Oldalak: 1 ... 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 [348] 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471835 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5205 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 21:18:21 »

Na most már aztán tessék abbafejezni a Delta szidását!!!

Hát Nektek semmi sem szent??

Gondoljatok Kudlik Julira, a Buccaneer gépre az elején... és a zenéje!! És mindig meg lehetett tudni, hogy szovjet tudósok mi mindent találtak fel!

 Emelem

Az nem Buccaneer volt hanem egy Avro Vulcan B2  Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5206 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 21:23:55 »

Az nem Buccaneer volt hanem egy Avro Vulcan B2  Stoel
Yesssss!!!! Igen
Utána meg egy MIG-19??

Na de ez már annyira OFF, hogy az ki van zárva, mert azt nem tudom Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5207 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 21:33:41 »

Az nem Buccaneer volt hanem egy Avro Vulcan B2  Stoel

Kössssz......
Még, hogy mire jó a Fórum mindenféle "vadászságokon" kívül??? Több tíz éve éltem nagy tudatlanságban, tényleg azt hittem, hogy így hívják! Ez volt az amivel a britek elrepültek a Falklandokra leszállás nélkül, nem? Az is volt a hattyúdala, talán.
Ez már tényleg brutálisan OFF, elnézést!!!  Mosolyog
Naplózva
SzakiMarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #5208 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 08:22:10 »

Sziasztok!


Döntés helyzetben vagyok és el kellene egy két független vélemény, mivel hosszútávú tervem van céltávcső vásárlás terén!
Egy használt, de hibátlan állapotú Zeiss Victory 3-12x56 vil. pontos, vagy egy ÚJ Schmidt Bender 2,5-10x56 vil. pontos céltávcső.
Mindkettő egy árba lenne!
Tudom, hogy a Zeiss jobb minőséget képvisel, de a Bender új lenne, ezért vagyok kicsit tanácstalan.

Hozzászólásokat előre is köszönöm!


Vadászüdv.:

Marci
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT megtanít gondolkodni, szabadságszeretetre, jó ízlésre és tiszteletre nevel."
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #5209 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 08:48:20 »

Sziasztok!


Döntés helyzetben vagyok és el kellene egy két független vélemény, mivel hosszútávú tervem van céltávcső vásárlás terén!
Egy használt, de hibátlan állapotú Zeiss Victory 3-12x56 vil. pontos, vagy egy ÚJ Schmidt Bender 2,5-10x56 vil. pontos céltávcső.
Mindkettő egy árba lenne!
Tudom, hogy a Zeiss jobb minőséget képvisel, de a Bender új lenne, ezért vagyok kicsit tanácstalan.

Hozzászólásokat előre is köszönöm!


Vadászüdv.:

Marci
 Emelem

Ha valóban kifogástalan állapotú a Zeiss, akkor én minden képen azt venném. (Papírjaival együtt!)
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #5210 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 09:04:10 »

Sziasztok!


Döntés helyzetben vagyok és el kellene egy két független vélemény, mivel hosszútávú tervem van céltávcső vásárlás terén!
Egy használt, de hibátlan állapotú Zeiss Victory 3-12x56 vil. pontos, vagy egy ÚJ Schmidt Bender 2,5-10x56 vil. pontos céltávcső.
Mindkettő egy árba lenne!
Tudom, hogy a Zeiss jobb minőséget képvisel, de a Bender új lenne, ezért vagyok kicsit tanácstalan.

Hozzászólásokat előre is köszönöm!


Vadászüdv.:

Marci
 Emelem




Igaz Henry Ford is megmondta már, hogy a legjobb az új autó, az általad említett távcsövek szintjén is a legjobb az új,                                                          de azért én csak megskubiznám azt a Zeiss-et!
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5211 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 09:07:39 »

Sziasztok!


Döntés helyzetben vagyok és el kellene egy két független vélemény, mivel hosszútávú tervem van céltávcső vásárlás terén!
Egy használt, de hibátlan állapotú Zeiss Victory 3-12x56 vil. pontos, vagy egy ÚJ Schmidt Bender 2,5-10x56 vil. pontos céltávcső.
Mindkettő egy árba lenne!
Tudom, hogy a Zeiss jobb minőséget képvisel, de a Bender új lenne, ezért vagyok kicsit tanácstalan.

Hozzászólásokat előre is köszönöm!


Vadászüdv.:

Marci
 Emelem


Ha a Schmidt Bender Zenit Változata akkor én nem gondolkodnék de ha nem az lehet, hogy akkor sem. Szerintem S-B.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5212 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 09:20:55 »

Sziasztok!


Döntés helyzetben vagyok és el kellene egy két független vélemény, mivel hosszútávú tervem van céltávcső vásárlás terén!
Egy használt, de hibátlan állapotú Zeiss Victory 3-12x56 vil. pontos, vagy egy ÚJ Schmidt Bender 2,5-10x56 vil. pontos céltávcső.
Mindkettő egy árba lenne!
Tudom, hogy a Zeiss jobb minőséget képvisel, de a Bender új lenne, ezért vagyok kicsit tanácstalan.

Hozzászólásokat előre is köszönöm!


Vadászüdv.:

Marci
 Emelem

Az új távcső mellé teszem a voksot !  Csak egy árnyalattal jobb a Zeiss ( ha jobb ? ) de ha valami probléma lesz akkor örökké  Bangdesk  a fejed ! Van Zeiss Viktory-m  S&B -em  és volt még  három S&B és csak azért mentek mert puskával együtt adtam el vagy modernebbre (világító pontosra) cseréltem.        Emelem
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #5213 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 09:36:59 »

Húúú!
Megfeledkeztem a titkos befutóról!
Hát a távcső tesztben is megírták, hogy a Delta jobb, mint az S-B Classik! Tehát, ha nem Zenithről van szó, akkor inkább vegyél Deltát! Nyihi  Stoel

Bár, én inkább, akkor is a Victoryt venném! Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5214 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 10:00:17 »

Döntés helyzetben vagyok és el kellene egy két független vélemény...
Egy használt, de hibátlan állapotú Zeiss Victory 3-12x56 vil. pontos, vagy egy ÚJ Schmidt Bender 2,5-10x56 vil. pontos céltávcső.
Mindkettő egy árba lenne!
Tudom, hogy a Zeiss jobb minőséget képvisel, de a Bender új lenne, ezért vagyok kicsit tanácstalan.
Itt sokmindent kaphatsz, de független véleményt ne várj Vigyorog

Na de komolyra forgatva a dolgot:
Ugyan én is most vettem új S-B kukkert, de nem vetném el a Zeiss gondolatát sem.
Kézbe kell venni mindkettőt és amelyik jobban megdobogtatja a szívedet, azt kell megvenni Nyihi
Ha a Zeiss mondjuk Z-sínes kivitel, de a S-B. "csak" bilincses, akkor az egy jó érv lehet a Zeiss mellett.
De minőségben sok különbséget ne keress köztük.
Illetve fontos, hogy mit jelent az "új állapot", mennyi garancia van még rá?

Jó töprengést!! Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5215 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 10:14:29 »

Sziasztok!

Volt itt már szó a Leupold VX3-asról és a „prémium kategóriával” való összehasonlításáról.
Hááát, én is lecseréltem a 8x56-os S&B-t egy VX3 3,5-10x50-esre (German 4 világító szálkeresztes). Stoel
A döntés nem volt túl tudatos, inkább a körülmények összjátékának és a jótékonyságomnak köszönhető.  Angyal :Mosolyog
Úgy indult, hogy egy barátom rendelte meg a szóban forgó Leupoldot Német O.-ból. Aztán neki mégsem úgy alakultak a pénzügyei, ahogy remélte. Rííí
Felajánlottam, hogy kifizetem helyette a Leu.-t, aztán majd csak lesz valami.  Fejvakarás
Közben a „hülyebogár” csak rágta a fejemet, kitaláltam, hogy ha tudja megközelítőleg azt, amit a 8x56-os S&B, akkor lecserélem, az S&B-n lévő Docter külső világító pontot meg átrakom a 2,5-10x52-es Zeiss-re. Így ezen a két 9,3-as puskán egyaránt lesz egy-egy varia világítópontos céltávcső.  Táncol
Közben meg egy ismerősnek kezdő vadászként céltávcsőre volt szüksége. Nagyon megtetszett neki az S&B (na meg jó áron is adtam), így előbb ment el a 8x56, mielőtt a VX3-at kezembe fogtam volna. Stoel
Na de tegnapelőtt már majd egész nap az új céltávcsővel a kezemben mászkáltam, és tesztelgettem. Nappal szenzációs képe van! Igen „Véletlenül” nálam volt egy 2-8x42-es Meopta amit én egy jó távcsőnek tartok (nappalra). Hát, lesett az állam, amikor megláttam mekkora a különbség köztük (természetesen a Leu. Javára).  Meglepődött
Az igazi megmérettetés délután és este következett: a 2,5-10x52-es Zeiss-el való összehasonlítás. (Korábban már többször mértem össze a 52-es Zeiss-t az 56-os S&B-vel és soha semmi különbséget nem láttam köztük.)
Jó fényviszonyok között egyértelműen jobb képe volt a VX3-nak. Világosabb, szebb színű, az apróbb részleteket is jobban kiadta. Még a szürkület kezdetén is. Aztán ahogy sötétedett, egyre jobban magára talált a Zeiss. A lővilág határán már a Zeiss vezetett hajszálnyival. Igaz a Leu képe még mindig mintha egy kicsit világosabb lett volna, de a Zeiss kontúrosabb - kontrasztosabb volt. Az egymás mellett - mögött lévő tárgyakat jobban meg lehetett különböztetni vele egymástól. Teljes sötétben is maradt ez a helyzet. A Zeiss-el jobban láttam, de világító pont nélkül célozni már nem lehetett volna, míg a Leupoldban amit láttam, azt meg is tudtam volna lőni. De még egyszer hangsúlyozom, a különbség olyan minimális, hogy a vadászati használhatóságot nem hiszem, hogy befolyásolná.
Szerintem a VX3 egy jól használható céltávcső, jó alternatíva annak, aki nem tudja –akarja megfizetni azt a pluszt, amennyivel többe kerül egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező európai "prémium" céltávcső.
Bár úgy gondolom, hogy a magyar kereskedelmi árakon már nem annyira éri meg, (akkor már nem sokat kell hozzátenni, hogy pl. egy S&B Klassik 3-12x50 es legyen – ugye Gáloscsabus  Kacsint). de a tengerentúlról vagy akár Ny-Európából behozva versenyképes lehet.
Valószínű nem ez volt számomra az évszázad üzlete, de szerintem nem fogom megbánni a cserét.
Már csak az éles bevetés várat magára (lehet, hogy sokáig, mivel még fel sincs szerelve a puskára, na meg vadászni se jutok el túl gyakran mostanában).
 Wave
 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #5216 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 10:23:20 »

Sziasztok!

Volt itt már szó a Leupold VX3-asról és a „prémium kategóriával” való összehasonlításáról.
Hááát, én is lecseréltem a 8x56-os S&B-t egy VX3 3,5-10x50-esre (German 4 világító szálkeresztes). Stoel
A döntés nem volt túl tudatos, inkább a körülmények összjátékának és a jótékonyságomnak köszönhető.  Angyal :Mosolyog
Úgy indult, hogy egy barátom rendelte meg a szóban forgó Leupoldot Német O.-ból. Aztán neki mégsem úgy alakultak a pénzügyei, ahogy remélte. Rííí
Felajánlottam, hogy kifizetem helyette a Leu.-t, aztán majd csak lesz valami.  Fejvakarás
Közben a „hülyebogár” csak rágta a fejemet, kitaláltam, hogy ha tudja megközelítőleg azt, amit a 8x56-os S&B, akkor lecserélem, az S&B-n lévő Docter külső világító pontot meg átrakom a 2,5-10x52-es Zeiss-re. Így ezen a két 9,3-as puskán egyaránt lesz egy-egy varia világítópontos céltávcső.  Táncol
Közben meg egy ismerősnek kezdő vadászként céltávcsőre volt szüksége. Nagyon megtetszett neki az S&B (na meg jó áron is adtam), így előbb ment el a 8x56, mielőtt a VX3-at kezembe fogtam volna. Stoel
Na de tegnapelőtt már majd egész nap az új céltávcsővel a kezemben mászkáltam, és tesztelgettem. Nappal szenzációs képe van! Igen „Véletlenül” nálam volt egy 2-8x42-es Meopta amit én egy jó távcsőnek tartok (nappalra). Hát, lesett az állam, amikor megláttam mekkora a különbség köztük (természetesen a Leu. Javára).  Meglepődött
Az igazi megmérettetés délután és este következett: a 2,5-10x52-es Zeiss-el való összehasonlítás. (Korábban már többször mértem össze a 52-es Zeiss-t az 56-os S&B-vel és soha semmi különbséget nem láttam köztük.)
Jó fényviszonyok között egyértelműen jobb képe volt a VX3-nak. Világosabb, szebb színű, az apróbb részleteket is jobban kiadta. Még a szürkület kezdetén is. Aztán ahogy sötétedett, egyre jobban magára talált a Zeiss. A lővilág határán már a Zeiss vezetett hajszálnyival. Igaz a Leu képe még mindig mintha egy kicsit világosabb lett volna, de a Zeiss kontúrosabb - kontrasztosabb volt. Az egymás mellett - mögött lévő tárgyakat jobban meg lehetett különböztetni vele egymástól. Teljes sötétben is maradt ez a helyzet. A Zeiss-el jobban láttam, de világító pont nélkül célozni már nem lehetett volna, míg a Leupoldban amit láttam, azt meg is tudtam volna lőni. De még egyszer hangsúlyozom, a különbség olyan minimális, hogy a vadászati használhatóságot nem hiszem, hogy befolyásolná.
Szerintem a VX3 egy jól használható céltávcső, jó alternatíva annak, aki nem tudja –akarja megfizetni azt a pluszt, amennyivel többe kerül egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező európai "prémium" céltávcső.
Bár úgy gondolom, hogy a magyar kereskedelmi árakon már nem annyira éri meg, (akkor már nem sokat kell hozzátenni, hogy pl. egy S&B Klassik 3-12x50 es legyen – ugye Gáloscsabus  Kacsint). de a tengerentúlról vagy akár Ny-Európából behozva versenyképes lehet.
Valószínű nem ez volt számomra az évszázad üzlete, de szerintem nem fogom megbánni a cserét.
Már csak az éles bevetés várat magára (lehet, hogy sokáig, mivel még fel sincs szerelve a puskára, na meg vadászni se jutok el túl gyakran mostanában).
 Wave
 


Szia Anti!

Ez így szép és jó, de azért azt ne felejtsük el, hogy az x52-es Zeiss, az nem mai darab. Nem egy Victory.  Kacsint
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5217 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 10:25:10 »

Anti !
 Igen Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #5218 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 10:49:21 »

Én a Zeisset venném, ha valóban hibátlan, garanciális és a papírjai megvannak.
Van egy 1,5-6x42-es Diavarim (még csak nem is Victory) és elég meggyőző. Új SB-be még nem néztem bele, de egy Klassik Hungáriába, egy varia idősebb 50-es Klassikba, valamint egy 8x56-os Klassikba igen, nem estem tőlük hanyatt. Az 50-es Kahlesemnek a nyomába nem ért egyik sem este (sőt nappal sem), a kis Diavari (és a 42-es Nickel Supra is) viszont tudta azt, amit a Kahles
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #5219 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 10:51:13 »

Én a Zeisset venném, ha valóban hibátlan, garanciális és a papírjai megvannak.
Van egy 1,5-6x42-es Diavarim (még csak nem is Victory) és elég meggyőző. Új SB-be még nem néztem bele, de egy Klassik Hungáriába, egy varia idősebb 50-es Klassikba, valamint egy 8x56-os Klassikba igen, nem estem tőlük hanyatt. Az 50-es Kahlesemnek a nyomába nem ért egyik sem este (sőt nappal sem), a kis Diavari (és a 42-es Nickel Supra is) viszont tudta azt, amit a Kahles

A Zeiss, az Zeiss! Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 [348] 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: