Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 296435 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #180 Dátum: 2009. November 24. - 18:58:05 »

Szia Gaucho!

Szerintem is torzít a kép, mintha oldalról össze lenne nyomva a kos. Így inkább nem bírálok.  Wave
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #181 Dátum: 2009. November 24. - 21:26:54 »

Sziasztok!
Megpróbálom mégegyszer, lefényképeztem a  monitort, hátha igy jobb lesz.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #182 Dátum: 2009. November 24. - 22:15:13 »

Sziasztok!
Megpróbálom mégegyszer, lefényképeztem a  monitort, hátha igy jobb lesz.


Látom a légy már rajta van a "blatton"!!!  Nyihi
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #183 Dátum: 2009. November 24. - 22:37:30 »

Látom a légy már rajta van a "blatton"!!!  Nyihi

 Taps
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #184 Dátum: 2009. November 25. - 09:08:05 »

Szervusz Gaucho!

A kos szerintem nem éri el a 80 centit, de közel van hozzá. A kép rossz minősége miatt és mert nem ismerem az állományt, a kor becslése bizonytalan, de én 5-6 év körülire tenném.
Egy jóminőségű állományban gondolkodás nélkül meglövetném a kost, bár szigorúan véve lehetne még pár éve, mert a csiga hegye úgy látom kifordul az álla mellett majd. De ettől függetlenül kisívű, kisterpesztésű kos.

Egy rosszabb állományban, ahol esetleg vannak gyengébb kosok is, ott nem erőltetném a vadászatát.

 Emelem
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #185 Dátum: 2009. November 25. - 10:18:54 »

Jager 74, Urr Antal!  Köszönönöm a válaszokat.  Igen

Egyébként a muflonállomány szerintem egész jó minőségű felénk. A bujáki erdőkkel szomszédos a terület. Bujákról a 70-80-as években több kos is bekerült az első tízbe a ranglistán. Ma már csak az első huszonötben vannak.
http://vadasz.info.hu/otbb/otbb_muflon_magyar.html
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #186 Dátum: 2009. November 25. - 13:46:38 »

Antal!
Neked ez miért kisívű??  Vállat von
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2009. November 25. - 13:59:22 »

Antal!
Neked ez miért kisívű??  Vállat von

Szervusz Jager 74!

Mert szerintem egy jóívű kos hasonló ehhez:



 Emelem
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #188 Dátum: 2009. November 25. - 14:01:26 »

Ha megnézed, jóval az álla alatt fordul vissza a csiga, míg a Gaucho által feltett kosnál ck. az áll alsó vonalánál.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #189 Dátum: 2009. November 25. - 14:19:43 »

A Gaucho-féle kos /immár a nem annyira torz képen/ ha nem is nagyívű,de mindenképpen átlagos.Kisívűnek semmi esetre sem nevezném.
A Te "jóívű" /már-már elefántfüles/ kosod pedig a másik véglet. De már egyszer megegyeztünk,ugye...élőhely és populáció függvénye az egész...na meg hogy a kerítés melyik oldalán tanyázik... Bow
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2009. November 25. - 14:26:31 »

A Gaucho-féle kos /immár a nem annyira torz képen/ ha nem is nagyívű,de mindenképpen átlagos.Kisívűnek semmi esetre sem nevezném.
A Te "jóívű" /már-már elefántfüles/ kosod pedig a másik véglet. De már egyszer megegyeztünk,ugye...élőhely és populáció függvénye az egész...na meg hogy a kerítés melyik oldalán tanyázik... Bow

Attól, hogy szarrá eteted, nem lesz nagy íve és terpesztése, meg attól se ha rákötöd az infúzióspalackot és éjjel -nappal nyomod bele a hormonokat, mint azt nekem már felvázolták itt páran.
Tudomásul kell venni, hogy ez genetikai kérdés, függetlenül attól, hogy a kerítés melyik oldalán él az állat.

Esetleg savanyú lehet a szőlő annak, akinek a területen nem szaladgál pár ilyen kos.

A múltkori megjegyzésedre pedig annyit, hogy nincs és SOHA nem is volt egyetlen muflonom se, Gödöllő belvárosában lakom, az összes állat az udvaron két tacskó, és nem csinálok senkinek ingyenreklámot.....mert bár felkerestek páran a muflonokkal kapcsolatban innen a fórumról is, nem is válaszoltam Nekik (ezért elnézést), de fórumozgatásom célja csupán annyi, hogy beszélgessek másokkal arról, ami közös szenvedélyünk.

Vadászüdv!
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #191 Dátum: 2009. November 25. - 14:46:03 »

Bal lábbal keltél fel? Szerintem Te összekeversz valakivel,nekem a szőlő egyáltalán nem savanyú /csak az ára az az utóbbi években,erre a Mátrai borvidéken  Szomorú/.
Nekem elhiheted,szaladgál "olyan" kos is a területünkön és éppen ezért engem is megkerestek már privátban. Én válaszoltam is Nekik /mert tudod úgy illik/,de sajnos csak 4 kosra kaptunk lelövési engedélyt,azok meg elkeltek még szeptember elején és 70 cm alatt nem is lövettünk.
Éppen nem lennénk messze egymástól,de véleményileg /a kertet illetően/ úgy látom egyre távolodunk.. Wave
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #192 Dátum: 2009. November 25. - 19:50:05 »

Bal lábbal keltél fel? Szerintem Te összekeversz valakivel,nekem a szőlő egyáltalán nem savanyú /csak az ára az az utóbbi években,erre a Mátrai borvidéken  Szomorú/.
Nekem elhiheted,szaladgál "olyan" kos is a területünkön és éppen ezért engem is megkerestek már privátban. Én válaszoltam is Nekik /mert tudod úgy illik/,de sajnos csak 4 kosra kaptunk lelövési engedélyt,azok meg elkeltek még szeptember elején és 70 cm alatt nem is lövettünk.
Éppen nem lennénk messze egymástól,de véleményileg /a kertet illetően/ úgy látom egyre távolodunk.. Wave

Igen, képzeld el-ezzel kapcsolatban-bal lábbal keltem fel. Mert már herótom van ettől a "kerti" jelzőtől! Ha elfogynak az érvek, akkor rögtön jön ez a jelző...
Konkrétan a csiga ívéről beszélgettünk, szemléltetésül feltettem egy képet egy kosról, hogy megmutassam egyértelműen, mit értek én jó ív alatt....erre jösz ezzel a "kerti" pejoratív jelzővel....de mi köze volt ennek a témához?

Jáger, hidd el, nekem is a vad az a szabadterületen élő vad, a képek egy részén lévő muflonok nem tartoznak ebbe a kategóriába, de ha mindettől elvonatkoztatsz, akkor ezek a jószágok igenis értékesek, és még értékesebbek lehetnek a jövőben, mint azt sokan hinnék....
Ahogy a "csodálatos magyar vadgazdálkodás" halad, eljöhet még az idő, hogy ezekhez a kerti jószágokhoz kell nyúlni annak, aki értékes vadállományt kíván kialakítani a területén.

Én ebből a szemszögből nézem ezt a kérdést- ha hiszed ha nem- nekem 1 Ft hasznom az egészből nincs, lehet nehéz elhinned, de csupán a biológiai érdeklődés hajt (ott).

Ha nekem lenne befolyásom egy szabdterület felett, vagy egy vadaskert felett, akkor én igenis kihasználnám ezeket a jobb adottságú állatokat állományom javításához, kialakításához.
Mert a rossz képességű muflon se eszik kevesebbet, mint a jó, kevesebb kárt se okoz a területen, de a számla jobb alsó sarkában-egy gazdálkodó esetében- igencsak más érték szerepel az utóbbi esetben, ami ügye nem mindegy ha a gyerek elé kell tolni a kaját...

De nem szeretnélek sem Téged, sem a többi Fórumozót ezzel a témával fársztani, átadom a terepet Nektek!
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #193 Dátum: 2009. November 25. - 20:35:52 »

Szia Anti!
Remélem nem baj a tegeződés, így könyebb!
Szerintem a képeden a kos nem jó képességű, hanem kimagasló. Nálunk (Mátra) is lehet látni ilyen ívűt, de mondjuk 50-ből egyet és sajnos túl hamar elesnek!
Úgy gondolom, hogy addig nincs semmi baj a kerttel, amíg ahogy írtd nem tuningolják és nem vadásszák ott őket. Én attól félek, hogy előbb utóbb a gazdasági kényszer hatására sok muflonállomány fog elfiatalodni, minsőégileg leromlani, számban csökkenni, főleg a miénkhez hasonló területen, ahol szomszéddal kell osztozni az állományon és a pénzt meg termelni kell! És ha egyszer mégis valaki javítani akar az ilyen leromlott állományon, azt csak az olyan kertekből érdemes végezni, mint amilyet te kezelsz! Gondolom ez egyfajta génbank is!
Ugyanakkor én nem tudok elmenni amellett, hogy egy kos 103 cm-es csigát növesztett egy ártéri erdőben, ahol azt se tudtam, hogy él muflon! Ez nem kötözködés, főleg nem veled, de számomra nehezen hihető!
Minden jót!
Naplózva

Üdv: Bence
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2009. November 25. - 20:43:50 »

Szervusz Kalcsob!

Teljesen igazad van! Én se vagyok naív. Az ilyen tenyészkertek többsége azért létesül, hogy az ott felnevelt "vadat" vadaskertben, vagy szabadterületi "röpdében" meglövessék...Sajnos ez van....
De én éppen arra szerettem volna rávilágítani, hogy azok a vadfarmok, ahol valóban tenyésztés folyik, valamilyen szinten, mint írtad Te is, génbankként is működnek/működhetnének.

Különben én nem kezelem ezt a kertet (se), csak segíteni szoktam a gazdájának a muflonok körül.

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: