Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadszalámi, kolbász, sonka, füstölés.  (Megtekintve 217833 alkalommal)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #570 Dátum: 2020. November 23. - 19:42:23 »

Mikor először szedtem almát apósomnak, a sorsom is eldöntetett: "Nézed Gizike? Még létra sem kell neki..."

Azóta már rájött; inkább létrát vett volna...  Nyihi
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #571 Dátum: 2020. November 23. - 19:53:39 »

Azóta már rájött; inkább létrát vett volna...  Nyihi
Röhög
 Tasli
A létra nem szed almát,nem vezet traktort,nem megy permetezni,nem tud rakodni,nem beszéli a 10-15 szaszkecsuán nyelvét... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #572 Dátum: 2020. November 24. - 00:55:14 »

Hogy ti mit össze nem rendetlenkedtek ebben a rovatban!  Tasli Sam6 Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #573 Dátum: 2020. November 24. - 00:58:57 »


Szia!
Kérhetnék egy képet vagy leírást erről a hidegfüst generátorról?
Válaszod előre is köszönöm!
  Emelem


Szia!

Az is jó, amit Sakac belinkelt! - de ha hazaérek (ottalvós vadàszaton vagyok egy vadaszbaràtomnàl), akkor körbefényképezem az enyém és felteszem.
Csinàlgam már párat ismrrősöknek, eddig nem érkezett panasz rájuk, pddig sufni-tunning módon, abból készültek, ami s hàznàl akadt...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #574 Dátum: 2020. November 24. - 08:20:33 »

Szia!

Az is jó, amit Sakac belinkelt! - de ha hazaérek (ottalvós vadàszaton vagyok egy vadaszbaràtomnàl), akkor körbefényképezem az enyém és felteszem.
Csinàlgam már párat ismrrősöknek, eddig nem érkezett panasz rájuk, pddig sufni-tunning módon, abból készültek, ami s hàznàl akadt...
Köszönöm!  Emelem
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #575 Dátum: 2020. November 24. - 14:18:12 »

Röhög
 Tasli
A létra nem szed almát,nem vezet traktort,nem megy permetezni,nem tud rakodni,nem beszéli a 10-15 szaszkecsuán nyelvét... Kacsint

A szaszkecsuánok még veszélyesebb amikor "beszélnek" idegen nyelvet.
Volt (Szerencsére már csak volt. Mondjuk a szerencsében benne voltam én is, meg az ő alkalmatlansága.) egy külsős "kollégám" abból az indián törzsből.
Már több napja nálunk volt, amikor előjött az ötletével:
-Még egy hónap és kitanulom ezt a szakmát, azután én is olyan HÉTFŐLÉTRA fogok lenni mint te.

Ezután amikor felvilágosítottam hogy a Montageleiter az nem hétfőlétra, és hiába gondolta azt hogy én csak hétfőnként dolgozom, a többi nap is dolgozom, csak máshol; egyébként pedig én több mint 16 éve tanulom ezt a szakmát, kis szomorúságot, csalódottságot láttam az értelmes tekintet mögött.  Nyihi Röhög

És hogy hogy kapcsolódik ez a topichoz? Hogy Girgi is megnyugodjon hogy nem trollkodjuk szét az egészet:
Talán a színe és a szaga miatt.
Ha jól éreztem kábelkötegek égetése közben füstölődött.   Nyihi Röhög Stoel
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #576 Dátum: 2020. November 24. - 14:26:37 »

A szaszkecsuánok még veszélyesebb amikor "beszélnek" idegen nyelvet.
Volt (Szerencsére már csak volt. Mondjuk a szerencsében benne voltam én is, meg az ő alkalmatlansága.) egy külsős "kollégám" abból az indián törzsből.
Már több napja nálunk volt, amikor előjött az ötletével:
-Még egy hónap és kitanulom ezt a szakmát, azután én is olyan HÉTFŐLÉTRA fogok lenni mint te.

Ezután amikor felvilágosítottam hogy a Montageleiter az nem hétfőlétra, és hiába gondolta azt hogy én csak hétfőnként dolgozom, a többi nap is dolgozom, csak máshol; egyébként pedig én több mint 16 éve tanulom ezt a szakmát, kis szomorúságot, csalódottságot láttam az értelmes tekintet mögött.  Nyihi Röhög

És hogy hogy kapcsolódik ez a topichoz? Hogy Girgi is megnyugodjon hogy nem trollkodjuk szét az egészet:
Talán a színe és a szaga miatt.
Ha jól éreztem kábelkötegek égetése közben füstölődött.   Nyihi Röhög Stoel

Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #577 Dátum: 2020. November 24. - 17:07:01 »

Itt van az első részlet:







Én egy 5l-es fém festékes kannából készítem úgy, hogy kezdésnek pörzsölővel leégetem a festést és a benne maradt festékmaradványt. Aztán fémtisztára csiszolom, majd a tetetéjét leforrasztom egy szintén letisztított befőtteskupakkal.
A következő lépés, hogy a réz T-idomba forrasztok egy kbm 20cm-es, 1,5cm átmérőjű vastag rézcsövet a képeken látható módon, majd ezt a T-idom kannàba forrasztandó oldaláról kifúrom egy 12mm-es fúrósgárral. A rézcsőbe  beleforrasztok egy 5-6cm hosszú, fél cm átmérőjű fémcsövet (régi hűtőről operáltam le vagy 1m ilyet). Ehhez csatlakoztatom majd a levegőztetőt.
Ha ezek megvannak,akkor a kanna kupakjára fúrok egy akkora lukat, amibe illeszkedik a T-idom, mejd ráforrasztom a kupakra az idomot. Végül hőálló festékkel lefújom a kannát kétszer-háromszor és szàradàs utàn a kanna aljàra fúrok egy 4,5mm-es lyukat.
Az üzemeltetésről pedig a youtube-on találsz videókat. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #578 Dátum: 2020. November 24. - 17:12:58 »

Használat közben(ez egy régebbi verzió, azóta már nem középre teszem a T-idomot, mert jobb az égés, ha úgy forrasztom bele, ahogy az előző képeken látszik).
Én egy alis, nagyobb teljesítményű akvárium-kompresszort vettem hozzá, mert ennek állítható a légmennyisége.

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #579 Dátum: 2021. Január 05. - 08:32:58 »

https://mek.oszk.hu/15900/15912/15912.pdf
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #580 Dátum: 2021. Január 05. - 13:24:35 »


 Meghajol Afro jól van gyozo
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #581 Dátum: 2021. Január 05. - 14:15:30 »


 Igen Taps Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #582 Dátum: 2021. Január 06. - 04:30:53 »

 Taps Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #583 Dátum: 2021. Január 06. - 09:26:41 »


 Emelem Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #584 Dátum: 2021. Január 06. - 09:49:13 »

Nagyon jó!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: