Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 472399 alkalommal)
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1080 Dátum: 2011. Január 04. - 22:47:51 »

Diesel, bevallom, hogy most nemértelek. Marksman írta, hogy a WF600-asoknak muanyag a foncsoruk. A DX-en aluminiumot írnak, de sokszor akkor tudod meg mi is van benne, amikor megkapod, és belenézel. Ez a Kína. Én nem akarok okoskodni /alumínium-muanyag?/, nem néztem bele. Ha minden WF600-asban muanyag foncsor van, akkor nemérdemes vele foglalkozni, az tuti. Két egyforma szerelékre kérdezel, így erre nincs válasz, esetleg annyit, hogy énis ezt használom.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1081 Dátum: 2011. Január 04. - 23:10:04 »

Diesel, bevallom, hogy most nemértelek. Marksman írta, hogy a WF600-asoknak muanyag a foncsoruk. A DX-en aluminiumot írnak, de sokszor akkor tudod meg mi is van benne, amikor megkapod, és belenézel. Ez a Kína. Én nem akarok okoskodni /alumínium-muanyag?/, nem néztem bele. Ha minden WF600-asban muanyag foncsor van, akkor nemérdemes vele foglalkozni, az tuti. Két egyforma szerelékre kérdezel, így erre nincs válasz, esetleg annyit, hogy énis ezt használom.

Sziasztok!

Kínából két egyforma lámpa szinte sosem jön, ahogyan hasonlatos dologra utalt Redbolt kolléga Mosolyog
Nálam 2-3 éve volt egy WF-600, az förtelmes minőség volt, üveg előlappal de műanyag foncsorral. Azután most ahogy gondolkozok, az Ultrafire WF 600 volt! És itt a megoldás, bár kifutott, de még megtalálható:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.9428
Az általam tapasztaltakat nem is titkolták: "Glass lens with smooth plastic reflector"

Tehát én erről nyilatkoznék, az Aurora-t nem ismerem, de azokról sok rosszat még nem hallottam.

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1082 Dátum: 2011. Január 05. - 05:28:36 »

ajánlatos elolvasni a hozzászólásokat is egy bizinyos áruhoz /nemcsak a DX-en/, és ezt is tudomásul venni még a rendelés elott, de még ígyis lehetséges, hogy valami mást kapsz. Lehet azonban reklamálni, és a meglepetésemre elég jól álna hozzá, nemcsinálnak belole problémát, és felkinálnak néhány lehetoséget a kompenzációra, esetleg visszkuldik a pénzt a paypal számlára.
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #1083 Dátum: 2011. Január 05. - 12:03:37 »

Azért írtam pl. wf-500-ast mert én úgy emlékszem egy időben ilyeneket tuningolgattatok. Vállat von
Tehát akkor az aurora az jó választás lenne?
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1084 Dátum: 2011. Január 05. - 12:18:36 »

Azért írtam pl. wf-500-ast mert én úgy emlékszem egy időben ilyeneket tuningolgattatok. Vállat von
Tehát akkor az aurora az jó választás lenne?
Milyen lámpát szeretnél?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1085 Dátum: 2011. Január 05. - 15:05:20 »

Diesel, ha nem "vagy othon" a lámpa tuningolásban, akkor felesleges spekulálni. Mond meg milyen lámpát akarsz konkrétan, és valamelyik ugyes fórumozóval beszéld meg a tobbi részletet esetleg személyesen is. Tudod "néma gyereknek saját anyukája sem érti szavát". Vállat von
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #1086 Dátum: 2011. Január 05. - 15:51:20 »

Jelen pillanatban batlampat használok.Megvagyok vele elégedve, CSAK!Néha elmozdul a lámpa de ez nem lenne gond.Leginkább a hosszu kábel és az akksi hurcolgatása zavar.Ezért kéne egy olyan fegyverlámpa ami tudja a 150-200 métert,lengőkapcsolós legyen,nem kell hosszú üzemidő.Ja,és persze ledes legyen.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1087 Dátum: 2011. Január 05. - 16:48:49 »

Ha 150-200 métert akarsz akkor Helliátor, ha kevesebbel is beérd akkor a többiek majd segítenek neked egy jó ledest összehozni.
De szerintem a 200 már sok egy ledes lámpának, meg a lövőnek is, de ez csak az én szerény véleményem.

 Wave
Naplózva

Üdv End
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1088 Dátum: 2011. Január 05. - 17:47:19 »

Ha komolyan 200-re akarsz lonni akkor TIABLO A9-est ajánlok.
Naplózva
speedimi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #1089 Dátum: 2011. Január 05. - 19:00:40 »

Üdv!

Nem vagyok vadász,csak lámpabuzi.Van egy pár lámpáról tapasztalatom.Most jött egy Ultrafire WF502B XM-L leddel.Sajnos alul van hajtva,csak 1,2 A-el megy,de már megrendeltem bele egy 2,8A-es drivert.Szóval ennek nagyon szórt fénye,fegyverlámpának nem a legjobb,van hozzá SMO refdlektor is,azzal sem sokkal jobb.
Szűk fényű lámpának az SMO reflektros lámpák a legjobbak,de nem mindegy,milyen leddel szerelve.A legjobban az XR-E ledeket lehet fókuszálni.Hiába erősebb egy XM-L,SSC,egy jól fókuszált XR-E meszebb visz.
Nekem van egy Ultrafire C8,Q5-ös leddel,és elég jól visz.A fontos,hógy minimum 1 A-el legyen hajtva.
http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=5634
Ennek nagyon mély refije van,max egy driver csere kell 1 módúra.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1090 Dátum: 2011. Január 05. - 20:31:17 »

De szerintem a 200 már sok egy ledes lámpának, meg a lövőnek is, de ez csak az én szerény véleményem.
 Wave

Szívesen küldenék neked egy ledes lámpát kipróbálásra. Meg fogsz lepődni, hogy a 200 métert könnyen viszi. Inkább 300 a vége.
De az éjszakai távlövöldözésről egyezik a véleményünk.

...és az ára sem horror!, mondjuk annyi mint egy Heliátor.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1091 Dátum: 2011. Január 05. - 20:35:30 »

egyetértek azzal amit írtál. A jó mély SMO /sima/ foncsor XR-E leddel jó választás, de egy XR-E lednek jó beálított aszferikus lencsével nincs elenfele a távolság terén. A lumenokkal csak a vevot bolondítják az eladók. Mindig álítottam, és álítom, hogy egy 18650-es li-ion akuval ellátott lámpa /amelyik súlyra,nagyságra stb. egy ideális puskalámpa/ sose bír max. erot kihozni hosszabb távon egy P7-es, MC-E-es, vagy SST-50-esbol. Ha tesznek is bele egy 3A-os drivert, azt meg nembírják a gyári lengokapcsolók.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1092 Dátum: 2011. Január 05. - 20:57:11 »

egyetértek azzal amit írtál. A jó mély SMO /sima/ foncsor XR-E leddel jó választás, de egy XR-E lednek jó beálított aszferikus lencsével nincs elenfele a távolság terén. A lumenokkal csak a vevot bolondítják az eladók. Mindig álítottam, és álítom, hogy egy 18650-es li-ion akuval ellátott lámpa /amelyik súlyra,nagyságra stb. egy ideális puskalámpa/ sose bír max. erot kihozni hosszabb távon egy P7-es, MC-E-es, vagy SST-50-esbol. Ha tesznek is bele egy 3A-os drivert, azt meg nembírják a gyári lengokapcsolók.

Redbolt!

Amennyiben kizárólag egy darab 18650-es akksiban gondolkozol, úgy teljesen igazad van.
De két darab ilyen akksival már másabb a helyzet azért. Úgy már könnyen meg lehet hajtani erősebb ledeket is. Ha meg az ebből adódó nagy tömegű lámpa a gond, akkor egy 15cm-es spirál kábellel megoldható az áramellátás egy bika ki Li-po akksiról is ami a tusra van felpattintva és máris feleződött a csövet elhúzó tömeg.

8 dollárért kaphatsz olyan lengőkapcsolót ami garantáltan áthord 7,4V-on 3-4A-t ami szinte minden lednek elég bőven.
Nagyon sok beszerzési forrás van, csak nagyon ki kell ismerni hogy mit honnan érdemes megvenni.

Abban is igazad van, hogy a lumen érték önmagában nem elegendő egy lámpa teljesítményének megállapításához, de bizony ha azt a töménytelen lument jól irányítjuk, akkor nagy meglepetéseket tud okozni, tehát szerintem ne zárjuk ki a jó fegyverlámpák sorai közül a többmagos ledeket sem.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1093 Dátum: 2011. Január 05. - 21:36:35 »

Tamás, én már tobszor írtam, hogy az 1x 18650 li-ion akus puskalámpákot preferálom, 1-bol is osszelehet hozni egy lámpát, amivel esetleg kb. 200m-ig lohetnék. meglehet azért vagyok a nagyobb, és foleg a vezetékes lámpákra alergikus, hogy a 80-as évek elején, amikor más nem volt, álandóan kábelokkal korbetekerve szaladgáltam mint egy rádiós inas. Természetesen igazad van, és nemcsak az 1x 18650-es akus puskalámpáké a világ, mindenkinek olyan lámpát kell csinálni, amilyenre szugsége van. A 2x19650-es, de foleg a vezetékes akuk vígan bírják a tobbmagú ledeket, az erosebb ledekbol kilehet hozni tobb mint 1000 lument, és ha ezt a fényerot sikerul jól osszehúzni, akkor a heliátort is hazavágják az tuti. Az erosebb ampérra valo lengokapcsolókat magamrészére én hozom ossze, de érdekelne hol lehet azokat a 3-4A-s lengokapcsolókat kapni. Koszi.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1094 Dátum: 2011. Január 06. - 10:04:28 »

Szívesen küldenék neked egy ledes lámpát kipróbálásra. Meg fogsz lepődni, hogy a 200 métert könnyen viszi. Inkább 300 a vége.
De az éjszakai távlövöldözésről egyezik a véleményünk.

...és az ára sem horror!, mondjuk annyi mint egy Heliátor.

Akkor az élet változott azóta, bár néha amit mondotok itt már, az nekem "kínai"  Ördög Ördög
Fejlődnek rendesen a dolgok.

"és az ára sem horror!, mondjuk annyi mint egy Heliátor" hát igen, itt szokott a probléma kezdődni... Ördög Ördög, a jó az pénzbe kerül...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: