Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 730398 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #570 Dátum: 2009. Január 17. - 21:47:24 »

Péntek délután van. Hatalmas pelyhekben szakad a hó, rég nem láttam ilyet. Néhány fotó miatt kimegyek az erdőbe, élvezem ezt a csodás természetet. Közben már mosoly ül az arcomon, hisz szombaton rókahajtás. Mióta puska húzza a vállam, még nem is vadásztam ilyen gyönyörű időben. A 6-7 centi friss hó lassan olvadni kezd, de aztán leköszön a szürkület, és vele együtt megérkezik a fagy…
Gyönyörű havas reggel fogadja a meglepően sok rókavadászt. Az erdővel kezdünk, de a hajtásban lévő egyetlen ravaszdi visszatör, a sűrű bozóttal küszködő hajtók között. A kicsit ritkább, bakhátakkal átszelt területen folytatjuk a vadászatot. A hajtás még messze van, mikor középről egy dupla hangja hasít a levegőbe. Nem sokkal utána újabb lövés, majd még egy. Előttem nem mozdul semmi. Aztán apró neszek, a közeli nádfolt széléből, majd üres csend. A puska nyakát már szinte elszorítom, mikor egy nyúl lép elő és értetlenül néz a szemembe. Kell neki egy kis idő, míg megfejti, hogy az előtte magasodó alak talán veszélyt rejt, s nyakába szedett lábbakkal továbbáll. Közben a hajtásnak is vége, egy kan és egy szuka róka fekszik a hóban. Az élménybeszámolót hallgatva indulunk a következő leállásra, de ez a kör, és az azt követő is eredménytelen. Jócskán elmúlt már dél, a csapat is megfogyatkozott mikor az egyik nádassal próbálkozunk, amit a puszta jótékony ősgyepe ölel körbe. Nem vagyok túl bizakodó, mivel két napja itt lestem a ravaszdit eredménytelenül. A szélem nem túl jó, de próbálok úgy helyezkedni, hogy legyen esélyem. Úgy harminc méterre a nádfaltól állok meg az egyik kiszögellésnél, így viszonylag nagy területet belátok. Amúgy kecsegtető a hely, s már ki is jelölöm magamban, a lövések várható irányát, távolságát, letaposom magam alatt a havat, két lőszert csúsztatok a puskámba és csendben várom, hogy az események magukkal ragadjanak. Még néhány perce indultak csak el a hajtók, mikor a távolból két lövés dörren, ami bizakodóvá tesz… Mintha a nádszálak hajladoznának előttem, mintha osonna ott valami, apró roppanások, aztán csend. Egyre közelebbről hallom a hajtókat, mikor nem messze tőlem kilép egy suta, s nagyra nyílt szemekkel rámcsodálkozik, majd óvatos léptekkel a nád mellett visszafelé indul. Újra csend, amit a hajtók füttyentése szakít meg néha, mikor hirtelen negyvenre jobbról, lopakodó árnyat látok a nádszálak között. A következő pillanatban már fehér a havon lépdel egy gyönyörű vörös róka, majd tőlem elfelé kocogni kezd. Bizonytalanul emelem fel a puskát, kinézek a szomszédomra, de neki nincs esélye lőni. Gyors döntés, s már dörren is a fegyver, de csak egy fenékbillentés és gyors vágta a válasz. Várnom kell, míg a leállás vonalán túl szalad, egyre messzebb van, átemelem a puskát a leállókon, egy picit jobban eléhúzok, mint szoktam, majd lövök. A róka a lövést követően orrát a földhöz vágva, jó két métert csúszik előre a hóban. Ez megvan, gondolom, de ekkor hirtelen felpattan, s iszonyatos sebességgel indul a 150 méterre lévő szőrös felé. Közben már a zsebemet keresem, hogy újra töltsek, de már messze van. Tehetetlenül nézem, ahogy hatalmas ugrásokkal tűnik el a fűszálak mögött. Iszonyatosan csalódott vagyok, zakatol az agyam, hol hibáztam. Túl messze volt, nyugtatom magam, de akkor miért bukott olyan látványosat? Tépelődve várom, hogy kiérjen a hajtás, hosszúnak tűnik, nem is jön semmi. Gondterhelt arccal indulok a rálövés helyére, miközben leállótársak találgatásait hallgatom,  „Azt hittük, megvan” mondják többen is. A rálövés helyén jól kivehetően fel van túrva a hó, aztán van egy csepp vér. Pár lépéssel arrébb újabb csepp, de ez nem nyugtat meg, szerintem kevés. A menekülés útja jól kivehető a havon, vér már szinte alig. Másfél-kétméteres távolságok vannak a nyomok között, jól látszik hogy őrületes sebességgel menekült. Elérjük a gazost, csendben szétválunk, próbáljuk bekeríteni. Én a nyomon maradok, s mikor mindenki elhelyezkedik lassan elindulok. A nyomok közötti távolság rohamosan csökken, apró pici vércseppek festik meg a havat, majd előttem tíz méterre meglátom a hátát. Felemelt fegyverrel közeledek, de már nincs rá szükség. Gyönyörű vörös kan róka fekszik előttem. Jóleső érzés önt el, s hálát adok a természetnek, hogy tegnap hóval ajándékozott meg. Hó nélkül talán nincs meg.  Felemelem, mustrálgatom, hibátlan a bundája, a füle és a feje is véres, a lapocka mögött is látszik a találat. Háborgó gondolataim megnyugvást találnak, miközben fogadom a gratulációkat, újra és újra felidézem a lövés pillanatát. Már a következő hajtásban taposom a nádat, de mára Diana ennyit osztott nekünk. Eredményes, érdekes, tanulságos nap volt a mai. Köszönöm! Emelem


Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #571 Dátum: 2009. Január 17. - 22:59:19 »

Gratulálok Sam! És köszi a sztorit!

 Emelem
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #572 Dátum: 2009. Január 17. - 23:02:29 »

Gratulálok !  Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #573 Dátum: 2009. Január 17. - 23:13:52 »

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #574 Dátum: 2009. Január 17. - 23:15:58 »

 Igen Igen Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #575 Dátum: 2009. Január 17. - 23:29:54 »

 Igen Emelem Táncol
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #576 Dátum: 2009. Január 18. - 00:48:04 »

Gratulálok !!! Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #577 Dátum: 2009. Január 18. - 07:57:52 »

Gyönyörű vörös kan róka fekszik előttem. Jóleső érzés önt el, s hálát adok a természetnek, hogy tegnap hóval ajándékozott meg. Hó nélkül talán nincs meg.  Felemelem, mustrálgatom, hibátlan a bundája, a füle és a feje is véres, a lapocka mögött is látszik a találat. Háborgó gondolataim megnyugvást találnak, miközben fogadom a gratulációkat, újra és újra felidézem a lövés pillanatát. Már a következő hajtásban taposom a nádat, de mára Diana ennyit osztott nekünk. Eredményes, érdekes, tanulságos nap volt a mai. Köszönöm! Emelem


Gratulálok!  Igen  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #578 Dátum: 2009. Január 18. - 07:58:43 »

Gratulálok! Igen Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #579 Dátum: 2009. Január 18. - 08:26:07 »

 Emelem Emelem Emelem Emelem

Sanyika, az isten fosson nyakon...

 :turbanos
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #580 Dátum: 2009. Január 18. - 10:51:40 »

Sam,  Emelem Éljen
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #581 Dátum: 2009. Január 18. - 11:20:09 »

Sam,WaidmannsHeil! Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #582 Dátum: 2009. Január 18. - 11:32:18 »

Szia Sam!
Gratulálok a sikeres vadászatodhoz.A gereznát ki készitteted? A nyúzásnál kiderül,hogy milyen lövés érte és hány szem sörét talált.Esetleg ha kifözöd a koppónyát akkor azon is látszik ,hogy érte e a sörétrajbol.Üdv HSanyi
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #583 Dátum: 2009. Január 18. - 15:04:39 »

Anti!  Igen Igen Igen
Azért a rabsic képét is megnéztem volna... Nyihi
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #584 Dátum: 2009. Január 18. - 15:33:44 »

Köszi mindenkinek!  Emelem


Szia Sam!
Gratulálok a sikeres vadászatodhoz.A gereznát ki készitteted? A nyúzásnál kiderül,hogy milyen lövés érte és hány szem sörét talált.Esetleg ha kifözöd a koppónyát akkor azon is látszik ,hogy érte e a sörétrajbol.Üdv HSanyi
A gereznát az egyik vadásztársam készítteti ki, (nekem már van egy bundára való) aki most hívott és újságolta, hogy a sörétekből 3 db a hátsó combot és lábat érte, míg 5 szem a mellkas, tüdő, szív környék, szegycsontnál, és 1 szem a fején az alsó szemhély alatt volt. Így visszagondolva pontosan a találatoknak megfelelően viselkedett. (16-os puska, Mirage 4 mm, lőtáv 45-50 méter)
 Emelem Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: