Oldalak: 1 ... 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 [309] 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136470 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4620 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 10:11:41 »

És még valami……. sosem értettem meg azokat akik a 7x64-esükből azt nézegetik, hogy a 11 grammos göbecs 800-850, vagy 880-nel sikít ki, és természetesen a 880-as négyezer zsúl feletti a legjobb (!), "természetesen amit én használok", mer az má’ majdnem eléri a 7-es magnumot is!! Hát nagy tisztelettel, ha a hetes magnumok teljesítménye a cél, akkor mérnem tetszettek olyat venni!!!????  Vállat von Fejvakarás
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4621 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 10:19:40 »

Sziasztok!

A 7x64-es Sako Hammerhead lőszert használom jómagam is teljes megelégedéssel. A régebbi ballisztikai táblázatok szerint kb. 850 m/s kezdősebesség mellett mintegy 3990J torkolati energiát adott le, ami még 300 méteren is csak 2100J körülire csökkent. Idén tavasz körül láttam az új ballisztikai táblázatában a cégnek, hogy a kezdősebesség 790m/s-re csökkent és a torkolati energia is 3460J körülire módosult, ami persze tökéletesen elég, de közel 10%-os csökkenést jelent. Ez ellentmondani látszik a tapasztalatodnak, ami szerint, nagyobb a lövés dörej és a hátrarúgás is, a mi teljesítmény növelésre utalhat, miközben a táblázat szerint kicsit "lebutították" ezt a kiváló nagyvadas kalibert. Ez a hiányzó teljesítmény egy "egzotikus" vadászaton okozhat bajokat a felhasználónak.
Ugyanakkor emlékszem a régi 1992-es Frankónia Katalógusra, amelyben még 880 m/s volt a kezdősebessége a 7x64-es Sako H/H-nak, 4250J torkolati energia mellett.

                                                                                                           

Szerintem a figyelmes olvasás nem rossz ! Betyár fórumtárs feltett egy észrevételt , nincs szó " magnumról  Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4622 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 10:28:48 »

Szerintem a figyelmes olvasás nem rossz ! Betyár fórumtárs feltett egy észrevételt , nincs szó " magnumról  Fejvakarás

Szerintem sem rossz, kedves Lacus!
Mert szó sem volt Betyár fórumtárs kritizálásáról (már megint képzelődik valaki!), Betyár fórumtársról sem, de semelyik más fórumtárs kritizálásáról sem.  Figyelmes olvasás
Én többször hallottam ez alatt a pár vadászatban eltöltött év alatt 7x64-es tulajoktól hogy olyan erős patront használok a 7x64-esemhez, hogy az már majdnem olyan erős mint egy egy 7-es Rem magnum! Erre írtam amit írtam!
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4623 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 10:38:26 »

Szerintem sem rossz, kedves Lacus!
Mert szó sem volt Betyár fórumtárs kritizálásáról (már megint képzelődik valaki!), Betyár fórumtársról sem, de semelyik más fórumtárs kritizálásáról sem.  Figyelmes olvasás
Én többször hallottam ez alatt a pár vadászatban eltöltött év alatt 7x64-es tulajoktól hogy olyan erős patront használok a 7x64-esemhez, hogy az már majdnem olyan erős mint egy egy 7-es Rem magnum! Erre írtam amit írtam!



Esetleg arra tudsz választ adni, amit én kérdeztem?
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4624 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 10:52:30 »

Üdv mindenkinek!
7x64 es fegyveremhez a kezdetek óta használom a 11g-os Sako Hammerhead-et, nagy megelégedéssel. Jó pár dobozzal ellőtem már belőle
végig egyformán teljesített, egészen a legutóbbi doboz megkezdéséig. Ennél ugyan is azt tapasztaltam, hogy a fegyver érezhetően
nagyobbat rúg, és nagyobbat szól az eddigihez képest. Ballisztikája viszont nem változott, legalább is a legutolsó vadam 120 méterre
volt, és a lövés oda ment, ahová szántam. A fegyver nem ment át semmilyen változtatáson, ami a súlyán módosított volna.
Esetleg valaki tapasztalt hasonlót?
 Emelem

Én egyéb magyarázatát is hallottam külföldi lapokban. Mivel az északi és tengerentúli országokban is erősen terjed a „silencer” (hangtompító) legális használata, ezért azok biztonságos használata érdekében is történhettek a változtatások.
Ha ez butaság akkor ne éngem okolál. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4625 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 10:59:01 »

olyan erős patront használok a 7x64-esemhez, hogy az már majdnem olyan erős mint egy egy 7-es Rem magnum!
Lelkesen magyarázta egy vadász az újratöltés kapcsán, hogy ez azért fantasztikus, mert a 308-asból ki lehet hozni egy szuper töltést, ami a 30-06 és a 300WinMag közötti értéket fog tudni..... Fejvakarás
Hát, sajnos nagy az Isten állatkertje.....csak abban lehet bízni, hogy az ilyen barom csak saját magát robbantja mócsingosra.
Habár a darwini elmélet szerint a hülyék jobb is, ha még a génjeik továbbadása előtt kihalnak Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4626 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 11:07:19 »

Lelkesen magyarázta egy vadász az újratöltés kapcsán, hogy ez azért fantasztikus, mert a 308-asból ki lehet hozni egy szuper töltést, ami a 30-06 és a 300WinMag közötti értéket fog tudni..... Fejvakarás
Hát, sajnos nagy az Isten állatkertje.....csak abban lehet bízni, hogy az ilyen barom csak saját magát robbantja mócsingosra.
Habár a darwini elmélet szerint a hülyék jobb is, ha még a génjeik továbbadása előtt kihalnak Vigyorog

"Selejtezés"!  Vigyorog
Bár én azt hallottam hozzáértőtől, a hüvelybe nem lehet annyi port tölteni, hogy egy normál állapotú golyós puska felrobbanjon. Természetesen ha egy 8-as gömbvasat megreszel a pali és kalapáccsal bele veri a port, akkor lehet! Mosolyog
Hangtompítóról én azt hallottam, hogy igazán jól szubszonic lőszerrel működik, tehát a "túltöltés" itt sem kívánatos! A lőszergyártók fent tartják a jogot a fejlesztésre, talán csak annyi történt, hogy más lőporral töltötték az új szériát! Ezért érdemes bespájzolni a bevált lőszerből.
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4627 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 11:09:53 »

A lőszergyártók fent tartják a jogot a fejlesztésre, talán csak annyi történt, hogy más lőporral töltötték az új szériát! Ezért érdemes bespájzolni a bevált lőszerből.




Végre!
Köszönöm!
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4628 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 11:13:28 »

"Selejtezés"!  Vigyorog
Bár én azt hallottam hozzáértőtől, a hüvelybe nem lehet annyi port tölteni, hogy egy normál állapotú golyós puska felrobbanjon. Természetesen ha egy 8-as gömbvasat megreszel a pali és kalapáccsal bele veri a port, akkor lehet! Mosolyog
Hangtompítóról én azt hallottam, hogy igazán jól szubszonic lőszerrel működik, tehát a "túltöltés" itt sem kívánatos! A lőszergyártók fent tartják a jogot a fejlesztésre, talán csak annyi történt, hogy más lőporral töltötték az új szériát! Ezért érdemes bespájzolni a bevált lőszerből.

Igen én is így gondolom, a válaszom igazából arra válasz, hogy jelenleg miért csökkentek a 7X64 mutatói. A kérdés feltevője a nagy forgalomban más volt mint akinek válaszoltam.  Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4629 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 11:18:15 »



Esetleg arra tudsz választ adni, amit én kérdeztem?

A régi Sako katalógus még tartalmazta azt, hogy bizonyos lőszerfajtából, milyen kapszli használata mellett milyen és mennyi Kemira (mostani nevén Vihtavuori) lőporral csinálták. Mértékadó források szerint, azok véleménye szerint, akik leduplikálták azokat az adatokat, NEM valós adatok voltak megadva abban a katalógusban, legalábbis sok esetben. Nyilván nem mindet próbálgatták, csak ami releváns volt számukra.
Figyelembe véve a többi 7x64-es lőszer gyári, és valósan lemért adatait, a 11 grammos hagyományos köpenyű lövedék felgyorsítása átlagos hosszúságú vadászcsőből, nem speciális hajtóanyaggal a 880-as sebességtartományba, valószínűleg csak túlnyomással történhet.

Ha Te ezt tapasztaltad, amit, akkor valamit megváltoztattak az összetevők terén!
Azt, hogy a régi, (megszokott) lőszer összeállításodhoz képest mit variáltak a gyárban, az valószínűleg gyártási titok, elég unfair (vagy magyarosabban szemétség!) dolog, hogy erről nincs a dobozon tájékoztatás. Hogy mit tudott a régi sebességben, és hogy mit tud az új, az csak úgy lehet ismert, ha leméred a sebességet. Egyébként könnyen elképzelhető, hogy 30-50 m/sec differencia sem derül ki vadászaton, az valószínűleg csak lőtéren, nagyon stabil feltámasztásból derülne ki, egy pár szórásképet kilőve. A sebesség különbség ennyi simán lehet egyébként egy nyári hajnali vadászat végén, ahol már rohadt meleg is lehet, meg a -10 fok alatti órákig tartó lesen ücsörgést követően.
De kérdésedre még egyszer válaszolva, sajnos nem tudom!
 Emelem
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4630 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 11:25:37 »

A régi Sako katalógus még tartalmazta azt, hogy bizonyos lőszerfajtából, milyen kapszli használata mellett milyen és mennyi Kemira (mostani nevén Vihtavuori) lőporral csinálták. Mértékadó források szerint, azok véleménye szerint, akik leduplikálták azokat az adatokat, NEM valós adatok voltak megadva abban a katalógusban, legalábbis sok esetben. Nyilván nem mindet próbálgatták, csak ami releváns volt számukra.
Figyelembe véve a többi 7x64-es lőszer gyári, és valósan lemért adatait, a 11 grammos hagyományos köpenyű lövedék felgyorsítása átlagos hosszúságú vadászcsőből, nem speciális hajtóanyaggal a 880-as sebességtartományba, valószínűleg csak túlnyomással történhet.

Ha Te ezt tapasztaltad, amit, akkor valamit megváltoztattak az összetevők terén!
Azt, hogy a régi, (megszokott) lőszer összeállításodhoz képest mit variáltak a gyárban, az valószínűleg gyártási titok, elég unfair (vagy magyarosabban szemétség!) dolog, hogy erről nincs a dobozon tájékoztatás. Hogy mit tudott a régi sebességben, és hogy mit tud az új, az csak úgy lehet ismert, ha leméred a sebességet. Egyébként könnyen elképzelhető, hogy 30-50 m/sec differencia sem derül ki vadászaton, az valószínűleg csak lőtéren, nagyon stabil feltámasztásból derülne ki, egy pár szórásképet kilőve. A sebesség különbség ennyi simán lehet egyébként egy nyári hajnali vadászat végén, ahol már rohadt meleg is lehet, meg a -10 fok alatti órákig tartó lesen ücsörgést követően.
De kérdésedre még egyszer válaszolva, sajnos nem tudom!
 Emelem





Minden esetre érdekességnek szántam az eset leírását. Egyébként valaki már írt hasonló tapasztalatot Sako-val kapcsolatban, de az istenért nem találom.
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4631 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 11:27:46 »

"Selejtezés"!  Vigyorog
Bár én azt hallottam hozzáértőtől, a hüvelybe nem lehet annyi port tölteni, hogy egy normál állapotú golyós puska felrobbanjon.

Minden tiszteletem a hozzáértőké, én azért ennek ellenére azt javasolom, hogy NE ezektől a hozzáértőktől tanulj, ha komolyan elhatároztad, hogy Te is szeretnéd csinálni ezt az újratöltéses dolgot!!  Fejvakarás
Biztos, ami biztos!
 Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #4632 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 13:38:12 »

Pár évvel ezelőtt elmentünk barátommal a Nagytétényi lőtérre, az akkor még megtartott Norma, vagy  valamelyik …… kupa előtti verseny előtti nyílt gyakorlási napra, ahol ő a 7x64-es Tikkával gyakorolt éppen, a kimért 150 méteren, a 11 grammos Sako lőszerrel, amely mostantól számolva mintegy 17-18 éves beszerzés.
Nem volt nagyon meleg, egy kicsit sütött a nap, de mi előírás szerűen takartuk a fegyvert és a lőszert is, ahogy illik….
Ennek ellenére az ötödik, vagy hatodik lövés után a fegyver teljesen beragadt (már a harmadiktól szorult erősen), ki sem lehetett nyitni.  A lőtér vezető  – aki ugye elismert nagyja a szakmának! – marha mérges lett, hogy tűnjön innen ezzel a túltöltött, házi buherálmánnyal, amíg jól van dolga! Alig akarta elhinni, és ott nézegette a patront, hogy dehogy is,  zsírúj bontatlan dobozból kerültek elő ezek a patronok, úgy ahogyan azokat a távoli Finnhonban összerakták!!! Jól túltöltve!
Tehát valószínűleg ugyanaz történt, mint Normáék háza táján, régebben jóval erősebbre csinálták a patronjaikat – értelemszerűen jól túlnyomásosra töltve azokat – az eladhatóság, és  a versenytársak paramétereinek lenyomása érdekében, számolva azzal a mai napig elterjedt tévhittel, hogy a sok "hozzáértő" vadász szerint a vadászat a zsúlokkal történik, és minél több van belőle, az annál „jobb”, hatékonyabb.
Érdekes módon a 4200 zsúlos Sako zsebgránát helyett azóta a tán mintegy 3500-3600 zsúlos Federal NP-vel vadászik, jóval nagyobb hatékonysággal, a zárdugó simán nyílik, a lövedék csodálatosan teszi a dolgát kis vadban, nagy vadban, és senki nem keresgéli a hiányzó soxáz zsúlt! Mindenki azt a tanulságot vonja le ebből magának, amit jónak lát!
Üdvözlettel,
 Emelem
Szia!
7x64-ben gyárt a Federal lőszert?
BP  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4633 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 14:16:00 »

Szia!
7x64-ben gyárt a Federal lőszert?
BP  Emelem

Hát, hogy most csinál-e, azt nem tudom. De rendesen bespájzolt belőle, még a régebbi arany-fehér csíkos dobozos prémium, 160 graines partitionnal szerelve.
A Sako, Norma Vulcan, és az NP közül ez a legjobb szerinte!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4634 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 14:35:43 »

Minden tiszteletem a hozzáértőké, én azért ennek ellenére azt javasolom, hogy NE ezektől a hozzáértőktől tanulj, ha komolyan elhatároztad, hogy Te is szeretnéd csinálni ezt az újratöltéses dolgot!!  Fejvakarás
Biztos, ami biztos!
 Emelem


Ilyen sommás véleményt Kovács László fegyver szakíróról még nem hallottam! De lehet, hogy igazad van, én nem értek hozzá!
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 [309] 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: