Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 415   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A róka és vadászata  (Megtekintve 725654 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #285 Dátum: 2008. Október 08. - 10:40:46 »

Vigyél sörétesd és próbálkozz hívással Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #286 Dátum: 2008. Október 08. - 10:59:57 »

Vigyél sörétesd és próbálkozz hívással Mosolyog
Erről jut eszembe!!!-ezt már meg akartam írni reggel is. Tegnap este a kert végében próbálgattam csiszolni a nyúlsírásom. Eddig macsekokkal barátkoztam csak, de tegnap majdnem levadászott egy süldő róka. Az egyik kaptáron ültem a kertünk mögött, tőlem 2 méterre már bozótos akácos. Fújtam-fújtam a sípot és hallgatóztam, nézelődtem közben. Arra lettem figyelmes, hogy valami lopakodik a kerítés és az erdő közötti ösvényen. Már kb. 10-15 m-re járt tőlem a koma, mikor megmozdultam. Akkor vette észre, hogy rossz helyen jár és egy hatalmas ugrással bevágódott a bozótba. Hogy meglepődhetett! Mosolyog
 De legalább tudom, hogy hova tűnnek a ki-, kiszökő japántyúkok.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #287 Dátum: 2008. Október 08. - 11:00:38 »

Merül fel bennem az ötforintos kérdés...
Mire nektek a gerezna?
Fali dísznek, vagy bundának?

Nekem momentán semmire. Van már nem kevés bőröm.
Meg én nyárom nyomom jobban, télen próbálom hagyni annak a néhány trappernek aki esetleg ráfanyalodik...., ha meg nem fanyalodik rá egy sem akkor lövöm télen is...

Azért lövöm a rókát lapmögött mert:
1. sok van Mosolyog
2. kúrva büdös tud lenni "felnyitva"... :Mosolyog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #288 Dátum: 2008. Október 08. - 11:11:29 »

Merül fel bennem az ötforintos kérdés...
Mire nektek a gerezna?
Fali dísznek, vagy bundának?

Nekem momentán semmire. Van már nem kevés bőröm.
Meg én nyárom nyomom jobban, télen próbálom hagyni annak a néhány trappernek aki esetleg ráfanyalodik...., ha meg nem fanyalodik rá egy sem akkor lövöm télen is...

Azért lövöm a rókát lapmögött mert:
1. sok van Mosolyog
2. kúrva büdös tud lenni "felnyitva"... :Mosolyog

Csak azért kérdeztem, mert a bundánakvalót is, meg a kiakasztani valót is nyugodtan lehet teljes-köpenyessel fejbe lőni...
Nem szenved a róka sem, és keresgetni sem kell...
Meg ugye kis luk be, kis luk ki...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #289 Dátum: 2008. Október 08. - 11:22:16 »

Merül fel bennem az ötforintos kérdés...
Mire nektek a gerezna?
Fali dísznek, vagy bundának?

Nekem momentán semmire. Van már nem kevés bőröm.
Meg én nyárom nyomom jobban, télen próbálom hagyni annak a néhány trappernek aki esetleg ráfanyalodik...., ha meg nem fanyalodik rá egy sem akkor lövöm télen is...

Azért lövöm a rókát lapmögött mert:
1. sok van Mosolyog
2. kúrva büdös tud lenni "felnyitva"... :Mosolyog

Csak azért kérdeztem, mert a bundánakvalót is, meg a kiakasztani valót is nyugodtan lehet teljes-köpenyessel fejbe lőni...
Nem szenved a róka sem, és keresgetni sem kell...
Meg ugye kis luk be, kis luk ki...


Hát gyaaa!
De ahhoz el kell tanáni a buráját.... Vadász
Az meg olyan mütyűr tud lenni... Kacsint
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #290 Dátum: 2008. Október 08. - 11:28:03 »

Merül fel bennem az ötforintos kérdés...
Mire nektek a gerezna?
Fali dísznek, vagy bundának?

Nekem momentán semmire. Van már nem kevés bőröm.
Meg én nyárom nyomom jobban, télen próbálom hagyni annak a néhány trappernek aki esetleg ráfanyalodik...., ha meg nem fanyalodik rá egy sem akkor lövöm télen is...

Azért lövöm a rókát lapmögött mert:
1. sok van Mosolyog
2. kúrva büdös tud lenni "felnyitva"... :Mosolyog

Csak azért kérdeztem, mert a bundánakvalót is, meg a kiakasztani valót is nyugodtan lehet teljes-köpenyessel fejbe lőni...
Nem szenved a róka sem, és keresgetni sem kell...
Meg ugye kis luk be, kis luk ki...


Hát gyaaa!
De ahhoz el kell tanáni a buráját.... Vadász
Az meg olyan mütyűr tud lenni... Kacsint
Gakorolni...gyakorolni...gyakorolni... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #291 Dátum: 2008. Október 08. - 13:17:36 »

Vagy beszerzel egy 22WMag-ot, az nem vágja szét csúnyán, és ahogy hallom innem-onnan 80m-en belül jól megfogja a rókát.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #292 Dátum: 2008. Október 08. - 13:22:23 »

Vagy beszerzel egy 22WMag-ot, az nem vágja szét csúnyán, és ahogy hallom innem-onnan 80m-en belül jól megfogja a rókát.

Ez színtiszta valóság amit írsz...,de ha lapockát lűsz, az is szakít(persze lövedék függő).
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #293 Dátum: 2008. Október 08. - 22:56:54 »

Köszi a válaszokat mindenkinek!
Azért kéne hogy megkímélje a gereznát,mert ajándékozni akarok több embernek.
Amúgy azt tapasztaltam ha sikerül pont szemben szügyön lőni akkor jó marad,mert úgyis nyúzásnál ott metszed  ketté középen,ezért nem is nagyon látszik a roncsolás,csak oldalról nagyon megbontja.
Üdv.
B.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #294 Dátum: 2008. Október 09. - 07:55:51 »

Tegnap este a 30-06-ost vittem magammal a szokásos rókavadászatra (a "pici" még mindig szórakozik velem, valószínűleg a szerelék a hibás, és bár összeraktam újra, de belőni még nem volt alkalmam).
Sikerült egy rókát becincognom, és amikor már lőni készültem (szemben ült), talán kis szelet kaphatott, mert egy félfordulattal el akart oldalogni. Eközben kapta a Silvertipet mintegy 40-50 méterről.
Hogy pontosan melyik részén érte a golyó azt nem lehetett megállapítani, mert szinte szétszakadt szerencsétlen állat.  Számomra meglehetősen lehangoló egy ilyen szörnyen megtépett test mellé lépni, mint boldog elejtő, de itt a faluszélen nem nagyon érdemes várakozni, míg szépen keresztbe fordul a róka.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #295 Dátum: 2008. Október 09. - 08:29:29 »

Tegnap este egy vadkáros részre mentem ki, kisszékre ültem egy gazos csík és egy kukorica közé.
A ravaszdi a gazcsík mellett ment el - mellettem olyan 1,2 m-re - és rákezdett az ugatásra...hát mit mondjak így méternyi "közelségben" ennek is van egy vérfagyasztó hangja. Mosolyog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #296 Dátum: 2008. Október 09. - 08:52:35 »

Tegnap este egy vadkáros részre mentem ki, kisszékre ültem egy gazos csík és egy kukorica közé.
A ravaszdi a gazcsík mellett ment el - mellettem olyan 1,2 m-re - és rákezdett az ugatásra...hát mit mondjak így méternyi "közelségben" ennek is van egy vérfagyasztó hangja. Mosolyog

Nagy élmény lehetett! Alighanem ilyen közelről kevesen hallották még!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #297 Dátum: 2008. Október 09. - 08:56:34 »

Tegnap este egy vadkáros részre mentem ki, kisszékre ültem egy gazos csík és egy kukorica közé.
A ravaszdi a gazcsík mellett ment el - mellettem olyan 1,2 m-re - és rákezdett az ugatásra...hát mit mondjak így méternyi "közelségben" ennek is van egy vérfagyasztó hangja. Mosolyog
Na, azt azért irigylem... emlékezetes élmény lehetett.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #298 Dátum: 2008. Október 09. - 08:58:57 »

Tegnap este egy vadkáros részre mentem ki, kisszékre ültem egy gazos csík és egy kukorica közé.
A ravaszdi a gazcsík mellett ment el - mellettem olyan 1,2 m-re - és rákezdett az ugatásra...hát mit mondjak így méternyi "közelségben" ennek is van egy vérfagyasztó hangja. Mosolyog

Nagy élmény lehetett! Alighanem ilyen közelről kevesen hallották még!

Én 4m magasról hallottam.... Vigyorog
Le ült a les lábához és ott tutult.... Vigyorog, aztán néha-néha mint a macska nekidörgölőzött a lesnek... Mosolyog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #299 Dátum: 2008. Október 20. - 10:25:56 »

Lőtem egy rókát tegnap.
Nem egy nagy fegyvertény, inkább az elejtés körülménye érdekes.
Pár napja magágyat készítek elő esténként a vadföldön őszi búza alá. Szántás közben folyamatosan kerülgetett eleinte egy, majd két róka.
Motoszkált is bennem a kisördög, hogy ki kéne vinni a sörétest, de aztán úgy döntöttem, hogy traktorból nem lövök.
Tegnap délelőtt 11-kor végeztem a tárcsázással, berregek vissza a vadászházhoz. Fegyver a házban.
Ahogy a ház előtti dióshoz érek, ott flangál egy róka a házhoz vezető úton. Na - mondom magamban - ha megvárod koma, amíg bemegyek a puskáért, akkor elbeszélgetünk a szemtelenség határairól.
Traktor leáll, ház kinyit, puska kihoz, tölt, kioson a placcra, közben a róka vígan korzózik felém.
50 méterre becsültem (63 volt) a helyet ahol megállt, szembefordult. Úgy állt rajta a szálkereszt mint a cövek, úgyhogy nem vártam meg, míg keresztbe fordul, mellbe lőtem. Eltünt, csak annyit láttam, hogy néhány szőrpamacs úszik a levegőben.
Hát, sapka ebből sem lesz - gondoltam -, de lássuk. Bizony nem volt épületes látvány. A 11.7-es Cody bizony gorombán szészedte.
A fényképen megpróbáltam a "fotogénebb" oldalát mutatni.



 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 415   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: