Oldalak: 1 ... 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 [307] 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136550 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4590 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 12:56:59 »

Nekem is ez a véleményem.

Nem mind ha bármit is elfogadtam volna.

Ez a válasz megerősíti azt amit én is megállapítottam, átéltem, és, hogy ez mással nem fordulhasson elő, a cikkszáma alapján az ORFK-nál kezdeményeztem a termékriasztást.

Lapua cég számomra inkorrekt.

Mivel elismerték, hogy volt már gond ezzel a gyártmánnyal, kíváncsi lennék, hogy egy keményebben visszareagáló személy esetében mivel "jutalmazták."

Én nem tudok és nem is akarok ártani a Lapua cégnek, de egy Mo-i tiltást erre a cikkszámra megérdemelnek, mint negatív reklámot.

Ha csak egy embert megmentettem, akkor nekem tiszta a lelkiismeretem. Emelem

 Emelem

Attila!  Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #4591 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 12:58:38 »

Nem semmi a válasz. Egy kicsit hibásak vagyunk mi is, meg a tárolás sem megfelelő. Azért érdekes, hogy 2000-ben gyártották. Ezek szerint azóta ott porosodott valamelyik boltban. Persze még nem jelenti azt, hogy korrodálódni kéne, sőt. Én most vettem egy doboz Lapua lőszert 308win kaliberben, annak semmi baja nem volt:). Tanulságos történet, de azt hiszem a Lapua lőszerek kiválóságából nem von le semmit.

Üdv: Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4592 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 13:19:23 »

"Tanulságos történet, de azt hiszem a Lapua lőszerek kiválóságából nem von le semmit."---Pedig mintha erről volna szó.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #4593 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 13:34:36 »

Nekem is ez a véleményem.

Nem mind ha bármit is elfogadtam volna.

Ez a válasz megerősíti azt amit én is megállapítottam, átéltem, és, hogy ez mással nem fordulhasson elő, a cikkszáma alapján az ORFK-nál kezdeményeztem a termékriasztást.

Lapua cég számomra inkorrekt.

Mivel elismerték, hogy volt már gond ezzel a gyártmánnyal, kíváncsi lennék, hogy egy keményebben visszareagáló személy esetében mivel "jutalmazták."

Én nem tudok és nem is akarok ártani a Lapua cégnek, de egy Mo-i tiltást erre a cikkszámra megérdemelnek, mint negatív reklámot.

Ha csak egy embert megmentettem, akkor nekem tiszta a lelkiismeretem. Emelem

 Emelem

Azért kíváncsi lennék, hogy mit tartanátok "korrekt" lerendezésnek.

Nagyöbű versenyen, ahol az említett cég kiállítóként jelen volt, a verseny közben csütörtökös lőszert felmutatva szintén egy doboz kaliber-azonos lőszer volt a kompenzáció.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4594 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 14:16:55 »

Azért kíváncsi lennék, hogy mit tartanátok "korrekt" lerendezésnek.

Nagyöbű versenyen, ahol az említett cég kiállítóként jelen volt, a verseny közben csütörtökös lőszert felmutatva szintén egy doboz kaliber-azonos lőszer volt a kompenzáció.

Csak ebben az esetben nem egy csütörtökös lőszer volt az eset tárgya, ha nem 20 db origin lőszer és egy db ua-ból a szériából amely majd nem kivitte a szememet.

Ha ez versenyen történik meg nálatok, vagy nálunk, akkor annak a lőszergyártónak nem kell többet jelen lennie, mert ki lesz tiltva.

Csütörtökös és felrobbant lőszer közt azért merőben más a különbség !!!!!!

Ez veszélyes, a csütörtökös, meg "na hát eset" .

Nem azonos. Emelem

Ha robbant volna már a szemedbe, arcodba ilyen, akkor Te sem lennél olyan nyugis.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4595 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 14:50:16 »

Üdv Sab!
Hát nem volt egy túl bőkezű ajánlat a cégtől. Fejvakarás
Véleményem szerint-ez az én privát meglátásom-az ilyen minőségi kifogásokat egy magára és a jó hírére valamit is adó vállalatnak
nem ilyen "szemkiszúrós" módon illene/kellene rendezni.
Felvetődik a kérdés:
Mit és hogyan reagálnának arra, ha a minőségi problémából adódóan -ne adj' Isten- valami komolyabb baleset történik?
A kettő helyett "X" doboz lenne az ajánlat?
Üdv: J. vadász Emelem
Ha a szeme bánta volna, akkor a 2 doboz lőszer mellé, még egy lapuás fekete szemüveg is lett volna a dobozban... Nem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #4596 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 15:41:55 »

Nem semmi a válasz. Egy kicsit hibásak vagyunk mi is, meg a tárolás sem megfelelő. Azért érdekes, hogy 2000-ben gyártották. Ezek szerint azóta ott porosodott valamelyik boltban. Persze még nem jelenti azt, hogy korrodálódni kéne, sőt. Én most vettem egy doboz Lapua lőszert 308win kaliberben, annak semmi baja nem volt:). Tanulságos történet, de azt hiszem a Lapua lőszerek kiválóságából nem von le semmit.

Üdv: Viktor
Üdv!

Többek között 1982-es lőszerekkel lövök. Kb. 150db után még csütörtökös sem volt. Igaz, RUAG..  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4597 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 17:44:05 »

Megérkezett a Lapua lőszergyártó cég szakértői válasza, de PDF nem tudom másolni.

Lényeg, hogy elismerik, de már kijavították ezt a hibát, mert volt rá más eset is.

Felajánlottak két doboz lőszert, de én köszönettel visszautasítottam, kenjék a hajukra.

De a szakvéleményt továbbítom az ORFK felé, tiltásként. Emelem

Nem angolosoknak a fordítás :
"2012. 09. 13.
Kísérő levél
Köszönjük, hogy visszajelzett és elküldte nekünk a fotóit. Az ügyet a Lapua szakértői kivizsgálták.
Válasz a vásárló panaszára
Termékszám: 047 PARIN
Fegyver típusa: ZKK-600
A probléma forrásának elemzése:
      A töltényeket 2000-ben töltötték meg.
Egy ilyen töredezés legfőbb oka a réz burkolaton nyomás hatására bekövetkezett korrózió. Ezt a burkolat gyártása során használt nyomás okozhatja. A burkolat hosszabb időtartamú tárolás folyamán is elvékonyodik. A tárolási feltételek nagyban befolyásolják a nyomás által kiváltott korrózió folyamatát.
Érkezett hozzánk néhány hasonló bejelentés a 30-60 kaliberű lőszerrel kapcsolatba és változtatásokat hajtottunk végre a gyártósoron, hogy elkerüljük a további nyomási korróziós problémákat. A változtatások után már nem kaptunk ilyen korrózióval kapcsolatos bejelentést.
Sajnálatunkat fejezzük ki a hibás lőszer és az okozott kár miatt. Mivel a termék sérült volt, szeretnénk felajánlani cserébe egy újat. Szeretnénk Önnek adni két doboz új 43177563-as lőszert.
Reméljük a jövőben elégedettebb lesz, és kellemesebb élményeket tud szerezni a termékeinkkel kapcsolatban!
Tisztelettel,
Nammo Lapua Oy,
Ville Alakoskela
Minőség mérnök
"
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4598 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 20:18:27 »

Nem angolosoknak a fordítás :
"2012. 09. 13.
Kísérő levél
Köszönjük, hogy visszajelzett és elküldte nekünk a fotóit. Az ügyet a Lapua szakértői kivizsgálták.
Válasz a vásárló panaszára
Termékszám: 047 PARIN
Fegyver típusa: ZKK-600
A probléma forrásának elemzése:
      A töltényeket 2000-ben töltötték meg.
Egy ilyen töredezés legfőbb oka a réz burkolaton nyomás hatására bekövetkezett korrózió. Ezt a burkolat gyártása során használt nyomás okozhatja. A burkolat hosszabb időtartamú tárolás folyamán is elvékonyodik. A tárolási feltételek nagyban befolyásolják a nyomás által kiváltott korrózió folyamatát.
Érkezett hozzánk néhány hasonló bejelentés a 30-60 kaliberű lőszerrel kapcsolatba és változtatásokat hajtottunk végre a gyártósoron, hogy elkerüljük a további nyomási korróziós problémákat. A változtatások után már nem kaptunk ilyen korrózióval kapcsolatos bejelentést.
Sajnálatunkat fejezzük ki a hibás lőszer és az okozott kár miatt. Mivel a termék sérült volt, szeretnénk felajánlani cserébe egy újat. Szeretnénk Önnek adni két doboz új 43177563-as lőszert.
Reméljük a jövőben elégedettebb lesz, és kellemesebb élményeket tud szerezni a termékeinkkel kapcsolatban!
Tisztelettel,
Nammo Lapua Oy,
Ville Alakoskela
Minőség mérnök
"

Van egy doboz szovjet sport lőszerem, egy fórumtárstól kaptam ajándékba,  Emelem  1968-ban töltötték a NOSZF 50. évfordulójára, de úgy néznek ki, mint az újak! Mosolyog Érdekes azon nem látszik semmi "nyomásos korrozió"! Igaz, hogy Brezsnyev elvtárs Vlagyivosztok peremkerületébe internálta volna a vétkesek közül azokat, akik túlélték az első pofonokat,  de akkor volt is rend!  Ördög
Naplózva
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #4599 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 18:55:19 »

Üdv!
Valakinek van tapasztalata a Hornady SST vagy GMX lőszerrel kapcsolatban? Nagyon örülnék ha megosztaná.  Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4600 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 20:36:18 »

Üdv!
Valakinek van tapasztalata a Hornady SST vagy GMX lőszerrel kapcsolatban? Nagyon örülnék ha megosztaná.  Emelem
A figyelmes olvasás csodákra képes...a helyedben már csak kíváncsiságból is végigolvasnám az egészet.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #4601 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 21:02:11 »

"Üdv!
Valakinek van tapasztalata a Hornady SST vagy GMX lőszerrel kapcsolatban? Nagyon örülnék ha megosztaná."

Van, 30-06-os és 300 Winmag kaliberben.
A 300-ashoz a  11,7-es Superformance Interbondot ajánlanám, mert ehhez a tempóhoz egy kicsit keményebb mag való.
30-06- hoz jó a 11,7-es Superformance SST, mert ez egy puha, nem kötött mag, vagy a 10,7-es Superf. Interbond.
A GMX-et szerintem hagyjad, hacsak nem kitöméshez lövöd a jószágot.
Szia.
Naplózva
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #4602 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 21:07:59 »

"Üdv!
Valakinek van tapasztalata a Hornady SST vagy GMX lőszerrel kapcsolatban? Nagyon örülnék ha megosztaná."

Van, 30-06-os és 300 Winmag kaliberben.
A 300-ashoz a  11,7-es Superformance Interbondot ajánlanám, mert ehhez a tempóhoz egy kicsit keményebb mag való.
30-06- hoz jó a 11,7-es Superformance SST, mert ez egy puha, nem kötött mag, vagy a 10,7-es Superf. Interbond.
A GMX-et szerintem hagyjad, hacsak nem kitöméshez lövöd a jószágot.
Szia.
Értem köszönöm a gyors választ!  Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4603 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 21:23:26 »

A GMX-et szerintem hagyjad, hacsak nem kitöméshez lövöd a jószágot.
Hány dobozzal lőttél már el? Röhög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #4604 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 21:25:42 »

Hány dobozzal lőttél már el? Röhög
Peti Te ismered ezt a gmx-et?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 [307] 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: