Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 472263 alkalommal)
speedimi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #1290 Dátum: 2011. Március 25. - 14:48:50 »

Én 42 mm-es kai-s lencsével próváltam,de nem estem tőle hasra.Indexes topicban próbálták 50-es lencsével,na az gyilkos.Sima UF C8 XM-L viszont nagyon erős,de sok a szórt fény.
Ez lehet még viszonylag thrower lámpa,nagyon mély a foncsorja:
http://www.manafont.com/product_info.php/trustfire-x8-xmlt6-led-1000lumen-5mode-memory-led-flashlight-1218650-p-5969
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1291 Dátum: 2011. Március 25. - 15:43:26 »

Nekem már régen vannak XML ledek, de C8-as typusú lámpákba raktam. Most rendeltem U2-est. Mi a baj az aszferikával? Nagyon széles csóvába világít? Milyen elektronikát cseréltél az XML-hez?  Meglehet, hogy nem passzol a led távolsága a lencsétol Vállat von

Szia!
Ha visszaolvasol, az "1164" sz. hozzászólásodban, illetve válaszodban szereplő link alapján vásároltam.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1292 Dátum: 2011. Március 26. - 23:19:20 »

Sziasztok!

Használ valaki Wolf Eyes NightHunter  / XP-G R5 /aszférikus lencsés lámpát?
Mi a véleménye róla?
Valós lehet a 450 lumen?
A joshop-on most 23.900.- csupaszon.
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #1293 Dátum: 2011. Március 27. - 07:07:08 »

Sziasztok!

Használ valaki Wolf Eyes NightHunter  / XP-G R5 /aszférikus lencsés lámpát?
Mi a véleménye róla?
Valós lehet a 450 lumen?
A joshop-on most 23.900.- csupaszon.
Az említett "üzlettel" csak óvatosan!!
Naplózva

hunter55
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1294 Dátum: 2011. Március 27. - 12:10:57 »

Na, a vadakat szerencsésen megszámláltuk, így péntektol újra gépkozelben vagyok. Eloszor Rugernek: természetesen tudom mit írtam, ezért kérdezem, hogy milyen elektronikára cseréltél, amikor beletetted a jóval erosebb XML ledet. Pont ott írtam, hogy kb. 3A-os volna az ideális. Speedimi, neked milyen elektronika volt az  42mm-es XML lámpádban? Mert szerintem ha megadtad neki a 2,5-3A akkor kell hogy soporjon Emelem  Egy jó lámpának osszhangban kell lennie. A lednek az elektronikának a lencsének, az akunak, azonkívul a hutés stb. Ezért írta tobszor itt a fórumon  Tamás is, hogy azért érteni kell hozzá, nem mindegy cserélek-e valamit, ha igen akor mire, milyenre......
Legtobszor csak a csupasz lámpatest marad a belsejét kidobom, sot, sokszor még a lámpatesten is alakítok. Az aszferika meg egy hosszabb téma, ha nem próbálkozol, nem tudod sokszor mi lessz az eredmény.
     A Wolf-Eyes-rol meg csak annyit, hogy túl drága.  Az XPG R5-os led képes 450 lumenre, de akkor minimum 1500 mAa-t kell bele nyomatni, az meg attól fugg, hogy milyen elektronika van benne´, arról meg az eladónak legtobszor fogalma sincs  Fejvakarás Nem csak a lument kell figyelni, tobnyire ezzel kápráztassák a laikus vevoket.  Ördög     
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1295 Dátum: 2011. Március 27. - 12:36:51 »

Redbolt!
Nem a fényerővel van gondom, hanem a vetítési képpel. Egy nagy homályos kockát vetít ki, itt lehet valami probléma. Próbára visszatattem a sima üveget, ezzel sokkal erősebb, gyönyörű hatalmas a fény, igaz nem fókuszált, nem fegyverlámpának való! 50-70 m-ig nappali fényt varázsol, lencsével, nem ilyen fényes. Fogalmam sincs a led , lencsétől való távolságát hogy lehetne változtatni.
Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1296 Dátum: 2011. Március 27. - 13:27:17 »

Hát sajnos nem értjuk egymást. Azt írod, hogy a fényerovel nincs baj, de a kocka homályos Fejvakarás Akkor csak baj van vele, ha a kocka homályos. Az R2-es csak 1A kap, ez az XML-nek semmi Nem A háromszorossa kell neki Igen Hogy magyarázhatnám meg Vállat von Talán így. Van egy versenyautód eros vázzal, és te szeretnéd ha gyorsabb lenne. hát teszel bele egy nagyobb fordulatú erosebb motrot, kicseréled a hátsó áttételt, de viszont a sebesség váltót nem cseréled, és csodálkozol, hogy miért nem megy gyorsabban:WO  Motornál a ledre gondoltam, attételnél a lencsére a sebesség váltónál pedig az elektronikára. Nem tokéletes osszehasonlítás, de talán értheto. Ha megjonnek a megrendelt P60-ok, majd osszehozok egyet XML leddel, és meglátom a hatását.     
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1297 Dátum: 2011. Március 27. - 17:12:48 »

Na, a vadakat szerencsésen megszámláltuk, így péntektol újra gépkozelben vagyok. Eloszor Rugernek: természetesen tudom mit írtam, ezért kérdezem, hogy milyen elektronikára cseréltél, amikor beletetted a jóval erosebb XML ledet. Pont ott írtam, hogy kb. 3A-os volna az ideális. Speedimi, neked milyen elektronika volt az  42mm-es XML lámpádban? Mert szerintem ha megadtad neki a 2,5-3A akkor kell hogy soporjon Emelem  Egy jó lámpának osszhangban kell lennie. A lednek az elektronikának a lencsének, az akunak, azonkívul a hutés stb. Ezért írta tobszor itt a fórumon  Tamás is, hogy azért érteni kell hozzá, nem mindegy cserélek-e valamit, ha igen akor mire, milyenre......
Legtobszor csak a csupasz lámpatest marad a belsejét kidobom, sot, sokszor még a lámpatesten is alakítok. Az aszferika meg egy hosszabb téma, ha nem próbálkozol, nem tudod sokszor mi lessz az eredmény.
     A Wolf-Eyes-rol meg csak annyit, hogy túl drága.  Az XPG R5-os led képes 450 lumenre, de akkor minimum 1500 mAa-t kell bele nyomatni, az meg attól fugg, hogy milyen elektronika van benne´, arról meg az eladónak legtobszor fogalma sincs  Fejvakarás Nem csak a lument kell figyelni, tobnyire ezzel kápráztassák a laikus vevoket.  Ördög     

Szia Feri!

A vadászatot nem felejtettem el,de nekem nagyon összejöttek a dolgok ebben az évben,elég lesz kilábalnom belőle nem csak anyagi értelemben.
Na mindegy.
Azt kérdezném tőled,hogy el tudod azt képzelni,hogy beleteszik az R5-ös ledet,és ugyanazzal az elektronikával küldetik meg,mintha R2-es lenne,akkor mitől jobb,vagy drágább az R5-ös?
Az A9-es mintájára néztem ki ezt a lámpát,mert már nem járunk Szlovákiában,a bunker bolt felé,és egy kollégámnak kellene valami jó pilács aszférikus lencsével,kipróbálnánk egy másik terméket is.
Az A9-es jól viselkedik,jó volt a tipp.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1298 Dátum: 2011. Március 27. - 17:18:36 »

Az említett "üzlettel" csak óvatosan!!

Volt rossz tapasztalatod?
Mennyire rossz?
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #1299 Dátum: 2011. Március 27. - 20:49:41 »

Volt rossz tapasztalatod?
Mennyire rossz?
Sajnos igen!
Nem az jött amit rendeltem, egy hónap után. Érdeklődésemre tört magyarsággal próbálta megmagyarázni hogy ez az a termék amit kértem.
Ezt követően már annak csak egy része, majd második csomag érkezik írta az a valaki.
Persze második csomag azóta sem érkezett. 2db aksi+töltő lett volna evvel szemben jött egy USA szabvány ról  Eu ra átalakító dug villa. Nyihi
Naplózva

hunter55
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1300 Dátum: 2011. Március 27. - 21:11:19 »

Ami azt illeti, én meg azt a vadászatot már el is felejtettem, és nem is komolyan gondoltam, sajnos az egészségemre tekintettel a jelenlegi lehetoségeimnek az 50%-ékát sem használom ki. Na most a lényegre, próbálom nem "kínaiul" de utoljára. Vegyuk a led diódát csak laikusan. Minél tobb lument akarunk a led diódától, annál nagyobb a feluletet igényel, és annál tobb áramot /ampért/ fogyaszt. Minél nagyobb a felulet, annál szélesebb szog-ben világít, és annál nehezebb szuk fény csóvaba terelni. Ezért is ismételgetem mint a "pereces", hogy nem csak a lumenen fugg a távolság. Szerintem jelenleg ez a ideális  puskalámpának az osszeálítása: XML U2 led, megfelelo aszferikus lencse-max 50mm /jó távolságban a led-tol/, és kb. 3000mA-os elektronika. Természetesen megfelelo hutés, thermal ragasztó stb, de ezzel nem akarom komplikálni a dolgot, mivel a puska lámpa nem kifejezetten keresésre való. A wolf-eyes lámpák aszferikus lencsével vannak ellátva /legalább is amirol én tudok/, így a távolsági világításra specializálják magukat. Nem akarok spekulálni, ezekhez a lámpákhoz nem volt még szerencsém, de szerintem drágák.  A TIABLO R2-es led, és a WOL-EYE XPG R5-os ereje kozott az lessz a kulombség, hogy az r5 sokkal nagyobb kockát /térséget/ világít be mint az R2-es. Az XML U2 es, még az R5-nél is nagyobb kockát világít be. Ha valaki szuk fénycsóvát szeretne /lézerhez hasonlóan/, akkor az R2-est ajánlom, kb.50 méterre a disznó korul nem sok teret világít be, ha egy kondára világítsz, nem látod az egész kondát, és ez tobb vadászt zavar. ha nagyobb bevilágított kockát akarsz, akkor a XPG-t, ha még nagyobbat, akkor az XML-t ajánlom. Természetesen megfelelo elektronikával, stb.  
Esetleg hogy érthetobb legyen, két kép egyforma távolságból:
1. TIABLO A9 XR-E Q3:   http://forum.fotonmag.cz/index.php?act=attach&type=post&id=7152
2. TIABLO A9 XM-L T6:   http://forum.fotonmag.cz/index.php?act=attach&type=post&id=7153
De még egyszer hangsúlyozom Türelmetlenül MINDENNEK OSZHANGBAN KELL LENNI: LED+ASZFERIKUS LENCSE /átméro+távolság/+elektronika. Hát ez tellett tolem, jobban nem tudom elmagyarázni. Ezért azt ajánlom, hogy ha speciál puskalámpát szeretne valaki, forduljon inkább egy "szakira", mind pl. itt a fórumon a Tamás. Ért hozzá, tudja mit akar, mit lehet, és nagy a tapasztalata. Így sok csalódást ki lehet kerulni Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1301 Dátum: 2011. Március 28. - 14:44:13 »

Hát sajnos nem értjuk egymást. Azt írod, hogy a fényerovel nincs baj, de a kocka homályos Fejvakarás Akkor csak baj van vele, ha a kocka homályos. Az R2-es csak 1A kap, ez az XML-nek semmi Nem A háromszorossa kell neki Igen Hogy magyarázhatnám meg Vállat von Talán így. Van egy versenyautód eros vázzal, és te szeretnéd ha gyorsabb lenne. hát teszel bele egy nagyobb fordulatú erosebb motrot, kicseréled a hátsó áttételt, de viszont a sebesség váltót nem cseréled, és csodálkozol, hogy miért nem megy gyorsabban:WO  Motornál a ledre gondoltam, attételnél a lencsére a sebesség váltónál pedig az elektronikára. Nem tokéletes osszehasonlítás, de talán értheto. Ha megjonnek a megrendelt P60-ok, majd osszehozok egyet XML leddel, és meglátom a hatását.    

Szia !
Lehet, hogy tényleg nem értjük egymást, és egy kis türelmetlenséget vélek kiolvasni az írásaidból. Én feltettem neked, egy kérdést, korábbi írásoddal összhangban, hogy lehet tovább tuningolni az Ultrafire B501 lámpát, amiben jelenleg egy R2-es led, egy sima reflektor, és egy aszférikus lencse van, és így egyébként tényleg príma, köszönet érte neked. Te erre küldtél egy linket, amiben egy sima reflektor, egy XML-t6 led , és egy 1,4A-es elektronika van. Hozzáfűzted, hogy lehet hajtatni 3A-el is, és akkor ...lumem lesz stb. Az általad ajánlott link alatti cuccot megvettem, és leírtam a tapasztalatomat.
Ezért nem értem miért vagy türelmetlen, mért vannak a válvonogatós szmájlik, és az autós hasonlat? Szerintem csupán konkrét, részletes és kézzelfogható tanács, segítség kellene.
De egyébként semmi gond, köszi az eddigi segítséget! Wave
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 28. - 15:37:48 írta Pyrus » Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
speedimi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #1302 Dátum: 2011. Március 28. - 14:59:09 »

redbolt:
direktbe megy,szóval kap 3A -t.csak mivel az XM-L elég nagy szögben szór,kb 170 fok,ha rendesen fókuszba teszem a lencsét,hogy éles vetítést adjon,akkor sok szórt fény megy kárba.Indexen 50-es lencsével értek el nagyon jó eredményt.Annyira nem izgat mondjuk,most egy UF C8-ban van a led,SMO refivel,így tökéletes,bár nem fegyverlámpának,csak általános célra.
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1303 Dátum: 2011. Március 28. - 17:54:55 »

Szia Ruger, dehogy vagyok turelmetlen, csak komolyan nehezebben értek meg sokmindent mint ha tisztára értenék magyarul, sokáig fogalmazom ha leakarok valamit írni, még akkor sem sikerul úgy ahogy akarom. Visszaolvastam, komolyan nem írtam le konkrétan mit is gondoltam pontosan. A 1,4A nagyon kevés az XML-nek, minimum a duplája kellene, hát neharagudj, hogy nem volt pontos a válasz. Stoel  De ha nem akarsz cserélni benne elektronikát, akkor még egy dolgot megpróbálhatnál. Tegyél bele egy XPG-t, annak pont 1,4A a max. Biztos elment a kedved az egésztol, de egy XPG nem olyan drága, meg szukebb szogben világít mint az XML:    http://www.dealextreme.com/p/cree-xp-g-r51b-7000k-350lm-emitter-with-16mm-base-44306  nekem volt is valahol othon 1 db. de alighanem beletettem valami lámpába mivel nem találom.
Speedimi, hogy megint nehogy félreértsek valamit, inkább megkérdezem még egyszer. A kifejezés alatt, hogy "direktbe megy" azt kell érteni, hogy nincs benne elektronika, és csak egenyest a li-ion akuból kapja az áramot? 3,7 V-os frissen toltot 18650-es akuban 4,2 volt van, ez meg talán sok volna az XML-nek. 
Naplózva
speedimi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #1304 Dátum: 2011. Március 29. - 06:24:49 »

Speedimi, hogy megint nehogy félreértsek valamit, inkább megkérdezem még egyszer. A kifejezés alatt, hogy "direktbe megy" azt kell érteni, hogy nincs benne elektronika, és csak egenyest a li-ion akuból kapja az áramot? 3,7 V-os frissen toltot 18650-es akuban 4,2 volt van, ez meg talán sok volna az XML-nek. 

Direkt az direkt,régi elektronika átfúrva,semmi vezérlés.A 4,2 voltot bírja,vagyis abból annyit vesz fel,ami neki kell ha jól tudom,inkább az amper üti ki a ledket,pl XP-G bírja direktbe 14500-ról,de még a Q5 is elmegy 1,4-1,5 A-al jó hűtéssel.Az XM-L meg simán megy 3,5-4 A-al is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: