Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszer újratöltés  (Megtekintve 68432 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Dátum: 2012. Március 22. - 13:06:13 »

A sörétes lőszer újratöltéssel kapcsolatos témák helye.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1 Dátum: 2012. Március 23. - 20:51:51 »

Szakik, ha egy sima sörétes lőszerből kiveszem a sörétszemeket, megmérem, és ugyanolyan tömegű gyöngygolyót teszek bele majd visszazárom, akkor az működni fog? Értve ezalatt, hogy rendeltetésszerű módon kirepül a csőből a lövedék, vagy?
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #2 Dátum: 2012. Március 23. - 21:04:57 »

Szia Jan!

Igen, ki fog repülni. Régen nem lehetett kapni mindíg gyöngygolyót, öntőformában öntöttük ki az ólmot és így használtuk. Volt olyan vadásztárs, aki gömbölyű golyót rakott bele és kiöntötte a hézagot gyertyával! "Mer ez mindíg a hegyivel megy te gyerek!" Mosolyog  Wave
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #3 Dátum: 2012. Március 23. - 21:06:26 »

Szakik, ha egy sima sörétes lőszerből kiveszem a sörétszemeket, megmérem, és ugyanolyan tömegű gyöngygolyót teszek bele majd visszazárom, akkor az működni fog? Értve ezalatt, hogy rendeltetésszerű módon kirepül a csőből a lövedék, vagy?

Nem ugyanaz. Ha feltételezzük, hogy ugyanolyan tömegű gyöngygolyót biggyesztenél be, mint amennyi sörétet kiveszel, akkor sem. A sörét ellenállása a csőben - mivel a kilövéskor összenyomódó sörétszemek a csőben a csőfalnak feszülnek - nagyobb, mint egy ugyanolyan  tömegű gyöngygolyóé. Az sem mindegy a fentiek miatt, hogy milyen sörétméretet helyettesítesz a golyóval. Minél apróbb a sörét, annál nagyobb az ellenállása. Nagy baj jó eséllyel nem lenne, de esetleg nem lesz meg a golyó elvárható sebessége, vagy tele lesz a cső elégetlen lőpormaradékkal, vagy mindkettő együtt...

Töltögetést csak gyári adatokkal...és engedéllyel, május 1 után.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4 Dátum: 2012. Március 23. - 21:29:48 »

Szia Jan!

Igen, ki fog repülni. Régen nem lehetett kapni mindíg gyöngygolyót, öntőformában öntöttük ki az ólmot és így használtuk. Volt olyan vadásztárs, aki gömbölyű golyót rakott bele és kiöntötte a hézagot gyertyával! "Mer ez mindíg a hegyivel megy te gyerek!" Mosolyog  Wave

Vagy körbevágták a sörétes töltényt a fojtásnál, és az egyben kirepült mint egy golyó!  Fejvakarás :Mosolyog Nem merném kipróbálni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5 Dátum: 2012. Március 23. - 21:34:03 »

Régen nem lehetett kapni mindíg gyöngygolyót, öntőformában öntöttük ki az ólmot és így használtuk.

És tessék mondani, ez még azelőtt volt, hogy lelőtték Lincoln-t?  Ördög

Na de viccen kívül, nagyon sok ilyen módon készített,  házilag öntött lövedéket lőttem el én is, de főleg idősebb kollégáim.
Eredményesen és bármilyen probéma nélkül. Igaz, az sem mostanában volt Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6 Dátum: 2012. Március 23. - 22:33:45 »



Töltögetést csak gyári adatokkal...és engedéllyel, május 1 után.

Üdvözletem,
mivel elhangzott egy dátum – május 1 – kérdezném, hogy van-e valami info arról, hogy a vizsga, a pontos tananyag pontosabb meghatározásáról mikor, illetve ha van már, akkor hol lehet valami közelebbit megtudni. Én eddig csak a 100 kérdést láttam.
A lőpor és a csappantyú szabályszerű tárolásáról, max tartható mennyiség tekintetében lesz-e korlátozás?
Ha már belevág és beruház valaki, valószínűleg lesz igény több különböző kaliber egy engedélyre való töltésére, lesz-e ebben valami korlátozás?
Ebben az esetben igény lesz különböző égési sebességű lőporok, több fajta csappantyú egy idejű tárolására. Várható-e ebben korlátozás, vagy gyártmány, fajta szerinti meghatározás esetében lesz-e korlátozás?
A jelenlegi fegyvertartásnak való megfelelésből mi és milyen mértékben vehető igénybe az új anyagok tárolásra?
A május 1. nagyon bíztató dátum, de figyelembe véve a Magyarországi realitásokat, mikorra várható, hogy valaki – minden törvényes feltétel megfelelésével – valóban el kezdhet ezzel foglalkozni?
Ha a piac nem követi elég rugalmasan a szabályzásokat (nyilván nem az üzletemberek rugalmatlanságára, inkább az importőrök engedélyszerzési nehézségeire gondolok), szabad-e a szomszédos országokból felszerelést, és összetevőket behozni, illetve – a küldhető dolgok esetében – postán megrendelni?

Elnézést a sok kérdésért, lehet, hogy nem is tudsz rá válaszolni, de hátha……… Lehet, hogy ezek a kérdések, vagyis a rájuk megadott válaszok másokat is érdekelnek.

Köszönettel,
 Emelem
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #7 Dátum: 2012. Március 24. - 09:02:09 »

Üdvözletem,
mivel elhangzott egy dátum – május 1 – kérdezném, hogy van-e valami info arról, hogy a vizsga, a pontos tananyag pontosabb meghatározásáról mikor, illetve ha van már, akkor hol lehet valami közelebbit megtudni. Én eddig csak a 100 kérdést láttam.
A lőpor és a csappantyú szabályszerű tárolásáról, max tartható mennyiség tekintetében lesz-e korlátozás?
Ha már belevág és beruház valaki, valószínűleg lesz igény több különböző kaliber egy engedélyre való töltésére, lesz-e ebben valami korlátozás?
Ebben az esetben igény lesz különböző égési sebességű lőporok, több fajta csappantyú egy idejű tárolására. Várható-e ebben korlátozás, vagy gyártmány, fajta szerinti meghatározás esetében lesz-e korlátozás?
A jelenlegi fegyvertartásnak való megfelelésből mi és milyen mértékben vehető igénybe az új anyagok tárolásra?
A május 1. nagyon bíztató dátum, de figyelembe véve a Magyarországi realitásokat, mikorra várható, hogy valaki – minden törvényes feltétel megfelelésével – valóban el kezdhet ezzel foglalkozni?
Ha a piac nem követi elég rugalmasan a szabályzásokat (nyilván nem az üzletemberek rugalmatlanságára, inkább az importőrök engedélyszerzési nehézségeire gondolok), szabad-e a szomszédos országokból felszerelést, és összetevőket behozni, illetve – a küldhető dolgok esetében – postán megrendelni?

Elnézést a sok kérdésért, lehet, hogy nem is tudsz rá válaszolni, de hátha……… Lehet, hogy ezek a kérdések, vagyis a rájuk megadott válaszok másokat is érdekelnek.

Köszönettel,
 Emelem

A sok kérdésből amire viszonylag könnyen és egyértelműen lehet válaszolni:

(1) Lõszerelemet eredeti gyári csomagolásában, ablakkal rendelkezõ helyiségben, a számottevõ mértékû külsõ erõhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott szekrényben vagy lefújó nyílásokkal ellátott lemezszekrényben úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelenek ne férjenek hozzá.
(2) Feketelőpor és füstnélküli lőpor nem tárolható egy szekrényben. A csappantyút a lőportól egy fémlemezből készült elválasztóval el kell különíteni.
(3) Lõszerelemek tárolószekrényében kizárólag lõport és csappantyút lehet tartani. A lakás céljára szolgáló épületen belül lõszerelemek számára kialakított tárolóhelyen nem tartható 2 kg össztömegnél nagyobb mennyiségû lõpor és 5000 darabot meghaladó számú csappantyú. A nem lakás céljára szolgáló épületen belül lõszerelemek számára kialakított tárolóhelyen nem tartható 10 kg össztömegnél nagyobb mennyiségû lõpor és 25 000 darabot meghaladó számú csappantyú.
(4) Lőpor és csappantyú tárolására szolgáló helyiségben nem lehet nyílt lánggal üzemelő berendezés, tilos a dohányzás és nyílt láng használata.



(2) Kizárólag az engedélyes lõfegyvertartási engedélyébe bejegyzett lõfegyverhez jogszerûen és rendeltetésszerûen használható kaliberjelû lõszer házilagos szerelése és újratöltése engedélyezett.


És erre mégy május 1-ig, vagyis az azt követő vizsgáig várni kell.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8 Dátum: 2012. Március 24. - 14:22:36 »

Kedves Ansch!
Köszi a kimerítő választ.

Üdv,  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2012. Március 24. - 14:31:07 »

"A május 1. nagyon bíztató dátum, "-----Ha nem teljesülnek addigra a feltételek, majd yól bepereljük az államot! Biztos nyerünk!  Röhög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2012. Március 24. - 14:37:37 »

És tessék mondani, ez még azelőtt volt, hogy lelőtték Lincoln-t?  Ördög

Na de viccen kívül, nagyon sok ilyen módon készített,  házilag öntött lövedéket lőttem el én is, de főleg idősebb kollégáim.
Eredményesen és bármilyen probéma nélkül. Igaz, az sem mostanában volt Wave

Valahol láttam erről egy videót, a delikvens kibontotta a patront, a sörétszemeket megolvasztva "golyót" készített, majd vissza töltötte a hüvelybe. Nem tudjátok mi a video címe?
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #11 Dátum: 2012. Március 24. - 19:57:39 »

Valahol láttam erről egy videót, a delikvens kibontotta a patront, a sörétszemeket megolvasztva "golyót" készített, majd vissza töltötte a hüvelybe. Nem tudjátok mi a video címe?


Rambó?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2012. Március 24. - 20:06:59 »


Rambó?

Nem. Ő kést használt a Viet kong ellen!  Vigyorog
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #13 Dátum: 2012. Március 24. - 21:16:26 »

Valahol láttam erről egy videót, a delikvens kibontotta a patront, a sörétszemeket megolvasztva "golyót" készített, majd vissza töltötte a hüvelybe. Nem tudjátok mi a video címe?

Keresztapa? Vigyorog
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #14 Dátum: 2012. Március 24. - 21:39:26 »

Valahol láttam erről egy videót, a delikvens kibontotta a patront, a sörétszemeket megolvasztva "golyót" készített, majd vissza töltötte a hüvelybe. Nem tudjátok mi a video címe?

Te Sanyooo !

Bontsd ki a visszaperemezést,és nyomd tele a kosarat Loctite pillanatragasztóval (480-as  azt hiszem a fém,fém),elég hosszú a kötési ideje,azt hiszem 20-30 perc.
Ollan tökéletes gyöngygolyód lesz,hogy még a műanyag kosár is megyen vele,tehát csőkímélő  Vigyorog  a javából.
KO.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: