Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136513 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4545 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 20:59:33 »

Mikor megláttam a fotókat nekem egyből az ugrott be, hogy többször újratöltött hüvelyről van szó! Utópia, vagy nem, nem tudom.  Vállat von
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4546 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 07:53:54 »

Látod mester kell neked szidni a Saller Bélát  Vigyorog
Annál volt már ilyen  Meglepődött?
BP  Kacsint  Ördög  Emelem

Annál is volt, itt van előttem a hüvelygyűjtemény.
S-B esetében semmi nem látszódott külsőleg, sértetlen volt a hüvely, csak gondolom túl rideg volt az anyag.

MFS esetében is számtalan ilyen eset volt.

De ebben az utolsó esetben nagyon durva volt, ráadásként kivétel nélkül az összes hibás, origin dobozban,

Ha pedig egy dobozban mind hibás, akkor joggal feltételezhető, hogy a gyártás folyamán valamit nagyon elcsesztek, és biztos vagyok benne, hogy van még ilyen "raktáron".

Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4547 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 07:55:09 »

Mikor megláttam a fotókat nekem egyből az ugrott be, hogy többször újratöltött hüvelyről van szó! Utópia, vagy nem, nem tudom.  Vállat von

Nem tudom, de én bontottam fel a ragasztást, de ettől még lehet.
Rohadjanak meg. Nem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4548 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 09:00:58 »

Nyilvánvalóan gyártási hiba.
Dobozostól visszaküldeni a "feladónak".
Hátha...

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
sab
Vendég
« Új üzenet #4549 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 09:08:05 »

Nyilvánvalóan gyártási hiba.
Dobozostól visszaküldeni a "feladónak".
Hátha...

 S.Peti


Ez a legkevesebb, mert rendben, hogy gyártási hibás, de ez erőteljesen veszélyes is, súlyos sérüléseket is képes okozni a felhasználóban.

Szerintem az a legkevesebb, hogy a forgalmazók átnézik az összes ilyen gyártmányt.

Le is lehet tiltani a hatósággal egyébként. Emelem
Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #4550 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 16:31:43 »

Üdv.

A Lapua régebbi prospektusai kínáltak hagyományos vadászlőszereket /Mega,Mira/maggal gyártott tipusokat a Mirát nem tudni miért de nem gyártják tovább.

A katalógusba szereplő lőszerek újratöltöttek lehettek mert a hüvelytalp környéke elszineződött volt.

Na most ezt hirdette saját gyártmánynak.

Az MFS annak idején szintén töltött kilőtt hüvelyeket,visszavitted a kilőttet és újratöltötték.

De nem lágyították vissza a hüvelyt,legalábbis semmi nyoma nem volt.
Naplózva
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #4551 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 11:32:33 »

Sziasztok!

Használ valaki RWS DK lőszert?
S, ha igen, megosztaná a tapasztalatát?
9,3x64- el lőném, de ha valaki kisebb kaliberben lövi, az is segíthet rajtam.

Előre is köszi!

Üdv mindenkinek!  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4552 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 15:05:21 »

Üdv.

A Lapua régebbi prospektusai kínáltak hagyományos vadászlőszereket /Mega,Mira/maggal gyártott tipusokat a Mirát nem tudni miért de nem gyártják tovább.

A katalógusba szereplő lőszerek újratöltöttek lehettek mert a hüvelytalp környéke elszineződött volt.

Na most ezt hirdette saját gyártmánynak.

Az MFS annak idején szintén töltött kilőtt hüvelyeket,visszavitted a kilőttet és újratöltötték.

De nem lágyították vissza a hüvelyt,legalábbis semmi nyoma nem volt.

Lényegen szerintem nem változtat, hogy balesetveszélyes.

Lapua cégnek írtam, válaszra sem méltattak.

Rohadjanak meg az ilyen lőszerrel. Nem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4553 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 15:54:53 »

Lényegen szerintem nem változtat, hogy balesetveszélyes.

Lapua cégnek írtam, válaszra sem méltattak.

Rohadjanak meg az ilyen lőszerrel. Nem
A nyomtatott sajtó publicitása talán segít...és a német fórumok is sokat tehetnek.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4554 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 16:24:40 »

A nyomtatott sajtó publicitása talán segít...és a német fórumok is sokat tehetnek.

Talán segít, meg pár ember mielőtt elkezdi használni az új pakli töltényt megnézi a hüvelyeket, Én is végignéztem gyorsannnnn Ördög

 Emelem

Naplózva

Üdv End
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #4555 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 16:25:37 »

Lényegen szerintem nem változtat, hogy balesetveszélyes.

Lapua cégnek írtam, válaszra sem méltattak.

Rohadjanak meg az ilyen lőszerrel. Nem
Ugyanilyen lőszert használok és az enyémeknek semmi bajuk ! Mosolyog
Bár tavaly nyáron vettem biztossan másik széria . Ezek után vásárláskor mindig kibontok majd legalább egy dobozzal !
A Lapua cég leragasztja a dobozokat így orig . Kivácsi vagyok majd mit szól a kereskedő ha selejt van neki raktáron .  Fejvakarás Nyihi
 Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4556 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 16:30:03 »

Sab üdv ! Egy rövid videó a youTubo-n  ! Szerintem arra felfigyelnének !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
sab
Vendég
« Új üzenet #4557 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 18:00:01 »

Sab üdv ! Egy rövid videó a youTubo-n  ! Szerintem arra felfigyelnének !  Emelem

Már, utólag jó ötlet, de sajnos akkor melegében csak mobillal tudtam fényképezni, majd a tulajt megkértem, hogy küldjön még képeket.

Lőszert ki akarja majd cseréltetni, ha még nem tette meg.

Írtam a police.hu termékfigyelmeztetésre is, de mint a Leuold, Ők sem válaszoltak még.

Én azt gondolom, hogy amíg nem lesz egy komoly baleset is ilyen gyári lőszerek esetében, addig nem érdekli nagyon Őket.

Ha az esetemben szemkárosodás következett volna be, biztos beperlem az egész bagázst.

Mint tudjuk, mindig csak a megtörtént események után hoznak intézkedéseket, mint az élet más területén is.

Ma ha valakinek beleáll a zárszerkezet a szemébe, fejébe, vagy a lőporgázok maradandó égési sérülést okoznak a szemében, akkor intézkednek.

Ez a rövid film, akkor melegében lett volna praktikus, de sajnos kamera nem volt kéznél, a mobil meg nem olyan szépet készít. Emelem
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #4558 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 18:25:33 »

Kedves Fórumozók!

Sajnálom, hogy nem kaptam érdemi választ kérdésemre. (Ezek szerint senki sem vadászik ilyen típusú lőszerrel??)
A figyelmeztetés jogos, azonban nem gondolnám, hogy ezentúl minden Lapua használónak rettegve kéne felbontania a dobozát (inkább az eladó sózhatott el egy régi doboz lőszert). A mostani Lapua (MEGA) lőszer doboza egyébként nem így néz ki, mikor történt az eset???

Üdv.: Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
sab
Vendég
« Új üzenet #4559 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 19:51:21 »

Kedves Fórumozók!

Sajnálom, hogy nem kaptam érdemi választ kérdésemre. (Ezek szerint senki sem vadászik ilyen típusú lőszerrel??)
A figyelmeztetés jogos, azonban nem gondolnám, hogy ezentúl minden Lapua használónak rettegve kéne felbontania a dobozát (inkább az eladó sózhatott el egy régi doboz lőszert). A mostani Lapua (MEGA) lőszer doboza egyébként nem így néz ki, mikor történt az eset???

Üdv.: Viktor

Kizárt dolog, hogy régi lett volna a lőszer, ez az egyik.

Másik meg, hogy nem arról van szó, hogy véletlen találtam egy db. lőszert ami majd nem kivitte a szemem.

Itt egyértelműen trehányság, hanyagság és veszélyeztetés áll fenn, mivel komplett egy dobozban, kivétel nélkül az összes lőszer hibás !

És ha én találtam egy doboz origin Lapua lőszert hibást, akkor kizárt dolog, hogy ne lenne ebből több is.

De, mivel ragasztott és origion a csomagolás, és bontottat ebben az esetben a forgalmazók nem tudnak eladni, ezért ez kizárólag a felhasználóknál fognak jelentkezni.

(Ez nem RWS, S-B vagy Geco, hogy belenézhetek nyugodtan)

Nálam azért jelentkezik több ilyen eset, mert én havonta annyi lőszert engedek el, mint más egy életen át, ezért nagyobb az elvi valószínűsége is annak, hogy a selejt, hibás, nálam (is) lecsapódhat.

És nem az lett írva, hogy az összes Lapua lőszer hibás, nem véletlen, hogy adtam egy rakás képet, arról beazonosítható pontosan a gyártmány, kaliber.

Eset most szombaton történt, és mint írtam is, én bontottam ki az origin csomagot.

És kijelenthetem, hogy ez nem a lőszer tárolás következménye, mert a doboz teljesen sértetlen volt, nedvesség nem érte, és a lőszereken csak egy helyen, azonos helyen mindegyiknél látható a "oxidáció", és ez kétségtelen, hogy gyártási hiba.

Réz hüvely esetében sokaknak ismert a zöldes, sárga oxidáció ( pld bőr tokban való tároláskor), nos ez még véletlen sem az.

Azokon a helyeken ahol ez az "oxidáció" található az anyag el van vékonyodva, kimarta, és ezért is robbant fel a töltényűrben.

Továbbá, én azt gondolom, hogy a figyelmeztetés erőteljesen jogos, mert lehet, hogy pont ezzel a figyelmeztetéssel érjük el, azt, hogy valakinek a szeme világa lesz megmentve.

És ha én ezt valamilyen formában , de sikeresen elérem, akkor nekem már nyugodt a lelkiismeretem. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: