Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadszalámi, kolbász, sonka, füstölés.  (Megtekintve 215394 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #495 Dátum: 2015. December 10. - 20:04:03 »

Attila.
Válaszodat nem volt időm megvárni, de bíztam és végül beletöltöttem egy üveg minőségi konyakot. Most hagyom összeérni, majd szombaton töltés.  Táncol
Köszönöm  Emelem

Biztosan jó lesz!  Megkóstoltad?  Egyébként a minőségi konyakot a "töltőbe" kell önteni, a kolbászba jó a közepes is! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #496 Dátum: 2016. November 04. - 12:18:20 »

Üdvözlet, Mindenkinek!  Wave

Egy kis segítségre lenne szükségem. Bízom benne, hogy lesz, aki időt szán a kérdésemre adott válaszát tekintve.

Vaddisznó kolbászt szeretnék csinálni a barátaimmal.

Falusi gyerek lévén, nem áll messze ismereteimtől a jó kolbász elkészítésének művelete A-tól Z-ig, de a vaddisznó, azért kicsit más műfaj, úgy vélem.

A kérdésem az lenne, hogy vajon, ha én a jól bevált receptünket alkalmazva készítem el a kolbászhúst, ízes, jó lehet-e a vaddisznó, mint fő és egyetlen húsféle a töltelék alapnak?

Hallottam olyat, hogy őzet is tesznek hozzá néha. Ha valóban jó lehet egy kis plusszal, akkor lövök mellé még őzet is.  Meg persze hasaalja szalonnát is van, aki még plusznak melléborít.

Lőttem nemrég egy nagy kocát, doki barátom bevizsgálása után felhasználhatónak minősült. (egyből buktam két rúd szalámit, ami még kész sincs)  Ördög

Tapasztalatokat, tanácsokat, apróbb fortélyokat, képeket szívesen fogadok segítségül!

Köszönöm a figyelmet!

Üdv.: Z.
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #497 Dátum: 2016. November 04. - 12:56:25 »

Üdvözlet, Mindenkinek!  Wave

Egy kis segítségre lenne szükségem. Bízom benne, hogy lesz, aki időt szán a kérdésemre adott válaszát tekintve.

Vaddisznó kolbászt szeretnék csinálni a barátaimmal.

Falusi gyerek lévén, nem áll messze ismereteimtől a jó kolbász elkészítésének művelete A-tól Z-ig, de a vaddisznó, azért kicsit más műfaj, úgy vélem.

A kérdésem az lenne, hogy vajon, ha én a jól bevált receptünket alkalmazva készítem el a kolbászhúst, ízes, jó lehet-e a vaddisznó, mint fő és egyetlen húsféle a töltelék alapnak?

Hallottam olyat, hogy őzet is tesznek hozzá néha. Ha valóban jó lehet egy kis plusszal, akkor lövök mellé még őzet is.  Meg persze hasaalja szalonnát is van, aki még plusznak melléborít.

Lőttem nemrég egy nagy kocát, doki barátom bevizsgálása után felhasználhatónak minősült. (egyből buktam két rúd szalámit, ami még kész sincs)  Ördög

Tapasztalatokat, tanácsokat, apróbb fortélyokat, képeket szívesen fogadok segítségül!

Köszönöm a figyelmet!

Üdv.: Z.

Szia!
A témához nem tudok hozzá szólni, ezért más irányú a kérdésem. A doki ott helyben vagy valami laborban vizsgálta az anyagot. Már csak abból kiindulva, hogy az írás valami olyat mond, hogy a fonálféreg szabad szemmel nem látható. Persze ez csak akkor gond ha hideg konyhai készítményeket vagy füstölt árút készít a beutalt. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #498 Dátum: 2016. November 04. - 15:02:52 »

 Wave
Nem értek az állatorvosok munkájához. Megoldották.  Mosolyog A doki továbbadva (valaki másnak) a mintát, intézte a dolgot. Ő csak továbbító volt, valami kollégája csinálta. Azt mondták, minden rendben, csinálhatjuk a kóbit! Csak is kizárólag füstölt kolbász fog készülni, legnagyobb részben vékony.

Az őzet azért kérdeztem, hogy érdemes-e vele foglalkozni, beletenni!? (nyilván, ha kell, akkor annyi őzet teszek mellé, amennyire szükség van az arányokat nézve, de ez sak egy kósza ötlet, valószínűleg csak egyféle vadhús lesz az alapanyag)

A Bölömbika is jó lehet. . . .  Vigyorog De ennyire nagyon-nagyon?  Nyami  Nyihi
 Emelem
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #499 Dátum: 2016. November 04. - 16:22:53 »

     Emelem

Jó őzzel is.
 
A baj csak annyi vele, hogy egy őz,  kevés színhúst ad...   Én, egy nagy koca mellé..., egy Bölömbikát is szoktam lőni.

Aztán, megfelelően fűszerezve, jól átsütve, csodálatos menázsi.    Nyami      Emelem


A bölömbikát és a disznót egy az egyhez kevered?  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #500 Dátum: 2016. November 04. - 19:14:46 »

Szia!
A témához nem tudok hozzá szólni, ezért más irányú a kérdésem. A doki ott helyben vagy valami laborban vizsgálta az anyagot. Már csak abból kiindulva, hogy az írás valami olyat mond, hogy a fonálféreg szabad szemmel nem látható. Persze ez csak akkor gond ha hideg konyhai készítményeket vagy füstölt árút készít a beutalt. Emelem
A pneumonák szabad szemmel nem láthatóak csak megfelelő szövetekből mikroszkóppal, de a tuti a pepszines vizsgálat(labor)... Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #501 Dátum: 2016. November 04. - 21:02:28 »

     Emelem

Nem! A disznót keverem a bölömbikához, egy az egyben...   Vigyorog   Emelem

Világos! Egy bölömbika, egy disznó! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #502 Dátum: 2016. November 04. - 21:06:15 »

A pneumonák szabad szemmel nem láthatóak csak megfelelő szövetekből mikroszkóppal, de a tuti a pepszines vizsgálat(labor)... Emelem

Nagyjából én is erre gondoltam, de ha ez a vizsgálat ilyen mélységű volt, akkor talán működhet a hidegkonyhai, vagy füstölt technológiás feldolgozás is. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #503 Dátum: 2016. November 05. - 17:10:17 »


Ha néha néha lő az ember egy nagy kocát  - sajnáljuk is meg nem is .  Piál 
Én a jó húsos nem szikkadtra kinyomkodott töpörtyűjével vígasztalódom.                      Nyálcsorog       Vörösbor
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #504 Dátum: 2016. November 05. - 18:40:44 »

Ha néha néha lő az ember egy nagy kocát  - sajnáljuk is meg nem is .  Piál 
Én a jó húsos nem szikkadtra kinyomkodott töpörtyűjével vígasztalódom.                      Nyálcsorog       Vörösbor

Nincs ezen mit szégyellni, jártam már én is így... Meglepődött
A töpörtyűje mellett azért a zsírja sem kutyafüle...  Igen

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #505 Dátum: 2016. November 05. - 19:48:32 »

Nincs ezen mit szégyellni, jártam már én is így... Meglepődött
A töpörtyűje mellett azért a zsírja sem kutyafüle...  Igen

 Emelem
 Emelem Multkori osztrák vendégünk füstölt zerge sonkával kényeztetett el bennünket. Igen  Igen A jóisten tartsa meg a szokását.
Nagyon finom volt. Nyálcsorog
« Utoljára szerkesztve: 2016. November 06. - 03:14:51 írta Sakac » Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #506 Dátum: 2016. November 06. - 14:10:24 »

     Emelem

Nem! A disznót keverem a bölömbikához, egy az egyben...   Vigyorog   Emelem

Mindent értek, csak még egy kérdés...
Bölömbikából a tehenet, vagy a bikát használod fel a disznó mellé? (A bikának nincs erős szaga?)  Vállat von  Kacsint
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #507 Dátum: 2016. November 06. - 14:33:12 »

Mindent értek, csak még egy kérdés...
Bölömbikából a tehenet, vagy a bikát használod fel a disznó mellé? (A bikának nincs erős szaga?)  Vállat von  Kacsint

Sok borssal meg fokhagymával szerintem nem olyan büdös.  Vigyorog Főleg, ha má' lebölömbölt, úgy április végén.  Vigyorog

Nademostnemá'!  Sír  Valami recept ötlet?  Szomorú Sajnálnám elosztogatni ezt a jó húst.  Határozatlan  :Mosolyog
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #508 Dátum: 2016. November 07. - 12:44:56 »

Sok borssal meg fokhagymával szerintem nem olyan büdös.  Vigyorog Főleg, ha má' lebölömbölt, úgy április végén.  Vigyorog

Nademostnemá'!  Sír  Valami recept ötlet?  Szomorú Sajnálnám elosztogatni ezt a jó húst.  Határozatlan  :Mosolyog

Szia!

Nekem van otthon egy jó kis receptgyűjteményem kolbászokról és szalámikról, ami egy A4-es oldalon elfér... ha nem felejtem el, elküldöm neked. Én már két éve ebből dolgozok -kisebb módosításokkal a szám ízéhez igazítva a végén a fűszerezést- és még nem volt panasz a végeredményre!   Nyami
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #509 Dátum: 2016. November 07. - 14:15:39 »

Szia!

Nekem van otthon egy jó kis receptgyűjteményem kolbászokról és szalámikról, ami egy A4-es oldalon elfér... ha nem felejtem el, elküldöm neked. Én már két éve ebből dolgozok -kisebb módosításokkal a szám ízéhez igazítva a végén a fűszerezést- és még nem volt panasz a végeredményre!   Nyami

Alkalomadtán gondolj rám is.  Kacsint köszi  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: