Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471901 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1425 Dátum: 2008. December 19. - 19:42:59 »

Ezen is amit belinkeltem olyan ugye? Azt néztem hogy a  vil.pontos kategóriákkal drágább azért... 240 körül van úgy tudom, kb 100ezerrel drágább  Szomorú

Ez igazából csak egy sematikus ábra, de pl. a mai 8x56-os SB-be is a tompább verzió volt.
Úgyis mész a gyárba, nézd meg és azután dönts.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1426 Dátum: 2008. December 19. - 19:47:08 »

Igen általában ilyen.
A távoli lövéssel - nekem - nincs gondom, mert 200 m-ig azért célpontáthelyezés nélkül lehet lőni pl. a 308-asommal.
Ilyenkor - nekem - nem okoz gondot az 1-es szk. hiszen a csúcsot oda teszem ahová akarom, legfeljebb egy kicsit feljebb, magas lapockára.
Azonban még így sem takar a vadból, csak a csúcs van a vadtesten, de ez - nekem - egyáltalán nem zavaró.
Érdemes vásárlás előtt azonban odafigyelni az 1-es szk.-re, mert néhány gyártó távcsövében - pl. a SB-ében is - nem a klasszikus Zeiss féle igen hegyes irányzócsúcs van, hanem egy jellegzetesen "tompább csúcsú" verzió, ami már azért valóban okozhat némi gondot...de csak nagy távolságra való lövéskor.

Valóban a Zeiss tüskéje hegyesebb, de nekem ebből a fajtából legjobban a MOM vált be. Kétféle vastagságú szk-el készült -legalábbis én eddig kétfélét láttam- ebből nekem a vékonyabb van, ez a kedvencem.
A SB-é tompább, de H-Rausch a legtompább amit valaha láttam, az már tényleg fura volt.
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1427 Dátum: 2008. December 19. - 19:52:16 »

Ez igazából csak egy sematikus ábra, de pl. a mai 8x56-os SB-be is a tompább verzió volt.
Úgyis mész a gyárba, nézd meg és azután dönts.

Jólvan, köszönöm a segítségeteket! Bemegyek a gyárba, magammal viszem Bandit is, aztán végignézzük a kínálatot!  Kacsint

Üdv: Matyi
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1428 Dátum: 2008. December 19. - 20:32:28 »

No én nem szoktam ezt túlzásba vinni, mert van lencsevédő kupakom... Kacsint
Minden egyéb esetben vékony szarvasbőr kendővel szoktam letörölni egy mozdulattal.
Természetesen a precíz megoldás az alkoholos tisztítás, szálmentes kendővel.
...de egy védőkupak nagyon-nagyon jó megoldás, pl. most értem haza, esett az eső pacallá is áztam.
Az Izst vittem ki, de azért még a Meoptára is vettem egy kupakot, ami most is nagyon jól jött.
Mivel lövési lehetőségem nem volt, így ki sem nyitottam.
A kinyitása a puska emelésével egymenetben már rutinszerűen megy nálam, tehát ez nem okoz időveszteséget.
Mondjuk ahogyan most a puska kinéz...a cirka másfél órás esős cserkelés után.  Ördög
...de orosz, "túl van méretezve".  Bion

Üdv.

Köszönöm!

Nekem a Benderhez adott gyári távcsővédő kupak van, nagyon vigyázok mindenemre ezért hatékony is - kivéve ezt a szutykos időt, mikor a pára rárakódik... Szomorú

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1429 Dátum: 2008. December 19. - 23:11:17 »

Jólvan, köszönöm a segítségeteket! Bemegyek a gyárba, magammal viszem Bandit is, aztán végignézzük a kínálatot!  Kacsint

Üdv: Matyi
Engem aztán nem viszőő sehová Vigyorog Vigyorog Ördög Kacsint
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1430 Dátum: 2008. December 19. - 23:40:34 »

Engem aztán nem viszőő sehová Vigyorog Vigyorog Ördög Kacsint

Jjja, nem tudom ki lenne a legjobban megsértve ha utólag mesélném hogy megnéztem a távcsöveket, neked meg nem szóltam!  Tasli  Vigyorog  Kacsint
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1431 Dátum: 2008. December 20. - 01:29:24 »

Jjja, nem tudom ki lenne a legjobban megsértve ha utólag mesélném hogy megnéztem a távcsöveket, neked meg nem szóltam!  Tasli  Vigyorog  Kacsint
Hát én! Kalapal Fa testápoló Tasli Tasli Tasli
(off befejezve)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1432 Dátum: 2008. December 20. - 09:49:18 »

Nem tudom miért ez az őrület mostanág az 1-es szálkereszttel kapcsolatosan. Régen csak ez volt, aztán mindenki tudott vele lőni.

Sokan félnek tőle ma is, de ez egy nagy baromság.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1433 Dátum: 2008. December 20. - 11:41:22 »

Nem tudom miért ez az őrület mostanág az 1-es szálkereszttel kapcsolatosan. Régen csak ez volt, aztán mindenki tudott vele lőni.

Sokan félnek tőle ma is, de ez egy nagy baromság.

Régen se tudott vele "mindenki lőni", de mivel jobbhoz nem jutott hozzá, maradt ez. Aztán ha piszkolta a vadat, megmagyarázta! Szomorú
Amíg 200 méteren belül kell lőni, addig elmegy az 1-es, de ha az őzek 300-nál messzebb vannak, akkor nem jó! Lehet ezt őrületnek, baromságnak, hisztériának nevezni, de attól még igaz!
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1434 Dátum: 2008. December 20. - 12:07:05 »

No én nem szoktam ezt túlzásba vinni, mert van lencsevédő kupakom... Kacsint
Minden egyéb esetben vékony szarvasbőr kendővel szoktam letörölni egy mozdulattal.
Természetesen a precíz megoldás az alkoholos tisztítás, szálmentes kendővel.
...de egy védőkupak nagyon-nagyon jó megoldás, pl. most értem haza, esett az eső pacallá is áztam.
Az Izst vittem ki, de azért még a Meoptára is vettem egy kupakot, ami most is nagyon jól jött.
Mivel lövési lehetőségem nem volt, így ki sem nyitottam.
A kinyitása a puska emelésével egymenetben már rutinszerűen megy nálam, tehát ez nem okoz időveszteséget.
Mondjuk ahogyan most a puska kinéz...a cirka másfél órás esős cserkelés után.  Ördög
...de orosz, "túl van méretezve".  Bion

Üdv.
Szia Wetzlar!
Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen lencsevédőt használsz? Anno, volt az enyémhez egy "gumis", amelyik mind a kettő lencsevédőt összefogta, de valahol elhagytam, plusz már nagyon karcsos is volt a plexi rajtra. Aztán vettem felpattintósat, az meg kb. 2 hétig működött, aztán folyamatosan nyitva maradt.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1435 Dátum: 2008. December 20. - 12:42:40 »

Szia Fomec!

Bár nem engem kérdeztél, de leírom a saját tapasztalatomat:

Én eddig a Leupoldhoz és a Zeisshez használtam lencsevédőt, Butler Creek márkájút. Nem azt a fajtát kell venni amelyik magától pattan fel, (ez nekem hangot is adott és el is romlik), hanem azt amelyiket Te pattintod fel.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #1436 Dátum: 2008. December 20. - 17:17:56 »

Nem tudom miért ez az őrület mostanág az 1-es szálkereszttel kapcsolatosan. Régen csak ez volt, aztán mindenki tudott vele lőni.

Sokan félnek tőle ma is, de ez egy nagy baromság.
Szia Viktor !
Lehet, hogy baromság, de én sem tartom teljesen precíznek, főleg azt az igazán vastag tipust. Mikor ilyenbe néztem mindig az ötlött belém :
Hogy a pi...ába lehet ezzel a háztetővel pontosan lőni. Ez időben én 4a irányzójelet használtam. Ezután jött a Swaro. hát ebben biza 1a szálkereszt van, de az Ö kedvéért megpróbáltam megszokni, meg is lehet, de kedvenc nekem sosem lesz . Persze ezzel az ir.jellel is lehet precízen lőni , és bizonyos szituban egyenesen hasznos a jó láthatósága miatt. Egyébként ez is , mint sok minden más az eszköztárunkban szubjektív dolog. Wave
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1437 Dátum: 2008. December 20. - 17:53:02 »

Wetzlar!

Írtad hogy te mindenes távcsőnek nagyon jónak tartod a 1,5-6x42-est. Kifejtenéd hogy miért? Egyébként a 3-9x42-ről mi a véleményed?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1438 Dátum: 2008. December 20. - 18:05:55 »

Szia Fomec!

Bár nem engem kérdeztél, de leírom a saját tapasztalatomat:

Én eddig a Leupoldhoz és a Zeisshez használtam lencsevédőt, Butler Creek márkájút. Nem azt a fajtát kell venni amelyik magától pattan fel, (ez nekem hangot is adott és el is romlik), hanem azt amelyiket Te pattintod fel.
Szia Viktor!
Nagyon örülök, bárki is osztja meg velem a tapasztalatait. Hol lehet ezt a lencsevédőt kapni?  Teljesen zárt, vagy plexis ez is?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1439 Dátum: 2008. December 21. - 10:26:52 »

Nem tudom miért ez az őrület mostanág az 1-es szálkereszttel kapcsolatosan. Régen csak ez volt, aztán mindenki tudott vele lőni.

Sokan félnek tőle ma is, de ez egy nagy baromság.
Ha már kitakar a "háztető", akkor bosszankodás helyett azon kellene elgondolkodni, hogy esetleg túl messze van a vad, talán nem kellene lőni...
Én meg a 4-est utálom, gyenge fénynél nem látszik a közepe a disznó oldalán...dehát ezért adta nekem a gazdája..."ajándék" zeissnek ne nézd a fog...izé...szálkeresztjét...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: