Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725677 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #270 Dátum: 2008. Október 07. - 22:51:54 »

Mióta hallottam, hogy az ismerősöm több rókára lőtt 6,5x55el FMJ lőszerrel, és egy sem (!) lett meg, sosem lőnék rá vele. Azt mondta, blattlövéssel is elvitte pár száz métert a téli felnőtt róka, ami elég ahhoz, hogy olyan csenderesbe bemeneküljön, melynek váltóin már ember nem fér be csak a róka...
Szerintem a kemény lövedék lap mögött jó hatásfokú, de ezt csak feltételezem  Vállat von Hátha valaki személyes tapasztalatot tud erről mondani.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #271 Dátum: 2008. Október 07. - 22:58:14 »

Mióta hallottam, hogy az ismerősöm több rókára lőtt 6,5x55el FMJ lőszerrel, és egy sem (!) lett meg, sosem lőnék rá vele. Azt mondta, blattlövéssel is elvitte pár száz métert a téli felnőtt róka, ami elég ahhoz, hogy olyan csenderesbe bemeneküljön, melynek váltóin már ember nem fér be csak a róka...
Szerintem a kemény lövedék lap mögött jó hatásfokú, de ezt csak feltételezem  Vállat von Hátha valaki személyes tapasztalatot tud erről mondani.

Én csak erre az egy ismerősre tudok hivatkozni, aki azért túl van már pár komán a GV- teljesköpeny párosítással. Azt mondja, mindig gerincre vagy tarkóra céloz. Rajta kívül azonban nincs más, akit példaként említeni tudnék. Még én sem lőttem rókát az én golyósommal...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bandi
Vendég
« Új üzenet #272 Dátum: 2008. Október 07. - 23:25:07 »

Sallerbéla SPCE-vel szinte mindegy hogy hol találod el-szügy,blatt,blatt mögött-földhözvágja azonnal,csak nagyon megtépi sajnos Szomorú Akarok ajándékozni egy pár rókaprémet Karácsonyra,azért kérdezem mi lehet olyan lőszer ami ebben a kaliberben megkíméli.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #273 Dátum: 2008. Október 07. - 23:50:36 »

Amelyik rókákat úgy lőttem meg hogy teljesen keresztben álltak, azokat se a Sako SHH, se a Lapua Mega nem roncsolta durván.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #274 Dátum: 2008. Október 08. - 08:51:57 »

Az FMJ tölténnyel nagyon vigyázni, mert fütyülős fajta.
Nyáron a keményre aszott tarlón, meg télen a fagyos földön is.
Én egyszer hallottam 6,5x55-öst elfütyülni...hát sohasem teszek ilyet a puskámba.

Egyszer, vagy 10 éve egy kölcsön 6,5-es gusztival - FMJ tölténnyel - lőttem egy "predátort" a fácántelepen...alig találtuk meg, pedig jó helyen érte.
Elment, vagy 70 m-t és a fenyércirkos vadföldben alig leltünk rá.
Nem való az vadászatra...mert jóval kevesebb az ölőerő és hihetetlenül veszélyesen "fütyül".
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #275 Dátum: 2008. Október 08. - 09:29:24 »

Szerintetek milyen lőszer kímélné meg a bundáját nagykaliberből?Teljes köpenyessel érdemes lenne megpróbálni SP helyett?
Ha lapockán lövöd szinte minden lövedék roncsol.Ha mód van rá,Én középen lövöm meg a rókát.Ha csak bordát ér,akkor ritkán robban.Én az őzet is igy próbálom lőni és nem kell eldobni a harmadát.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Steve
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2008. Október 08. - 09:36:08 »

Szerintetek milyen lőszer kímélné meg a bundáját nagykaliberből?Teljes köpenyessel érdemes lenne megpróbálni SP helyett?
Ha lapockán lövöd szinte minden lövedék roncsol.Ha mód van rá,Én középen lövöm meg a rókát.Ha csak bordát ér,akkor ritkán robban.Én az őzet is igy próbálom lőni és nem kell eldobni a harmadát.

Igen

.223-assal lap mögött ha egy mód van rá! Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #277 Dátum: 2008. Október 08. - 10:04:22 »

Szerintetek milyen lőszer kímélné meg a bundáját nagykaliberből?Teljes köpenyessel érdemes lenne megpróbálni SP helyett?
Ha lapockán lövöd szinte minden lövedék roncsol.Ha mód van rá,Én középen lövöm meg a rókát.Ha csak bordát ér,akkor ritkán robban.Én az őzet is igy próbálom lőni és nem kell eldobni a harmadát.


Anno Égő is ezt tanácsolta nekem, mikor a 7,62*54R mellett érvelt. Azóta nekem is bejött.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #278 Dátum: 2008. Október 08. - 10:06:49 »

Szerintetek milyen lőszer kímélné meg a bundáját nagykaliberből?Teljes köpenyessel érdemes lenne megpróbálni SP helyett?
Ha lapockán lövöd szinte minden lövedék roncsol.Ha mód van rá,Én középen lövöm meg a rókát.Ha csak bordát ér,akkor ritkán robban.Én az őzet is igy próbálom lőni és nem kell eldobni a harmadát.


Anno Égő is ezt tanácsolta nekem, mikor a 7,62*54R mellett érvelt. Azóta nekem is bejött.

Hány rókát lőttél így?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #279 Dátum: 2008. Október 08. - 10:14:47 »

Szerintetek milyen lőszer kímélné meg a bundáját nagykaliberből?Teljes köpenyessel érdemes lenne megpróbálni SP helyett?
Ha lapockán lövöd szinte minden lövedék roncsol.Ha mód van rá,Én középen lövöm meg a rókát.Ha csak bordát ér,akkor ritkán robban.Én az őzet is igy próbálom lőni és nem kell eldobni a harmadát.


Anno Égő is ezt tanácsolta nekem, mikor a 7,62*54R mellett érvelt. Azóta nekem is bejött.

Hány rókát lőttél így?
Rókát egyet céloztam így, de lapocka lett belőle.
Elnézést az offért, én erre írtam: ".Én az őzet is így próbálom lőni és nem kell eldobni a harmadát" csak itt merült fel. Az első őzet nagyon roncsolta a találat, aztán hallgattam Égőre és a másodikkal már nem volt ilyen gond.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #280 Dátum: 2008. Október 08. - 10:22:28 »

Merül fel bennem az ötforintos kérdés...
Mire nektek a gerezna?
Fali dísznek, vagy bundának?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #281 Dátum: 2008. Október 08. - 10:26:03 »

Merül fel bennem az ötforintos kérdés...
Mire nektek a gerezna?
Fali dísznek, vagy bundának?

#272 hsz:

"Akarok ajándékozni egy pár rókaprémet Karácsonyra,azért kérdezem mi lehet olyan lőszer ami ebben a kaliberben megkíméli."

Ezen kívül én szeretnék majd kialakítani egy amolyan "vadász szobát" és oda kellene majd egy-kettő ilyen gerezna... de az még odébb lesz.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #282 Dátum: 2008. Október 08. - 10:30:02 »

Én is akarok még egy pár gereznát a fa lépcsőm korlátjára akasztani, de a 7-es nem nagyon hagyja ezt az elképzelésem.
Talán majd apróvadazáskor sikerül.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #283 Dátum: 2008. Október 08. - 10:32:13 »

Merül fel bennem az ötforintos kérdés...
Mire nektek a gerezna?
Fali dísznek, vagy bundának?

#272 hsz:

"Akarok ajándékozni egy pár rókaprémet Karácsonyra,azért kérdezem mi lehet olyan lőszer ami ebben a kaliberben megkíméli."

Ezen kívül én szeretnék majd kialakítani egy amolyan "vadász szobát" és oda kellene majd egy-kettő ilyen gerezna... de az még odébb lesz.

Teljes köpenyes fejlövés...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #284 Dátum: 2008. Október 08. - 10:39:37 »

Én is akarok még egy pár gereznát a fa lépcsőm korlátjára akasztani, de a 7-es nem nagyon hagyja ezt az elképzelésem.
Talán majd apróvadazáskor sikerül.

Én kifejezetten ezért vettem a kisgolyóst és meghíváskor ezért kéredzkedek olyan lesre, ahol van esély rókára, borzra. Én hülye meg a sörétest vittem... Bár elméletileg gereznának jobb lenne a sörétessel lőtt róka bundája. Nem?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: