Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725646 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #300 Dátum: 2008. Október 20. - 11:46:15 »

 Taps

De pörküttnek még jó!!  Bion
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #301 Dátum: 2008. Október 20. - 11:48:53 »

Taps

De pörküttnek még jó!!  Bion

Annak igen. Eltettem a fagyasztóba, télire, amikor jöttök.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #302 Dátum: 2008. Október 20. - 11:56:32 »

Ahogy a másik feltett képet nézem, inkább fasírtnak!

Én már ettem rókát!
Egy lökött vadőr ismerősöm sütve hozott egy vadászatra rókacombot!
Mikor mindnyájan ettünk belőle, akkor elmondta, hogy süldőróka! (Szerintem, legjobban a mezeire hasonlít!)
Mi otthagytuk, de Ő lazán bekajálta!
Évekig jártak hozzánk olaszok, akik ha tudtak lőni, este már készítették is el a mi pörköltünkhöz hasonló szaftos valamit, amit tésztával ettek meg! A mezeiből készült pörköltet nem ették meg, mert az büdös volt nekik!!! Egészségükre!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #303 Dátum: 2008. Október 20. - 13:49:58 »

Lőtem egy rókát tegnap.

 Igen Igen
30-06 volt a kaliber?

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #304 Dátum: 2008. Október 20. - 14:11:32 »


 Igen Igen
30-06 volt a kaliber?

 Wave

Igen.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #305 Dátum: 2008. Október 20. - 18:36:34 »

Lajos! Igen
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #306 Dátum: 2008. Október 20. - 20:38:03 »

Gratulálok! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #307 Dátum: 2008. Október 24. - 13:58:32 »

Ahogy a másik feltett képet nézem, inkább fasírtnak!

Én már ettem rókát!
Egy lökött vadőr ismerősöm sütve hozott egy vadászatra rókacombot!
Mikor mindnyájan ettünk belőle, akkor elmondta, hogy süldőróka! (Szerintem, legjobban a mezeire hasonlít!)
Mi otthagytuk, de Ő lazán bekajálta!
Évekig jártak hozzánk olaszok, akik ha tudtak lőni, este már készítették is el a mi pörköltünkhöz hasonló szaftos valamit, amit tésztával ettek meg! A mezeiből készült pörköltet nem ették meg, mert az büdös volt nekik!!! Egészségükre!


Szervusz Attila!

Te most ezt nem mondod komolyan ügye?  ??? :-\ Vállat von
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #308 Dátum: 2008. Október 24. - 20:03:13 »

Üdv!

Ma este ismét csökkent eggyel a rókaállomány. Egy sűrű cseres fiatalos és az öregerdő határán levő keskeny (kb 4m-es) nyiladékra álltam, melyen friss túrások mutatták hogy a sűrűből kiváltó disznók meg-megállnak rajta. Viszonylag hamar megindult a mocorgás, de csak bent a sűrűben, kifelé nem jött semmi. Hat előtt pár perccel hallottam hogy valami kifelé jön, de jól hallatszott hogy nem disznó, így nem is nyúltam a puskáért. Kb 15m-re kilépett egy igen rozoga állapotban levő gida, pár pillanatig nézett aztán továbbment a szálasba. Utána bosszankodtam hogy ezt meg kellett volna lőni, egyedül is volt, sovány is volt, pont az ilyeneket kéne kivenni az állományból. Eltelt vagy 10 perc, aztán ugyanazon a váltón amin elment ismét zörgés, de most visszafelé. Kis szapora lépések, azt gondoltam hogy talán jön vissza az őz. Eldöntöttem hogy ha kijön a nyiladékra, meglövöm. Felvett puskával vártam, ki is jött, de nem az őz hanem egy róka. Amint kiért rögtön meglátott és egy pillanatra megállt. Lap mögé célozva lőttem, helyben maradt. Elég jó kondiban levő, hibátlan bundájú idei példány volt. Sajnos ezt is nagyon megtépte a 30-06-os, inkább nem csináltam képet.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #309 Dátum: 2008. Október 24. - 22:02:29 »

Üdv!

Ma este ismét csökkent eggyel a rókaállomány. Egy sűrű cseres fiatalos és az öregerdő határán levő keskeny (kb 4m-es) nyiladékra álltam, melyen friss túrások mutatták hogy a sűrűből kiváltó disznók meg-megállnak rajta. Viszonylag hamar megindult a mocorgás, de csak bent a sűrűben, kifelé nem jött semmi. Hat előtt pár perccel hallottam hogy valami kifelé jön, de jól hallatszott hogy nem disznó, így nem is nyúltam a puskáért. Kb 15m-re kilépett egy igen rozoga állapotban levő gida, pár pillanatig nézett aztán továbbment a szálasba. Utána bosszankodtam hogy ezt meg kellett volna lőni, egyedül is volt, sovány is volt, pont az ilyeneket kéne kivenni az állományból. Eltelt vagy 10 perc, aztán ugyanazon a váltón amin elment ismét zörgés, de most visszafelé. Kis szapora lépések, azt gondoltam hogy talán jön vissza az őz. Eldöntöttem hogy ha kijön a nyiladékra, meglövöm. Felvett puskával vártam, ki is jött, de nem az őz hanem egy róka. Amint kiért rögtön meglátott és egy pillanatra megállt. Lap mögé célozva lőttem, helyben maradt. Elég jó kondiban levő, hibátlan bundájú idei példány volt. Sajnos ezt is nagyon megtépte a 30-06-os, inkább nem csináltam képet.

Jani!  Igen
Szülinapi vörösfrakkos  Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #310 Dátum: 2008. Október 24. - 23:06:08 »

Üdv!

Ma este ismét csökkent eggyel a rókaállomány. Egy sűrű cseres fiatalos és az öregerdő határán levő keskeny (kb 4m-es) nyiladékra álltam, melyen friss túrások mutatták hogy a sűrűből kiváltó disznók meg-megállnak rajta. Viszonylag hamar megindult a mocorgás, de csak bent a sűrűben, kifelé nem jött semmi. Hat előtt pár perccel hallottam hogy valami kifelé jön, de jól hallatszott hogy nem disznó, így nem is nyúltam a puskáért. Kb 15m-re kilépett egy igen rozoga állapotban levő gida, pár pillanatig nézett aztán továbbment a szálasba. Utána bosszankodtam hogy ezt meg kellett volna lőni, egyedül is volt, sovány is volt, pont az ilyeneket kéne kivenni az állományból. Eltelt vagy 10 perc, aztán ugyanazon a váltón amin elment ismét zörgés, de most visszafelé. Kis szapora lépések, azt gondoltam hogy talán jön vissza az őz. Eldöntöttem hogy ha kijön a nyiladékra, meglövöm. Felvett puskával vártam, ki is jött, de nem az őz hanem egy róka. Amint kiért rögtön meglátott és egy pillanatra megállt. Lap mögé célozva lőttem, helyben maradt. Elég jó kondiban levő, hibátlan bundájú idei példány volt. Sajnos ezt is nagyon megtépte a 30-06-os, inkább nem csináltam képet.
Gratulálok Jani!
Ez az a róka volt amit tegnap elengedtél?
Üdv.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #311 Dátum: 2008. Október 25. - 00:07:06 »

Üdv!

Ma este ismét csökkent eggyel a rókaállomány. Egy sűrű cseres fiatalos és az öregerdő határán levő keskeny (kb 4m-es) nyiladékra álltam, melyen friss túrások mutatták hogy a sűrűből kiváltó disznók meg-megállnak rajta. Viszonylag hamar megindult a mocorgás, de csak bent a sűrűben, kifelé nem jött semmi. Hat előtt pár perccel hallottam hogy valami kifelé jön, de jól hallatszott hogy nem disznó, így nem is nyúltam a puskáért. Kb 15m-re kilépett egy igen rozoga állapotban levő gida, pár pillanatig nézett aztán továbbment a szálasba. Utána bosszankodtam hogy ezt meg kellett volna lőni, egyedül is volt, sovány is volt, pont az ilyeneket kéne kivenni az állományból. Eltelt vagy 10 perc, aztán ugyanazon a váltón amin elment ismét zörgés, de most visszafelé. Kis szapora lépések, azt gondoltam hogy talán jön vissza az őz. Eldöntöttem hogy ha kijön a nyiladékra, meglövöm. Felvett puskával vártam, ki is jött, de nem az őz hanem egy róka. Amint kiért rögtön meglátott és egy pillanatra megállt. Lap mögé célozva lőttem, helyben maradt. Elég jó kondiban levő, hibátlan bundájú idei példány volt. Sajnos ezt is nagyon megtépte a 30-06-os, inkább nem csináltam képet.
Gratulálok Jani!
Ez az a róka volt amit tegnap elengedtél?
Üdv.

Nem, ez fent volt az erdőben. De a tegnapi is meg van jegyezve. Kacsint
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #312 Dátum: 2008. Október 26. - 12:00:28 »

Ma reggel nekem is volt egy rókás kalandom:
Hajnalban egy kukoricatábla melletti lesre ültem fel, vártam az erdőbe visszaváltó tar- és sertevadat. Semmi nem tévedt arra, pedig a vadkárt látva dolgoznak szorgalmasan.
Az autóhoz visszasétálva egy réten egerésző rókát vettem észre jó 250 m-re. Felmásztam a lesre cincogtam, nyúlsírtam, de nem érdekelte a dolog. Egyszer be is ment az erdőbe, de a visszajött. (lehet a nyúlsírásra, de szerintem inkább csak épp így támadt kedve) 200 m-nél közelebb nem akart jönni. Döntöttem, megpróbálom. A lövedék közvetlen fölötte csapódott a földbe. Kicsit megugrott, de visszament és szaglászott a becsapódás körül. (Ennek se volt még dolga a villámló bottal, se emberrel.) Aztán megindult és a szomszédos lucernatáblán egerészett tovább. Na, ezt már azért pofátlanságnak találtam. Ha valamire rálövök, akkor maradjon helyben, vagy fusson el! De ha ad nekem még egy esélyt, hát legyen. Lemásztam és egy fasor mellett, takarás nélkül rámentem kb. 130 m-re. Innen a célzóbotról lőttem megint rá. Becsapódást hallottam, de befutott a kukoricáásba. Kis keresés után találtam meg, a lövés hátracsúszott, így jó 40 m-re elvitte. Idei szuka volt.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #313 Dátum: 2008. Október 26. - 12:21:35 »

Csabi  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #314 Dátum: 2008. Október 26. - 13:44:04 »

Először is, gratulálok a sikeres róka vadászoknak!
A képet érdekességként mutatom meg. Mindkét koponya kifejlett kan rókáé, a különbség mégis tetemes.



Naplózva

Renkecz Rafael
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: