Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 101   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Alkotásaink  (Megtekintve 187852 alkalommal)
Grus grus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #1080 Dátum: 2014. Július 04. - 18:31:32 »

Robi, ez a nyakbavaló nem semmi.  Igen Boldog lehet a tulajdonosa.

Nem sok időm volt mostanában alkotgatni, de néhány hét alatt összejött nekem is egy nyakbavaló (bár még nincs felszerszámozva).
Sajnos ez sem lett tökéletes, ugyanis a végszónál, mikor a bal szemágat és a bal középágat szerettem volna kihegyezni, a fúró lerepítette mindkettőt. Rííí
Valami morzsalékos-kemény anyagot talált el a hegy, amin megugrott a fúró, és aztán tette is a dolgát. Türelmetlenül
A tölgylevelek külön egy délelőttbe kerültek, nagyon sokat pepecseltem velük, pláne, hogy túl közel vannak a szarvashoz és egy esetleges "megugrásnál" ismét kárt tudott volna tenni benne a fúró.


 Emelem

Attila ez igen!!!!!!!!! Igen Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 04. - 19:33:44 írta Sakac » Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1081 Dátum: 2014. Július 04. - 19:34:58 »

 Emelem

Örülök, hogy tetszik. Mosolyog
Nagyjából olyan 20-24 óra, mire a végleges formát eléri egy ehhez hasonló munkadarab. Legalábbis nekem.
Azért készült majd egy hónapig, mert minden nap nem tudtam vele foglalkozni és alkalmanként sem mertem 1-1,5 óránál többet rászánni, mert bérházban szomszédok is vannak a világon.  :Mosolyog
Vannak, akik 2-3 óra alatt produkálnak ilyet, vagy még ennél sokkal szebbet. Csak azt nem tudom, hogy hogy a frászkarikába. Vállat von
Szerintem ott már olyan rutin van az arányok felosztásánál és kialakításánál, hogy bátran nekiereszti a legnagyobb fúrót az elején, hogy gyorsan kinagyolja az alakot és eltávolítsa a felesleges anyagot. Utána már csak finomítani kell a formákat.
Ehhez azonban nem szabad tévedni. Ezt saját tapasztalatból tudom. Ha az ember elnagyolja és többet szed le az anyagból, mint kéne, akkor már b....hatja! Így lett a legutóbbi disznós nyakkendőmből a srégen álló kanból srégen álló süldő-malac. A fejnek nem maradt elég hossz  a testhez képest, és ugye a kan rövid, kissé gömbölyded fejjel nem igazán festene jól. Szóval én nagyon sokat pepecselek és nagyon óvatosan, milliméterről milliméterre emelem ki a megálmodott formákat a koszorúból. És még így sikerül elrontani. Ördög
A legrosszabb az, hogy mikor az ember szépen felrajzolja olyannak, amilyennek a végén szeretné látni, már akkor tudja, hogy tuti, hogy nem olyan lesz.
Végig tartani kell a formát, amit felrajzoltál, ami az elején még könnyű, mert a rajzvonal mentén előbb az anyagot kell elmarni a test mellől.
Azt követően azonban jön a munkának az a része, amikor már a rajzolt vonalak eltűnnek és csak a nyers marás szélei és az emlékezet mutatja csak, hogy hogy kell majd kinézzen a végén és mi az az irány, amit követni kell. A legrosszabb az egészben az, hogy mindig nagyobbra és vastagabbra kell hagyni a formákat, mint a végeredmény, mert a végén kerekíteni kell a lábakat, az arcrészből lejjebb kell satírozni hogy a fülek jobban előtűnjenek, stb. Szóval úgy kell kialakítani, hogy legyen miből elvenni, ha kell, de úgy, hogy arányos maradjon az egész, amennyire csak lehet.
Nyilván ez stílus kérdése, mert vannak olyan alkotók, akiknek a munkái pl. nonfiguratív jellegűek, aminek szintén megvan a maga szépsége. Ott nem kell gatyázni a fentiekkel. Én azonban szeretem minél élethűbben visszaadni az állatokat és a háttérnövényzetet. Ehhez azonban sokkal több idő kell.

Leginkább azért csináltam srégen szemből, mert a lapátok közötti részt másképp nem tudtam volna elérni a fúróval, így azokat egymástól elválasztani nem lehetett volna. Ha gímet csináltam volna, azzal könnyebb dolgom lett volna oldalról, mert az ágak között be lehet nyúlkálni a két agancsszár közé.
Szóval kell vele matekolni, de ez a szép benne. Mosolyog

Robi, amit pedig Te csinálsz, az egyszerűen lenyűgöző.  Igen Én a helyedben egy ilyen koszorún kipróbálnám a csontmetszést 3D-ben.
Olyan rajtudással, mint a Tiéd, szerintem nagyszerű darabok születnének a kezeid alatt.

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #1082 Dátum: 2014. Július 04. - 22:28:51 »


   Emelem

 Nagyon jó! Igen Csak így tovább!  Vigyorog  Igen  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1083 Dátum: 2014. Július 05. - 07:14:13 »

Atilla!
Ez igen, nagyon szép, gratulálok!!!! Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Zotya19
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1084 Dátum: 2014. Október 06. - 15:42:14 »

Helló Beregi Vadász!
Nagyon tetszenek a munkáid, gratulálok!!!  Taps
Várom a következőt, hadd nézelődjünk!!
 Wave Zotya  Wave
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1085 Dátum: 2014. Október 06. - 18:59:38 »

Várom a következőt, hadd nézelődjünk!!

Hát Cimborák, arra még várhattok egy darabig, mert amennyi szabadidőm van, egyhamar nem láttok mostanság Tőlem agancskoszorút. Ördög
De szerintem Neked is lenne mit mutogatnod, Zotya! Műalkotásra gondoltam, még mielőtt valamelyik perverz lecsapja... Vigyorog

 Wave
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Zotya19
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1086 Dátum: 2014. Október 08. - 17:58:11 »

Hát Cimborák, arra még várhattok egy darabig, mert amennyi szabadidőm van, egyhamar nem láttok mostanság Tőlem agancskoszorút. Ördög
De szerintem Neked is lenne mit mutogatnod, Zotya! Műalkotásra gondoltam, még mielőtt valamelyik perverz lecsapja... Vigyorog

 Wave

Üdvözöllek Beregi Vadász!!!!!!!!   Piál
Pedig reménykedtem!!!  Rííí Remélem hamarosan ez megváltozik!!

A kedvedért egy határon túli projekt:
Naplózva
Zotya19
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1087 Dátum: 2014. Október 14. - 22:06:02 »

Meg egy javítgatás.
A szarvasos oldal volt sérülve:


És itt van "Syrano" is:  Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Zotya19
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1088 Dátum: 2014. Október 14. - 22:08:09 »

Hoppá ez lemaradt!!!!!!!!!
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1089 Dátum: 2014. Október 15. - 16:05:55 »

A betyárját Zotya19 ezek nem semmik! Gratulálok! Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Zotya19
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1090 Dátum: 2014. Október 15. - 19:00:19 »

A betyárját Zotya19 ezek nem semmik! Gratulálok! Igen Igen Emelem Emelem

Köszönöm szépen!!  Wave Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1091 Dátum: 2014. Október 15. - 20:39:48 »

Nem az én művem,de jövőre megpróbálom a sajátomat így rakni... Kacsint
Naplózva
Zotya19
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1092 Dátum: 2014. Október 31. - 21:47:09 »

Helló Mindenkinek!!
Egy kedves magyar barátomnak,és a mozifilm iránti rajongásának hódoltunk ezzel a késsel!!  Piál Piál Piál
Naplózva
Zotya19
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1093 Dátum: 2014. November 22. - 23:50:08 »

 Wave Wave Wave
Naplózva
Zotya19
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1094 Dátum: 2014. November 22. - 23:54:54 »

+1 Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 101   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: