Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 305406 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #675 Dátum: 2012. Június 28. - 15:28:43 »

Szia Dani! Meg tudnád adni a gps programnak a nevét amivel az utánkeresés útvonalát szoktad megjeleníteni?

http://www.sports-tracker.com/ + Google Föld
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #676 Dátum: 2012. Június 28. - 20:47:35 »

Elől 5 cm, alul 3cm a heveder. Belül ugyanúgy néz ki, mint kívül, csak fordított sorrendben következnek a hevederek egymáson. Belül sima, nem nyomja a kutyát az illesztés sehol.

A fényvisszaverő csík jól  néz ki, de ha véletlenül éjszaka keresünk, akkor úgyse engedem hajszára, hanem nagyon rövidre fogott vezetékkel megyünk, akkor anélkül is látom a kutyát. A hajszán meg sincs a kutyán a hám, csak egy letéphető nyakörv. Mondjuk arra talán nem lenne rossz ilyen csík, de mint említettem éjjel nincs hajsza, az meg csak a lámpafényben csillog.

Jó ez az elmélet így de az élet produkál kacifántos dolgokat. Én is így gondoltam mint Te de mégis háromszor kelt fel előttem éjszaka a disznó ebből kettő nem is gyenge kan volt . Éjszaka 3 méteres vezetékkel keresek és két alkalommal még így sem láttam a kutyát mikor lőni kellett . (kukoricában,bokrosban) Az igaz hogy minden alkalommal a saját lövésem sebzettjét kerestem a saját döntésem alapján. Szívességből vagy egyéb okból másnak a jó eséllyel még élő nagytestű disznót csak nappal vállalom be. Egyébként eszelek rajta hogy éjszaka jobb lenne a hosszabb vezeték mert Csipike az élő közelében ugatni kezd és lehet készülni vagy szaladni Ördög. ( Kivéve az utolsó legmelegebb helyzetet mikor valamilyen okból nem ugatott és úgy egy és két méter közötti távon puffantottam oda távcsöves fegyverrel lámpával a kannak  Nem szól szám miközben nem tudtam hogy pontosan hol a tacsi . )  Fejbever   
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #677 Dátum: 2012. Június 29. - 10:17:32 »

Jó ez az elmélet így de az élet produkál kacifántos dolgokat. Én is így gondoltam mint Te de mégis háromszor kelt fel előttem éjszaka a disznó ebből kettő nem is gyenge kan volt . Éjszaka 3 méteres vezetékkel keresek és két alkalommal még így sem láttam a kutyát mikor lőni kellett . (kukoricában,bokrosban) Az igaz hogy minden alkalommal a saját lövésem sebzettjét kerestem a saját döntésem alapján. Szívességből vagy egyéb okból másnak a jó eséllyel még élő nagytestű disznót csak nappal vállalom be. Egyébként eszelek rajta hogy éjszaka jobb lenne a hosszabb vezeték mert Csipike az élő közelében ugatni kezd és lehet készülni vagy szaladni Ördög. ( Kivéve az utolsó legmelegebb helyzetet mikor valamilyen okból nem ugatott és úgy egy és két méter közötti távon puffantottam oda távcsöves fegyverrel lámpával a kannak  Nem szól szám miközben nem tudtam hogy pontosan hol a tacsi . )  Fejbever   


Szia!

Ennél én megfontoltabban keresek Stefi. Előttem éjszaka nem kel háromszor egy disznó se, legfeljebb egyszer. Ha kint vagyok én is este vadászni, nyilván megnézzük a rálövést, de másként komoly oka kell legyen, hogy kimenjünk éjszaka keresni. Ha a lőjelek, csapajelek alapján már dermedt lehet a disznó, akkor elkezdjük keresni. Viszont, ha pl csöves csontot találunk, akkor a legjobb, amit tehetünk, hogy csendben hazamegyünk és reggel folytatjuk. Ha a dermedtnek hitt disznó felkel, akkor ugyanígy csendben visszavonulunk. Esti kereséskor is a 6 méteres vezetéket használom, de kb 2 méternél fogom, ha meg sűrűben megyünk, akkor csak egy métert engedek, vagy még annyit se. Ez tényleg csak kivételes esetben történhet meg, pl bő tüdővér esetén, nyilván nem hagyjuk ott a disznót, még ha egy sűrűbe ugrott is be és oda kell menni utána. Ilyenkor nagyon lassan haladunk, Soma is megtanulta már, hogy jobb ha nem ugrál, néha szinte lábujjhegyen megy előttem, miközben vissza-vissza sandít. Van, hogy ő is ugatni kezd persze, de akkor is közel magam előtt tartom. Nekem egy vad se ér annyit, hogy véletlenül agyonlőjem mert nem látom hol van. Nem nagyon ajánlanám, hogy hosszan kiengedett vezetékkel menjetek éjszaka, mert akkor tényleg nem fogod látni, hogy hol van és ha megugrik a disznó elől, több eséllyel tekeri fel magát valami gallyra.  A távcsöves puska meg nem való utánkeresni este. pláne sűrűben. Persze gondolom, hogy nem lehet levenni a puskáról a távcsövet, de akkor se. Legyen nálad egy sörétes, vagy menj haza érte. Persze félre ne értsd, nem akarlak oktatni (fiatalabb is, meg tapasztalatlanabb is vagyok nálad), csak a véleményemet írtam le, és azt, ahogyan én csinálom, vagy csinálnám a helyedben.
Baleset mentes utánkereséseket Neked! Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #678 Dátum: 2012. Június 29. - 11:46:59 »

Bocs ! Félreérthetően írtam . Nem egy disznó kelt fel háromszor hanem az három különböző esetben történt. Jogos az észrevétel az utánkereső (de inkább megkereső) fegyverre - de az esetek 95% ban csak a hullát kell megtalálni 30 - 150 méteren belül . Többször gondoltam hogy viszem az IZS bockot is magammal de az nagy nyűg és ha a kocsiban hagyom a másikat és közben ellopják (mert az ördög és a hasonló fekete elemek nem alszanak!) akkor nagy a baj. Többször írtam hogy azt tartom hogy akinek volt kurázsija a ravaszt meghúzni annak legyen a vad megkeresésére is ! Na ezért keresem meg a saját zsákmányomat még éjjel is és egy két megbízható havernak is ugyanígy, sok romlott húst és elveszett vadat megspórolva. Természetesen ha felkel előttünk éjjel a sebzett és nem tudtam rálőni , akkor a tacsit a hónom alá és irány haza .                           Emelem
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #679 Dátum: 2012. Június 29. - 12:19:42 »

El sem tudom képzelni, hogy mi lesz belőled 10-15 év múlva. Ennyi hozzáértés és inteligencia ritkán prosul egy helyen.
 Emelem K.
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #680 Dátum: 2012. Július 26. - 11:14:17 »

Tegnap csörög a telefon. Egy idősebb hölgy hív, hogy vállalunk-e utánkeresést, mert megszökött a lány görög teknőse és azt kellene megkeresni. Tudja, hogy hol ment ki és, hogy nagyjából merre ment. Ott van a másik teknős amiről szagot lehet venni   Röhög
Mondtam neki, hogy ha komolyan gondolja akkor szívesen megnézem. De a kiszállási díjtól meggondolta magát  Nyihi

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #681 Dátum: 2012. Július 26. - 11:39:51 »

Tegnap csörög a telefon. Egy idősebb hölgy hív, hogy vállalunk-e utánkeresést, mert megszökött a lány görög teknőse és azt kellene megkeresni. Tudja, hogy hol ment ki és, hogy nagyjából merre ment. Ott van a másik teknős amiről szagot lehet venni   Röhög
Mondtam neki, hogy ha komolyan gondolja akkor szívesen megnézem. De a kiszállási díjtól meggondolta magát  Nyihi

Ááá, Csaba! Ezt kihagyni. Én biztos megpróbáltam volna. Van egy falka kutyád, még hajtást is rendezhettetek volna a kertben. Nagy előnyre nemigentett még a jószág. Sosem lesz belőled Ace Ventura... Röhög Ördög
Naplózva

Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #682 Dátum: 2012. Július 26. - 12:45:51 »

Tegnap csörög a telefon. Egy idősebb hölgy hív, hogy vállalunk-e utánkeresést, mert megszökött a lány görög teknőse és azt kellene megkeresni. Tudja, hogy hol ment ki és, hogy nagyjából merre ment. Ott van a másik teknős amiről szagot lehet venni   Röhög
Mondtam neki, hogy ha komolyan gondolja akkor szívesen megnézem. De a kiszállási díjtól meggondolta magát  Nyihi



 Röhög Röhög Ördög Röhög
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #683 Dátum: 2012. Július 26. - 14:23:58 »

Tegnap csörög a telefon. Egy idősebb hölgy hív, hogy vállalunk-e utánkeresést, mert megszökött a lány görög teknőse és azt kellene megkeresni. Tudja, hogy hol ment ki és, hogy nagyjából merre ment. Ott van a másik teknős amiről szagot lehet venni   Röhög
Mondtam neki, hogy ha komolyan gondolja akkor szívesen megnézem. De a kiszállási díjtól meggondolta magát Nyihi



És az önzetlen jó cselekedet az smafu ??  Vállat von  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #684 Dátum: 2012. Július 26. - 15:43:46 »

És az önzetlen jó cselekedet az smafu ??  Vállat von  Vigyorog

Múltkor próbáltam a benzinkúton a pénztáros hazafias érzéseire hatni, de csak ki kellett fizetni a benzint  Fejvakarás
Meg úgy vagyok vele, hogy a II. kerület tetején lakókkal kapcsolatban nem nagyon tudok önzetlen lenni  Meglepődött

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #685 Dátum: 2012. Július 26. - 16:17:36 »

Ááá, Csaba! Ezt kihagyni. Én biztos megpróbáltam volna. Van egy falka kutyád, még hajtást is rendezhettetek volna a kertben. Nagy előnyre nemigentett még a jószág. Sosem lesz belőled Ace Ventura... Röhög Ördög

Én is azon gondolkoztam, hogy elengedek 3-4 kutyát a kertben és hátha megtalálják. Csak attól féltem, hogy mire odaérek kiugrasztják a páncélból  Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #686 Dátum: 2012. Július 26. - 21:17:50 »

                                                           2012. július 21.

Reggel már a vadásztársaság társadalmi munkájához készülődtem, mikor megcsörrent a telefonom.
A szomszéd társaságból hívott Péter barátom, hogy meglőtt egy ünőt 30 méterről, de elszaladt a rudlival és átjöttek a mi területünkre! A kaszálón bő kétoldali vérzést talált és már a fiatal kutyájával megnézte, de a kis tacsi, amint kiértek a gazosból a tarlóra, nem folytatta a keresést!
Az ünő után még elejtett egy süldőrókát, tehát a puskával nincs probléma!
Megbeszéltük, hogy igyekszek kifelé, ő pedig megvár a területhatáron.
A lövés 8x57-es kaliberrel és 14,26 grammos cseh Sierra lőszerrel történt, ami valahol lapocka mögött átütötte a szarvast. (Többen mondják, hogy túl kemény lőszer, csak átszúrja a vadat, ha nem ér csontot!) A lövés óta már jó két óra eltelt és az elmondása alapján úgy tűnt, hogy valószínűleg valahol a határ menti nádasban fekszik kimúlva. Ezért fegyvert nem is vittem magammal, csak hívtam az idősebb kutyát és már indultunk a területre.
Jó fél órával a hívás után rákanyarodtam a nagy tarlóra és a nád széléből egy róka jött ki az UAZ elé, alig 100 méterre. Persze azonnal észrevett és elugrott! A túloldalon már láttam a Petit és párszáz méter zötykölődés után találkoztunk. Szerencsére ma nem túl meleg, enyhén szeles, száraz idő volt, ideális egy rövid utánkereséshez.
Először megnéztem a vérnyomot, ami valóban kétoldali világos és sötét vér váltakozva, de elég bőségesnek tűnt. Ekkor visszasétáltam a tacskóért és kerülővel átmentünk a határárkon a szomszéd területen lévő kaszálóra. A 11 tagú tarvadrudli a kukoricából jött és itt kapta a kiválasztott ünő a lövést. Azonnal bekeveredett a rudliba, végigrohantak a kaszálón és eltűntek a határárok sűrű növényzetében.
A kutyám, Molly, azonnal felvette a nyomot és kényelmesen ballagva végigmentünk addig, amíg Peti barátom is eljutott, a tegnap feltárcsázott, csontszáraz búzatarlóig. Itt jobbra-balra szimatolgatott, de nem vett határozott irányt, ezért először balra néztünk meg egy jó 150 méteres szakaszt. Semmit nem találtunk, de a távolban, a tarló szélén észrevettünk valami rőt színű, fekvő alakot. Mondtam, hogy azért nézzük meg közelebbről, de kiderült, hogy egy őzbak és a suta is ott volt vele nem messze! Na, mindegy, folytassuk a másik irányba! Arra is megnéztünk egy nagy szakaszt, de ott sem találtunk semmi érdemlegeset! Jöhet tehát a tarló!
Olyan 20-30 méteres félkörben elkezdtünk keresni és itt bizony már találtunk vért, de csak kicsi cseppeket, aztán semmit. Így hát a kutyára bíztuk magunkat!
Szép lassan haladtunk a hatalmas tarlón és úgy 150 méter után ismét egy csepp vér jelezte, hogy jó nyomon járunk. Majd újabb 100 méter után ismét egy csepp, de aztán semmi több! Ballagtunk a kutya után, aki szép komótosan szimatolgatva haladt. Végül kiértünk a nagy tarló szélén egy kimarkolt árok száraz földkupacaihoz és láss csodát, a porban vagy 6-8 vércsepp beszáradt foltja látszott!
Amint felléptünk a földkupacra, átláttunk az árokban lévő nád fölött és a túlsó jágerkenderes parlagföldön megláttuk egy szarvas füleit, meg a feje tetejét. Szinte biztos voltam benne, hogy a sebzett, mert már egy jó kilométert jöttünk a nyomán. Innen lőni nem lehetett, mert takarták a nádszálak és mire a 10 méterrel arrébb lévő földkupacra átmentünk, a vad újra eltűnt. Mondja a Peti, hogy ő ottmarad a földkupacon, mert ott legalább lát valamit, én pedig megkerülve a parlagot, rossz széllel próbáljam kimozdítani az ünőt!
Úgy is lett! Némi kerülővel, csendben megindultam a kutyával, de semmi nem mozdult a nagy növényzetben, csak egy suta ugrott ki Peti mellett. Azt hittük, a sebzett visszafelé elosont az árokban, vagy az mellett a nagy növényzet között. Ezért arrafelé kerültem a kutyával, de semmi nyomot nem találtunk. Mikor visszaértem a barátomhoz, mondtam neki, hogy figyeljen, én pedig a beváltás nyomán mentem a kutyával. A távolban egy őzet vettünk észre, amiről úgy gondoltuk, hogy suta.
A földkupac utáni beváltás helyén, a nádon szépen volt kenés, de már csak a kilövési oldalon és pár méter után megtaláltuk az első sebágyat, viszonylag kevés vérrel. Pár méterrel arrébb újabb sebágy még kevesebb vérrel, majd 20 métert megtettünk úgy, hogy csak pici kenést találtunk. Ekkor újabb sebágy következett, amiben alig-alig láttam vért. Továbbhaladtunk ismét vagy 30 métert a közel embermagas növényzetben vér nélkül, mikor nem messze egy kis bakot vettem észre, ami valószínűleg a korábban látott őz lehetett, csak már bejött elénk 50-60 méterre. Szerencsére a közepes erősségű északi szél miatt –ami felőle fújt- nem vett észre, így nyugodtan mentünk tovább és ismét sebágyat találtunk. Immár a negyediket, de ebben is alig volt vér! Ahogy továbbléptünk, talán 10 méterre előttünk felugrott a sebzett ünő és vad rohanással a határcsatorna felé szaladt! Én eleinte csak a fejét láttam a nagy jágerkenderben, de aztán kiért egy 20 méter széles, alacsony növényzetű részre, ahol már esetleg hátulról rálőhettem volna, ha van nálam fegyver! A Peti viszont lőtt, úgy 70-80 méterről, csak sajnos elhibázta! A szarvas úgy futott, mintha semmi baja sem lenne, pedig ahol felugrott, ott - az ötödik sebágyban- szépen volt vér, de utána a nádasig lévő 40-50 méteres nyomon semmi!
A Molly nagyon ment volna utána, de kicsit megálltunk szuszogni, aztán még vagy 200 métert mentünk a csatornaparton, de sem vért, sem a szarvast nem találtuk! Megbeszéltük hát, hogy ebből a lövésből valószínűleg kigyógyul, de azért ezt a területrészt majd jobban figyeljük. (Barátom szerint azért ezt az ünőt egy véreb utolérte volna!)
Hogy milyen lövése lehetett? Talány!!!
A Peti mondja, hogy a kutyám ma őelőtte ledoktorált, hogy ilyen hosszú, szinte vér nélküli csapán, a száraz, poros, tárcsázott tarlón eljutottunk a sebzettig! Hogy nem kerület terítékre, az már inkább rajtunk múlt, nem a kutyán!
Neki eddig hajszás keresése még nem volt, csak dermedtre vezetés, de az többször disznóra is, szarvasra is. Ezért nem engedtem el, mikor láttam, hogy mennyire tempósan rohan a szarvas, mintha semmi baja sem lenne. Egyébként mire a szarvast utolértük, a lövéstől számítva több mint 4 óra eltelt!
A társadalmi munka pedig elmaradt…
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #687 Dátum: 2012. Július 27. - 08:37:50 »

Szia Fegbock.

Figyelmesen el olvastam az írásod és csalodás ült ki az arcomra a végén .Ez a történet nem hepiendes .Tudom én hogy nem lehet minden vadat .Sajnos abban igaza van a barátodnak ,hogy a szarvas lefutja a tacsit. Abban kételkedem ,hogy ezt a lővést túléli a vad.
A 8x57 nem nem egy meg mag köpködö föleg úgy hogy át üttöte vadat .A sebágyak száma is azt igazolja ,hogy beteg vad (mégha nincs is benne vér .
Nem tudom ,hogy látszot e ,hogy üttőte át a testet a lövedék .Nagy valoszinüséggel a melüregbe vérzik (mig az fel nem teleik addig nem ad vért hiába van kimenet)
a társadalminak úgy is annyi akkor pihentek egy kicsit és az utólsó sebágy tól újra kezdhettétek volna,tudom innen  a pálya széléről könnyü ósztani az észt de nem kellet volna feladni .
És ha még nem volt hajszás múnka (nem tudom mennyi idős a kutyád) el kel kezdeni .legfejebb le fútja az ünö és vissza jőn a nyómán hozzád.
De jobb esetben meg áll és szembe fordul a kis kutyával nem fél tőle a szarvas,és lehet hogy lett volna esély a teritékre hozásra.
Persze ez csak elmélet egy íroasztal mellől .
Figyeljétek a környéket és a Hollókat .
Persze.
 ez csak akkor érv ha tényleg ott volt a talát és nem egy horzs lővés .
Üdv:HSanyi
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #688 Dátum: 2012. Július 27. - 09:59:37 »

                                                           2012. július 21.

Szia!

Jó, hogy megosztottad velünk a történetet. Örömmel olvastam. Valami hasonló fogalmazódott meg bennem, mint Sanyiban. A szarvas szerintem jó eséllyel elpusztul. Azt tudom tanácsolni, hogy fegyver nélkül soha ne menj sebzett vadat keresni. Még akkor se, ha sebző szerint "biztosan fekszik már, dermedt, stb". Ez, csak akkor biztos, ha már ott áll mellette a sebző, de akkor ugye nem hívott volna téged...
Nem voltam ott, csak így az írás alapján azt mondom, hogy 4 sebágy nem véletlenül volt. A sebzett vad addig menekül, amíg bírja, az adrenalin miatt néha elképesztő teljesítményt nyújtanak menekülés közben. Nem csoda, az életükért futnak. A kutyádat nem ismerem, így nem tudom, hogy a hajsza mellett döntöttem volna-e. Ezt neked kell tudni, de ahogy Sanyi írta, valamikor annak is eljön az ideje. A biztosabbra "játszó" megoldást szintén megmondta Sanyi. A felugró ünőt otthagyni, majd délután visszamenni és újra kicsapázni. Nagy valószínűséggel nem futott túl messzire, a kiskutyának nem hiszem, hogy gondot okozott volna kicsapázni. Az, hogy nem találtatok vért azon az utolsó 200 méteren, az semmit nem jelent. Előtte se volt bő vérzés, futás közben pedig még kevésbé szokott könnyen észrevehető vércsapát hátrahagyni a vad. Szóval én legalább délután biztosan visszamentem volna, vagy ha nem volt meg hozzá a kellő önbizalmad, akkor egy másik, jól kereső és jól hajszázó kutyát hívtam volna. Ez persze nem a te feladatod, hanem a sebzőé lett volna. A kimozdítás különben nem volt egy elveszett ötlet, délután erre még külön rá lehetett volna készülni több elállóval. Bár ez igen nagy balesetveszéllyel jár, pláne fedett területen.
Volt egyszer hasonló tehén sebzés, amit kerestünk. 800m csapa, ebből az utolsó 600m szinte vér nélkül (nagy ritkán volt 1 -2 csepp), sebágy nem volt egy se. A tehénnek kétoldali tüdőlövése volt! Igaz eléggé hátul érte, csak épp a tüdő csúcsai voltak átlőve, magasan. Az is befelé vérzett.

Egy nagy kalappal a további munkákhoz!
Üdv, Dani  Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #689 Dátum: 2012. Július 27. - 15:27:39 »



Kösz a történetet ! Jó volt már egy kis utánkeresést olvasni.
Dani és Sanyi megjegyzéseivel egyetértek és szerintem se szabad ilyen hamar feladni . ( Persze  a  pálya széléről könnyű és a körülményeket se ismerjük .)
Ezen kívül a történetből még megszívlelendő :  Fegyver nélkül soha .  A kezdeti bő vér nem mindig jó jel ! Ha sajnálod ,lassúnak tartod a szarvas hajszájához a tacskód
(mint én is) érdemes egy gyorsabb rámenős kutyát vinni pl. jagd -ot és ha felkel a sebzett azt ráküldeni.

Ennyi jutott eszembe és még egyszer  Meghajol                                                                  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: