Oldalak: 1 ... 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 [571] 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1925826 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8550 Dátum: 2013. Február 03. - 22:08:01 »

Az a hatlábú nem farkas véletlenül?

"Magyarországon a hatlábú kutyát az Agip márkával azonosítják. Luigi Broggini, a jelkép kidolgozója .
Érdekes párhuzam vonható az afrikai mitológiával is, ahol az átlagosnál több lábbal rendelkező állatokhoz nem mindennapi erősséget társítanak. Tanzániában és Kenyában találkozhatunk például a Makonde-művészet azon fából készült szobraival, amelyek hatlábú oroszlánokat és leopárdokat ábrázolnak. Nigériában ismertek továbbá a Benin szobrok, amelyek állatábrázolásai is – a természetfeletti erő jelképeként – példaként szolgálnak a szokásostól eltérő számú végtagok jelenségére."

Igazán öreg , 15 év + éves gímbikát én nem lőttem , nem lövettem , még csak nem is láttam az erdőn , csak egyszer , az talán (?) annyi volt . De itt egy öreg dámbika ! . . .   A mértani alakzatok kedvéért !  Ördög Ördög Vigyorog



 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 04. - 07:42:09 írta Voldemort » Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #8551 Dátum: 2013. Február 03. - 22:18:58 »

"Magyarországon a hatlábú kutyát az Agip márkával azonosítják. Luigi Broggini, a jelkép kidolgozója .
Érdekes párhuzam vonható az afrikai mitológiával is, ahol az átlagosnál több lábbal rendelkező állatokhoz nem mindennapi erősséget társítanak. Tanzániában és Kenyában találkozhatunk például a Makonde-művészet azon fából készült szobraival, amelyek hatlábú oroszlánokat és leopárdokat ábrázolnak. Nigériában ismertek továbbá a Benin szobrok, amelyek állatábrázolásai is – a természetfeletti erő jelképeként – példaként szolgálnak a szokásostól eltérő számú végtagok jelenségére."
Megint okosabb lettem...csak jó az öreg a háznál!  Kacsint

Erre a dámra meg rajzolhat mindenki.
De egy igazi vén gímet megnéztem volna...



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #8552 Dátum: 2013. Február 03. - 22:54:18 »

S.Peti én csak egy ilyen képsorral tudok szolgálni,ha öreg bikáról van szó...




Sajnos nincs túl sok információm a viselőjéről,mert nem látta senki és nem is tudok róla,hogy elejtette volna valaki.
Ezen úton is szeretném,ha valamelyik fórumtársnál vagy ismerősénél van a trófeája az kérem legalább egy képsort küldjön róla!

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8553 Dátum: 2013. Február 03. - 23:14:20 »

Ezek a százalékok nem túl kicsik?   Vállat von

Pl: egy középkorú  bikát alapul véve melynek mondjuk 60 mm átmérőjű csapja, a  magassága csak 3,6 mm?
Visszaolvastam,hogy tényleg ennyire érthetetlenül írok,de nem!
Nem akartam leírni az egész táblázatot,most sem teszem.
3 éves korban 55%, 15 éves korban 133%. Csak én észrevettem egy másik számsort is,azt írtam le,hogy évről évre melyik korosztályban a homlokcsap magasságának és átmérőjének aránya hány %-kal változik.
Ezek az arányok minden szarvasra vonatkoznak,mindegy,hogy "felső kategóriás" vagy "törpe". A képen látható kivételnek is van egy átlaga.
De nem ezt látjuk először,mikor kijön a bika,nem hozzák tálcán,mint ahogy a Parlament által megszavazott (rák erőltetett meleg utalvány alapján rendelt borzasztó meleg ételt sem hozzák ki tálcán abba az adott erdőrészbe,ahol éppen a napi feladatomat végzem)(Még Rákosi elvtárs idejében szoktam hozzá a hideg ebédhez-"smojcpród"-hoz,azóta is hasonló az ebédem)
Beteg is vagyok másnap,mikor meleg ebédet kell ennem!
Így tehát ezek a százalékok nem kicsik,sőt a kor előrehaladtával növekszenek.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #8554 Dátum: 2013. Február 04. - 07:39:14 »

De egy igazi vén gímet megnéztem volna...
 S.Peti

Ezt 15 évesre bírálták. Sajnos igazán jó oldalnézeti fotóm nincs.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8555 Dátum: 2013. Február 04. - 07:54:40 »


évről évre melyik korosztályban a homlokcsap magasságának és átmérőjének aránya hány %-kal változik.

Így már érthető, (szerintem)  csak az előzőből kimaradt a "%-kalváltozik"! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8556 Dátum: 2013. Február 04. - 07:55:50 »

Elaccc !

Hogy te miket tuccc !  A szarvasnak négy lába van nagy átlagban (!) , de én több három lábút is láttam már !
Vaddisznónál kétlábút is , kutyából meg hatlábút ( Agip ) !!!   Nyihi

Méghogy 14 éves ? ! 


Károly  Emelem

Ha hiszed, ha nem én wildheger minden szavára és minden mondatára emléxek, amit ezen a fórumon írt, mióta én ide regisztráltam és az írását nekem szánta, vagy csak az én megjegyzéseimre, gondolataimra írta. Jól átrágtam, megjegyeztem, mert érdekel, és azért is, hogy tanuljak belőle, esetleg ha tévedett én kontrázni tudjak, és a tévedéseit, ne vegyem át, mert amibe biztos vagyok abból úgy sem engedek, semmi áron, mert én tapasztaltam, éreztem, láttam, hallottam, kezembe fogtam, az események velem történtek és tudom, hogy valóságosak voltak, hiszen tapasztaltam!   OOO  Ördög Persze nekem sem kell elhinni mindent...  Angyal, ha elmesélnék az életemből egy-két olyan pillanatot ami számomra is hihetetlen és megmagyarázhatatlan, úgy sem hinné el itt senki, talán volna aki kételkedne benne, nem utasítaná el kapásból, vagy nem röhögne ki... de még nekem is hihetetlen pedig megtörtént velem és erre bizonyíték a saját életem a saját sorsom!  Figyelmes olvasás Tehát amit leírok azt megtapasztaltam. Például az itt elejtett bikák, amiket már mutattam, feltöltöttem ide, Te ezekre miért nem emléxel? Van köztük egy amit 14 éves korában lőttek ki, (Pétervására, Ivád Varjas) annak 7 éves korától mutatom az agancsait, biztos, hogy 14 éves, megvannak az agancsai is, meg figyelemmel kísértük a bikát, a vizsgáló bizottság is 14 évesre bírálta, a koponya jellemzői is azt mutatják, 10 éves korában kulminált, miért kell ezt kétségbe vonni? Mi értelme egy ilyen vitának? Aztán egy másik a tavaly ősszel elejtett bika, amit szintén mutattam, és mondtam, hogy 5 éves korától minden évben megvoltak az agancsai, én találtam meg! Tudtam, hol tanyázik a bika, betudnám térképen pontosan rajzolni, hol tartózkodott, mikor megsebezték, hová húzódott vissza, mikor ismét helyre jött, hová váltott át...stb.  A sebzett korában megtalált agancsát is megmutattam, aztán a gyógyultat szárat is, még mondtad is, hogy "ha nem herelövést kapott akkor kiheverheti, hiszen az agancs nemi jelleg...stb" Ezekre nem emléxel? Aztán 11 helyett 9 évesre bírálta a bizottság tévesen! Biztos vagyok benne, hogy tévesen, hiszen összeraktuk az agancsait! Meg most is van olyan bika amit folyamatosan figyelünk, tudjuk hol tartózkodik, soxor megtaláltuk az agancsait, idén is várom, ki találja meg...stb. Több bikával volt van, és lesz ilyen, hogy figyeljük, nyomon követjük, mert érdekel az agancs fejlődése és itt él a bika, itt született, itt nevelkedik!  Kinek hiszel inkább, annak aki különféle koponya százalékos arányokból mondja ki a  bika korát, vagy annak aki végigkíséri az életét, aki tudja hol él, kezébe fogja az agancsait, minden évben látja a bikát? Az agancsokkal kapcsolatban meg rengeteg sablonos következtetés van, ami nagyon sok állatra abszolút nem vonatkozik és ezt bizonyítani tudom, megtudom mutatni az összegyűjtött agancsaimból... Persze ha azt akarod, hogy ismét fotókból bizonygassak megteszem, csak azért, hogy az ide látogató fiatalok tanuljanak, de szerintem sok fórumozót már idegesít a sok ismételgetés és neked sem lehet már sok újat mutatni...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #8557 Dátum: 2013. Február 04. - 08:54:47 »


De egy igazi vén gímet megnéztem volna...

Bírálat szerint 16 éves.
A háromszög nemigen illik rá...

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8558 Dátum: 2013. Február 04. - 11:51:13 »

Az agancsokkal kapcsolatban meg rengeteg sablonos következtetés van, ami nagyon sok állatra abszolút nem vonatkozik

Ez így igaz !  Ezért aztán én már kontroll nélkül nem hiszek el a szarvasról mindent , sem wildhegernek , sem elacccnak , sem forstrehnek , de ha jól belegondolok , Karácsonynak sem ... !!!   Vigyorog :Mosolyog
Kételkedem én a "selejtezés" mindenhatóságában is . Persze hogy szükség van rá , de egy adott állomány minőségi javítását sokkal jobban segíti a vetőgép és a sóadagolás milyensége , --- mint a puska !!!   Nyihi

Ezért hát  "fő a nyugalom" , a fiatalok meg csak szorgalmasan figyelgessék a szarvasokat , aztán (ha szerencséjük van) majd ők is megöregednek . . . !!!  Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8559 Dátum: 2013. Február 04. - 12:10:33 »


Érdekes esetet találtál az előző hozzászólásodban látható homlokcsapoknál!Milyen az egész trófea?





Mielőtt még azt mondanád csontbetegség vagy genetika:



Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8560 Dátum: 2013. Február 04. - 12:29:55 »

Szerintem ez a két elváltozás teljesen egyforma:  (hogy csontbetegség, vagy genetika?  Vállat von) A két bika 30 kilométerre élt egymástól...







Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #8561 Dátum: 2013. Február 04. - 12:43:38 »

Ez így igaz !  Ezért aztán én már kontroll nélkül nem hiszek el a szarvasról mindent , sem wildhegernek , sem elacccnak , sem forstrehnek , de ha jól belegondolok , Karácsonynak sem ... !!!   Vigyorog :Mosolyog
Kételkedem én a "selejtezés" mindenhatóságában is . Persze hogy szükség van rá , de egy adott állomány minőségi javítását sokkal jobban segíti a vetőgép és a sóadagolás milyensége , --- mint a puska !!!   Nyihi

Ezért hát  "fő a nyugalom" , a fiatalok meg csak szorgalmasan figyelgessék a szarvasokat , aztán (ha szerencséjük van) majd ők is megöregednek . . . !!!  Vigyorog

 Wave Emelem

 Igen  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8562 Dátum: 2013. Február 04. - 13:15:58 »

"Ivád, 2012. XII. 21./22. éjjele. Inkább már 22.-e hajnal lehetett.
A falu kellős közepén (ahol a patakparton a kemence van) volt bent három-négy jópofa bika.

Hogy garázdálkodtak-e azt nem tudom, de hogy ott voltak az tuti!"

Ivád!



Ez a bikák paradicsoma!  kellene, hogy legyen!

Te is tudod, hogy az ivádi völgyre, legelőkre a jó Holland "fűre"  Nyihi szinte mindenhonnan bejöhetnének a bikák, Bárna, Váraszó, Istenmezeje, Mátraballa, Mátranovák, Szilaspogony, Szlovákia, mindenfelől jöhetnének bikák, de tudom, hogy ott is alig van már bika! Az egyik agancsozó jó barátom Ivád mellett volt olyan év 15-20 évvel ezelőtt, hogy 65 darab 2-3 kg körüli agancsot szedett össze egy idényben! A területhez mérten pedig még ez se sok! Most beballag három bika a központba és ez hír! Látod erről beszélek. Régebben a 90-s években 30-40-es rudlik legelésztek azokon a környékeken és simán eltudja tartani azt a létszámot ez a hatalmas érintetlen erdő. De ne menjünk annyira messze, mert az elkapott pillanat topicban a fotóimból is kitudod keresni, hogy én is sokat jártam arra, még 2005 környékén is érdemes volt arra menni agancsozni. Tavaly semmi nem volt arrafelé! Semmi! Az azt jelenti, hogy a barátom nem talált agancsot az ivádi részen, pedig az nagyon keni, a vadászok nagyon jól ismerik, sokat segít nekik... Az Ivádi  Gábor gyerek aki a szarvasmarha telep mellett lakik, talán ott is dolgozik, biztos ismered qvad-ja van az szedett párat össze a legelők széléről, de egyébként semmi! Nem is gondolok rá, hogy elmenjek oda agancsozni, mert akkora hatalmas területek vannak arra, hogy legutóbb is 2-3 éve 10 kilométert mentem egyfolytában úgy, hogy nem láttam egyetlen bika nyomat sem! (egy-két fiatal bikát elvétve) . De most Pétervására, Eger környékén mindenki csak panaszkodik, minden agancsozó aki szétnézett azt mondják alig vannak bikák! Erről beszélek! Tavaly ősszel is iszonyatos mennyiségű bikára kaptak kilövési engedélyt a társaságok, hidd el nem lesz ennek jó vége! Ne legyen igazam, szívből kívánom, saját magamnak is...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #8563 Dátum: 2013. Február 04. - 13:23:21 »

Biztos így van ahogy írod, nem vagyok ismerős arrafelé.

Egy vadászat (ill. az azt követő "rendezvény"  Nyihi) után vittünk haza valakit Ivádra, és akkor futottunk bele a bikákba.
Érdekes látvány voltak a falu közepén a mászóka meg a mérleghinta között. Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8564 Dátum: 2013. Február 04. - 14:54:47 »

Úgy látom nem olvastad el az előző hozzászólásaimat,vagy nem reagáltad le!
Ezt az irritáló FŐSZÁR kifejezést felejtsd már el! Ilyen nincs!Van szár és osztott szár!
Az először  körülmetélt agancsnál pedig ne a homlokcsap vastagságát nézd,hanem azt,hogy a homlokcsap magassága hány százaléka az átmérőjének!
Páll Endre : A gímszarvas és vadászata  Mezőgazdasági Kiadó 1985 182. oldal.
Természetesen nem szabad az abszolút számokat mérvadónak elfogadni,mert egy hegyvidéki bika homlokcsapja a gracilizáltabb csontvázból kifolyólag vékonyabb,de annál is ugyanaz a százalék érvényes ugyanabban a korban!
Ha jól megnézed,látsz benne egy másik rendszert is.
3-5    évben 5%
7-9    évben 6%
10-12 évben 7%
13-15 évben 8%
 az évről évre a változás.A sorban csak a 6 éves kor egyedi eset,mert akkor fejeződik be a csontváz fejlődése.
Azt sem látod még mindig,hogy a kor előrehaladtával az ágvégek fehér szakasza rövidül,öreg korban már csak körömnyi,mégis sokkal inkább látja az ember karácsonyfa gyertyának,mert jobban világít a mellette levő akkor már sötétebb színű gyöngyözöttebb ágon.
Abban a kérdésben igazat adok,hogy a köré rajzolható téglalap,vagy háromszög csak a sablonos trófeák esetében mérvadó.
Van örökösen szemághiányos---ez köré mit rajzoljunk?
Bokoragancs---ez köré csak kört lehet rajzolni!
Nem maradt ki!
"az évről évre a változás." --Ezt írtam a 8% után!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 [571] 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: