgáztunk már, azért lehet mindenből olyat kérdezni, hogy valaki ne tudja)…vizsga… lőszerelem tároló hely kialakítás………..tároló hely jóváhagyás a hatóság által(15 ropiért!)….mondjuk alapszintű felszerelés egyszeri költsége……. majd rájön az ember, hogy mi kéne még…….. meg mi az, ami nem kell, csak jó lenne ha lenne. És még egy gramm lőport, egy lövedéket, egy csappantyút nem vett a pógár.
Olyan ez, mint régen a vízum nyugatra…. mindenki azt gondolta, ha megszűnik, hát nem is fog mást csinálni, mint „kint” lenni. Tessék, most lehet menni, de egy Bécs oda vissza 20 ezer benzinköltség Pestről. Sokan vannak, akik azóta sem járnak sűrűbben nyugatra.
Ha valaki elszánt és „elkötelezett” az ügy iránt, az úgyis elhatározta már, és fogja csinálni. És sokkal többet fog lövészetre költeni mint eddig. Sokkal többet fog lőni! És – látva azóta Cheyenne fórumtárs hozzászólását - nem valószínű, hogy 7x64-ből 300-as RUM-ot akarna csinálni. Mondjuk 7 mm-es RUM-ot még akarhat. Kacsint
 Aki viszont két doboz golyós patronnal el van két évig, az biztosan nem fog belevágni.
Hogy mennyivel lehet majd mérsékelni az egy töltényre vetített költséget? Sokan kiszámolták már innen a fórumról is, azt mondják kb. a felére. Én úgy pontosítanék, hogy standard kaliberek esetében a felére, drága magnum, kisebb szériás kaliberek, vagy ritkaságok esetében lehet az egy harmada is.
De hogy átlagosan nem fog csökkenni a lőszerre, lövészetre költött forintok száma, abban biztos vagyok. Könnyebben fognak az emberek ki menni gyakorolni, távcső beállítást ellenőrizni, stb…(akkor viszont nem fogok majd hezitálni én sem, hogy rókázni ki vigyem-e az eddig ezerötszáz pénz/lövésbe kerülő puskám - amihez úgy kellett mindig berendelni a lőszert –és hónapokig várni rá).
És eddig még csak az anyagi oldaláról esett szó, az esetleges minőségnövelésről, vagy netán a kellemes „férfias” időtöltés tényezőkről még említés sem történt. Mondjuk, azért azt nem látom be, hogy ez miért zárná ki a kocsmát??? Ha valaki nagyon innovatív akar lenni, majd a kocsmában fog tőteni…. egy adag bor a pocorba, egy adag por a hüvelybe, és így mindenkinek igaza lesz.  Ördög Ördög
Ahogy J vadász írta:”Nem beszélve arról, hogy otthon legalább tudjuk, mit és milyet gyártottunk!”
 Ez így igaz, feltéve, ha csak gyári eredeti, és nem őskori bontatlan csomagolásokból, vagy hadi ellátmányból akarják az összetevőket felhasználni. Csodálnám, ha egy két műszaki-üzleti zseni nem akarná feltalálni a spanyolviaszt, és régi hadi cuccokból tervezik az összetevőket kinyerni, pl. lőpor-lőpor alapon!! Fejvakarás
De hülyék, hatvanöt lóerős „Rambók” az élet minden területén voltak, vannak és lesznek, ez tény! Itt is pontosan olyan százalékban, ahogy bármely más területen. Ezekkel nem szabad törődni!! Mosolyog
Én így gondolom…

Üdv, Emelem


A nagy és drága kalibereknél megéri beruházni, főleg ha néha lőtérre is kimegy az ember. Nekem konkrétan 25-27eFt egy doboz .300weatherby lőszer kiszámoltam mennyibe fájna egy újratőltött, jelentős a különbség. Konkrétan 160db lőszernél nullán vagyok utánna "haszon". Úgy meg még gazdaságosabb a dolog, hogy most van közel 100db lőszerem amiket ha kilőttem 5x újra tőlthetek. Tovább menve, ehhez a kaliberhez olyan lőszereket lehet tölteni amit itthon szerelve nem kapsz meg, de jó lenne. (nagyobb vagy éppen kisaebb magtömeggel) Végül ami még számomra fontos az a szöszmötölés öröme hideg téli estéken. Ha jó az emeber felszerelése (főleg a nagyon pontos mérleg lényeges) nagyon egységes és a gyárinál igen is jobb minőségű vadász és sportlövő lőszereket lehet összeszerelni. Nálunk a vadászkamara most szervezi, ha lesz elég ember nem kell Pestre furikázni. személy szerint én sörétest is szeretnék majd töltögetni.
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #4351 Dátum: 2012. Június 08. - 11:32:33 »

Köszönöm a hozzászólásokat véleményeket!
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4352 Dátum: 2012. Június 09. - 12:17:11 »

A nagy és drága kalibereknél megéri beruházni, főleg ha néha lőtérre is kimegy az ember. Nekem konkrétan 25-27eFt egy doboz .300weatherby lőszer kiszámoltam mennyibe fájna egy újratőltött, jelentős a különbség. Konkrétan 160db lőszernél nullán vagyok utánna "haszon". Úgy meg még gazdaságosabb a dolog, hogy most van közel 100db lőszerem amiket ha kilőttem 5x újra tőlthetek. Tovább menve, ehhez a kaliberhez olyan lőszereket lehet tölteni amit itthon szerelve nem kapsz meg, de jó lenne. (nagyobb vagy éppen kisaebb magtömeggel) Végül ami még számomra fontos az a szöszmötölés öröme hideg téli estéken. Ha jó az emeber felszerelése (főleg a nagyon pontos mérleg lényeges) nagyon egységes és a gyárinál igen is jobb minőségű vadász és sportlövő lőszereket lehet összeszerelni. Nálunk a vadászkamara most szervezi, ha lesz elég ember nem kell Pestre furikázni. személy szerint én sörétest is szeretnék majd töltögetni.

Üdv,
Ha egy ekkora hüvelykapacitásnál 1-2 grainnel többet, vagy kevesebbet teszel bele, nem olyan gáz, az a fontos, hogy mindig egyformát mérjen a mérleged. Én tuti mechanikus mérleget veszek majd, ennyire nem bízom az elektronikában.
Ha pedig a 300 Weatherbyt nem csúcsra járatod, akkor többször is lehet használni mint 5x a hüvelyeket.
A 300 WeathM-hoz milyen kisebb tömeget gondolsz a 11,7grammnál, és mire gondolod használni?
 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4353 Dátum: 2012. Június 09. - 12:24:15 »

1-2 tized gr. ..csak szóltam. ..mielőtt letámadnak a pejzekujtorok Téged is..  Ördög ..  Stoel...
 Egyébként teljesen egyetértek ebben!  Emelem

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4354 Dátum: 2012. Június 09. - 12:56:57 »

1-2 tized gr. ..csak szóltam. ..mielőtt letámadnak a pejzekujtorok Téged is..  Ördög ..  Stoel...
 Egyébként teljesen egyetértek ebben!  Emelem



Szia,
nem, nem elírás, tényleg 1-2 grainre gondoltam! A 300 Weath hüvely térfogata majdnem 100 grain víz kapacitású. Ha nem csúcsra járatja, gondolod van egy-két grainnek jelentősége?
Amerikai barátom, ha északra, Kanadába vagy Alaszkába ment vadászni, mindig 2 grainnal többet tett a 338 Win-be, mint az otthoni (Connecticut) adag. Azt mondta, ha tartósan mínuszban vadászik, ennyi kell a találati pont megtartásához. Valamit pedig tudott, nem tudta hova tenni a nagy szarvas trófeáit.
Olvashattad egyébként, hogy a sallerbéci milyen gálánsan bánik a por adagolással, 1,5 grain difi egy olyan óriáshüvelynél, mint a 308 Win!

Üdv, Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4355 Dátum: 2012. Június 09. - 13:07:11 »

Szia,
nem, nem elírás, tényleg 1-2 grainre gondoltam! A 300 Weath hüvely térfogata majdnem 100 grain víz kapacitású. Ha nem csúcsra járatja, gondolod van egy-két grainnek jelentősége?
Amerikai barátom, ha északra, Kanadába vagy Alaszkába ment vadászni, mindig 2 grainnal többet tett a 338 Win-be, mint az otthoni (Connecticut) adag. Azt mondta, ha tartósan mínuszban vadászik, ennyi kell a találati pont megtartásához. Valamit pedig tudott, nem tudta hova tenni a nagy szarvas trófeáit.
Olvashattad egyébként, hogy a sallerbéci milyen gálánsan bánik a por adagolással, 1,5 grain difi egy olyan óriáshüvelynél, mint a 308 Win!

Üdv, Emelem


A régi vadászok is jobban felporozták a téli patronjaikat, mert úgy volt egálban a nyárival! Igaz a sörétessel tették ezt.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4356 Dátum: 2012. Június 09. - 13:25:07 »

A régi vadászok is jobban felporozták a téli patronjaikat, mert úgy volt egálban a nyárival! Igaz a sörétessel tették ezt.

Hát a fizika fizika marad akár golyós, akár sörétes csőről van szó.
 Emelem
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #4357 Dátum: 2012. Június 09. - 14:58:21 »

Üdv!

Mennyibe kerülhet kb egy újratöltő készlet, és a vizsga?
Naplózva
ottó902
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #4358 Dátum: 2012. Június 09. - 16:16:24 »

Sziasztok!


Használ valaki közületek Winchester supreme cxp3d típusú lőszert 300 WM-hoz?
Kíváncsi lennék a véleményetekre, mert szeretném kipróbálni. Mosolyog


Üdv.
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4359 Dátum: 2012. Június 09. - 17:27:17 »

Szia,
nem, nem elírás, tényleg 1-2 grainre gondoltam! A 300 Weath hüvely térfogata majdnem 100 grain víz kapacitású. Ha nem csúcsra járatja, gondolod van egy-két grainnek jelentősége?
Amerikai barátom, ha északra, Kanadába vagy Alaszkába ment vadászni, mindig 2 grainnal többet tett a 338 Win-be, mint az otthoni (Connecticut) adag. Azt mondta, ha tartósan mínuszban vadászik, ennyi kell a találati pont megtartásához. Valamit pedig tudott, nem tudta hova tenni a nagy szarvas trófeáit.
Olvashattad egyébként, hogy a sallerbéci milyen gálánsan bánik a por adagolással, 1,5 grain difi egy olyan óriáshüvelynél, mint a 308 Win!

Üdv, Emelem


Üdv!

Utána néztem pusztán kiváncsiságból.. valóban nem, 0.1-0.2gr hanem 1-2gr ! ...

 Mivel soha nem érdekelt,hogy mennyi az eltérés a gyári löszerek töltőttömege között..
..na meg az sem érdekelt,hogy mennyi a váltószám a grain  ill. a gramm között...
/Answer: 0.1 g = 1.54323 gr/ ..és lám! valóban Neked van igazad! Így bocs a belevauért!...
 
Ékes példája ez annak, hogy az ember nem bízhat már egy szakmabeli szakiban sem!..  Stoel.....

..Engem csak egy dolog érdekelt! Történetesen az, hogy vigye a vadat, mint a vizet! Kacsint..

Kérdésedre: ..nincs gyakorlati jelentősége azoknak az eltéréseknek..

..Hiszen, azok tökéletesen megfelelnek azokra a célokra amihez gyártották őket.. SZERINTEM!  Stoel...    Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4360 Dátum: 2012. Június 09. - 17:49:12 »

A régi vadászok is jobban felporozták a téli patronjaikat, mert úgy volt egálban a nyárival! Igaz a sörétessel tették ezt.

Kifejtenéd ezt bővebben..

..Mert nekem csak annyi jött le ebből a túlpúderezésből, hogy télen, a vastagabb kabát.., na meg a vad keményre fagyott bőre miatt volt ildomos túllisztezni azt a patront..  Stoel..  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4361 Dátum: 2012. Június 09. - 18:15:02 »

Kifejtenéd ezt bővebben..

..Mert nekem csak annyi jött le ebből a túlpúderezésből, hogy télen, a vastagabb kabát.., na meg a vad keményre fagyott bőre miatt volt ildomos túllisztezni azt a patront..  Stoel..  Emelem

Mit fejtsek ki? Régen, mit régen 30-40 éve is minden vadász maga töltötte a sörétes patront otthon a konyha asztal sarkán, ez a világ legtermészetesebb dolga volt akkoriban! A port erre a célra kapható kanállal "mérték " ki körülbelül két grammot. Na télen egy kicsit mélyebben merítették a kanalat a zacskóba!  Vigyorog
Nem volt külön vizsga töltésről, nem volt speciális mérleg, mégsem volt semmi baj! A gyöngygolyót is sokan maguk öntötték, meg a "futót" is!
Csak manapság vagyunk olyan hülyék, hogy minden jogunkról önként lemondunk, és ha nagy kegyesen megengednek is néha-néha valamit, akkor hajlandók vagyunk busásan fizetni érte!  Nem
Ja, csak a kérdésre nem válaszoltam!  Vigyorog Télen, tudod hidegebb van, mint nyáron, a lőpor gáznyomása is veszít valamicskét az erejéből.
De majd a szakértők jobban elmagyarázzák!
 Emelem

Ja! Míg itt voltak az oroszok minden laktanyában volt "Magazin"! Ha ismertek be engedtek és ott vehettél talicskára való lőport, kapszlit, sörétet, mindent! Óh, azok a régi szép idők!  Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4362 Dátum: 2012. Június 09. - 19:30:57 »

Szakértő ugyan nem vagyok, de egy példa:
nyári hajnalon, ha tovább maradsz egy kicsit sasolva a bakot, amit meg szeretnél lőni, és hamar melegszik az idő, netán rá süt a puskádra a nap is egy kicsit, könnyen lehet 25 Celsius a lőszered a fegyverben a fegyverrel együtt, akkor pl. a 30-06-os 3490 bar nyomás mellett mondjuk 813 m/seccel sikítja ki a golóbist.
Na, most ugyanez az összeállítás pl. az idei qrva hidegben - 21 Celsius –ban való négy órai ücsörgést követően le is hűl ilyen hőmérsékletre odatámasztva melléd a lesen (saját tapasztalatból mondom, lövés előtt le kellet vennem a kesztyűt és fagyási sérülés lett az ujjamon), és 2986 bar nyomás mellett „csak” 777 m/seccel „cammog” ki a csőből ugyanaz a golyó.
Elméletileg - de valahol itt lehet a valóságban is......
A 45 méteres szórón nincs jelentősége, de a 200 méteren baktató rókának ez lehet az életbiztosítása, ha nem kalkulálja valaki bele.
Röviden ennyi.
 Emelem
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #4363 Dátum: 2012. Június 09. - 20:39:03 »

Üdv,
Ha egy ekkora hüvelykapacitásnál 1-2 grainnel többet, vagy kevesebbet teszel bele, nem olyan gáz, az a fontos, hogy mindig egyformát mérjen a mérleged. Én tuti mechanikus mérleget veszek majd, ennyire nem bízom az elektronikában.
Ha pedig a 300 Weatherbyt nem csúcsra járatod, akkor többször is lehet használni mint 5x a hüvelyeket.
A 300 WeathM-hoz milyen kisebb tömeget gondolsz a 11,7grammnál, és mire gondolod használni?
 Emelem

Remélem jól emlékszem 125 gr-nes magra,meg 220-250gr-esre egyik se kapható készre szerelve idehaza. A "kicsit" őzezni (bocsánat lehet kiosztani  Ördög ) a nagyot meg disznóhajtásra,bikára. Ha lesz időm megkeresem atípusát is.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4364 Dátum: 2012. Június 09. - 23:00:58 »

Remélem jól emlékszem 125 gr-nes magra,meg 220-250gr-esre egyik se kapható készre szerelve idehaza. A "kicsit" őzezni (bocsánat lehet kiosztani  Ördög ) a nagyot meg disznóhajtásra,bikára. Ha lesz időm megkeresem atípusát is.

Dehogy akar bárki is kiosztani, a 125-össel rájössz magad is majd, hogy mekkora egy - finoman szólva - sületlenséget találtál ki… Egyébként van ennél is könnyebb …. 110 graines is.  Kacsint
A nehezebbekkel kapcsolatban kíváncsi vagyok, hogy mit néztél ki magadnak? Főleg a 250-esre vagyok kíváncsi!
Milyen hosszú a csöved?
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: