Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszer újratöltés  (Megtekintve 69131 alkalommal)
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #75 Dátum: 2016. Március 22. - 10:36:23 »

mi jöhet még?  OOO

http://index.hu/tech/2016/03/22/le_kell_loni_valakit_de_van_elotte_ket_busz_es_egy_elefant/
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #76 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 09:33:00 »

http://sport.vatera.hu/vadaszat/egyeb/vadasz_kellekek_2312681366.html
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #77 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 11:32:26 »


Autentikus készlet, de szerintem használható. A 70-es évekig ezekkel ment a töltögetés, sőt léteztek olyan redneck változatok, amit ma igen megmosolyognánk. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #78 Dátum: 2016. November 05. - 21:56:49 »

Üdv mindenkinek. Olvasgattam a fórumot és kívánnék annak tárgyában hozzá szólni, hogy sörétes lőszert anyagilag is megéri tölteni, amiatt is, hogy a segédanyagokat igyekszem minél olcsóbban megoldani, nyilván nem a minőség rovására.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #79 Dátum: 2016. November 06. - 11:45:35 »

Üdv mindenkinek. Olvasgattam a fórumot és kívánnék annak tárgyában hozzá szólni, hogy sörétes lőszert anyagilag is megéri tölteni, amiatt is, hogy a segédanyagokat igyekszem minél olcsóbban megoldani, nyilván nem a minőség rovására.
Kifejtenéd ezt egy kicsit bővebben?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #80 Dátum: 2016. November 06. - 13:11:17 »

Üdv mindenkinek. Olvasgattam a fórumot és kívánnék annak tárgyában hozzá szólni, hogy sörétes lőszert anyagilag is megéri tölteni, amiatt is, hogy a segédanyagokat igyekszem minél olcsóbban megoldani, nyilván nem a minőség rovására.

Amennyiben ez kérdés volt,  szerintem mindenkitől azt kapod majd válaszul,  hogy nem, nem éri meg.
Egy vadásznál,aki nem lő el havi legalább egy dobozt,  a golyós sem biztos hogy plusszos 5 éven belül.

Régebben volt egy ismerősöm,  aki utánaszámolt,  de már trapp patront sem tudott bolti ár alatt kihozni.  Kivétel ha öntöd a sörétet magadnak. Ettől még lehet, hogy azóta változtak a dolgok Emelem
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #81 Dátum: 2016. November 07. - 19:36:56 »

Mematyi üzenetére válaszolva, az első általam csökkentett tényező a sörét ára. Ezt úgy oldottam meg, hogy azt én cseppentem magamnak.Most nincsen össze állítva a kis "üzem", de igazából nem annyira bonyolult csak kell egy Kis idő míg kitapasztalod. Én a youtube-ról látott videó alapján konstruáltam meg. Van egy aluból készült kis tálam, ami olyan mint egy tányér. Ennek egyik alsó sarkában van egy 1 mm-es lyuk. Ezen kis tálat hevítem gázzal és hagyom az olvadékot kb. 1,5 cm-ről lecseppenni egy kb. 60 fokos rámpára, ami egy kb. 4 cm deszka azon sűrű szövésű pamut rongy van ez a rámpa vízzel telt edényben van és a pamut szövetet hagyom teljesen átázni. A vízből kivett sörétszemeket egy kézzel forgatható dobban folyami homokkal koptatom, majd lemosom és száradás után grafitozom. Ezen sörétszemek átmérői 3 és 3.5 mm közé esnek. 3 fajta rostám van ezen méreten belül és azzal osztályozom őket. A jó múltkorában kb. 8 kg sörétet csináltam és abból még van. Nyilván ha van rá igény összerakom, de nem kell gondolni semmi nagy ördöngősségre. Még nem tudom, hogy hogyan kell képet feltölteni. Segítsetek és küldök képet a sörétekről.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #82 Dátum: 2016. November 07. - 19:46:06 »

Amennyiben ez kérdés volt,  szerintem mindenkitől azt kapod majd válaszul,  hogy nem, nem éri meg.
Egy vadásznál,aki nem lő el havi legalább egy dobozt,  a golyós sem biztos hogy plusszos 5 éven belül.

Régebben volt egy ismerősöm,  aki utánaszámolt,  de már trapp patront sem tudott bolti ár alatt kihozni.  Kivétel ha öntöd a sörétet magadnak. Ettől még lehet, hogy azóta változtak a dolgok Emelem
Golyós lőszernél, azért ez nem teljesen igaz.
Minőségi lőporral, NP lövedékkel töltve egy 300 WIN MAG lőszer 600,-Ft alatt van.
Lovexel, Lapua Megával ez kb. 500,-.
 Emelem
 
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #83 Dátum: 2016. November 07. - 19:53:49 »

Még nem tudom, hogy hogyan kell képet feltölteni. Segítsetek és küldök képet a sörétekről.

A mailodra elküldtem a képfeltöltési tudnivalókat.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #84 Dátum: 2016. November 07. - 20:56:28 »

Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #85 Dátum: 2016. November 07. - 20:59:25 »

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Péter. Íme ezek az általam kêszített sörétszemek osztályozás és grafitozást követően.
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #86 Dátum: 2016. November 07. - 21:13:38 »

Íme az általam készített régi papír és műanyag hüvelyes töltények.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #87 Dátum: 2016. November 07. - 21:19:38 »

Nem kötözködök!  

Itt elég sok hibás, vagy nem teljesen gömbölyű sörét látszik. Anno azt tanultam, hogy a sörétgyártás 30-100 méteres toronyban készül, mérettől függően. A meghatározott magasságból való szabadesés alakítja ki a szabályos gömböt. (Most már vannak centrifugális eljárások is) A sérült, vagy alakjában nem szabályos gömb alakú sörét nagyban befolyásolja a szórásképet. Te ezt nem tapasztalod?

Milyen ötvözetet használsz?  Kemény, vagy puha sörétet készítesz?

Ügyes vagy!!! Igen

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #88 Dátum: 2016. November 07. - 21:42:44 »

Tisztelt Erdőjáró ! Vélelmezem, hogy tiszteletreméltó korodból eredően nagyobb tapasztalatod és rálátásod van eme tárgykörben. Én pár éve vadászom és van lőszertöltő vizsgám. A sörét öntést csak még most próbálgatom. Az ólom ötvözésével még nem próbálkoztam így lágy ólmot cseppentek. Mivel működő ólom malmok a környéken nincsenek, így nagyüzemileg is méretre vágott ólom huzalt görgetnek gömb alakra. Én egy ilyen gömbölyítőt tervezek most. Álláspontom szerint külballisztika szempontjából a szórásképet nyilván a légellenállás befolyásolja a sörétszem gömbölyűsége. Szerintem ettől lényegibb a sörétszemek tömege, hiszen ekkor fog a sörét raj együtt mozogni.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #89 Dátum: 2016. November 07. - 22:39:24 »

Tisztelt Erdőjáró ! Vélelmezem, hogy tiszteletreméltó korodból eredően nagyobb tapasztalatod és rálátásod van eme tárgykörben. Én pár éve vadászom és van lőszertöltő vizsgám. A sörét öntést csak még most próbálgatom. Az ólom ötvözésével még nem próbálkoztam így lágy ólmot cseppentek. Mivel működő ólom malmok a környéken nincsenek, így nagyüzemileg is méretre vágott ólom huzalt görgetnek gömb alakra. Én egy ilyen gömbölyítőt tervezek most. Álláspontom szerint külballisztika szempontjából a szórásképet nyilván a légellenállás befolyásolja a sörétszem gömbölyűsége. Szerintem ettől lényegibb a sörétszemek tömege, hiszen ekkor fog a sörét raj együtt mozogni.
 

Hogy ez a Winchester mikbe spekulal Meglepődött

http://www.winchester.com/Products/shotshell-ammunition/Innovative/Blind-Side/Pages/default.aspx
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: