Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszer újratöltés  (Megtekintve 68443 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #15 Dátum: 2012. Március 24. - 21:46:41 »

Nem tudjátok mi a video címe?
South Park.
Cartman csinálta és Kenny próbálta ki. A többit tudjátok... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2012. Március 24. - 22:45:30 »

Te Sanyooo !

Bontsd ki a visszaperemezést,és nyomd tele a kosarat Loctite pillanatragasztóval (480-as  azt hiszem a fém,fém),elég hosszú a kötési ideje,azt hiszem 20-30 perc.
Ollan tökéletes gyöngygolyód lesz,hogy még a műanyag kosár is megyen vele,tehát csőkímélő  Vigyorog  a javából.
KO.


Nagyon vicces!  Wave
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #17 Dátum: 2012. Március 25. - 13:13:24 »

Valahol láttam erről egy videót, a delikvens kibontotta a patront, a sörétszemeket megolvasztva "golyót" készített, majd vissza töltötte a hüvelybe. Nem tudjátok mi a video címe?
Szia!
Erre gondoltál?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2012. Március 25. - 13:44:17 »

Szia!
Erre gondoltál?


Szia!
Igen, valami hasonló volt, nem pont ez. A síma (nem barázdált) palástú lövedéket ki szabad lőni szűkített csőből?  Fejvakarás
De érdekes videó-k vannak a neten, mit ki nem próbálnak emberek! Láncos golyó, mit a török időkben!  Vigyorog

Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #19 Dátum: 2012. Március 25. - 20:06:20 »

Szia!
Igen, valami hasonló volt, nem pont ez. A síma (nem barázdált) palástú lövedéket ki szabad lőni szűkített csőből?  Fejvakarás
Az én Remington 870-esem használati utasításában az áll, hogy cilinderes szűkítésből lehet kilőni "gyöngygolyót".
Nem szpíkelem az angolt, de azt hiszem az egyik kommentben azt válaszolja a feltöltő, hogy nem talált szilikont tisztítás közben a csőben, mert hogy azzal zárta le golyót.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #20 Dátum: 2012. Március 26. - 08:37:06 »

A sok kérdésből amire viszonylag könnyen és egyértelműen lehet válaszolni:

(1) Lõszerelemet eredeti gyári csomagolásában, ablakkal rendelkezõ helyiségben, a számottevõ mértékû külsõ erõhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott szekrényben vagy lefújó nyílásokkal ellátott lemezszekrényben úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelenek ne férjenek hozzá.
(2) Feketelőpor és füstnélküli lőpor nem tárolható egy szekrényben. A csappantyút a lőportól egy fémlemezből készült elválasztóval el kell különíteni.
(3) Lõszerelemek tárolószekrényében kizárólag lõport és csappantyút lehet tartani. A lakás céljára szolgáló épületen belül lõszerelemek számára kialakított tárolóhelyen nem tartható 2 kg össztömegnél nagyobb mennyiségû lõpor és 5000 darabot meghaladó számú csappantyú. A nem lakás céljára szolgáló épületen belül lõszerelemek számára kialakított tárolóhelyen nem tartható 10 kg össztömegnél nagyobb mennyiségû lõpor és 25 000 darabot meghaladó számú csappantyú.
(4) Lőpor és csappantyú tárolására szolgáló helyiségben nem lehet nyílt lánggal üzemelő berendezés, tilos a dohányzás és nyílt láng használata.



(2) Kizárólag az engedélyes lõfegyvertartási engedélyébe bejegyzett lõfegyverhez jogszerûen és rendeltetésszerûen használható kaliberjelû lõszer házilagos szerelése és újratöltése engedélyezett.


És erre mégy május 1-ig, vagyis az azt követő vizsgáig várni kell.

 Meghajol

Szia!  Emelem

(1)Ezek szerint egy fém fegyverszekrényt néhány helyen meg kell fúrni, hogy megfelelő legyen majd a lőszerelemek tárolásához?  Fejvakarás

(3)A „kizárólag lőport és csappantyút lehet tartani” – mit jelent? Fegyvert és kész lőszert nem vagy egyéb vadászfelszerelést pl. ruhát, távcsövet sem?
- Lehet majd nem lakás céljára szolgáló épületen is pl. garázsban is tartani a lőszerelemeket?
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #21 Dátum: 2012. április 02. - 22:29:44 »

Meghajol

Szia!  Emelem

(1)Ezek szerint egy fém fegyverszekrényt néhány helyen meg kell fúrni, hogy megfelelő legyen majd a lőszerelemek tárolásához?  Fejvakarás

(3)A „kizárólag lőport és csappantyút lehet tartani” – mit jelent? Fegyvert és kész lőszert nem vagy egyéb vadászfelszerelést pl. ruhát, távcsövet sem?
- Lehet majd nem lakás céljára szolgáló épületen is pl. garázsban is tartani a lőszerelemeket?
 Wave

Hi Anti!

Te most szívatod Ansch-t????

Szvsz minél szellősebb, vagy könnyebben szétfújható a tárolószekrény, annál jobb - reméljük ezt majd így gondolja az ellenőrző hatóság is.
A lőpor és lőszerelem tárolószekrényben mást nem tarthatsz.
És nem lakás céljára szolgáló ÉPÜLETBEN is lehet majd púdert és csapit tartani - többet, mint a lakásban. Innét kezdve az a kérdés, hogy a garázsod lakott épületben van, vagy attól külön, az udvaron.

"43. § (1) Lőszerelemet eredeti gyári csomagolásában, ablakkal rendelkező helyiségben, a számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott szekrényben vagy lefújó nyílásokkal ellátott lemezszekrényben úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelenek ne férjenek hozzá.
(2) Feketelőpor és füstnélküli lőpor nem tárolható egy szekrényben. A csappantyút a lőportól egy fémlemezből készült elválasztóval el kell különíteni.
(3) Lőszerelemek tárolószekrényében kizárólag lőport és csappantyút lehet tartani. A lakás céljára szolgáló épületen belül lőszerelemek számára kialakított tárolóhelyen nem tartható 2 kg össztömegnél nagyobb mennyiségű lőpor és 5000 darabot meghaladó számú csappantyú. A nem lakás céljára szolgáló épületen belül lőszerelemek számára kialakított tárolóhelyen nem tartható 10 kg össztömegnél nagyobb mennyiségű lőpor és 25 000 darabot meghaladó számú csappantyú."

Boldog Újratöltést! Happy Reloading!

Üdv. r1
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #22 Dátum: 2012. április 03. - 09:06:35 »

Hi Anti!

Te most szívatod Ansch-t????

Szvsz minél szellősebb, vagy könnyebben szétfújható a tárolószekrény, annál jobb - reméljük ezt majd így gondolja az ellenőrző hatóság is.
A lőpor és lőszerelem tárolószekrényben mást nem tarthatsz.
És nem lakás céljára szolgáló ÉPÜLETBEN is lehet majd púdert és csapit tartani - többet, mint a lakásban. Innét kezdve az a kérdés, hogy a garázsod lakott épületben van, vagy attól külön, az udvaron.

"43. § (1) Lőszerelemet eredeti gyári csomagolásában, ablakkal rendelkező helyiségben, a számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült és biztonsági zárral ellátott szekrényben vagy lefújó nyílásokkal ellátott lemezszekrényben úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelenek ne férjenek hozzá.
(2) Feketelőpor és füstnélküli lőpor nem tárolható egy szekrényben. A csappantyút a lőportól egy fémlemezből készült elválasztóval el kell különíteni.
(3) Lőszerelemek tárolószekrényében kizárólag lőport és csappantyút lehet tartani. A lakás céljára szolgáló épületen belül lőszerelemek számára kialakított tárolóhelyen nem tartható 2 kg össztömegnél nagyobb mennyiségű lőpor és 5000 darabot meghaladó számú csappantyú. A nem lakás céljára szolgáló épületen belül lőszerelemek számára kialakított tárolóhelyen nem tartható 10 kg össztömegnél nagyobb mennyiségű lőpor és 25 000 darabot meghaladó számú csappantyú."

Boldog Újratöltést! Happy Reloading!

Üdv. r1

Hali! Emelem

Dehogy szívatom… Stoel

Csak a saját meglévő lehetőségeim kihasználásán agyalok. Fejvakarás
Jelenleg van három fém fegyverszekrényem - amik szinte konganak az ürességtől Kacsint (ezen is változtatni kéne :Mosolyog) - és inkább az egyiket használnám fel lőszerelem tárolására, mint valami új bútordarabot vegyek.
A garázsom meg különálló épület, tehát ebből a szempontból kedvezőbb. Táncol

Köszönöm a választ! Így már egyértelmű a dolog. Igen Meghajol

Remélem nemsokára Boldog Újratöltők lehetünk!
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #23 Dátum: 2012. Május 27. - 15:37:15 »

Sziasztok!  Emelem
A megéri-nem éri oldalról gondolkoztam egy kicsit a sörétes lõszer újratöltésen, és elég érdekes eredményre jutottam. Ezt szeretném megosztani veletek, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Kérlek javítsatok ki ha valahol tévedtem, vagy rosszul számoltam...

Sörétes hüvely: 35Ft, 4-szer feltételezem újra tudjuk használni, így egy lõszerre jutó költség 9Ft.
Sörétkosár: 10Ft
Csappantyú: 10Ft
Lõpor: 32Ft (20eFt/kg árral számolva, illetve 25gr/lõszerrel)
Sörét: 35Ft (1100Ft/kg, 32g/lõszer)

Így 96Ft egy lõszer kõltsége...  Fejvakarás
A fenti számokat tengerentúli oldalak  böngészése közben "találtam ki", természetesen hozzávetõleges adatokkal, a folyamat megértésében az alábbi videó segített:



Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #24 Dátum: 2012. Május 28. - 12:42:18 »

A megéri-nem éri oldalról gondolkoztam egy kicsit a sörétes lõszer újratöltésen, és elég érdekes eredményre jutottam. Ezt szeretném megosztani veletek, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Kérlek javítsatok ki ha valahol tévedtem, vagy rosszul számoltam...
Sörétes hüvely: 35Ft, 4-szer feltételezem újra tudjuk használni, így egy lõszerre jutó költség 9Ft.
Sörétkosár: 10Ft
Csappantyú: 10Ft
Lõpor: 32Ft (20eFt/kg árral számolva, illetve 25gr/lõszerrel)
Sörét: 35Ft (1100Ft/kg, 32g/lõszer)
Így 96Ft egy lõszer kõltsége...  Fejvakarás

Üdv!
Nagyjából jól számoltál, bár van olcsóbb lőpor és fojtás, és a hüvelyeket sem kell feltétlenül külön megvenni. Azonban jó eséllyel még így sem lesz anyagilag versenyképes az otthon töltött  12/70-es töltény a legolcsóbb gagyi sörétes patronokkal. De a vadhús is drágább, ha te lövöd, mint ha az áruházban veszed...
Egyébként más a leányzó fekvése, ha mondjuk 20-as töltényt (kevesebb sörét, drágább bolti ár), vagy szituációs lövészethez brennekét akar vki tölteni.
Üdv: r1
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #25 Dátum: 2012. Május 28. - 22:03:00 »

Üdv radom1!

Köszönöm a választ. Az újratöltésnél az ár valóban csak az egyik (bár tagadhatatlanul hangsúlyos) szempont. Golyós lõszereknél nagyobb a különbség, viszont az egyelõre nálam nem jön szóba, ezért néztem utána a sörétesnek. Itt a kezdõ szett költsége is alacsonyabb, ezért lenne / lett volna jó ezzel belekóstolni az újratöltésbe, aztán ha tetszik, jöhetnek a komolyabb dolgok (golyós lõszer). Viszont az én lõszerfogyasztásom mellett így sajnos egy jó érv kiesik, ha a "parlamentben" szavazásra kerül a sor  Ördög
Mégegyszer kösz.  Emelem

Üdv,
B.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2012. Május 28. - 22:26:30 »

Üdv radom1!

Köszönöm a választ. Az újratöltésnél az ár valóban csak az egyik (bár tagadhatatlanul hangsúlyos) szempont. Golyós lõszereknél nagyobb a különbség, viszont az egyelõre nálam nem jön szóba, ezért néztem utána a sörétesnek. Itt a kezdõ szett költsége is alacsonyabb, ezért lenne / lett volna jó ezzel belekóstolni az újratöltésbe, aztán ha tetszik, jöhetnek a komolyabb dolgok (golyós lõszer). Viszont az én lõszerfogyasztásom mellett így sajnos egy jó érv kiesik, ha a "parlamentben" szavazásra kerül a sor  Ördög
Mégegyszer kösz.  Emelem

Üdv,
B.

Én csak azt nem értem miért nincs a gyerek mutató ujján is gyűrű? Biztos el kellett adnia, mert drága volt a töltőkészlet.
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #27 Dátum: 2012. Május 29. - 20:05:02 »

Vagy már beolvasztotta aprósörétnek  Röhög
Bar felõlem a római pápa is lehetne, a lényeg hogy érthetõen elmondja hogyan mûködik.
  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2012. Május 30. - 15:30:35 »

Csillagperemezett hüvelyt ki lehet rendesen bontani a nélkül, hogy kilőném?  Vigyorog Vigyorog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #29 Dátum: 2012. Május 30. - 15:44:09 »

Csillagperemezett hüvelyt ki lehet rendesen bontani a nélkül, hogy kilőném?  Vigyorog Vigyorog
Persze!
Snitzerrel körbevágod a peremnél és már ömlik is ki a sörét belőle.
Ki sem kellett lőni és ennél rendesebben nem lehet kibontani  Ördög

Igaz újratöltéskor kell egy kis Eporapid, hogy a töltelék a helyén maradjon  Nyihi
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: