Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszer újratöltés  (Megtekintve 69239 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #105 Dátum: 2016. November 08. - 21:24:24 »

Az nem működhet, hogy két kihézagolt fémlemez között körkörös mozgatással gömbölyíted?

.44-es elöltöltősbe való ólomgolyót gömbölyítettem két alumínium lap között, ha többet tettem közé, állandóan a szélére mászott egy-kettő és kiesett, valami perem biztosan segített volna....... egyébként nagyon szép gömbölű lett, de iszonyatosan szaporátlan meló........20-25-öt még meg lehet csinálni, de sörétnél szerintem max. jáccásdiból érdemes neki esni, mennyiséget csinálni, őrült unalmas és fárasztó lehet.
Meg az alap göbecseknek is elég egyformáknak kell lenni, különben a lapok nem gömbölyítenek rendesen, a kisebbek ott figyelnek, a nélkül, hogy a felső lap meggörgetné őket, pedig én viszonylag ló méretűekkel b@szakodtam.... el sem tudom képzelni ezt mondjuk 3 millis golyókkal.. Vállat von
 Emelem
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #106 Dátum: 2016. November 09. - 09:37:37 »

Kicsit sufninak tűnik, de működik. Van egy másik megoldás is. Lőtérről kilőtt sörétkosár is szedhető és ismételten felhasználható.
Emelem  Igen  Igen  Wave
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #107 Dátum: 2016. November 09. - 20:14:58 »

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #108 Dátum: 2016. November 09. - 20:17:11 »



Ez a csillagperemező?
Ha az, a fejről nem tennél fel egy alulról készített képet?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #109 Dátum: 2016. November 09. - 20:18:18 »

Ez egy békebeli kb. 15 kilós karos prés, ezzel meg tudom oldani a patron töltést.
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #110 Dátum: 2016. November 09. - 20:25:23 »

Kedves Erdőjáró ! A rajta lévő fejnek lényegében nincsen funkciója, csak sík felületként nyom. A használt eszközök a következők.
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #111 Dátum: 2016. November 09. - 20:27:21 »

Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #112 Dátum: 2016. November 09. - 20:29:40 »

Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #113 Dátum: 2016. November 09. - 20:39:30 »

Az első képen a ki és becsappantyúzó látható.
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #114 Dátum: 2016. November 09. - 20:45:07 »

A második képen lévő első kerek gyűrű a vissza kaliberező. A második benne drótokkal a húzza össze a műanyag söréthüvely száját első lépésben. A második lépéshez kell az a kis fa kupak, amit kézzel faragtam ki, mert az öreg esztergályos barátomnak nem tudtam elmagyarázni.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #115 Dátum: 2016. November 09. - 20:51:26 »

Ez egy békebeli kb. 15 kilós karos prés, ezzel meg tudom oldani a patron töltést.

Köszi!
A prést ismerem, hasonló van nekem is,  de azt gondoltam az a fej a peremező.  
  Vagy 30 évig töltöttem 16/65 -öst a Browninghoz, csak azt a fránya csillagperemezést nem igazán tudtam szépen megcsinálni. Végül meleg vízben "kiegyenesítettem" a hüvelyt, és rendes peremezővel zártam le. A kellékeket  ismerem, megvannak a mai napig is. Anno Csehszlovákiából hoztam a papírhüvelyt, (baromi olcsó volt) a sörétet meg szintén a környező országokból. Nagyon jó volt a magyar sörét is, csak az hamar eltűnt a piacról. A legjobb a jugó sörét volt, a legrosszabb az orosz. Az úgy felkenődött a csőre, hogy alig lehetett leszedni. A fojtást, zárólapot magam vágtam filcből és celluloidból. Egyébként ha minden alkotót megvettem itthon, még akkor is olcsóbb volt mint az üzleti. Igazából nem az ár volt a domináns, hanem hogy nem volt jó az ellátás, főleg 65-ösben!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #116 Dátum: 2016. November 09. - 20:54:26 »

A harmadik képen balról két gyűrű látható ezeket egymásra téve veszik közre a söréthüvelyt. A második gyűrű teteje megy alulra, a nútba megy a sörêtpatron alsó gallérja. Az utolsó előtti csinálja megy a csillagperem külső gallérját, az utolsó pedig vissza tolja a műanyag csokrot ês ezzel kész a csillag peremezés. Ennyi elméletben majd jöhet a gyakorlat.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #117 Dátum: 2016. November 09. - 21:05:29 »

Köszi!
A prést ismerem, hasonló van nekem is,  de azt gondoltam az a fej a peremező. 
  Vagy 30 évig töltöttem 16/65 -öst a Browninghoz, csak azt a fránya csillagperemezést nem igazán tudtam szépen megcsinálni. Végül meleg vízben "kiegyenesítettem" a hüvelyt, és rendes peremezővel zártam le. A kellékeket  ismerem, megvannak a mai napig is. Anno Csehszlovákiából hoztam a papírhüvelyt, (baromi olcsó volt) a sörétet meg szintén a környező országokból. Nagyon jó volt a magyar sörét is, csak az hamar eltűnt a piacról. A legjobb a jugó sörét volt, a legrosszabb az orosz. Az úgy felkenődött a csőre, hogy alig lehetett leszedni. A fojtást, zárólapot magam vágtam filcből és celluloidból. Egyébként ha minden alkotót megvettem itthon, még akkor is olcsóbb volt mint az üzleti. Igazából nem az ár volt a domináns, hanem hogy nem volt jó az ellátás, főleg 65-ösben!
Szóval Te is töltöttél meg, meg mi is az "átkosban".... (aknaporról tapasztalat)..Most már senki sem jut hozzá, (régi tapasztalat, terem. priv....) csak érdekel???? Emelem
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #118 Dátum: 2016. November 09. - 21:11:01 »

A kiegyengetést én nem erőltetem, max egy fa kúpos eszközzel kicsit tágítom, mert a törés mentên a drót kereszt jobban össze húzza. Egyébkênt a kiegyengetés egyszerű módszere, műanyag hüvely végébe szifon patron és fa deszkán másik lêccel oda vissza hengergetni. Küldök képet papír hüvellyel, de műanyaggal is működik.
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #119 Dátum: 2016. November 09. - 21:13:21 »

 Emelem Jó és strapabiró cuccok!Nem kell ide gyári müanyag prés, franc tudja hány tizezer forintért.Amikor ezek az eszközök egy pár száz
forintból kiesztergáltathatók.Megéri nem éri kit érdekel! Jó elfoglaltság és örömöt okoz.Le a kalappal leskua profi cucc el lehet vele bibelödni,
a hosszú téli estéken. gyozo
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: