Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadszalámi, kolbász, sonka, füstölés.  (Megtekintve 215453 alkalommal)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #600 Dátum: 2021. Január 26. - 08:06:55 »

Rííí
Ha látni se bírod rám számíthatsz, megszabadítalak tőle, csak küld a címet.....
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #601 Dátum: 2021. Január 26. - 08:12:05 »

Ha látni se bírod rám számíthatsz, megszabadítalak tőle, csak küld a címet.....
A spirálról visszatérek a hidegfüstgenerátorra és azzal fejezem be a füstölést... Aztán meglátjuk, hogy milyen lesz a végeredmény!
De akkor is bosszantó, hogy az ember csak kicsit is letér a megszokott útról és már nem olyan lesz a végeredmény, mint lennie kellene!!!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #602 Dátum: 2021. Január 26. - 09:30:14 »



Viszont a téli disznóvágós szezonban elfogyott a normális szalàmibelem és ez csak akkor tudatosult bennem, mikor a töltésre került a sor... Sebaj!-gondoltam, mindig van mindenből vésztartalék itthon, hát megkerestem a 6 éve a Böllérshopról rendelt, penészes-mintájú szalàmibelet. Amire rà volt írva, hogy légáteresztő, szárítható. De anno nem tetszett, mert olyan műanyag-hatása van. Mint utólag kiderült, valóban az lehet, mert a füstölés közben elkezdett összehúzódni (egyszer ment az elején fel a füstölő hőmérséklete 26C fokig, amit szellőztetéssel levittem 20C fok alà, majd innentől kezdve, ezt tartottam).  Az eredmény gyalázatos! -mert miközben làtszik, hogy a hagyományos szalàmibélnek meg sem kottyant ez a hőmérséklet, addig a műanyag kirepedt vagy elkezdte kinyomni a tölteléket magàból. (A zsírról mem is beszélve, mert s mangalica zsírja ezen a hőmérsékleten már kezd folyni és ugye azt könnyebben kinyomta magából.)

Egy hete én is töltöttem egy kis szalámit, csak olyan szegényembereset házidisznóból. A tavalyról maradt, klipszelt szalámibeleket kénytelen voltam kidobni mert hasadtak szanaszét. Előkerült a raffolt bél ami amúgy elég jó minőség, gyorsan levágtam, klipsz, hurok, áztatás...aztán meg a csodálkozás, mert kézzel kihúzkodtam ugyan a harmonikaszerűen összegyűrt belet mielőtt méretre vágtam de töltés közben még nyúlott olyat, hogy a ládába alig fértek be a szalámik.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #603 Dátum: 2021. Január 26. - 09:50:40 »

Egy hete én is töltöttem egy kis szalámit, csak olyan szegényembereset házidisznóból. A tavalyról maradt, klipszelt szalámibeleket kénytelen voltam kidobni mert hasadtak szanaszét. Előkerült a raffolt bél ami amúgy elég jó minőség, gyorsan levágtam, klipsz, hurok, áztatás...aztán meg a csodálkozás, mert kézzel kihúzkodtam ugyan a harmonikaszerűen összegyűrt belet mielőtt méretre vágtam de töltés közben még nyúlott olyat, hogy a ládába alig fértek be a szalámik.


Az is kemény! Szikkasztás közben pedig újra összement? (A párom azzal vígasztalt, hogy így legalàbb tuti légmentes lett a töltés, mert kinyomta magàból Bion )
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #604 Dátum: 2022. Január 25. - 00:56:08 »

A hétvégén töltöttünk egy kis szarvashúsos-mangalicás szalámit a kis családdal.



Szép!!!     A munka nehezét  a fiaddal végezteted! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #605 Dátum: 2022. Január 25. - 16:23:50 »

Sziasztok!
Elméleti kérdésem lenne.
Kb 3 hete vettem zsirszalonnát, majd az élet úgy hozta, hogy nem tudtam beszerezni a szarvaskolbász fő alapanyagát. Bánatomban és helyhiány végett a zsírszalonnát lefagyasztottam. Most szólt ismerősöm, hogy adna szarvashúst.

A kérdésem az lenne, hogy a kiolvasztott zsirszalonnát felhasználhatom még a szarvaskolbász elkészítéséhez? Vagy vegyek friss "nem fagyasztott"-at?

Köszönöm válaszotok, segítségetek,  Emelem
Üdv.
Péter
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #606 Dátum: 2022. Január 25. - 16:43:43 »

Szép!!!     A munka nehezét  a fiaddal végezteted! Mosolyog


Föl se tűnt csak most hogy írod Attila a töltő. Ha jól saccolom látott már ezt-azt.  Meglepődött Ebből azért ma legyártanák néhány új autó komplett első futóművét.  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #607 Dátum: 2022. Január 25. - 17:44:33 »

Sziasztok!
Elméleti kérdésem lenne.
Kb 3 hete vettem zsirszalonnát, majd az élet úgy hozta, hogy nem tudtam beszerezni a szarvaskolbász fő alapanyagát. Bánatomban és helyhiány végett a zsírszalonnát lefagyasztottam. Most szólt ismerősöm, hogy adna szarvashúst.

A kérdésem az lenne, hogy a kiolvasztott zsirszalonnát felhasználhatom még a szarvaskolbász elkészítéséhez? Vagy vegyek friss "nem fagyasztott"-at?

Köszönöm válaszotok, segítségetek,  Emelem
Üdv.
Péter
Néhány hét fagyasztás után, szerintem semmi gond nem lehet vele.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #608 Dátum: 2022. Január 25. - 19:07:47 »

Sziasztok!
Elméleti kérdésem lenne.
Kb 3 hete vettem zsirszalonnát, majd az élet úgy hozta, hogy nem tudtam beszerezni a szarvaskolbász fő alapanyagát. Bánatomban és helyhiány végett a zsírszalonnát lefagyasztottam. Most szólt ismerősöm, hogy adna szarvashúst.

A kérdésem az lenne, hogy a kiolvasztott zsirszalonnát felhasználhatom még a szarvaskolbász elkészítéséhez? Vagy vegyek friss "nem fagyasztott"-at?

Köszönöm válaszotok, segítségetek,  Emelem
Üdv.
Péter

Egy a húsiparban mérnökként dolgozó volt vadásztársam javaslatára 30 éve a szarvas vagy őz húst is pár napra lefagyasztom és a zsírszalonnával együtt felengedve kezdem feldolgozni kolbásznak, szaláminak! Szerinte ér annyit, mint a hőkezelés és vadhúsnál jobb félni.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #609 Dátum: 2022. Január 25. - 19:17:05 »

Föl se tűnt csak most hogy írod Attila a töltő. Ha jól saccolom látott már ezt-azt.  Meglepődött Ebből azért ma legyártanák néhány új autó komplett első futóművét.  Vigyorog
Az enyém is ehhez hasonló régi, a henger sokkal nehezebb mint ami belefér! Az évek alatt vásárolt újak már rég a szemétben vannak.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #610 Dátum: 2022. Január 25. - 20:48:14 »

Egy a húsiparban mérnökként dolgozó volt vadásztársam javaslatára 30 éve a szarvas vagy őz húst is pár napra lefagyasztom és a zsírszalonnával együtt felengedve kezdem feldolgozni kolbásznak, szaláminak! Szerinte ér annyit, mint a hőkezelés és vadhúsnál jobb félni.


Plussz ami vizet elenged olvadáskor azt már nem a bélen keresztül kell kiszikkasztanni belőlle az érés folyamán😉
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #611 Dátum: 2022. Január 26. - 12:13:16 »

Nem tudtam pontosan hova tegyem ezt a videót.
Láttam már "orjára" bontani disznót, de meglepett ennek  a böllérnek profizmusa, parádésan bánik a késsel!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #612 Dátum: 2022. Január 26. - 12:43:24 »

Nem tudtam pontosan hova tegyem ezt a videót.
Láttam már "orjára" bontani disznót, de meglepett ennek  a böllérnek profizmusa, parádésan bánik a késsel!

Németországban, szalag mellett megtanult gyorsan dolgozni. A vágásai nem annyira tiszták mint amilyen gyorsak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #613 Dátum: 2022. Január 26. - 12:46:31 »

Sziasztok!
Elméleti kérdésem lenne.
Kb 3 hete vettem zsirszalonnát, majd az élet úgy hozta, hogy nem tudtam beszerezni a szarvaskolbász fő alapanyagát. Bánatomban és helyhiány végett a zsírszalonnát lefagyasztottam. Most szólt ismerősöm, hogy adna szarvashúst.

A kérdésem az lenne, hogy a kiolvasztott zsirszalonnát felhasználhatom még a szarvaskolbász elkészítéséhez? Vagy vegyek friss "nem fagyasztott"-at?

Köszönöm válaszotok, segítségetek,  Emelem
Üdv.
Péter

Szia!
Semmi probléma vele! Nyugodtan beleteheted. Ha elég erős a darálód, akkor fagyosan daráld le a szalonnát, mozaikosabb lesz a vágásképe a szalàmi ak. Sőt, ha a húst is megfagyasztod kissé, akkor az is tud javítani az állagon. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #614 Dátum: 2022. Január 26. - 12:51:39 »

Az enyém is ehhez hasonló régi, a henger sokkal nehezebb mint ami belefér! Az évek alatt vásárolt újak már rég a szemétben vannak.

Attól a nagybátyàmtól örököltem -nyugodjék békében-, akitől tanultam a disznóvávás alapjait és aki a vadászatba is belevitt. De a '70-es években ő is örökölte... Aztán volt, hogy egy szezonban 160-170db hízót vágott le mellékkeresetként. Valahol az alján van a egy évszám: 1896. Lehet ez a gyártás éve...
De masszív a cucc és csak egy csigát kellett a esztergàltatni bele, ami az évek alatt annyira elkopott, hogy átugrott néha a fogaskerék rajta. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: