Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 189819 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #795 Dátum: 2012. December 24. - 11:22:47 »

Az egyik ilyen fotós tábor idején jött be egy felháborodott nő a központba reklamálni.
A horgásztanyán voltak, 2 család, gyerekekkel.
Azt visítozta a néni, hogy pont a természet szépségéről tartott kiselőadást a gyerekeknek, amikor ellovagolt mellettük egy ruhátlan nő.
Először azt hitte, hogy rosszul lát, de aztán még több alkalommal is visszatért a látomás, a gyerekek nagy örömére.
Kérdőre lettem vonva, mondván "Hát micsoda erkölcsök vannak itt az erdőn??"
Mondtam neki, hogy nem értem az aggodalmát, mert éppen a természet egyik legnagyobb csodáját láthatták, hiszen egy fiatal női testnél, momentán nem tudok tökéletesebbet elképzelni......esetleg egy 14 kilós, páros 20-as gímagancsot Vigyorog
Erre csak kibújt a szög a zsákból: "Na persze! Férfiak!!!! A férjeinket sem tudjuk felhívni a stégről, mióta ezeket a kisk.rvákat itt fotózzák! Még távccsőért is bementek a városba!!!!!"  Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #796 Dátum: 2012. December 24. - 11:29:47 »

Még távccsőért is bementek a városba!!!!!

A helyett, hogy megkértek volna valakit, mondjuk Téged, hogy tartson gyakorlati bemutatót távcsövekkel.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #797 Dátum: 2012. December 28. - 11:17:36 »

Jó napot!

Régebb óta foglalkoztat a fém (fegyver) vésés gondolata. Sok (igen drága) eszköz hiányzik még nekem ehhez, de gyakorolni addig is kellene, míg közelebb jutok az elképzeléseim megvalósításához – gondoltam - mégis húzódott, halasztódott az ismerkedés a fémekkel. Kallódott a fiók aljában egy régimódi véső, ami nemrégiben a kezembe akadt. Na és találtam a ház körül rozsdás hulladék vaslemez darabot is. Hát megtörtént az első kapa, akarom mondani véső vágásom is végre. Az első gyakorlat. Mi is legyen? Rókát még sosem kért senki, nem elég trendi-agyaltam. Egy róka portrénak indult először, aztán kezdtem ráérezni a „bulino” technika ízére és pár tölgylevelet is véstem köré, aztán vérszemet kapva mélyebben is belementem az anyagba…de hát minden fázist egyetlen vésővel nem sikerülhetett megoldani. Azért valami értékelhető lett belőle, mire a vésőm éle elkopott, annak ellenére, hogy ez csak az első gyakorlás. Még nagyon sok mindent kell megtanulnom. Pillanatnyilag újraélezni sem tudom még a marokvésőt.   A figurális vésésben van némi gyakorlatom a csontmetszés révén, így ettől a rókától nem nagyon kell elájulni. Meg hát ez csak tét nélküli munka, gyakorlás volt. Ahol megszaladt a véső, véstem még egy levelet-ágat, nem gond. Ezt egy fegyvervésésnél már nem lehet felvállalni. Élesben már minden vágásnak a helyén kell lenni, mert nem lehet javítgatni, radírozni… Az ornamentika, arabeszk, feliratok, domború és nehezen hozzáférhető felületek jobban feladják majd a leckét, ha egyszer valóban oda jutok. A tausírozásról nem is beszélve.
Az idevaló vésők mondjuk nagyon mások, mint amit eddig használtam. Ez egy eléggé bumszli hegyű, ormótlan véső volt ehhez a munkához, ami sokat takart a mikroszkóp alatt a munkaterületből. Egyelőre megint félre is rakom a fémvésést, de érdekes lesz kitapasztalni majdan a fények játékát a fémen. Ugyanis ez adja a kép színét, fénytörések építik fel a jó képet, a szürke különböző árnyalatait a fehér és a mélyfekete árnyalatok között, nem a festék, ami idővel úgy is kikopik. A vésés mélysége mellett fontos annak szöge és a minta sűrűsége, többek között.   
 








A kész munka lefényképezése sem egyszerű, nehéz visszaadni azt, amit kézbe fogva mutat a véset. Valami mindig csillog, a képen a finom árnyalatok pedig kiégnek, nem érzékelhetőek fényképen. Lefotóztam a munkát 2 szögből, hogy érzékelni lehessen, miről beszéltem fentebb (fejjel lefelé látszik jól), aztán megfestettem részmetsző tintával, ami kicsit feldobja. Aztán, ki tudja, a profik mit használnak ehhez? Ez szakmai titok sokaknál, néhányan nem festenek, mások festenek, de tagadják…nehéz kiigazodni. Én most festettem is, de e nélkül is értékelhető volt a végeredmény.




Üdv.: a rajzoló
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #798 Dátum: 2012. December 28. - 11:33:48 »

Robi  Piál

Ha szépen kérlek, egy ilyen rókát rávarázsolnál a Telektusú Izsemre?  :Mosolyog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #799 Dátum: 2012. December 28. - 11:48:19 »

Robi  Igen rajzolni nem tudok így4  Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #800 Dátum: 2012. December 28. - 11:53:31 »

Robi  Piál

Ha szépen kérlek, egy ilyen rókát rávarázsolnál a Telektusú Izsemre?  :Mosolyog

Előbb utóbb igen, de még korai.  Mosolyog Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #801 Dátum: 2012. December 28. - 12:09:48 »

Jó napot!

Régebb óta foglalkoztat a fém (fegyver) vésés gondolata.







Üdv.: a rajzoló


Ne sokat gondolkodj !  Igen 
Ez a képbeállítás adja vissza nekem legjobban a fém fényeit .
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #802 Dátum: 2012. December 28. - 12:48:13 »

Hát Barátom, csak ámulok...
Isten adta kezed van ezekhez a művészeszközökhöz!

 Igen Igen Igen Igen Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #803 Dátum: 2012. December 28. - 15:23:03 »



Üdv.: a rajzoló

Kedves Csincsák Úr !

Márciusi szállítással , egy kétoldalas , 100 Eurós nyomóklisét leszszíves . . . !!!  Nyihi

 Vigyorog Igen Emelem


Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #804 Dátum: 2012. December 28. - 18:56:49 »

Szia Robi! Emelem

Ez piszok jóóóóóóóóóóóóóóó!! :Mosolyog Igen Taps Bow
Én hivatást változtatnék!

Küldhetem valamelyik puskámat? Mosolyog

Vadászüdvözlettel: Attila

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #805 Dátum: 2012. December 28. - 20:37:35 »

Üdv Robi! Wave
Ez igazán gyönyörű, remek, pazar!!!!! Igen Bravó Emelem
További sok sikert!!!!!! Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #806 Dátum: 2012. December 28. - 21:06:49 »

Robi!
Nagyon szép!! Igen
 Taps Taps
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #807 Dátum: 2012. December 28. - 23:45:19 »

Ha Károlyra hallgatsz, gyorsan meggazdagszol, ha meg tényleg a fegyvervésés érdekel,akkor lassan, de biztosan... Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #808 Dátum: 2013. Január 07. - 17:48:37 »

http://vaol.hu/kultura/ozek-vaddisznok-festoje-kovacs-tibor-1514783
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #809 Dátum: 2013. Január 07. - 19:10:38 »


Hát, végignézve a képgalériát, a festőművészettől azért elég távol van a srác.
Maradjunk abban, hogy festeget ezt-azt, több-kevesebb sikerrel. A koca malacokkal, vagy a kutyák és a disznó inkább vadászfestmény-paródia, bár még poénnak is gyenge.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: