Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 295673 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 13:52:18 »

Mátraalja
Mit gondoltok róla: cm, kor, lőhető?
Rutintalan vagyok becslésben, de azért rápróbálok egy tippre:
kora 7-8év(maszk alapján)
csigák(jobb/bal): cca. 70/85cm (ha jól látom, akkor a jobb oldali csiga vége le van törve)
Szerintem erősebb már nem lesz, mert nem tűnik vastagnak a csiga szára -lőhető.

De ez tényleg csak egy tipp volt : nyes
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 13:53:42 »

Rutintalan vagyok becslésben, de azért rápróbálok egy tippre:
...
De ez tényleg csak egy tipp volt : nyes

Ja és ez a felső képre vonatkozott-bár élesebb(nagyobb)képen jobban kivehető lenne. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 13:57:11 »

Itt van róla még egy kép!
A kép címe ne tévesszen meg senkit, a 77 nem cm-t jelent. Amúgy ez a kos még szaladgál!
Naplózva

Üdv: Bence
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 14:37:46 »

Mátraalja
Mit gondoltok róla: cm, kor, lőhető?
Melyik oldala, mert ha az északi, akkor mi nem olyan messze vagyunk egymástól.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 14:41:04 »

Melyik oldala, mert ha az északi, akkor mi nem olyan messze vagyunk egymástól.
Nem az északi, hanem a déli oldalon vadászunk (DNY)! De az sincs olyan messze.
Naplózva

Üdv: Bence
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 14:51:48 »

Itt van róla még egy kép!
A kép címe ne tévesszen meg senkit, a 77 nem cm-t jelent. Amúgy ez a kos még szaladgál!

Ok, lehet, fiatalabb 7-8 évnél, és a csiga hossza most is 75-85cm körülinek tűnik, de akkor is lehetne vastagabb a töve.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 15:04:59 »

 
Ok, lehet, fiatalabb 7-8 évnél, és a csiga hossza most is 75-85cm körülinek tűnik, de akkor is lehetne vastagabb a töve.
Élőben látva (és fényképezve) valamint konzultálva vadásztársakkal (mert sok képet csináltam), szerintünk 5, max 6 éves, 80 cm körüli és egyértelműen kímélendő. Legalább ezüst.  Ezeket tavaly ősszel fényképeztem, remélem azóta még rátett néhány cm-t.
Naplózva

Üdv: Bence
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 15:09:18 »

Élőben látva (és fényképezve) valamint konzultálva vadásztársakkal (mert sok képet csináltam), szerintünk 5, max 6 éves, 80 cm körüli és egyértelműen kímélendő. Legalább ezüst.  Ezeket tavaly ősszel fényképeztem, remélem azóta még rátett néhány cm-t.

Bion Én mondtam, hogy rutintalan vagyok becslésben. És ezen az sem segít, hogy képen láttam csak.. Van még mit gyakorolnom Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 15:15:59 »

A kos elbírálása néha nagyon csalóka tud lenni (legalábbis nekem), mert egész mást tud mutatni különböző szögből nézve.
Az lenne a jó, ha a kos kisétál és utánna 2x-3x körbefordulna, hogy minden szögből el lehessen rendesen bírálni.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Üdv: Bence
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 15:38:48 »

A kos elbírálása néha nagyon csalóka tud lenni (legalábbis nekem), mert egész mást tud mutatni különböző szögből nézve.
Az lenne a jó, ha a kos kisétál és utánna 2x-3x körbefordulna, hogy minden szögből el lehessen rendesen bírálni.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Végül is a hosszát majdnem jóra becsültem, a korát is csak két évvel növeltem, de az már pont elég, hogy míg én azt mondtam, hogy lőhető, addig a valóságban kímélendő. Ha ugyanilyen csigákat hordana 8 évesen, akkor nem tévedtem volna nagyot. De így... Bion Hát ezért nem szabad rutintalanokat egyedül kiengedni vadászni, mert abból lesz a sok"selejt" bika, kos, meg a többi.

Őszintén szólva, én eleinte még az őz tarvadat sem szerettem egyedül elbírálni, mert mindig ott motoszkált a fejemben a  "mi van, ha rosszul döntök"-gondolat. Mondjuk még most is jobban örülök, ha valaki summázza  a megfigyeléseim, mielőtt útjára engedem a golyót(van egy igen türelmes fiatal vadőr ismerősöm, aki valami hihetetlenül jól el bírja viselni a hülyeségeim-és rengeteget tanultam tőle). Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 17:06:45 »

5 éves és 82/78 cm. Tipikus mátrai kos,nyeregfolttal,nagy terpesztésű nagy ívű csigákkal. Már most vastagon aranyérmes.Hosszabb nem sokkal lesz,mert a végeit már tördelni fogja,viszont korosodhat még 1-2 évet...csak hogy a bíráló bizottság szebben nézzen rá...
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 19:29:17 »

5 éves és 82/78 cm. Tipikus mátrai kos,nyeregfolttal,nagy terpesztésű nagy ívű csigákkal. Már most vastagon aranyérmes.Hosszabb nem sokkal lesz,mert a végeit már tördelni fogja,viszont korosodhat még 1-2 évet...csak hogy a bíráló bizottság szebben nézzen rá...
Legalábbis szeretnénk ha ilyen lenne a tipikus Mátrai kos, de sajnos egyre kevesebb van az ilyenből és egyre több a kisívű.
Naplózva

Üdv: Bence
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #87 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 19:36:33 »

Legalábbis szeretnénk ha ilyen lenne a tipikus Mátrai kos, de sajnos egyre kevesebb van az ilyenből és egyre több a kisívű.

Szia!

Ennek milyen okot tulajdonítottok?
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #88 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 19:42:44 »

Szia!

Ennek milyen okot tulajdonítottok?
Általános országos jelenség, csak máshol gímbikával, bakkal van hasonlóan. Kell a pénz, ezért a jó képességű kosok elesnek középkorban, csak centi legyen elég. A kisívű, gyenge kosokat meg nem is akarja lőni sem, meg lövetni sem senki, mert "a keretet ne kis kosokból lőjük má meg he". Meg püföli is mindenki aki elé kiáll.
Naplózva

Üdv: Bence
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #89 Dátum: 2009. Szeptember 29. - 19:49:09 »

Két különböző génállományú populáció van:
1.nyeregfoltos /ritkán ördögfekete/,sötét színű erős csigákkal -domináns
2.nyeregfolt nélküli,homok színű kisívű kisterpesztésű fejdísszel -recesszív
Sajnos a kettő alfaj nem ismeri a területhatárokat és egyre gyakrabban keveredik Szomorú
 
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: