Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1925895 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #900 Dátum: 2009. Január 28. - 19:03:28 »

Ma nem volt bikakaland, csak tarvad, meg disznókaland.  Mosolyog

Belesétáltunk egy fagyalos aljú öreg fenyőnél egy kondába...nem voltak messzebb 10 m-nél, de az ő szemük - pláne a bukrokból kukucskálva - jobb mint a miénk.  Bion
Ma tisztára olyan hangulat volt az erdőben, mint valami jó szeptemberi, esős bőgős időben.

Természetesen holnap ismét próba. (Ellenben ma egy neves gyártó esőkabátját használtam...ami a kb. 3 órás esős cserkelés során - igaz nem vészesen, de - átázott.)
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #901 Dátum: 2009. Január 28. - 19:28:41 »

Szia Wetzlar

Ez már olyan mint a brazil szappanoperák  Bion Bion Bion Történjen már valami Mert lerágom  a körmöm az izgalomtól Türelmetlen Türelmetlen Türelmetlen
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #902 Dátum: 2009. Január 28. - 19:31:32 »

Szia Wetzlar

Ez már olyan mint a brazil szappanoperák  Bion Bion Bion Történjen már valami Mert lerágom  a körmöm az izgalomtól Türelmetlen Türelmetlen Türelmetlen

Már a negyedik résznél?! Isaurát itt még csak nem is láttad! Vigyorog

Roli! Most már tényleg egy Győri Waggonnal!  Emelem
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #903 Dátum: 2009. Január 28. - 19:39:50 »

Már a negyedik résznél?! Isaurát itt még csak nem is láttad! Vigyorog

Roli! Most már tényleg egy Győri Waggonnal!  Emelem

Már ott kibuktam, hogy beázott az esőkabát. Bion Bion Bion Pár napig nem leszek net közelben,  sosem tudom meg a folytatást Rííí Rííí Rííí

 OffTopic Stoel KAP
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #904 Dátum: 2009. Január 28. - 21:28:57 »

Szia Wetzlar

Ez már olyan mint a brazil szappanoperák  Bion Bion Bion Történjen már valami Mert lerágom  a körmöm az izgalomtól Türelmetlen Türelmetlen Türelmetlen

Nem rajtam múlik, de - ugye miért is ilyen szép a vadászat - a főszereplők apró kis trükkökkel hátráltatják a beteljesedést...legyen az egy nyárfa, vagy tomporát mutató fővad...stb.
Holnap azért már nem lesz ilyen "romantikus" a dolog, mert lőni kellene egy tarvadat is, így ha odaáll egy megfelelőnek vélt rőttvad, bizony igyekeznem kell jól hezzája lűni!

...gondolom a lövésre majd  kidugja a fejét egy jó kis selejtbika és addig fog várni, ameddig újra tudok majd tölteni.
Ez az élet rendje!  Bion Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #905 Dátum: 2009. Január 29. - 18:25:45 »

A szappanopera folytatódott ma is.
Egy másik területrész, kb 14.40 órakor.

A vadőrrel csorgunk a kocsival, igazából ez egy kisebb, keskenyebb erdős rész, ahol az elmúlt években elég jó sarjasok vannak.
Igazából még nem is számítottunk sok mindenre, maximum tarvadra, így azért az izsevszkit betöltöttem.

Egyszercsak a vadőr: itt van a bika!
Az ő oldalára nézek és tényleg ott fekszik, olyan 50 m-re a sarjasban és figyel, én csak a bal agancsszárat látom, az egy tűhegyes "kész" villa, eléggé világos agancs.
Lőni a sarjas sűrűsége miatt nem tudok, a vadőr meg mondja ám, villás mindkét fele, lődd ha tudod.
Mondom neki nem jó, nem látom csak az agancsot.

Erre a vadőr: a nyamvadt életbe itt fekszik egy másik 20 m-re!!!
A vadőr mögött elnézek, húúúúúúúúúúúúúúúúúúúú, egy 2. agancsú igazán kivaló kis dárdás bika, tényleg nincs messzebb 20 m-nél, tökéletesen látom agancsát, homlokát, meg a 2 orrlyukát, többet nem...pontosan egy kidől fatörzs mögött fekszik és figyel.

Óvatosan kilépek a kocsiból és hátra megyek...emelem az izsevszkit, mondom magamban mindkettő lőhető, úgyhogy amelyik jobban látszik azzal próbálkozom, hátha felállnak.
Természetesen azért a bikák sem céltáblának születtem és ahogyan a kocsi teteje mögül én kiemelkedtem, majd emeltem a puskát, felpattantak és vesd el magad be a sarjasba.  Türelmetlenül Fejvakarás

Ezután mentünk tovább 2 rudlira rámentem, de csak a borjúk és a tehenek álltak jól, azokat meg nem akartam, ugyanis ünőt kellene lőni, kb. ekkora a szükséges húsmennyiség.
A tehén sok, borjú kevés, így minek csapjak zajt, hátha még bikát is láthatunk...nem láttunk. Mosolyog
Így aztán ma is néma maradt az Izs.
Jópár lőhető bikát láttam a héten, de egyszer sem volt olyan pozíció, hogy lőni tudjak....

Holnap du. folyt. köv.  Kacsint
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #906 Dátum: 2009. Január 29. - 18:35:37 »

 Emelem Ez egyre izgalmasabb!  Emelem
Hogy fogunk "szomorkodni" ha meglövöd  Bion.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #907 Dátum: 2009. Január 29. - 18:35:58 »

Ááá Roli!
Te igazából nem is akarsz bikát lőni. Valld be!  Nyihi
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #908 Dátum: 2009. Január 29. - 18:57:23 »

Na hello!
Tegnap ahogy feküdtünk a sarjasban a havarommal, épp a hátamat vakarásztam a tűhegyesre fent agancsommal, egy guruló fatörzs állt meg nem messze tőlünk. Két simabőrű ült benne, és a nyiladékon felém bámultak. Az egyik kimászott onnan, majd nagy zörgés közepette, durranó botját markolászva óvatosan felém akart jönni. Persze résen voltam. Jeleztem a havernak, hogy legyen résen, megvártuk, míg elindul felénk, aztán utolsó pillanatban beugrottunk  a sűrűbe. Akkorát röhögtünk!
Ez a csel mindig bejön. Ma viszont nem érek rá, ezért szólok az Öreg csuhásnak, hogy menjen most ő játszani a simabőrűekkel. Úgyis panaszkodott, hogy  feléje sem mennek mostanában. Lelke rajta, hadd szórakozzon az öreg. Wave
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #909 Dátum: 2009. Január 29. - 19:13:51 »

 Taps Ördög
Látom humorodnál vagy!   Taps Emelem Ördög
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #910 Dátum: 2009. Január 29. - 19:21:58 »

Na hello!
Tegnap ahogy feküdtünk a sarjasban a havarommal, épp a hátamat vakarásztam a tűhegyesre fent agancsommal, egy guruló fatörzs állt meg nem messze tőlünk. Két simabőrű ült benne, és a nyiladékon felém bámultak. Az egyik kimászott onnan, majd nagy zörgés közepette, durranó botját markolászva óvatosan felém akart jönni. Persze résen voltam. Jeleztem a havernak, hogy legyen résen, megvártuk, míg elindul felénk, aztán utolsó pillanatban beugrottunk  a sűrűbe. Akkorát röhögtünk!
Ez a csel mindig bejön. Ma viszont nem érek rá, ezért szólok az Öreg csuhásnak, hogy menjen most ő játszani a simabőrűekkel. Úgyis panaszkodott, hogy  feléje sem mennek mostanában. Lelke rajta, hadd szórakozzon az öreg. Wave
Igen Taps

Jani!

Hát azt elmondhatom, hogy a bőgés végén és azóta sem láttam ennyiszer bikát...ráadásul ennyi lőhetőt...de ugye a bőkezűség "gépezetébe" azért a sors bele-bele dobigál 1-1 homokszemet, hogy elakadjon.
...mert mi is lenne, ha minden egyes lőhető bika, azonnal megállna...már nem lenne bika a Földön!  Mosolyog

Nemrégiben telefonált az egyik vadásztársam, hogy ő sikeres volt egy másik részen.
Holnap reggel megnézem a trófeát.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #911 Dátum: 2009. Január 29. - 20:42:31 »

Kitartás Wetzlar! Lő
Naplózva
elf
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #912 Dátum: 2009. Február 18. - 17:37:34 »

Üdv!

Nem akarok sokáig alkalmatlankodni, és bocsánat ha nagyon hülye kérdést tennék fel, de nem találok máshol ebben a témában infót sajnos.
Azt hallottam hogy a nemileg éppen pont aktív lányok esetleg a gím bikák támadására vagy érdeklődésre nagyobb eséllyel számíthatnak.
Ebből az infóból is vonjak gyököt mielőtt elhiszem vagy van igazságalapja?

Előre is köszönöm a választ!
Tiszteletem:
Elf
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #913 Dátum: 2009. Február 18. - 17:55:29 »

Üdv!

Nem akarok sokáig alkalmatlankodni, és bocsánat ha nagyon hülye kérdést tennék fel, de nem találok máshol ebben a témában infót sajnos.
Azt hallottam hogy a nemileg éppen pont aktív lányok esetleg a gím bikák támadására vagy érdeklődésre nagyobb eséllyel számíthatnak.
Ebből az infóból is vonjak gyököt mielőtt elhiszem vagy van igazságalapja?

Előre is köszönöm a választ!
Tiszteletem:
Elf

Én egy ilyen támadásról tudok. De az őzbak volt.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #914 Dátum: 2009. Február 18. - 17:59:14 »

Vagy talán az éppen nem aktív  Ördög lányokról van szó!
Valahol olvastam ilyet,hogy kimentek szarvasbőgést hallgatni,és az egyik hölgy éppen menstruált,egy bika meg megkergette őket,de lehet,hogy a menstruálásnak semmi köze nem volt a dologhoz.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: