Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 293658 alkalommal)
Turpi
Vendég
« Új üzenet #360 Dátum: 2011. Február 19. - 12:24:19 »

Csütörtökön és pénteken az egyik barátom meghívása révén ismét elcsábúltam és elmentem muflonra vadászni.
Megbeszéltem vele, hogy ha az állományba nem való rosz csiga alakulású illetve felemás csigájú kost látunk azt szivesen meglövöm, illetve ha bárányt látunk akkor azt is, hiszen már régen ettem egy jó muflon sültet vagy pörköltet.

Csütörtökön délután érkeztem hozzájuk, így estére már ki tudtunk menni.A műút mellett leparkoltuk a lezárt autót és gyalog cserkeltünk fel a mintegy másfél kilóméterre lévő leshez. A leshez mentünkbe a bokrok között megugrasztottunk egy magányos kost, amiről később a vendéglátóm Apja elmondta hogy mindíg ott tartzózkodik és kár hogy nem lőttük meg hisz van egy kos kilövése és az a kos méter körüli szarvakkal van megálldva.
Ő is meglőtte volna már szivesen de mindíg csak olyankor találkozott vele amikor nem volt nálla puska!!!

Nem sokkal később felértünk a lesre és elhelyezkedtünk.A területen az előz nap hullott a hó így gyönyörű tiszta fehér lepel lepte a tájat. A Telihold miatt szinte nappali világosságban vártuk a vadakat.már hosszú ideje várakoztunk amikor hirtelelen, fekete foltot vettem észre 80 méterre a bokrokkal fedett hegyoldal és a vettés határán.Vettem a távcsövet és megnéztem mi az.két süldő készült kijönni a vetésre.Vendéglátóm egyből mondta hogy lőjük meg az egyiket.Sajnos mire rá tudtam tenni a keresztet el kezdtek kergetőzni és vissza futottak a bokrok közzé.

Ezekután még vártunk egy órát és este 8 után leszáltunk és haza mentünk.

Otthon megvacsoráztunk majd kis pihenés után vendéglátóm apjával 10 órakkor újra kimentünk a lesre.Ki felé menet már a műútról megláttunk egy nyájat ami 18 muflonból állt. Sajnos megközelithetetlen terepen-hisz nem volt körülöttük semmi takarás, mert egy vetés közepén legelésztek.felültünk a lesre majd jó kétóra várakozás után cserkelni indultunk egy másik les irányába.

Alig értünk a leshez és helyezkedtünk el rajta, 9 db álló muflonnyáj lépett ki a bokrok mögül alig 80 méterre tőlünk.A nyájban volt egy nyakba növő kos de sajnos ahogy vonultak sose állt tisztán, így lövés nélkül távozhattak.nagyából fél óra múlva egy újjabb nyájat vettünk észre amit ereszkedik le a hegyoldalon elterülő vettésen legelészve.Ebben a nyájban 7 muflon volt, de sajnos lövésre való nem akkadt közöttük pedig bejöttek hozzánk mintegy50 méterre.
Miután elvonult a nyáj, hosszú idejig semmi nem történt igy félkettőkor leszáltunk és az autóhoz vettük az irányt.

Már majdnem az autónál voltunk amikor újjab nyájat vettünk észre a hegyoldalon, óvatosan rájuk cserkeltünk. 8 muflon állt előttünk, két 40-45 cm-s kos egy 55cm körüli meg 5 jerke.Mivel olyan amit megbeszéltünk nem volt a csapatban lassan megpróbáltunk vissza vonulni, de a vezér jerke kiszúrt minket így risztott és elvitte a kis csapatot a biztonságot nyújtó bokros irányába.Hazza értünk után rögtön lefeküdtünk hisz reggel hatkor ismét kint akkartunk lenni.

Negyed hatkor keltünk kávé öltözködés és indulás.
A beíróládánál örömmel tapasztaltuk hogy senki nincs még kint így tudunk menni a tegnapi területre.
pár pec alatt kint voltunk de a muflonok már megint megelőztek minket és már kint voltak a vetés közepén.Szerencsére most a vetést kettőszelő bokorsoron túl így a mellett rájuk tudtunk cserkelni. 31 muflont számoltunk meg.Kosok jerkék és bárányok vegyesen.A kosok 30-60cm közöttiek voltak, 13db számoltunk meg a nyájban de mind jó állású igéretes csigájú volt. Vendéglátóm biztatott hogy lőjek egy bárányt de mivel délelőtt 11 óráig akartunk cserkelni ezért nem akartam zajongani nehogy egy esetleg általunk még nem látott nyájat elugraszunk. Lassan óvatossan kerültük meg őket, és folytattuk a cserkelést.

Sokkáig nem láttunk semmit pedig szinte a legjobb részeken cserkeltünk. Már-már feladtuk, amikor újabb nyájat vettünk észre hirtelen egy domb hajlathoz érve egyből behúzódtunk az út melletti bokorsorhoz. 15 muflon állt előttünk elszórva a vetésen. Nagy része jerke és bárány, ahogy ott nézelődtünk, egyszer csak egy kost vettem észre a csapattól 10-15 méterre amint feltünik a dombhajlat mögött. Hirtelen felcsapta a fejét így megláttuk, hogy nagyon szűk csigájú 60-65cm közötti kos áll előttünk már kaptam is a puskát, de sajnos eddigre a vezér jerke kiszúrt és megugrottak, futába nem lőttem rá még a vendéglátóm sürgetése ellenére sem. A trófeás vadnak jár annyi tisztelet hogy ne futába lőjük. Az autó felé vettük mostmár az irányt.

Mielőtt oda értünk volna újab két muflont vettünk észre.
Egyből eldöntöttük hogy rajuk próbálunk ha esetleg a kos nem lőhető és a vele levő nemvemhes akkor megpróbáljuk el ejteni azt.Rájuk cserkeltünk 80 méterre, 50cm körüli szép nagy ívű, jó tág csigájú reményteljes, kos volt ezért a másikat vettük szemügyre. A másik kos báránynak bizonyult, de mivel bárány léttére már volt 15cm körül a csigálya, őt sem bántottuk.

Ezek után befejeztük a vadászatot és haza mentünk. Gyönyörű másfél napot töltöttem el muflon vadászattal és bár nem lőttem semmit, soha sem felejtem el ezeket az élményeket.
A vendéglátóm restelkedet, hogy nem lőttem semmit, de megnyugtattam, hogy nekem nagyon sokat számít ez másfél nap, megköszöntem neki a lehetőséget és elindultam haza.
Előtte még vebdéglátóm megigértette velem, hogy megyek hozzájuk tavasszal meg nyáron vaddisznózni, a muflont meg majd következő szezonba ismét megpróbáljuk.
Ilyen meghívásra nem lehet nemet mondani, így a visszont látás reményével köszöntünk el egymástól! Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #361 Dátum: 2011. Február 19. - 16:03:57 »

 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #362 Dátum: 2011. Február 19. - 16:25:14 »

 Fejvakarás Turpi! Ezt biztosan így akartad leírni?  Fejvakarás
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #363 Dátum: 2011. Február 19. - 16:33:37 »

 Fejvakarás Hajaj, de jó, hogy nincsen a végén a holdvilágos kos terítéken. Fejvakarás
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #364 Dátum: 2011. Február 19. - 16:43:37 »

Fejvakarás Hajaj, de jó, hogy nincsen a végén a holdvilágos kos terítéken. Fejvakarás
KacsintÉjszakai muflon vadkárelhárítás!
A legszomorúbb nem az, hogy leírta!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #365 Dátum: 2011. Február 19. - 17:03:23 »

Fejvakarás Hajaj, de jó, hogy nincsen a végén a holdvilágos kos terítéken. Fejvakarás

Hej, pedig de szépen szólt volna a csillagfényes Hallali... Rííí Turpi szerintem nem tudja még, hol a baj.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #366 Dátum: 2011. Február 19. - 17:26:01 »

Minden tekintetben furcsa vendégeskedés volt ez...fiatal,selejt kos volt a cél,de benne volt a pakliban a bárány is,meg a "méter körüli szarvakkal megáldott" fünftausend ajrós aranyérmes is?? Vállat von
Turpi! Szarva egyébként az ördögnek van,meg a szomszéd embernek...  Ördög
Naplózva
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #367 Dátum: 2011. Február 19. - 17:37:13 »

KacsintÉjszakai muflon vadkárelhárítás!
A legszomorúbb nem az, hogy leírta!
Igazad van Attila.  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Turpi
Vendég
« Új üzenet #368 Dátum: 2011. Február 20. - 02:36:59 »

 Én leírtam egy gyönyörűú élményt, ti meg kötekedtek.
 Mint olvastátok nem volt elejtés.
 Amúgy nappali világos volt a hó és a telihold miatt!
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #369 Dátum: 2011. Február 20. - 06:45:59 »

Én leírtam egy gyönyörűú élményt, ti meg kötekedtek.

Nem kötekedünk csak próbálkozunk a vadászetika módszereit megismertetni. Felhívni figyelmedet a hibákra hogy jobb vadász lehess.  Emelem Hisz a vad elejtése csak egy pillanat de míg oda eljutsz és onnantól megint sok idő el telik. Nem mindegy hogy mi tölti ki ezt az időt.

Idézet
Otthon megvacsoráztunk majd kis pihenés után  10 órakor újra kimentünk

Amúgy nappali világos volt a hó és a telihold miatt

Itt nem a Hold és a láthatóság a gond!! Biztos szép is jó is volt, élmény is meg volt.
De a vadnak is jár a pihenő,nyugalom!

Idézet
A trófeás vadnak jár annyi tisztelet hogy ne futába lőjük.

Nem csak a trófeás vadnak,most ők voltak az ügyesebbek.
 Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #370 Dátum: 2011. Február 20. - 09:09:13 »

Én leírtam egy gyönyörűú élményt, ti meg kötekedtek.
 Mint olvastátok nem volt elejtés.
 Amúgy nappali világos volt a hó és a telihold miatt!


Holdvilágnál kilesni az erdő titkait valóban kivételes élmény. DE!
A sikeres kos vadászathoz, mint tudod sokminden kell. Például kemény tartós fagyok, magas hótakaró és még sorolhatnám, de telihold az NEM KELL, basszus! Trófeás nagyvad vadászatához ma Magyarországon NEM KELL HOLDVILÁG! Kötekedésnek és magyarázkodásnak itt helye azthiszem nincs. Sokhelyütt zavaros lehet, de ebben az esetben elég egyértelmű a törvényi szabályozás. Ez egy szakmai fórum volna, vagy mi a szösz, ahol ha ezt látják a laikusok, ezt tanulják a tapasztalatlanok tőlünk, akkor éppen elég ok  Tasli a taslihoz, hogy a szándék megvolt és közzé is teszed, hogy az eggyes rajtkockáról a medencébe akartál hugyozni a strandon. Meg ne bántódj, mert nem kötekedni, és az írásodat, vadászélményedet lebecsülni szeretném. Egyszerűen tereljük a dolgokat vissza a helyes mederbe.
Nagy kalappal kívánok a további muflon vadászataidhoz! Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #371 Dátum: 2011. Február 20. - 09:49:35 »

Ajaj. Nagyobb a baj mint gondoltam.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #372 Dátum: 2011. Február 20. - 09:55:43 »

Szerintem meg mind a ketten tudták . Csak szartak rá egy nagyot... ! Nyihi
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #373 Dátum: 2011. Február 20. - 10:17:53 »

Szerintem meg mind a ketten tudták . Csak szartak rá egy nagyot... ! Nyihi

És ráadásul a jogos nem tetszés kifejezését kötekedésnek aposztrofálva!


Csak úgy érdeklődés szintjén: ha sikeres az éjjeli akció, mi kerül a beírókönyvbe?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #374 Dátum: 2011. Február 20. - 11:29:35 »

És ráadásul a jogos nem tetszés kifejezését kötekedésnek aposztrofálva!


Csak úgy érdeklődés szintjén: ha sikeres az éjjeli akció, mi kerül a beírókönyvbe?

jó esetben: 1 lövés 16,00 órakor,1 muflon... terítéken Aláírás: Turpi  Stoel
rossz esetben: Mai naptól bevonva  Aláírás: XY vadászati felügyelő,FVM Hivatal  Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: