Oldalak: 1 ... 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136425 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4635 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 14:53:32 »

Ilyen sommás véleményt Kovács László fegyver szakíróról még nem hallottam! De lehet, hogy igazad van, én nem értek hozzá!
Pedig ha az említett "szakíró" komolyan gondolta azt, hogy egy adott hüvelybe nem lehet annyi lőport tölteni, hogy abból baj legyen, akkor nem sokat érthet a lőszertöltéshez.
Elhiszem, hogy szépen ír a különféle fegyverekről (már akinek tetszik a stílusa), svédországi élményeivel fűszerezve és összeollózva az elérhető létező leírásokat, de a tár itt nagyjából ki is ürült nála Ördög
Mert ezen a ponton visszakérdeznék, hogy "milyen lőporról beszélünk" a piacon jelenleg kapható többszáz féle közül?
A nyakamat rá merném tenni, hogy több tucatnyi olyan anyag létezik, amivel (nem a technológiai előírások határain belül mozogva) bajt lehet csinálni, akár nagyot is.

A 8-as gömbvassal meg nem is jártál messze az igazságtól, tudod-e? Vigyorog
Néhai kollégám pár ilyen lágyvas magot kiküldött a Böhler csőből, ráadásul házilag aprított, komulatív gyorsító anyag segítségével... Meglepődött....de ez már egy másik történet Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4636 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:03:26 »

Ilyen sommás véleményt Kovács László fegyver szakíróról még nem hallottam! De lehet, hogy igazad van, én nem értek hozzá!
 Emelem

Minden tiszteletem Kovács László szakírónak  Meghajol, de leveleztem vele, melyből kiderült – vagyis egyértelműen állította – hogy nem tölt újra lőszert.
Lehet, hogy én tudom rosszul, de mondjuk, ha egy normál állapotú golyós fegyverbe véletlenül – márkán, gyártmányon belül maradva – pisztolyba, revolverbe való ugyanolyan mennyiségű lőport tennél, akkor akár 21 000 bar feletti nyomás is könnyedén kialakulna. Szerintem biztosabb hatása van, mint egy motorral bukó nélkül 130-cal kőfalnak rohanni! Ha gyors égésű puska lőpor kerülne bele, akkor 11 000 bar feletti nyomás keletkezik. Hát ez is össze tudná kuszálni bárki arccsont szerkezetét! Ha egy kicsit gyorsabb égésű puska por keveredne bele, akkor is könnyen meghaladja az 5000 bar nyomást. Nem kell tömködni semmivel!  Kíváncsi vagyok, hogy melyikünk merne egy ilyen – bármelyik - lőszerrel töltött fegyvert elsütni! Vagy akár odaadnád-e a kedvenc puskádat gratisz egy olyan kísérlet céljára, amelyben a fenti lőszereket sütögetnék el a kedvencedből??  Fej a falba
De lehet, hogy én nem értek hozzá………  KAP
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4637 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:10:06 »

Pedig ha az említett "szakíró" komolyan gondolta azt, hogy egy adott hüvelybe nem lehet annyi lőport tölteni, hogy abból baj legyen, akkor nem sokat érthet a lőszertöltéshez.
Elhiszem, hogy szépen ír a különféle fegyverekről (már akinek tetszik a stílusa), svédországi élményeivel fűszerezve és összeollózva az elérhető létező leírásokat, de a tár itt nagyjából ki is ürült nála Ördög
Mert ezen a ponton visszakérdeznék, hogy "milyen lőporról beszélünk" a piacon jelenleg kapható többszáz féle közül?
A nyakamat rá merném tenni, hogy több tucatnyi olyan anyag létezik, amivel (nem a technológiai előírások határain belül mozogva) bajt lehet csinálni, akár nagyot is.

A 8-as gömbvassal meg nem is jártál messze az igazságtól, tudod-e? Vigyorog
Néhai kollégám pár ilyen lágyvas magot kiküldött a Böhler csőből, ráadásul házilag aprított, komulatív gyorsító anyag segítségével... Meglepődött....de ez már egy másik történet Vigyorog
 Wave


Pedig viccnek szántam a gömbvasas tömörítést!  Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4638 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:17:58 »

Minden tiszteletem Kovács László szakírónak  Meghajol, de leveleztem vele, melyből kiderült – vagyis egyértelműen állította – hogy nem tölt újra lőszert.
Lehet, hogy én tudom rosszul, de mondjuk, ha egy normál állapotú golyós fegyverbe véletlenül – márkán, gyártmányon belül maradva – pisztolyba, revolverbe való ugyanolyan mennyiségű lőport tennél, akkor akár 21 000 bar feletti nyomás is könnyedén kialakulna. Szerintem biztosabb hatása van, mint egy motorral bukó nélkül 130-cal kőfalnak rohanni! Ha gyors égésű puska lőpor kerülne bele, akkor 11 000 bar feletti nyomás keletkezik. Hát ez is össze tudná kuszálni bárki arccsont szerkezetét! Ha egy kicsit gyorsabb égésű puska por keveredne bele, akkor is könnyen meghaladja az 5000 bar nyomást. Nem kell tömködni semmivel!  Kíváncsi vagyok, hogy melyikünk merne egy ilyen – bármelyik - lőszerrel töltött fegyvert elsütni! Vagy akár odaadnád-e a kedvenc puskádat gratisz egy olyan kísérlet céljára, amelyben a fenti lőszereket sütögetnék el a kedvencedből??  Fej a falba
De lehet, hogy én nem értek hozzá………  KAP


Ez egy nagyon ötletes hozzászólás volt, csak nem értem. Nem értem miért hordasz össze hetet-havat?  Vigyorog Mutasd meg kérlek mikor-hol írtam én ilyeneket???  Na ugye!
Az említett személyről a bennem hosszabb idő alatt kialakult vélemény közelebb áll Csabáéhoz, ha nem veszed zokon.
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4639 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:33:50 »

Ez egy nagyon ötletes hozzászólás volt, csak nem értem. Nem értem miért hordasz össze hetet-havat?  Vigyorog Mutasd meg kérlek mikor-hol írtam én ilyeneket???  Na ugye!
Az említett személyről a bennem hosszabb idő alatt kialakult vélemény közelebb áll Csabáéhoz, ha nem veszed zokon.
 Emelem

Mi vaaaan???? vagy igyál még gyorsan valamit, vagy itt hagyd abba, de ez az állapotod nagyon gáz!!?? érted Te egyáltalán, hogy mit írtam?? Miről beszélsz Te egyáltalán, van fogalmad róla??!! Ki beszél az említett személyről???
Sanyooooo ez fizika!!! NYOMÁS (P)!!! Ez nem sértődős gyerekek pukkanós-durranós játéka, akik nem értik az alapvető összefüggéseket sem!
Szerintem ilyen gondolkodással - ha ez hetet-havat összehordás számodra - egyáltalán nem javasolt számodra az, hogy újratöltésen gondolkodj, na nem is magad miatt, hanem a környezetedben is könnyen kárt tehetsz! Fej a falba Fej a falba Fej a falba Fej a falba Fej a falba
OFF Topic vége!
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #4640 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:36:56 »

Drága megboldogúlt gyerek koromban nem mindíg lehetett 4.5mm-es légfegyver lövedéket kapni , pedig a felhasználás nagy volt olyan 500db/hét . Ezért sokszor pótóltuk amivel csak tudtuk és itt csatlakoznék "a lágyvas"  maghoz , így jutottunk el a 4.4mm-es csapágy golyóhoz amit a padláson leltünk vagy 1000 db-t. Na ezt el is lőttük , igaz a végeredménnyel nem számoltunk . A 630-as slaviát kilehetet dobni mert a csöve tönkre ment az acél golyóktól . Mi viszont ebből is profitáltunk mert a szomszéd bácsi megvette "macskázni" , igaz a cirmosok nagy biztonságban voltak tőle 4-5m túl , nekünk meg hoztak a szlovák ismerősök 631-t.

Üdv az OGRE

ui.
"Bár én azt hallottam hozzáértőtől, a hüvelybe nem lehet annyi port tölteni, hogy egy normál állapotú golyós puska felrobbanjon."

Na hát itt írtad Sanyooo
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4641 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:38:35 »

Mi vaaaan???? vagy igyál még gyorsan valamit, vagy itt hagyd abba, de ez az állapotod nagyon gáz!!?? érted Te egyáltalán, hogy mit írtam?? Miről beszélsz Te egyáltalán, van fogalmad róla??!! Ki beszél az említett személyről???
Sanyooooo ez fizika!!! NYOMÁS (P)!!! Ez nem sértődős gyerekek pukkanós-durranós játéka, akik nem értik az alapvető összefüggéseket sem!
Szerintem ilyen gondolkodással - ha ez hetet-havat összehordás számodra - egyáltalán nem javasolt számodra az, hogy újratöltésen gondolkodj, na nem is magad miatt, hanem a környezetedben is könnyen kárt tehetsz! Fej a falba Fej a falba Fej a falba Fej a falba Fej a falba
OFF Topic vége!

Ne idegeskedj Barátom, mert árt az egészségednek!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4642 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:52:12 »

Drága megboldogúlt gyerek koromban nem mindíg lehetett 4.5mm-es légfegyver lövedéket kapni , pedig a felhasználás nagy volt olyan 500db/hét . Ezért sokszor pótóltuk amivel csak tudtuk és itt csatlakoznék "a lágyvas"  maghoz , így jutottunk el a 4.4mm-es csapágy golyóhoz amit a padláson leltünk vagy 1000 db-t. Na ezt el is lőttük , igaz a végeredménnyel nem számoltunk . A 630-as slaviát kilehetet dobni mert a csöve tönkre ment az acél golyóktól . Mi viszont ebből is profitáltunk mert a szomszéd bácsi megvette "macskázni" , igaz a cirmosok nagy biztonságban voltak tőle 4-5m túl , nekünk meg hoztak a szlovák ismerősök 631-t.

Üdv az OGRE

ui.
"Bár én azt hallottam hozzáértőtől, a hüvelybe nem lehet annyi port tölteni, hogy egy normál állapotú golyós puska felrobbanjon."

Na hát itt írtad Sanyooo

Köszönöm, hogy beidézted, legalább nem nekem kell! Mosolyog
Mivel ez egy vadászfórum, joggal feltételezhettem, hogy olyan emberek írnak ide, akik hosszabb ideje barátkoznak fegyverekkel, tán lőttek is már ilyennel, sőt esetleg olyan elvetemültek, hogy birtokolnak is effélét! Ilyen emberekről joggal feltételezhettem, hogy megértik amit írtam, nem magyarázzák félre, még jóindulattal sem. Fegyvert használó emberekről van szó, az ilyen személyeknek megelőlegeztem annyi intelligenciát, hogy ha puska lőszerről beszélünk, Magyarországon úgy tudom más tűzfegyverrel nem szabad vadászni, akkor nem keverik bele a beszélgetésbe a pisztoly lőszereket-lőporokat. Reméltem, hogy rólam is feltételeznek annyit, hogy ha lőporról-hüvelyről beszélek, akkor az vadászpuska lőpor-hüvely, nyilván standard kaliberű, mivel erről volt szó! Azt is feltételeztem jóindulattal, hogy nem gondolja senki rólam, hogy sörétes-hez gyártott lőport, netán gyutacsot szeretnék a Nagantomban használni, vagy pisztolyét.
Kovács László egyik (vajon hány) Normát egekig dicsérő cikkében írta, hogy a cégnél ha esetleg elromlana a lőpor adagoló és a gépek tele töltenék a hüvelyeket, akkor sem történne csőrobbanás!
Akinek meg elgurult a gyógyszere vegyen másikat!  Röhög
Ajánlom magamat!
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4643 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:56:00 »


Megnéztem a Sako 2012 es táblázatát és tényleg jelentős különbség van a 7x64 es lőszerek korábbi adataihoz viszonyítva ami éppen az ellenkező hatást kéne hogy kiváltsa .
Kíváncsi vagyok meddig lesz ez így mert ezek a táblázatok néha nagy baromságokat tudnak összehozni és a következő években  (vagy akkor se ) korrigálják . Egy biztos - én addig a Sako HH 11 grammos lőszerét használom amíg nem csalódom benne.       Emelem                             
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4644 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:56:14 »

Drága megboldogúlt gyerek koromban nem mindíg lehetett 4.5mm-es légfegyver lövedéket kapni , pedig a felhasználás nagy volt olyan 500db/hét . Ezért sokszor pótóltuk amivel csak tudtuk és itt csatlakoznék "a lágyvas"  maghoz , így jutottunk el a 4.4mm-es csapágy golyóhoz amit a padláson leltünk vagy 1000 db-t. Na ezt el is lőttük , igaz a végeredménnyel nem számoltunk . A 630-as slaviát kilehetet dobni mert a csöve tönkre ment az acél golyóktól . Mi viszont ebből is profitáltunk mert a szomszéd bácsi megvette "macskázni" , igaz a cirmosok nagy biztonságban voltak tőle 4-5m túl , nekünk meg hoztak a szlovák ismerősök 631-t.

Üdv az OGRE

ui.
"Bár én azt hallottam hozzáértőtől, a hüvelybe nem lehet annyi port tölteni, hogy egy normál állapotú golyós puska felrobbanjon."

Na hát itt írtad Sanyooo

A '70-ea évek elején készítettem egy "töltény-nyomó"-t 4,5-es kaliberhez, vas lövedéket csak egészen fiatalon használtam, de csak a saját készítésű ágyúból lőttem, légpuskába nem tettem volna soha, nem is értem hogy lehet valaki ilyen műszaki analfabéta!  Vállat von
 Röhög Röhög Röhög
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4645 Dátum: 2012. Október 01. - 08:16:09 »

Egy biztos - én addig a Sako HH 11 grammos lőszerét használom amíg nem csalódom benne.       Emelem                             




Meg én is!
 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #4646 Dátum: 2012. Október 01. - 16:44:09 »

 "Írta: Sanyooo : nem is értem hogy lehet valaki ilyen műszaki analfabéta!"

Tudod 10-11 évesen még nem érdekelt a kinetikus atomfizika meg a többi f@szság , csak az volt a lényeg , hogy legyen csúzli , bicska , meg -ha volt - légpuska lőszer a zsebben és sz@rtunk a világra meg a műszaki analfabétizmusra . Igaz már akkor is kitudtam cserélni a a dugattyú tömitést meg a kilágyúlt rúgót de az nem tartozik a "műszaki" dolgokhoz . Te biztosan komolyabb szinten tevékenykedtél és ez előnyödre is vált az élet rögös útján. Röhög Taps
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4647 Dátum: 2012. Október 01. - 17:15:08 »

Stefi! Emelem
A Sako HH-al, 7x64-es kaliberben csatlakozom a véleményedhez!
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4648 Dátum: 2012. Október 01. - 18:01:34 »

Stefi! Emelem
A Sako HH-al, 7x64-es kaliberben csatlakozom a véleményedhez!
Üdv: J. vadász Emelem


Üdv,
én bizton emlékszem, hogy azok a bivalyerős 11 grammos Sako-k soft point lövedékek voltak, és nem Hammerhead. Ha valakinek van még olyan régi katalógusa, akkor utána nézhet. Külön volt HH lövedék megjelölés, csak nagyobb kaliberben és HH nem volt 7x64-ben.
 Emelem
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #4649 Dátum: 2012. Október 01. - 20:58:14 »

Üdv!

Azt a katalógust ugyan nem láttam, de tudtommal a HH is soft point lőszer (+Super Hammerhead;Lapua Mega stb.), csak már nem a széteső  típus, mint az SB. (A köpeny és az ólommag kémiailag kötött).

Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Oldalak: 1 ... 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 [310] 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: