Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 317298 alkalommal)
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #615 Dátum: 2012. Október 08. - 08:53:21 »

Hello Sanyooo,

a Scenar és ehez hasonló sport lövedékeknél - Sierra HPBT, stb. - a fúrt hegy nem a jobb expanzió miatt van, hanem egyfajta stabilizációs célt szolgál.

Vannak persze direkt olyan fúrt - üreges - hegyű lövedékek ahol a jobb expanzió a cél, de az egy másik kategória.

Üdv.

De az a biztosabb, hogy gyártástechnológiai végtermék ami nem befolyásolja mérvadóan a BC-t
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #616 Dátum: 2012. Október 09. - 18:35:05 »

Üdv! Sako hammerheadet vagy super hammerheadet használ valaki ebben a kaliberben, néhány gyakorlati tapasztalat jól jönne róla, szinpatikus lőszernek tartom és adatokat már kívülről fújom, csak még is milyen munkát végez?! Köszönet érte előre is!  S.Peti
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #617 Dátum: 2012. Október 09. - 19:29:33 »

Üdv! Sako hammerheadet vagy super hammerheadet használ valaki ebben a kaliberben?
Kollégám mindkettőt évek óta használja. Sok száz vadat hozott vele terítékre.
Ölőereje (elmondása szerint) lényegesen jobb, mint a cseh 11,7-es SP-nek, ugyanakkor erősebb csonttalálatnál nem forgácsolódik szét annyira és nem lesz tele a vad szilánkokkal.
Kevésbé érzékeny a kisebb gallyakra, fűre, nádra.
Az esetek nagy részében jó vérnyomot hagy és általában van kilövés is.
Igaz, szinte kizárólag lapocka mögé céloz és az elejtett vadjának 70-80%-a dám, de nem panaszkodott sem disznó, sem gím lövésnél a lőszerre.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #618 Dátum: 2012. Október 09. - 20:20:15 »

Köszönöm Csabi! Dám van felénk is jobban na meg a sok disznó! Mosolyog
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #619 Dátum: 2012. Október 09. - 20:41:33 »

Sziasztok!

Használ valaki a fent jelzett kaliberben amerikai gyártótól lőszert (Federal,Hornady)?? Esetleg Gecot?? Ha igen kérem ossza meg tapasztalatait!

Üdv: Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #620 Dátum: 2012. Október 10. - 08:45:38 »

Sziasztok!

Használ valaki a fent jelzett kaliberben amerikai gyártótól lőszert (Federal,Hornady)?? Esetleg Gecot?? Ha igen kérem ossza meg tapasztalatait!

Üdv: Viktor

Gecot használtam.
'1 db,azaz egy db. tapasztalatom van vele nagyvadra,egy gímet amit 70 méterről lőttem, nem ütött át.
A Gecoval nagyon pontos volt a puskám,de csak 1 dobozzal vettem belőle,azt meg ellőttem célba,borzra rókára,egy bikát lőttem vele,más nagyvadat nem.
Elfogyott a Geco,most sako arowhead II -vel próbálkozom.
Naplózva
nandess
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #621 Dátum: 2012. Október 25. - 21:50:14 »

Kedves Vadásztársak!
Én még csak kezdő vagyok a témában, mertcsak egy éve vadászom, és eljött annak az ideje, hogy megvegyem az első nagy golyós puskámat!
Nagyon sokat gondolkoztam hogy milyen kalibert kellene választanom, és végül 3 lehetőség maradt. Ezek a következők: 243, 308, 30-06
Bevallom őszintén, hogy kinéztem már magamnak egy 308 w kaliberű puskát, de sok embertől hallottam, hogy ez a kaliber nem valami jó!
Itt lenne szükségem a véleményetekre, hogy ti mit gondoltok erről? Ki az aki ajánlaná, esetleg miért, és aki pedig nem az miért gondolja így?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #622 Dátum: 2012. Október 25. - 22:09:16 »

Én még csak kezdő vagyok a témában, ... de sok embertől hallottam, hogy ez a kaliber nem valami jó!
Itt lenne szükségem a véleményetekre, hogy ti mit gondoltok erről? Ki az aki ajánlaná, esetleg miért, és aki pedig nem az miért gondolja így?
Üdv!
Arra módfelett kíváncsi lennék, hogy a "sok ember" közül hányan használtak 308Win kalibert, legalább 1-2 éven keresztül, hogy azt mondták róla, amit...... Fejvakarás
Ja, sokan mondják azt is, hogy a Föld lapos... Ördög nem biztos, hogy feltétlen hinni kell nekik Vigyorog

Tedd meg, hogy a "sok ember" helyett használod a saját elmédet és pl. elolvasod a témában íródott kb. sokezer hozzászólást a vadászatról szóló fórumokon.
Ha van hozzá érzéked, akkor (ha sokkal okosabb nem is leszel ezután) ki tudod válogatni az ocsú közül az értékelhető véleményeket.
Nem lesz könnyű, de nem lehetetlen vállalkozás.
Vagy veszel jó pár kaliberből 1-1 fegyvert (én ezt az utat jártam be, mert akkoriban nem voltak internetes vadászportálok....internet sem nagyon Vigyorog) és magadnak kiválasztod a legmegfelelőbbet.
Nekem ez a legmegfelelőbb lett a 308Win  Igen

De, hogy az írásodra is reagáljak: Ne kövesd el azt a marhaságot, hogy első fegyvernek 243-as puskát választasz!

Általános véleményt kérni felesleges, mert abbból csak a szokásos fingreszelés lesz.
Ha konkrét kérdésed lenne, akkor arra biztosan fogsz választ kapni.

Jó olvasgatást  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #623 Dátum: 2012. Október 26. - 06:29:30 »

Kedves Vadásztársak!
Én még csak kezdő vagyok a témában, mertcsak egy éve vadászom, és eljött annak az ideje, hogy megvegyem az első nagy golyós puskámat!
Nagyon sokat gondolkoztam hogy milyen kalibert kellene választanom, és végül 3 lehetőség maradt. Ezek a következők: 243, 308, 30-06
Bevallom őszintén, hogy kinéztem már magamnak egy 308 w kaliberű puskát, de sok embertől hallottam, hogy ez a kaliber nem valami jó!
Itt lenne szükségem a véleményetekre, hogy ti mit gondoltok erről? Ki az aki ajánlaná, esetleg miért, és aki pedig nem az miért gondolja így?
Válaszotokat előre is köszönöm!

- 30-06, sok hozza a kulonbozo sulyu lovedek valasztek, egyszoval univerzalisabb kaliber mint a masik ketto.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
nandess
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #624 Dátum: 2012. Október 26. - 07:48:33 »

Akkor a konkrét kérdésem az lenne: A fórumon már olvasgattam, és mindenki ilyen 50-60 méteren lövi be a puskát és ott jó is. De 100 méter felett is pontos a puska?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #625 Dátum: 2012. Október 26. - 07:51:10 »

Akkor a konkrét kérdésem az lenne: A fórumon már olvasgattam, és mindenki ilyen 50-60 méteren lövi be a puskát és ott jó is. De 100 méter felett is pontos a puska?

Javaslom, hogy tanulmányozz egy-két ballisztikai táblázatot, vagy programot.

Ez itt a norma ballisztikai programja:

http://ballistics.norma.cc/javapage_metric2.asp?Lang=2

Ez pedig a Geco Plus .308 táblázata:





 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #626 Dátum: 2012. Október 26. - 08:27:06 »

Akkor a konkrét kérdésem az lenne: A fórumon már olvasgattam, és mindenki ilyen 50-60 méteren lövi be a puskát és ott jó is. De 100 méter felett is pontos a puska?

Szia!

E miatt ne aggódj, pontos lesz. Egyébként azt javaslom, vidd el a fegyvert profihoz belőni, aki tud instrukciókat is adni - magyarul megtanít lőni! A kimegyünk a lőtérre haverokkal, "hozzáértőkkel" a lehető legrosszabb amit el lehet követni! Találsz itt a fórumon, ha érdekel ki, privátba megírom.
BP  Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #627 Dátum: 2012. Október 26. - 08:27:50 »

"Bevallom őszintén, hogy kinéztem már magamnak egy 308 w kaliberű puskát, de sok embertől hallottam, hogy ez a kaliber nem valami jó!"

Szia!

Annak a sok embernek gratulálok.  OOO Biztosan mindnek volt 308-a és elégedetlen volt vele.  Woest  Vagy egyiknek sem, amit valószínűbbnek tartok. Mivel erős a gyanúm, hogy az én fegyveremet választottad első golyósnak az aprón, ráadásul Te voltál a legkorrektebb vevőjelölt, tanácsolnék valamit, úgy, hogy ezzel magammal cseszek ki.
Ha ez lesz az egyetlen golyósod, akkor ne egy Izs 18-at vegyél! Pontos, jó fegyver és valóban az első lövés számít a legtöbb alkalommal, de első fegyvernek inkább egy Marlin XS-7-et vagy használt Zasztit vennék a helyedben (ZKK-t azért nem, mert a fordított  biztosító megszokása nem biztos, hogy szerencsés, ha később lesz több fegyvered). Tudom, hogy ezzel sokan fognak vitatkozni, de az Izs 18 nem egyetlen golyósnak való. Kemény a sütése (pedig az enyém finomított), lassú az ismétlés és a tus kialakítása is hagy kívánnivalót maga után.
De ha mégis kell, jövő hétvégéig félretettem  Mosolyog

A kaliberválasztás viszont telitalálat  Igen.

Üdv

Jani
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #628 Dátum: 2012. Október 26. - 09:01:05 »


Szia!

Annak a sok embernek gratulálok.  OOO Biztosan mindnek volt 308-a és elégedetlen volt vele.  Woest  Vagy egyiknek sem, amit valószínűbbnek tartok. Mivel erős a gyanúm, hogy az én fegyveremet választottad első golyósnak az aprón, ráadásul Te voltál a legkorrektebb vevőjelölt, tanácsolnék valamit, úgy, hogy ezzel magammal cseszek ki.
Ha ez lesz az egyetlen golyósod, akkor ne egy Izs 18-at vegyél! Pontos, jó fegyver és valóban az első lövés számít a legtöbb alkalommal, de első fegyvernek inkább egy Marlin XS-7-et vagy használt Zasztit vennék a helyedben (ZKK-t azért nem, mert a fordított  biztosító megszokása nem biztos, hogy szerencsés, ha később lesz több fegyvered). Tudom, hogy ezzel sokan fognak vitatkozni, de az Izs 18 nem egyetlen golyósnak való. Kemény a sütése (pedig az enyém finomított), lassú az ismétlés és a tus kialakítása is hagy kívánnivalót maga után.
De ha mégis kell, jövő hétvégéig félretettem  Mosolyog

A kaliberválasztás viszont telitalálat  Igen.

Üdv

Jani

 Emelem
Őszinte és korrekt válasz.  Igen Taps
- De ezek után ne csodálkozz, ha örök kenyere lesz nálad az IZS18-nak.  Röhög  Kacsint
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #629 Dátum: 2012. Október 26. - 09:05:24 »

Emelem
Őszinte és korrekt válasz.  Igen Taps
- De ezek után ne csodálkozz, ha örök kenyere lesz nálad az IZS18-nak.  Röhög  Kacsint
 Wave

 Ördög

Azt sem bánnám, ha egyszer odáig is eljutunk, hogy tőtteni lehet, jól jöhet még az Izs, mint kísérleti alany  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: